** Vodic za vanjski uzgoj / outdoor **

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
15.12.2014
8
7
3
37
dolazim na sajt .. biljka ima oko 20 cm, ali na nju su bila 2 puza - svu su je pojeli, tako da sam ove godine zavrsio sa uzgojom ... sledeca godina druga taktika, 3 velike kante i 3 autoflower feminizirane sorte ...
 

sale82ful

Drug Član
Poznanik Foruma
18.12.2013
2.641
10.742
358
Bas sam pre par dana napisao post o tome kako su mi zivotinje pogazile biljke. Eto, tebe su napali puzevi, moje su pregazene. Isto i ja kontam. Ove godine nist od duvanja. Kontam se na jesen baciti u indor.
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.174
398
42
Tacna
Puževi znaju gadno presuditi, iz tog razloga sam i napominjao da bez adekvatne zaštite protiv tih balavaca nema ni smisla počinjati out. Čak ni sadnja u kante nije riješenje, jer puževi se vole penjati gore ko sumanuti i opet nanesu nepopravljivu štetu.
 

zola

Aktivan Član
11.12.2012
260
605
93
34
Jamaica
Ja sam prosle godine zasadio 15 komada i stavio 15 bakarnih zica okolo, dosao sam nakon 10tak dana i bile su zive samo 3 od 15, u svakoj rupi sam nasao po puza , prelazili su preko zice lagano. Ove godine sam zasadio isto 15 i oko njih stavio isecene flase , neke sada imaju i po metar skoro nikakva ostecenja po njima, mada znam da imam i srece za sada ( zasadjeno na istom mestu kao prosle godine ).

Isecene plasticne flase :D
 
Poslednja izmena:

zola

Aktivan Član
11.12.2012
260
605
93
34
Jamaica
Mozes da procitas na dosta mesta da ako vezes debeo sloj bakarne zice oko biljaka puzevi nece da predju preko nje, jer pusta neki elektricitet koji im smeta, ja sam vezao debeo sloj zice i prelazili su bez problema.
 

sale82ful

Drug Član
Poznanik Foruma
18.12.2013
2.641
10.742
358
Pa zar ne bi trebalo skopcat neku bateriju na te zice? Mislim, ne moze bakar sam od sebe da ima elektricitet.
Logicnije bi bilo da bakar kao bakar oksidira pa da to odvraca puzeve. Sta znam... Tako nesto...
 

zola

Aktivan Član
11.12.2012
260
605
93
34
Jamaica
http://alternativa-za-vas.com/index.php/clanak/article/zastita-od-puzeva

7. Bakrena žica

U pojedinim slučajevima, kao prepreka za puževe poslužit će i obična bakrena žica, koju je, u dva sloja, potrebno postaviti kao ogradu oko gredice ili uz same biljke.
Puževi ne vole kontakt s bakrom, a kao jedan od mogućih razloga navodi se reakcija između puževe sluzi i bakra.

https://m-living.vecernji.hr/zelena-zona/vrtlarski-dnevnik-961039

Dobrim rješenjem pokazalo se i okruživanje gredica trakom od bakra jer u doticaju sa sluzavim tijelima izaziva kod puževa pojavu elektriciteta. Poželjno je da ta traka bude šira od dužine puža.

To je to, mada ja ne bi vise pokusavao tu metodu.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: sale82ful

sale82ful

Drug Član
Poznanik Foruma
18.12.2013
2.641
10.742
358
Znaci kod tebe ova metoda nije urodila plodom?

A hvala ti za info... Zaista ovo nisam znao. A da su puzevi gamad, jesu. Ne mozes im pera odbit. hehehehe....
 

zola

Aktivan Član
11.12.2012
260
605
93
34
Jamaica
Ova metoda mi je toliko urodila plodom da mi je doslo da se obesim na licu mesta istom tom zicom , u skoro svakoj rupi je bio puz , tako da ne bi preporucio nikome da pokusava to. :)

Da postavim pitanje i ovde , koliko je bitno svakodnevno mesanje kopriva u vodi tokom pravljenja gnojiva , zato sto mogu da pravim samo u selu a tamo mogu da odem jednom nedeljno ?
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: RAOZA.

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.174
398
42
Tacna
Bakreni metal ili bakrena traka treba biti, žica nema efekta. Traka mora biti šira od 15 cm i ukopana minimalno 1/3 svoje dubine u oblik prstena oko biljke. To je jedini način na koji će bakar proizvoditi statički eliktricitet pri kontaktu sa puževim vlažnim stopalom i tako ih odbijati. Mnogo foruma i web stranica dezinformiraju tom bakrenom žicom, neznam zašto i kojom logikom se služe da bakrena žica može proizvesti eliktricitet.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: RAOZA.

Štaćukadjevolim

420ツ
Banovan
26.02.2017
934
1.639
188
Vutrograd, Bosna i Hercegovina
Gnojivo od Koprive

1 kg svjezih, nasjecenih kopriva potopiti u 10 lit vode i ostaviti u vodi dok gnojivo ne prestane da pjeni (oko 2-3 tjedna).
Za to vrijeme ga treba svakodnevno pomijesati drvenim stapom. Poslje nekoliko dana gnojivo od koprive dobija jako neugodan i prodoran miris i zato ga treba praviti izvan kuce, a posudu djelomicno poklopiti ili staviti neku mrezicu da bi zastitili gnojivo od upadanja insekata.

Kada pjena prestane da se stvara, gnojivo treba procijediti i razrijediti desetostrukom kolicinom vode (napomena:u nekim tekstovima ne pise da se razrijeduje sa vodom), a zatim time zaljevati biljke. Ocito ako razrijedimo mozemo gnojiti cesce tj. jednom na tjedan, a ako ne onda jednom u dva tjedna.

Takoder nasjecenim koprivama, ako ih ima dovoljno, treba pokrivat i tlo oko same biljke, sto veoma povoljno djeluje na pojacani rad organizama i na mineralne vrijednosti zemlje. Samo treba obratiti paznju da kopriva nema sjeme inace bi mogla niknuti kopriva izmedu biljaka.
I nek je posuda na suncu dok ne prestane da pjeni.
 

turpija234

Aktivan Član
07.06.2015
227
831
93
35
Mozda pitanje nije na adekvatnom mestu,izvinjavam se nek mod prebaci ako bude potrebe. Hteo bi da pitam sto se outdoora tice,za uzgoj u saksijama zapremine 10l? U pitanju su fotoperiodne biljke i zemlja Blumerande pomesana sa hidrogelom. Kakva su iskustva sto se tice rasta,napredovanja i visine biljke,jel mnogo zaostaje u odnosu na one posadjene u rupe? Hvala i pozdrav
 
  • Sviđa mi se
Reactions: RAOZA.

Štaćukadjevolim

420ツ
Banovan
26.02.2017
934
1.639
188
Vutrograd, Bosna i Hercegovina
Posuda od 10l ispari po suncu za 2-3 sata.
Zabodi direkt u zemlju

Veća posuda više mjesta za korjen - veća biljka.
Manja posuda manje mjesta za korjen - manja biljka.

Procvjetati će isto i u kanti i u rupi tu ne zaostaje, ima uticaj i da li je biljka na direktnom suncu itd.

Nađi siguran i o sunčana sajt, raskrči od korova i da joj ništa ne smeta ako imaš više biljki moraju biti minimalno 50cm odvojena jedna od druge.

Iskopaj rupe da može da stane 20l zemlje, ako možeš više još bolje.

Provjerena zemlja evo link
Zemlju koju ne smijemo koristiti evo link
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: RAOZA.

Štaćukadjevolim

420ツ
Banovan
26.02.2017
934
1.639
188
Vutrograd, Bosna i Hercegovina
Prvi grow radim, tako da nemam iskustva.

Pročitala sam sa foruma sve za outdoor i indoor i završene dnevnike pa naučila dosta stvari koje su provjerene od iskusnih igrača, sad samo primjenjujem u praksi,a što se tiče ovo što pišem i tako to, to je jer vama se ne da odgovarati jer sve ima na forumu, meni dosadno pa napišem što sam ovdje pročitala.

Nadam se da se neće niko ljutit. :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: RAOZA.