** Vodic za vanjski uzgoj / outdoor **

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
10.06.2021
10
18
3
34
Pozdrav ljubiteljima dobrih cvetova.
Sinoc sam skinuo biljke. Sorta nepoznata.

Gledajuci kroz mikroskop na svakih 3-4 dana. Primetio sam po koju "glavicu" boje meda i ako jos ima prozirnih. Posto se broj tih tamnijih poceo povecavati odlucio sam da ih skinem.
Otprilike prema mojoj proceni ima oko 60% mlecnih, 20% prozirnih, 20% svetlo braon trihoma.

S tim sto je jedna biljka bogatija trihomima od druge.
Da li je normalno da to varira tako, da budu prisutni i prozirni i potamneli?


Ovo mi je prvi grow koji je da kazem uspeo. Posle velikih muka.. .
Sajt je u kukuruzu.
Posle crva koje su ih izbusile, srndaća koji je ogulio najbolju jos pocetkom avgusta nakon cega je postala hermafrodit, i zeleno crnih gusenica koje su ih opipale u zadnjih 20 dana i za 70% smanjile zelenu masu i sjebale hedove, na kraju sam digao dve biljke, od pocetnih 5 zenskih+3muske, od 10 semenki.,koje nemaju mnogo ni da se trimaju...

Cini mi se da tako zelene rade malo, ne mogu da ocenim posto sam ugruvan ovim sto pusim u zadnje vreme...
Ali se nadam da ce biti nesto.
U potkrovlju su.
Vise onako cele naopako. Sutra planiram da ih osisam.
Gore nije mnogo hladno. Mracno je. Ima protok vazduha. Ako se osusi sunka, valjda moze i biljka.

Da li ih ostaviti sa glavnim stablom tako da se suse ili im otkinuti grane, pa posebno svaku okačiti?

Boze zdravlja dogodine se ide mnogo ozbiljnije u poduhvat, sa nekim hibridima...
 

Badi

☼ »» 113 «« ☼
Grow Support
30.04.2016
5.102
44.018
2.598
Nevada, USA
Da li je normalno da to varira tako, da budu prisutni i prozirni i potamneli?
Dokle god ima prozirnih, bolje još pričekat. A kakvi su pistili? Daj sliku hedova i biljke, ali ne tu nego u temi za procjenu...
Gore nije mnogo hladno. Mracno je. Ima protok vazduha. Ako se osusi sunka, valjda moze i biljka.
Naravno, dobro je to:thumb:
Da li ih ostaviti sa glavnim stablom tako da se suse ili im otkinuti grane, pa posebno svaku okačiti?
Ovisi :)...evo link, vodič je za indoor ali neka te to ne buni...odeš skroz dole pod 13. SUŠENJE I CURING...sve ti piše.
Isto tako iznad toga
12. BERBA (HARVEST).

Što se tiče berbe i samog procesa sušenja nema neke bitne razlike, bilo da je riječ o indooru ili outdooru.

Neophodn

Šta te zanima? Berba? U tom slučaju kao i kolega iznad, tu pitaš...
Vidi se da je tu negdje pri kraju, a sad da li još pričekat malo ili odmah skidat...najbolje sam procijeni, u pitanju su nijanse. Trihomi su najbolji pokazatelj, ali ne i jedini. Pistili također ukazuju kada se bliži vrijeme berbe, kao i sami izgled biljke.
Ovaj list što je uvenuo na desnoj strani heda, provjeri da na tom mjestu iznutra nije krenula plijesan :).
 
10.06.2021
10
18
3
34
Hvala puno. Pogledacu ove linkove. Gotovo je sada, nemam slike. Ona je promenila izgled vec. Pusio sam juce i mogu reci da radi. Nije nesto. Ali moglo je i gore. Nadam se da ce se i rad pospesiti tokom susenja.
Pistile su bile izrazito braon, i otvrdnuli su hedovi bili malo pod prstima
Dokle god ima prozirnih, bolje još pričekat. A kakvi su pistili? Daj sliku hedova i biljke, ali ne tu nego u temi za procjenu...

Naravno, dobro je to:thumb:

Ovisi :)...evo link, vodič je za indoor ali neka te to ne buni...odeš skroz dole pod 13. SUŠENJE I CURING...sve ti piše.
Isto tako iznad toga
12. BERBA (HARVEST).

Što se tiče berbe i samog procesa sušenja nema neke bitne razlike, bilo da je riječ o indooru ili outdooru.

Neophodn

Šta te zanima? Berba? U tom slučaju kao i kolega iznad, tu pitaš...
Vidi se da je tu negdje pri kraju, a sad da li još pričekat malo ili odmah skidat...najbolje sam procijeni, u pitanju su nijanse. Trihomi su najbolji pokazatelj, ali ne i jedini. Pistili također ukazuju kada se bliži vrijeme berbe, kao i sami izgled biljke.
Ovaj list što je uvenuo na desnoj strani heda, provjeri da na tom mjestu iznutra nije krenula plijesan :).
Veliko hvala za linkove. Pogledacu.
Slika nemam Ona je vec promenila izgled. Pistile su se posusile bile. iimali su hedovi cvrsto e pod prstima
grane sam otkinuo u okacio u medjuvremenu.
Sinoc sam pusio i mogu reci da radi nesto, a da je moglo i gore od toga. Tako da sam zadovoljan u neku ruku.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Badi

Badi

☼ »» 113 «« ☼
Grow Support
30.04.2016
5.102
44.018
2.598
Nevada, USA

Neophodn

Nažalost kod plijesni nema neke pomoći, većina nas ima s time problema. Jedino što možeš je odstraniti zaraženo, kao što jesi:thumb:i nadat se da se neće dalje širit. Kad se plijesan već počne stvarat, teško ju je spriječiti. Što znači, morat ćeš redovno pregledavat biljku i čupkat zaraženo. Ako vidiš da svakim danom čupkaš sve više toga, po meni je najbolje što prije pobrat biljku jer riskiraš da se cijela zarazi :).
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: Pantagan and FatOne

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.048
2.718
twitch.tv
Vjerovatno joj je previše. Kad ste bacili gnojivo? Čisto sumnjam da joj je korjen strunio jer mi se čini da i ne dobiva bas vode a niti sunca.
 
14.08.2022
4
9
3
54
Nemoj duple postove brat. Nemoj citirati cijeli moj post...Pravilnik jesi citao nedavno? :)
Gnojio sam prije 5 dana a zatim je kiša padala vode ima dovoljno a sunca negdje oko 10 sati dnevno na njih dvije od 5 mi se pojavilo ovo

Dali se mogu spasiti i kako vjerojatno je previše gnojiva

20220812_174404.jpg
 
Poslednja izmena od urednika:
21.06.2015
18
41
28
46
Zdravo drustvo. Evo sam posle 4godine opet biljku posadio.
Jedno pitanje za nekoga iskusnog growera!
Biljka ima vise vrhova, a mene zanima da li kod grana sa strane da skinem one male listove sa malo pistila? Kontam mozda bi vrhovi bili puniji ako bi to uklonio?