** Vodic za vanjski uzgoj / outdoor **

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
04.07.2018
8
2
3
24
Zenska biljka

Pogledajte prilog 7395

Zenska biljka izbacuje pistile/ „dlacice“ i tu pocinje cvjetanje, biljka luci kristale, cvjetovi se polako formiraju i debljaju.


Pogledajte prilog 7396 Pogledajte prilog 7397 Pogledajte prilog 7398 Pogledajte prilog 7399 Pogledajte prilog 7400
Na fotografijama iznad mozemo vidjeti zenski cvijet u razvoju, od pojave prvih pistila do zavrsetka cvjetanja.

Pogledajte prilog 7412
Utjecajem vremenskih prilika ili genetike biljke moguca je pojava egzoticnih boja. To nije zabrinjavajuce.


Automatik sjeme

Pogledajte prilog 7401

Dobro je posaditi i kojeg „automatika“ kako bi imali raniju berbu, ako sadimo samo automatik sjeme na jednom sajtu mozemo imati i 2 berbe tokom outdoor sezone buduci da vecina automatika zavrsi za 2-2 i po mjeseca od klijanja do branja. Treba imati na umu da su automatici puno manji rastom od normalnih-fotoperiodnih sorti.


Plijesan

Pogledajte prilog 7841

Postoji jos jedan problem s kojim cemo se mozda suociti, a to je plijesan. Zbog svoje strukture hedovi su podlozni upijanju vode, pa uslijed vlage dolazi do postupnog truljenja i stvaranja plijesni. Mozemo preventivno djelovati i poslije svake vece kise otici protresti hedove kako bi uklonili vodu koja se nakupila.

Plijesan se siri vrlo brzo i u cvjetanju je potrebna malo cesca kontrola biljki kako bi na vrijeme sprijecili nezgodu. Ako je cvjetanje blizu kraja pri pojavi plijesni mozemo ubrati biljku, ako se pak plijesan pojavi u ranijem stadiju cvjetanja dobro je maknuti zarazene dijelove (pri tom paziti da ne dodirnemo zdrave) i naspricati fungicidom.


Berba/Harvest

Pogledajte prilog 7403

Biljka polako zavrsava cvjetanje i svoj zivotni ciklus, lisce lagano zuti a cvjetovi su vec dovoljno razvijeni i zreli, vrijeme je za berbu/harvest. Ako niste sigurni da je biljka spremna, ovdje mozete dobiti odgovor na to pitanje.


Pogledajte prilog 7402
Ovako izgleda zrela biljka, najsigurniji smo ako provjerimo boju trihoma mikroskopom.


Sada nam jos jedino preostaje otrimati nase biljke- ukloniti visak lisca, i ostaviti same hedove.

Pogledajte prilog 7404
Dobro otrimana biljka izgleda ovako.


Susenje

Pogledajte prilog 7405


Kada smo otrimali biljke stavljamo ih susiti.

Nakon nekog vremena proces susenja je gotov i vrijeme je za probu. Prosli ste dug ali uspjesan put i sada je vrijeme za uzivanje. :cool: Cestitam! :respect:


Pogledajte prilog 7408 Pogledajte prilog 7406 Pogledajte prilog 7407

------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Vodite racuna o vlastitoj sigurnosti, procitajte "pravilnik foruma" a grow si dodatno mozete olaksati pogledom u "zavrsene vanjske dnevnike uzgoja".
Sve sam razumio hvala na ovom sto se te napisali,ali zanima me posto ce mi ovo biti prvi put da uzgajem zanima me dali je neophodno gnjojenje ja sam planiro da zasadim,zaljevam i zastitim i to je to nista vise nisam planiro dali ce ta biljka imati vutru na kraju jer se na razumijem u to odvajanje muski od zenski i to pa samo kad bi to takp mogao ostaviti?
 

dulelfc

Aktivan Član
06.08.2014
103
387
63
44
sve si kazes razumeo a procitao si verovatno ovaj jedan post...onda sam ja mnogo glup:oops:citam ovaj forum tolike godine i jos nisam sve razumeo:confused:...bez ljutnje drug, ali moraces mnooogo vise da procitas jer tesko da ce se naci neko da ti objasni sve o organskom uzgoju u 2-3 posta...najlakse je reci "ee ja hocu da gajim, sta trrba da radim, ali se ne razumemkoja je zensko a koja musko"... :zvezda::
 

420Florist

Zimbabwe
Banovan
25.07.2017
2.156
9.067
258
Harare
shitexpress.com
Lakse je kupit plantelu list za rast i plantelu cvet, za pocetnike.. kada osnovno savldas, i skontas sta je npk, i kako se biljka hrani, sta joj sve potrebno, posle istrazis paletu cajeova, komposta i ostalih fora, i kombinujes kako ti pase..
 
04.05.2012
178
169
43
39
Sve sam razumio hvala na ovom sto se te napisali,ali zanima me posto ce mi ovo biti prvi put da uzgajem zanima me dali je neophodno gnjojenje ja sam planiro da zasadim,zaljevam i zastitim i to je to nista vise nisam planiro dali ce ta biljka imati vutru na kraju jer se na razumijem u to odvajanje muski od zenski i to pa samo kad bi to takp mogao ostaviti?

Nemas se sta razumijet ili ne; ako je musko - nema pusenja i bacaj biljku. Ako je zensko - sve super. Ne znam jel uopce mogu shvatit tvoj post jer je sve napisano bez glave i repa, da ne pricam o tome kako gnojenje nema apsolutno nikakve veze na krajnji rezultat oce li biljka biti muska ili zenska, jedino na to koliki ce prinos biti. Citaj, puno citaj!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: .i.
04.07.2018
8
2
3
24
sve si kazes razumeo a procitao si verovatno ovaj jedan post...onda sam ja mnogo glup:oops:citam ovaj forum tolike godine i jos nisam sve razumeo:confused:...bez ljutnje drug, ali moraces mnooogo vise da procitas jer tesko da ce se naci neko da ti objasni sve o organskom uzgoju u 2-3 posta...najlakse je reci "ee ja hocu da gajim, sta trrba da radim, ali se ne razumemkoja je zensko a koja musko"... :zvezda::
Sve ok hvala na savjetutu,mnogo sam citao i sve sam razumio po onome kako je napisano,samo me je zanimalo odvajanje muski od zeskih biljaka

Sve ok hvala na savjetutu,mnogo sam citao i sve sam razumio po onome kako je napisano,samo me je zanimalo odvajanje muski od zeskih biljaka
I to sto se tice ne mislim da sam sve o marihuani opcenito razumio nego ovo sad sto se ti za sijanje i gajenje biljke

Lakse je kupit plantelu list za rast i plantelu cvet, za pocetnike.. kada osnovno savldas, i skontas sta je npk, i kako se biljka hrani, sta joj sve potrebno, posle istrazis paletu cajeova, komposta i ostalih fora, i kombinujes kako ti pase..
Istraziti cu vise o tome sto si napisao,hvala.
 

nEphNiO

Aktivan Član
25.03.2011
75
8
8
e ovako, imam jedno pitanjce iako znam da na njega teško da neko može znati odgovor ali možda je imao iskustva.., biljoze posađene početkom 5. mjeseca i presađene na sajt te totalno zaboravljene i zanemarene, ali su zdrave, ovako su otišle u vis i imaju preko metar i pol, samo sam jednu bio topirao u početku koja je bila najveća i najsnažnija i ona je oke, da sam barem sve...dali se nekome tako što dogodilo, može li se situacija kako ispraviti i dali će od svega toga išta biti? 20180707_054337.jpg
 
  • Sviđa mi se
Reactions: ivan2018 and šaran

nEphNiO

Aktivan Član
25.03.2011
75
8
8
meni ovo izgleda kao industrijska ili kao muške biljke, uopće se ne grana, može biti da im i fali sunca kad su ovako rastegnute, odakle ti sjeme?
Ne znam kakvo je sjeme, imam ga već godinama, ali u indooru mi odlično narastu (slika u prilogu od prošle godine),.. greška mi je što ih nisam topirao..ovu jednu koju sam topirao pustila je grane na sve strane i ostala je neke normalne visine, žao mi je što je nisam slikao. DSCN1907.JPG

nece nista biti...
Biti ili ne biti, nema veze, žao mi je jedino što im nisam dao bolju skrb
 
  • Sviđa mi se
Reactions: hazeri
04.05.2012
178
169
43
39
Ekipa, imam 3 Think Different automatika koji su taman krenuli sa cvjetanjem. Što od Advanced nutrients gnojiva uzet? Iskusniji član foruma kaže Carboload, neko osnovno bloom gnojivo, Nirvanu i Overdrive, ali nikako da nadem jel njihov pH perfect bloom može za zemlju il je samo *********** u pitanju, pa pomagajte ako znate :D
 
04.05.2012
178
169
43
39
Ne ne, on je rekao Carboload + neko bloom gnojivo + nirvana + overdrive kombinacija. Jedina "zabuna" mi je bila dal pH perfect bloom koji je 80ak kn L može za zemlju ili ne, jer piše da je za hidroponiju :) Ako moze, onda cu nabavit Bloom i ove dodatke pa cemo vidjet