Vojska i duvanje ??

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
13.02.2017
29
26
13
26
Pozz, razmisljao sam o dobrovoljnom sluzenju vojnog roka, e sad' cuo sam neke price da se na tom sistematskom pregledu testira krv na thc, zanima me je li to istina i da li se tokom sluzenja moze duvati da li ima neka dodatna testiranja... ?
Inace ja ne mogu a da ne spusim petardu nedeljno...
 

bLuNt.z

Aktivan Član
06.09.2006
233
1.332
143
Satyaloka
Davno bijah u vojsci i tada nije bilo testiranja... no od cimerice buraz je u profi vojsci i prilicno je mlad pa sam siguran da ce znat. Pitam sutra pa ti javim ako netko ne uleti sa odgovorom prije :)


....moje osobno misljenje je da NE RADE testove.



edit: WHY?!!!??! nemrem prestat razmisljat... zanima me full.. zasto bi to htio?
 
13.02.2017
29
26
13
26
Davno bijah u vojsci i tada nije bilo testiranja... no od cimerice buraz je u profi vojsci i prilicno je mlad pa sam siguran da ce znat. Pitam sutra pa ti javim ako netko ne uleti sa odgovorom prije :)


....moje osobno misljenje je da NE RADE testove.



edit: WHY?!!!??! nemrem prestat razmisljat... zanima me full.. zasto bi to htio?
ja sam kao nesto cuo da rade ali nisam siguran, ajde javi ti i hvala u svakom slucaju : )
Pa hteo bih pokusati sa vojskom posto mi je to jedno od interesovanja, a i kad odsluzis vojni rok posle mozes biti tzv '' ugovorac '' tako da mi je bolje to nego da radim u nekoj fabrici kao rob za 200/250e... A znam sebe tako da bez vutre ne bi mogao ni 2 dana izdrzati u vojsci :D
 

sale82ful

Drug Član
Poznanik Foruma
18.12.2013
2.641
10.741
358
Ja sam daaaavno bio u vojsci... Na sistematski sam dosao napušen sa drugom iz škole. Dakle, nije bilo ništa u vezi toga. Dobili nalaze da smo zdravi i to je to. Ali to je bilo prije 25+ godina.

Ovo sad, sa profesionalnom vojskom (ugovorac) je druga priča, jer radiš za pare, postoji mogućnost pregleda na droge, što ima logike.
 

budalin

®
Poznanik Foruma
25.04.2016
2.561
13.696
358
NI na nebu ni na zemlji
Kod nas jeste, i kod njih je bilo cini mi se, pa su opet to vratili na dobrovoljno samo, ili je bilo obavezno do neke godine pa su prebacili u dobrovoljno. Nesto jes, ebat ga. Sigurno je iz srbije, cim kaze da bi dobrovoljjno sluzio, a ne radio kao ugovorac i to :D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Majstor Ugvej

daktilograf

Aktivan Član
03.09.2019
197
712
93
Somalirana de Pufna
Bio ja skoro u vojsci. Za tamo te niko ne testira, duvka zavisi od toga kakva je klasa, ali obično početkom drugog meseca negde posle zakletve idu testovi za par odabranih. Ako imaš gradsku adresu a takvih je tamo malo, ako motaš duvan, ako štrčiš na neki način, ako ti ko meni padne na pamet da praviš sprdnju i prijaviš se za lekarski kod psihologa.... Bude 3-4 čoveka i kažu vam da idete na neke radove, strpaju vas u vozilo i idete bleja na VMA, piškiš u čašicu i nazad u kasarnu...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Majstor Ugvej
13.02.2017
29
26
13
26
Ma nece on da bude ugovorac buraz, nego dobrovoljac, haha :D Nema posao, mlad, pa hoce da odsluzi vojsku, posto nije obavezan vojni rok u srbiji, svako moze da se prijavi dobrovoljno. Mislim da je sluzenje 6mj.
Zapravo imam posao, kao sto sam rekao radim u fabrici ko rob jebeni za 250e.... Prvo se ide dobrovoljno na 6 mj a posle toga ako hoces mozes da nastavis da radis kao ugovorac za platu od oko 250/300e. Imam za to kao neku ''vezicu'' jer mi je brat od strica u tome godinama, lik je sad vise po bolovanjima nego sto je na poslu xd a i kad radi vecinom je na dezurstvu i ubija se od dosade... Naravno vojska nije bleja i izlet ali nije ni kao sto je bila pre...
 

daktilograf

Aktivan Član
03.09.2019
197
712
93
Somalirana de Pufna
Znaš li engleski?

Pazi vojska je kul ako baš baš ne znaš šta ćeš sa svojim životom... Raditi za vojsku nije loše i ful plata ti izađe na nekih 40-50k kad se sve sabere, ali odsluženje je gubljenje vremena....

Gledaj da zabodeš neku šljaku pre nego što odeš tamo, jer kad imaš odsluženo, uvek će te vući da je to najlakša opcija. Sledeća klasa ti je u martu i ako već ideš gledaj da zabodeš dobar ves to ti je bitno, u vojnom odseku to možeš da izburgijaš, a rođaka pitaj za savet, znam da je pvo lagan, bitno je da nisi pešadija... Računaj da ćeš biti sa generacijom 2k i2k1...

Pa ti kako odlučiš
 
13.02.2017
29
26
13
26
Engleski znam solidno
Mozda bih mogao da se povadim za ovo sto si ti rekao za pesadiju, imao sam saobracajku pre par godina i sjebao sam kicmu, frakturu prsljena sam imao tako da cu videti ili nesto za logistiku ili ono kao IT fazon
 
Poslednja izmena od urednika:

daktilograf

Aktivan Član
03.09.2019
197
712
93
Somalirana de Pufna
Traži brate posao koji se radi za Ameriku tipa dispatch kamiona, limuzina, kombija za selidbe ili brokeraj ili tako nešto, veruj bratu hahaha mnogo je bolje od vojske

Ma ne moraš da se vadiš samo odeš sa spikom e ja bi voleo to da budem ako može i prebaciće te.
 
Poslednja izmena od urednika:
  • Sviđa mi se
Reactions: Majstor Ugvej
13.02.2017
29
26
13
26
Jeste baki bolje od vojske da zapalis za Ameriju ali da bi dobio vizu i dozvolu za ulazak tamo treba da se otelis a kamo li da nadjes posao tamo... Jedino preko nekog faksa, firme tj preko neke preporuke, msm verovatno znas bolje od mene to... A i iskreno jebeno je to da zapalis na nekoliko godina odavde, za 1 godinu se svasta promeni u porodici i okolini a kamo li za 5 godina, zamisli rikne ti baba, deda ne daj Boze ili neko bliskiji, pa morao bi da se urokam tamo od nekog opijuma i da me nadju mrtvog... Nisam ti ja za to, svaka cast onima koji to mogu, ja i u vojci bi jedva izdrzao 6 metra dana, jbg vuce me ta nostalgija za krajem, kucom i sve to .... A i lepo me udarila ova cigara :D pa sam se malo vise raskenjao..
 
  • Haha
Reactions: Badi and sale82ful