Vodikov peroksid? Dali ga neko koristi kao gnojivo?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

grucho

Aktivan Član
29.04.2005
77
20
0
Vodonik peroxid-H2O2 nije gnojivo !!! On se dodaje vodi pri zalivanju biljke kako bi se dodatno obezbedio kiseonik potreban korenu.... :wink:
 

unknower

buntovnik bez razloga ;)
17.06.2006
882
96
0
Razmera vodonikovog preoksida sa vodom je 3%
Sa ovakvim rastvorom se zaliva biljka,H2O2 ne daje nikakve minerale biljci ,sem kako je grucho rekao obezbedjuje dodatni kiseonik korenu biljke.
Koristi se u toku vegetacije i cvetanja.
 

Growimir

Aktivan Član
10.07.2006
309
17
0
Vrlo zahvalna stvar ako vam je zemlja tvrda ne propusta vodu i zrak onda obavezno koristite tako sto u jednu litru vode stavite 3-4 ml h202 i zaljevate zemlju blizu korjena.Imate vise o ovome u dijelu unutrasnje uzgajanje.Ovi iskusniji to koriste i u fazi klijanja jer onda dezinficira vatu i sjeme a i zemlju.Biljke ce vam biti jako zahvalne ja sam mami spasio vecinu cvijeca koje se bilo na samrti zbog pretjeranog zaljevanja,tvrde zemlje......
 

BossGrow

Aktivan Član
04.12.2006
110
21
18
41
znao sam stavit i vise od 10ml na litru
to sam eksperimentirao sa jednom biljkom i nije mi dala znakove trovanja
 

outdor@c

Aktivan Član
20.02.2007
98
7
0
..............nikad cuo...........mi seljaci sadimo u naše plodne šume.........iako sam tek ove godine poceo koristiti umjetno gnojivo....možda bude bolje
 
  • Sviđa mi se
Reactions: p0thead
09.01.2013
32
13
0
41
ja sam ga prije davao 1-3 ml na litru vode a sada obnavljam opremu za sljedeci projekat pa je ovo neizostavno, inace pomaze korjenu da lakse dise i sprjecava infekcije korjenskog sustava.
Sutra ce biti i report kako djeluje na ph vode. Preporuka je da se biljke ne gnoje svaki put kad se zaljeva e kad ide cista voda treba samo PH korektora i koji mililitar hidrogena. Inace s vodikovim peroksidom ovim 3% sto ga zovu medicinski se ispiru i rane ali uglavnom grlo i oralno
 
09.01.2013
32
13
0
41
Evo neutralne vijesti : ) Testiro sam vodikov peroksid u vodi iz pipe. 3% peroksid 2ml u litru vode i PH i EC su ostali isti 7,3 i 720 µS
Peroksid nabavljen iz gradske ljekarne Zagreb.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: crveni56

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.986
34.300
2.598
HazeSeeker je napisao(la):
Mene samo zanima dali taj peroksid ubije sve što živi u zemlji ili zaobilazi aerobne bakterije . Bilo bi zanimljivo iskopati info nekog organskog uzgajivača kako peroksid utječe na mikrokulture u zemlji .

Ja sam cuo da ih pokosi i dobre i lose...malo melase ili neobradjenog meda sve vrati u normalu.1 zlica na 1l vode
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.986
34.300
2.598
Da slazem se..zato i mislim je dodavanje peroksida dvosjekli mac.Med i melasa navodno pomazu kod obnavljanja kolonija poz.i neg.bakterija...ja sam ga koristio(peroksid) u vise navrata i mogu reci da nisam primjetio da je biljci nesto posebno pomoglo,nije ni odmoglo.Uglavnom mislim da je peroksid li,la ako je zemlja dobra i kvalitetna,prozracna..peroksid gubi smisao..eventualno moze zakomplicirati stvar
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 0Marac0 and plant