** Vodic za vanjski uzgoj / outdoor **

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.173
398
42
Tacna
:fuck: Ja ne razumjem šta ti ne razumješ. Razmutiš gnojivo u vodi i zaliješ lagano. piše ti na gnojivu, nisi nepismen.
 

Tarzan

Aktivan Član
31.05.2013
3.999
6.425
298
109
The Mighty Jungle
kod mene je lakše naći ferticare nego plantelu.
al je ferticare zato tata za plantelu.. ;)

vrijeme je da se malo maknemo od te plantele, previse se spominje i svi samo po planteli deru kao da nema ostalih gnojiva, vidim ljudi je lagano prestaju koristit u indooru i uzimaju bolja gnojiva, a ionako ne moraju potrositi litre i litre kao u outdooru pa im se i isplati uloziti koju kunu vise za kvalitetnije gnojivo..

sto se tice outdoora plantela bi mogla biti preskupa ako imamo vise od 3 biljke :) a losija je od nekih konkretnijih i boljih gnojiva kao sto je yara npr. i ostala "prava" gnojiva za poljoprivredu a ne neke vodice kao plantela, ali opet je malo laksa za dozirati pocetnicima kada se gnoji, odnosno sigurnija je za one koji vole pretjerati s gnojivom, a vidimo da ih svake godine ima, misle da ce s vise gnojiva biti i bolji rezultati (ne naravno) :)

u vanjskoj sadnji sadimo doslovce drveca i to traje skoro pa pola godine tako da bez bojazni na nesto konkretnije i bolje za nase biljke ;):thumb:

usput sto se tice plantele, najjace su mi fore plantela list za vegetaciju a plantela cvijet za cvjetanje, a obje imaju isti udio N-a u NPK omjeru, tako da mozemo s crvenom plantelom kroz cijeli grow opusteno, plantela plantela muka mi vise od te plantele haha :D
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.173
398
42
Tacna
Tarzi samo da je manje pakiranje tog ferticare odmah bi ga uzeo. Ja samo nađoh neku osrednju vreću i totalno mi nezgodno to vući na sajt. Na godinu budem oprobao sigurno, na vrijeme odfurati to kad i zemlju. Koristim plantellu samo iz razloga što mi stane u džep.
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.173
398
42
Tacna
da, nisam znao, ja sam naletio na neke vreće mislim da je bilo od 10kg, nisam siguran, al mi izgledalo puno veće. Viđoh da imaju i za start, pa neke list i cvjet, cvjet i plod, reko sad još 30 kila tog da vučem, haha. Dobro da nisam, s tim bi mogao cijelu njivu pognojiti.
 

Paranoja Man

Banned
Banovan
17.11.2015
210
615
93
Pitanje ti nije baš najaviznije baticee :whato:: Valjda si dosad čuo da je Sunce izvor života ?? Što više, to bolje.... ali ako moramo da licitiramo brojkama, ajde da kažemo da je 6 sati izlaganja biljke direktnom :sun2: potrebni minimum !!! A ti se potrudi da ga ima više, pa će biti i više kvalitetne hedovine ;)
 

SteMara33

Banned
Banovan
17.05.2015
80
15
8
Prosle godine mi je biljka bila previse nekako gorka i pecalo je grlo neverovatno isti slucaj kao kad bi se pusilo samo lisce od marihuane, koristio sam samo terra magmu cistu i od gnojiva zelenu i crvenu plantelu nisam mesao nikakvo prirodno djubrivo itd, da li neko ima iskustva sa tim imam par dobrih semena pa ne bih zeleo da ih upropastim, da li zna neko gde ima da se kupi neko bas dobro gnojivo ili tako nesto cime bi resio taj problem inace biljku sam drzAo u kanti od poli kolora od 25 l
a na slici mozete videti u kakvom je stanju bila kad sam je skinuo ja ovde nigde ne vidim prave hedovine
 

Prilozi

  • DSC00079.JPG
    DSC00079.JPG
    298,4 KB · Pregleda: 66
Poslednja izmena:

ChiliHead

HOT GROWER
Prijatelj Foruma
20.09.2013
2.265
11.155
358
Tomorrowland
U kanti nije isto kao kada growaš u zemlji,pravi outdoor je biljka direkt u zemlji a ne u kanti ili saksiji.
Hoću da ti kažem da ti se verovatno nataložilo đubrivo u biljci i da si je trebao flushati nedelju dana pred berbu i davati joj samo vodu bez ikakve prihrane (kao što se radi u indoor-u) i izbegao bi taj problem,i naravno da lepo iskjuraš hedove.
 

Tarzan

Aktivan Član
31.05.2013
3.999
6.425
298
109
The Mighty Jungle
slabo tu na slici ima cvijeta, dosta je lisnat cvijet, pretpostavljam da nisi puno ni dobio, pa kad si odradio berbu kratko si susio a kjuring vjerojatno nisi ni odradio (+ ni flush prije berbe) gorko je bilo vecinom zbog klorofila :)
 

SteMara33

Banned
Banovan
17.05.2015
80
15
8
Pa i jeste bila medju raznim granjem ali je imala 4-5 sati direktnog suncevog svetla s obzirom na to da sam sadio u junu a negde sredinom oktobra sam je skinuo nisam posmatrao trihome samo sam je skinuo .
u pocetku nije udarala uopste ali posle nekih 2 meseca udarala je solidno a i znala je bas da odnese.
jedini problem je to sto kad bih uvukao jedan dim kao da sam povukao slamu i grlo je jebeno pecalo mislio sam da je u pitanju bila terra magma ili plantela gnojivo ali mislim da je problem sto nisam uradio flush i curing ,zadnji put kad sam gnojio proslo je 4-5 dana pa sam je posek'o, susila se nekih 7-10 dana na tavanu a onda direktno u teglu, ali mislim da je u pitanju hlorofil.
 

Prilozi

  • 11.png
    11.png
    1,3 MB · Pregleda: 67
  • 111.JPG
    111.JPG
    290,2 KB · Pregleda: 62
  • 112.JPG
    112.JPG
    298,4 KB · Pregleda: 63
  • 1111.png
    1111.png
    811,1 KB · Pregleda: 70
  • 11122.JPG
    11122.JPG
    644,1 KB · Pregleda: 73
11.05.2016
5
0
1
27
Moj sajt ima direkntne sunceve svietlosti od 10 h do 21h znaci da je od izlaska sunca (6-7h) do 10 h u hladi jeli to dosta svijetlosti? (Zivim uz more i biljka je autoflover)
 
11.05.2016
5
0
1
27
Dali je za zastitu protiv puzeva najbolja zastita oko saksije tj vaze u kojoj je biljka stavit debeli sloj soli? Ili ipak neka druga solucija?