** Vodic za vanjski uzgoj / outdoor **

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Grona

⸸Ⓐ⸸
Banovan
20.05.2014
703
3.724
163
Vozdra ljudi!
Nadam se da jer thread ispravan, pitanje je u vezi ''balkon growa'' za šta se nadam da je dovoljno out za temu...

Zanima me da li je uopće moguće i smisleno uzgajat na balkonu ili igdje u gradu/naselju gdje si blizu gradske rasvjete.
Sinoć se šetam i gledam koliko su balkoni jako osvjetljeni uličnim lampama i sličnim. Našao sam i par ''gradskih šikara'' ali industrijski kojekakvi reflektori i gradska ulična rasvjeta blješte po svuda... Da li će biljka u cvatu obavljat fotosintezu ako mrak gotovo ne postoji, samo se intezitest svijetla smanjuje, ali vidljivost i te kako ostaje?
 
23.04.2020
18
26
13
34
Pod se ne oblaze folijom, a i nema nikakve svrhe i da oblazes zidove terase. Samo sunca dovoljno i to je to, ne moze bolje.
Hvala na odgovoru ❤️Video sam da je u šatorima dno prekriveno reflektujućom folijom pa sam mislio da ima smisla, inače planiram da terasu pretvorim u neki poluplastenik tako što bih obložio sa strane pvc folijom za plastenike(zbog diskrecije) a takodje sam mislio na krov te instalacije da stavim mrezu za komarce da je sunce ne bi previše pržilo i da bi žaštitio od štetočina.... moj prošli, prvi i neuspešni grow su biljke dizale listove na gore, mislim da je zbog jakog sunca iako nisam imao previše sunčanih sati jer mi na terasu sunce pada uglavnom tek oko 10-11 sati, znači otprilike kad najviše prži,hteo bih da ih zaštitim od sunca ali ne bih da im ga uskratim jer znam kolko ga vole, ne bih da dobijem hermie ali takodje ne bih da moram konstantno da ih vraćam u hlad kad se malo ispeču, da li ima neka nadstrešnica(canopy) koja bi im najviše odgovarala, ima li neko ima iskusta sa ovakvim poduhvatom?‍♂️
 

Badi

☼ »» 113 «« ☼
Grow Support
30.04.2016
5.102
44.014
2.598
Nevada, USA
Prva je amnezija cush a druga super skunk.. 11.4 je stavljena u zemlju.. ako može mišljenje. . Hvala
Može :)
Za 3 tjedna rasta izgledaju dosta male.


Mamblbi
Ne znam šta si ti sadio ali kanabis obožava sunce, što više sunca to bolje. Također, ne vidim zašto bi biljke štitio od kiše koja im itekako dobro dođe.:)
 
Poslednja izmena:
12.04.2020
36
37
18
36
badi
znaci vani je od klijanja.. jel im trebam sta poceti davat? ali nebi umjetno gnojivo davo. i nebi bilo lose kad bi mo htio mentor bit☺
 

Badi

☼ »» 113 «« ☼
Grow Support
30.04.2016
5.102
44.014
2.598
Nevada, USA
Prouči sljedeće literature, javi se u mentorski kutak i napiši mi koju zemlju/supstrat koristiš.:)
 
Poslednja izmena:
23.04.2020
18
26
13
34
Može :)
Za 3 tjedna rasta izgledaju dosta male.


Mamblbi
Ne znam šta si ti sadio ali kanabis obožava sunce, što više sunca to bolje. Također, ne vidim zašto bi biljke štitio od kiše koja im itekako dobro dođe.:)
Sadio sam seme marihuane neispitane genetike sa ulice a štitio bih biljke od prevelike toplote, a sunce je izvor te toplote, takođe pošto zalivam uskratio bi im kišu, da mi ne bi zakiselila zemljiste ili ubuđala cvetove...u čemu grešim? Poštovanje i hvala na odgovoru.
 

Badi

☼ »» 113 «« ☼
Grow Support
30.04.2016
5.102
44.014
2.598
Nevada, USA
I kako ćeš to izvest da mi je znat? Biljkama treba što više direktnog sunca, a ti bi im stavljao "nadstrešnicu".:D
U outdooru se nemaš šta zamarat sa temperaturama, bitno da je toplo i da ima sunca. Ne misliš da bi ti bilo jednostavnije, sigurnije, a i prirodnije za same biljke da kiša obavi zalijevanje umjesto tebe?:)
 
23.04.2020
18
26
13
34
I kako ćeš to izvest da mi je znat? Biljkama treba što više direktnog sunca, a ti bi im stavljao "nadstrešnicu".:D
U outdooru se nemaš šta zamarat sa temperaturama, bitno da je toplo i da ima sunca. Ne misliš da bi ti bilo jednostavnije, sigurnije, a i prirodnije za same biljke da kiša obavi zalijevanje umjesto tebe?:)
Ako postoji verovatnoća za hermie ako im ne prija i stresira ih temperatura 35+ stepeni celzijusa da li znači da i dalje ne treba da ih zaklonim nekako? Ako konstanto proveravam ec/ph zemlje i vode i ako konstanto unosim u nju kiseonik uz pomoc pumpe za vodu i ako je filtriram i ostavljam da stoji i još merim temperaturu vode, da li treba da rizikujem da mi kiša sve to poremeti? Ili neka buba, pauk ili buđ....
 
23.04.2020
18
26
13
34
jaaaooo mumble bee...
takva paranoja, tripovanje i overthinking ne ide sa nasim hobijem.
znas li gde je kraj oktobra, pocetak novembra?
Brate da je legalno i da me ne udara po dzepu cela prica - ne bi se ni ja tripovao, overthinkovao ni paranojisao i da imam dugu sezonu i finansijskih mogucnosti, neki ljudi na ovom forumu traze vasu instant pomoc i znanje, imaju svoje najmilije u problemu i nemaju uvek vremena na pretek i luksuz da natenane izucavaju sajt da bi uzivali u svom dimu eventualno ali to ne znaci da nemaju ljubav i zelju da pricu naprave kako treba i ispostuju biljku. Nije mi jasno gde gresim samo, zato sto brinem previse? koliko je to umereno brige? Kazite mi da znam, posteno vas pitam jer stvarno ne razumem sad da li treba da izlazem biljke nekom riziku da propadnu, posto od kako citam forum nailazim na mnogo vise meni stranih problema a cesto se kose misljenja ljudi i variraju i to za najjosnovnije teme a nemate puno milosti za pocetnike pa mislim i da kapiras zasto sam se isparanojisao i istripovao. Vodio sam rat sa belim musicama, spider miteovima, sa white powdery mildew i oprasenim biljkama proslo growanje pa znam da mi terasa kao grow site nije bas prijateljski nastrojeno mesto zato hocu da biljke izolujem maximalno od spoljnih uticaja ali opet da im ne uskratim sunce i vetar. Mislio sam autose da posadim, da izbegnem mogucnost oprasivanja biljaka, tako da bi to trebalo polovinom avgusta biti gotovo ako se ne varam?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Jack2020

Grona

⸸Ⓐ⸸
Banovan
20.05.2014
703
3.724
163
Zdravo ljudi nadam se da je pitanje u skladu s temom, naravno.. :)

Čitao sam malo po stranim forumima i kažu neki da je dobro pripremljenu zemlju na sajtu zalit melasom par dana prije da se obogati.
Šta vi mislite, jel to dobro ili pak korak ka propasti i borabama sa svime i svacim?
 
06.05.2019
13
3
3
Spremam prvi outdoor grow, biljka je u potu već mesec dana i visoka je 40-tak cm (nije automatik već fem, strain California Orange, voli toplo:sun2: ), u narednom periodu najavljuju sunčane dane ali hladnije noći (7-10°C), da li je to hladno za mladu biljku? Ili da sačekam sa presađivanjem u out još 10-15 dana?
Hvala.
 
Poslednja izmena: