** Vodic za vanjski uzgoj / outdoor **

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

sativus

Aktivan Član
10.10.2018
183
993
93
40
Treba da mi stigne nl auto i jos neke semenke dali je kasno da stavim nl otprilike 15-20 avgusta pise da je cvetanje 55-60 dana od klijanja
 
29.06.2019
2
0
1
47
Postovanje svima. Treba mi misljenje nekog iskusnijeg. Ja sam moju biljku uveo pre 3-4 nedelje u fazu cvetanja,pod lampom. Sada mi ona stoji napolju i posto sam procitao da nije dobro drzati biljku u hladu,ne voli hlad kazu,da li je to tako i kada su ove velike vrucine kao sada,38 stepeni,kod mene,i u ovoj mojoj fazi 4 nedelja cvetanja ili je ipak bolje da je drzim malo ispod nekog drveta gde ima i Sunca i hlada,bar u najtoplijim delovima dana? Posto mi je biljka u saksiji i mogu da je premestam. Hvala na odgovoru.
 
29.06.2019
2
0
1
47
Za posude sam se najvise i plasio,jer se greje koren. Drzacu je ja ipak na suncu,bolje nego u hladu. :)
A sta mislis,ako mi stoji duze od 12h na Suncu,da je ne vratim u fazu vegetacije?
 

superoperater

Aktivan Član
17.04.2015
186
634
93
Nemas razloga za brigu, curetak je :)
ps
Postoji vec tema o procjeni pola biljke ali kad vec pitas..
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Badi
12.12.2019
18
96
13
33
Pozdrav ekipi.
Imate li kakvih dodatnih ideja za navodnjavanje. Sajt mi je udaljen nekih 200 metara od pipe za vodu. Spojio bih 4 crijeva za vodu duga 50 metara. Ali kako bih mogao efikasno namjestiti navodnjavanje da ne dolazim na sajt precesto? 5f52d29ef360f7af7f96a7e4d0be688c.jpg

Razmišljao sam o ovakvom siatemu. Što mislite bi li moglo funkcionirati?
 

Rancero

.........
Prijatelj Foruma
05.04.2015
581
5.238
233
Imao sam sličnu ideju ali je nisam sproveo u djelo.U poljoapoteci kupiš cijev i kapaljke za sistem kap po kap a na kapaljkama možeš naštimat protok vode.Možeš stavit i par kapaljki jednu pored druge npr pa ih rasporediš oko biljke ili u krug.Kombinacija koliko hočeš
 
Poslednja izmena:
27.10.2016
63
177
33
Beograd
Ja koristim u vocarstvu i ratarstvu pomenuti T-tape sistem.
Najlakse Kupis obicne Trake za kao-po-kap sistem.
Koju su vec zarezame na vidno obelezenim mestima... Strana koja je sarezana i obelezena ide prema gore..kako bi se sprecilo skupaljanje taloga..itd. Kada se radi sistem ispod folije.. Za recimo jagodu.
Tako da... Jako su prakticne.. Jeftine.. Lako se menjaju. Treba ti spojke sa 1/2 ili 3/4 sve zavisi koje crevo koristis. Slavina.. Misko/zenske brze spojke. Mozes i filter da stavis.. NIje moranje. Okiten crevo.. Sa jedne strane zatvoreno. Sistem za fertigaciju.. Ako bas hoces. I to je to manje vise. Mozes sam da eksperinentises.. Da ga povezes kako hoce.. I tada ce raditi posao.
Bdw.. I ovaj sistem sto si predlozio moze da odrasi posao.. Mozda je i prostije..
 
  • Sviđa mi se
Reactions: brico