Volontiranje u drugim zemljama

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Eva Rain

Aktivan Član
09.03.2009
161
8
0
32
Postavljam temu iskljucivo zbog toga da postavim link i prosirim vijest, ali kad vec pominjem, mozete se nadovezati i sa svojim misljenjima, iskusvima, bilo cime sto ima veze s temom :costumed-smiley-027

www.idealist.org
Mozda netko tko sada besposlicari :icon_lol: pronade nesto sto mu se svidi pa ode nekuda na duze vrijeme :) Jedino sto zamjeram je sto u vecini slucajeva sami snosite trosak puta, no moze se naci i ponesto mukte , sve u svemu samo sam pozitivna iskustva cula. Za koju godinu cu i ja da se prijavim na jedno pola godine no prije toga hocu da barem pocnem sa fakultetom.

www.vcz.hr
Volonterski centar grada Zagreba. Nisam ih osobno kontaktirala no pregledala sam im sajt, cine se kao fina organizacija. Vrijedi pokusati. Ako nista drugo bit cete bogatiji za jedno iskustvo a to nikako ne vrijedi propustiti.

Necu sada ovdje raspravljati o razlozima zbog kojih bi se netko odlucio na ovako nesto, netko jednostavno zeli dati svoj doprinos drustvu, netko se suosjeca sa onima kojima je pomoc potrebna pa ce velikodusno da se ponudi, netko zeli malo promijeniti mjesto boravka, netko zeli putovati i upoznati nove krajeve i ljude... Kako god bilo, ako itko od vas odluci da volontira bilo u svom gradu ili negdje dalje, fino bi bilo kad bi ovdje podijelio iskustva :)

P.S. Rekose mi da se moze dobiti puno informacija o misijama u Africi u zagrebackoj katedrali, te navodno oni besplatno salju volontere u Afriku. No ne volim da se petljam, niti dovodim u ikakvu vezu sto ima veze sa crkvom niti bilo kakvom religijom, informacija ovdje stoji za onoga kome ce biti korisna :)

Peace :sun2:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: oz

Eva Rain

Aktivan Član
09.03.2009
161
8
0
32
Ma zar je moguce da nitko ne zeli pomoci ostalima ?
Evo jedan fin link na kojem mozete dobiti informacije kako udomiti divljeg kunica (koji je ostao bez roditelja) na nekoliko mjeseci dok ne bude spreman vratiti se u divljinu :icon_lol:
www.tarraland.com
 
01.02.2009
0
6
0
38
Ja cuvam svoju staru babu... dovoljno mi hehe

... sto se tice zivotinja nisu sigurne kod mene xD papige mi stalno bjeze, zat stalno moram kupovat drugu da ova sto je ostala nije sama, kornjaca mi nestala u dvoristu, ribice - necu ni pricat sto se s njima desi xD... eh jedino psi opstaju hahah
 

Ramona_Red

Aktivan Član
27.02.2007
258
9
0
49
www.magicatmint.has.it
Eva Rain je napisao(la):
Ma zar je moguce da nitko ne zeli pomoci ostalima ?

A pomažeš li ti 'ostalima'? Volontiraš?

Zaboravljaš da mi smrtnici moramo raditi da bi preživjeli i platili račune i da nakon

8 sati rada i
1 sata sve skupa (ako si sretan pa ti je posao udaljen tek pola sata) vožnje i
1 sata ukupno spremanja za posao i raspremanja kad se vratiš doma,
1 (optimističkog) sata potrebnog za pronalaženje i kupovinu, pranje, sjeckanje, kuhanje i jedenje hrane, te još
1 sata za pranje suđa i finog rublja koje ne smije u mašinu, punjenje i pražnjenje mašine i sređivanje robe koju si jutros porazbacao po krevetu tražeći što ćeš obući na posao, te usisavanje i inače sređivanje kuće ... 8+1+1+1+1=12 sati.

Ostaje ti 12 sati u danu. Da
8 spavaš, ko na botun, opet ti
pola sata treba dok zaspeš i
pola sata ujutro uz kavu dok se razbudiš, to je 9, i ostaje ti =

TOTAL saldo ----- 3 slobodna sata, samo za mene: vau! (ili za nas, ako sam u vezi ili imam obitelj/dijete, a tek onda ta, ionako mizerna, 3 sata zvuče jadno i kukavno! ... Jadna nam majka svima kad si uz sva otkrića i dostignuća moderne civilizacije nismo uspjeli omogućiti (pardon, kad nam Oni nisu htjeli omogućiti) da radimo 4 sata dnevno pa da imamo vremena za ... RAZMIŠLJANJE!

Znači, što? Da srolam joint i odmorim uz knjigu ili net, ili da se krenem seksat s dragim da ne bi (malo klasike) otišao drugdje kad sam ja stalno umorna (ili ja, jer je on stalno umoran), ili da posjetim ('nema te mjesecima, odreći ćemo te se: dođeš samo kad ti nešto treba!') roditelje, ili da prošetam po parku, ili da odem do kafića, ili do frendica ('Tko? Ramona? Pa ja sam mislila da si odselila na Aljasku, otkad te nema'), ili u shopping kako bih - da ga ne gubim sutra - uštedjela, kupila ... vrijeme! Jer jedno i drugo i peto ne mogu, moram birati -
ili da odem (rima) volontirati?

Teško će itko volontirati ako nije razmaženo dijete bogatih roditelja, ili neka tetka sponzoruša koju muž hrani pa nema pametnija posla ni talenta da recimo slika patetične akvarele :D ili pravi princes krafne, il netko tko stvarno ne može naći posao godinama pa krene volontirati ne bi li ga poslije uzeli za stalno, ili ako si u Jamerici pa ti je to dio školskog programa il nešto, ilse školuješ za socijalnog radnika, ilsi se uvenjao crkvi il Crvenom križu il Caritasu pa imaš neke druge koristi od njih ...
Sori, al drugi put prije nego kreneš pitati 'nitko ne želi pomoći ostalima?' mućni glavicom ili tom muhom u tegli ;) ili se bar ne čudi što nema odgovora
 

Pikavac

Aktivan Član
29.07.2008
65
13
0
63
ramona svaka ti cast ljepo receno tak je slicno i meni a i vecini vjerujem ......Vrijeme ,vrijeme fuckin time..... :)
 

Eva Rain

Aktivan Član
09.03.2009
161
8
0
32
Kako kome, meni je zao sto vidim da ste skoro svi vise manje upali u tu rutinu i kolotecinu posao-kuca, i to sto kazes osam sati raditi da bi opstao. Da ti kazem, ne postoje bogati i siromasni ljudi, samo oni kojima je manje potrebno za zivot. Jenom ces se osvrnuti i zapitati kud je vrijeme otislo, shvatit ces da si cijeli zivot trcala za necim trivijalnim, a sve to sto prizeljkujes, sreca i unutarnji mir mogu doci samo kroz davanje. Jebes sve ako nemas nista a materijalne stvari su toliko prolazne, potreban je samo treptaj oka da bi sve iscezlo u sekundi.
Ne zamjeram ti na ogorcenosti draga Ramona, shvatam da ti nije lako, no zamisli samo koliko ce biti gore kasnije, kako vrijeme bude odmicalo. Od sveg srca zelim da shvatis ovo sto ti govorim i da se oslobodis svih okova materijalizma koji te sputavaju i ne daju ti da vidis i uzivas u svijetu onakvom kakav on zaista jeste a ne onakvom kakvim su ga zli ljudi prikazali.
Ja jesam volonter i nikad me nista u zivotu nije ispunilo vise od pomoganja drugim ljudima. Kao sto sam vec rekla, neki ljudi mogu biti sretni ziveci i u satoru.
Da se diskusija ne bi dalje odugovlacila molim te zakljucaj temu, imala sam najbolje namjere postavljajuci ovu temu i zao mi je sto nisam naisla na razumijevanje. Mozda nekom drugom prilikom :thumb:
Pozdrav :icon_biggrin:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: oz

Ramona_Red

Aktivan Član
27.02.2007
258
9
0
49
www.magicatmint.has.it
Prvo da te utješim pa ti šapnem da ni ja ne spadam u skupinu ljudi koji moraju teško raditi 8 sati kako bi prehranili obitelj i platili račune, jer sam se u životu trudila i imam dobro obrazovanje koje mi je priuštilo lagan posao. No uzela sam pisati iz te pozicije jer je takvih ljudi najviše, oni su stupovi na čijim je leđima teret cijele države.

Znači, da recimo spadam u tu većinu, to ne bi bilo zbog 'okova materijalizma koji me sputavaju' nego zato što mi je ili tako ili nikako - znači ili ću raditi (a radi se po 8 sati, i to teško, ako nemaš prikladnu diplomu ili stričevića koji će te zaposlit na lakše mjesto, i vozi do posla po pola sata najmanje, ako - opet - nemaš sreće da ti je posal doma ili na guzici negdi) i preživjeti - platiti račune i djeci školu i hranu - ili ću zabušavati, nastojeći bojkotirati okove materijalizma - pa ću strepiti svaki dan od stanodavca koji me vreba po stepenicama, djeca će cmizdriti jer im frendica ima barbiku a oni nemaju, muž/žena će mi yebat mater jer nema dici što za ručak dat a ja sam našao/la fantazirati o nematerijalističkom svijetu i 'sreći koja je u davanju' a nemam ni djeci što dat a kamoli nekim strancima... isključit će nam telefon pa nećemo imat ni net, struju pa se moremo slikat, ili slikavati, i to dok ne nestane baterije u fotiću a onda ćemo ga punit tako da ga uštekamo u mačju guzu, i slično.

A ova spika da ne postoje bogati ni siromašni nego oni kojima je manje potrebno za život, to ti možeš vježbati u americi ili nekoj zemlji dobrog standarda, pa raditi 6 sati umjesto 8 i svejedno moć preživjet s tom lovom, a ne u HR i sličnim di ti ni 10 sati nije dovoljno za preživjet bez zaduživanja (a tko je dužan i na Božić je tužan, pa ti biraj), pogotovo kad imaš obitelj. I ako imaš obitelj/djecu, a nemaš dobru dobru školu ili dobar dobar zanat, tad ćeš i u Americi teško 'birati'. A nitko tu kod nas nije upao u kolotečinu iz gušta ili zato što je materijalista - bar smo mi narod koji voli uživati i lijenčariti (pa i meditirati i baviti se duhovnim vježbama i stvarima ili kulturnim uzdizanjem) - u starim kapitalističkim zemljama postoje ljudi koji trče za novcem više nego im je potrebno - al to kod nas draga nije tako.

Mi smo tek wanna-be-kapitalistička zemlja, ogoljena (manje) ratom i (više) lopovima koji su je popljačkali i zbog kojih ljudi rade za kikiriki, za plaću kojom mogu kupiti tek osnovne stvari za preživljavanje do sljedeće plaće... jel ti znaš uopće kolika je prosječna plaća, a kolika 'potrošačka košarica' za obitelj, i kakva žalost vlada u nas? Jel ti znaš da za 200 kuna doma iz dućana doneseš kesicu s par stvarčica koje ćete - kao (ajmo prosjek) normalna, 4-člana obitelj, pojesti u jedan dan - a da takvih novčanica od 200 doma mjesečno doneseš tek dvadesetak?? I to, 4000 kn, tko to ima? Blagajnice, prodavačice u samoposlugama ili buticima, skladištari, radnici po tvornicama - evo pitaj ljude ako meni ne vjeruješ - rade za 2000-2500 kuna (500$), to je 10 novčanica od 200 kuna, znači 10 onih istih kesica hrane koje se u obitelji pojedu u jedan dan! A gdje je odjeća za tebe, za muža, za djecu koja rastu, gdje su računi/režije, oprema za školu, bonovi za mobitel(e), kozmetika, cigarete (fijuu), parking, benzin - ili autobusne karte - gdje su nepredviđeni troškovi, popravci po kući, gdje su krediti za stanove, ili stanarine koje u prosjeku iznose isto toliko, 2500kn, jednu mjesečnu plaću??? Sam Bog zna kako ti ljudi preživljavaju, a ti im zamjeraš da su 'upali u kolotečinu'?

Ti ako volontiraš, zahvali Manituu jer si jedna od rijetkih povlaštenih jedinki koje su to u mogućnosti. Reci mi kako može volontirati netko tko radi (a takvih je najviše) recimo dvokratno - ili 8-9 sati za nekih jebenih 500 dolara mjesečno, a ima doma dvoje djece. Daj mi reci, jel to hir, trčanje za materijalnim, ili kaksi ono već zaustila? Očito si i mlada još - veliš da ćeš tek na faks - e pa u toj dobi dok još nisi završila školu i nemaš stalan posao ni obitelj a starci ti tutnu džeparac, i možeš još volontirati, pa te ne krivim što mjeriš svijet iz svoje kože ali to se tako ne radi: daj se spusti malo na zemlju, informiraj se o uvjetima života u Hrvata prije nego im počneš zamjerat neki pseudomaterijalizam. Kod nas je čoviče ženo filozofija preživjet od prvog do prvog a ne te fantazije što ti fantaziraš
 

Beyond

Vutra Veteran
07.08.2006
1.948
335
0
38
haha kako si ju popišala nemogu vjerovati :D
Mene bi još gore jer sam imao slična razmišljanja o nematerijalizmu do nedavno. Fikcija.
A ovisi kako želiš živjeti, u skladu s tim moraš donijeti neke kompromise. Imaš izbor ali izabrano ima svoju cjenu. Vjerojatno bi trebalo gledati na to da si svatko pokuša naći posao koji voli raditi i koji ga neće psihički i fizički ubijati, skupa s vremenom koje će mu progutati. Relativno je to sve, međutim ljuska rasa je organizirana kao mravi u mravinjaku, međusobno se svi moramo uzdržavati da preživimo. Takav život ima svoju cjenu, ali kao što rekoh imamo izbor, a izabrano ima svoju cjenu. Nekome više paše jedno, a nekome drugo.
 

Ramona_Red

Aktivan Član
27.02.2007
258
9
0
49
www.magicatmint.has.it
Eto ... potpisujem!
Ma imala sam i ja, dok sam bila mlada kao vi, a možda i mlađa :) (razmišljanja o nematerijalizmu), al me život - što moj, što mojih bližnjih - 'okrenuo' ... danas se, nažalost, možeš prepustit nematerijalnom, i 'fantaziranju' (bilo kreativno/svrsishodno usmjerenoj dokolici, ili čistom bohemstvu) samo ako imaš čvrstu materijalnu bazu. Što si stabilniji materijalno, to se više možeš opustit u nematerijalnom - ilitiga lako se Hiltonici bavit yogom po cijele dane ako hoće il davat sise gladnoj djeci u Africi (Bože-mi-prosti :icon_lol: ) ... slažem se, treba nać neku ravnotežu, posao koji te ispunjava pa ti ga je veselje radit i ne ubija te u pojam psihički i fizički na način da bi na kraju dana najradije umro, ali nemaš snage ... dragi ljudi, ne letite previsoko ako nemate dobar, siguran avion, da se ne bi s***********li u padu pa vas bolilo - upisujte studije ili birajte zanate koji će vam omogućiti da radite ono za što imate talenta i što volite, jer ćete na poslu provesti trećinu života, drž'te dim što više u plućima, i pazite priko ceste
 

gargamel

Aktivan Član
25.11.2007
385
18
18
Ramona_Red je napisao(la):
Teško će itko volontirati ako nije razmaženo dijete bogatih roditelja, ili neka tetka sponzoruša koju muž hrani pa nema pametnija posla ni talenta da recimo slika patetične akvarele :D ili pravi princes krafne, il netko tko stvarno ne može naći posao godinama pa krene volontirati ne bi li ga poslije uzeli za stalno, ili ako si u Jamerici pa ti je to dio školskog programa il nešto, ilse školuješ za socijalnog radnika, ilsi se uvenjao crkvi il Crvenom križu il Caritasu pa imaš neke druge koristi od njih ...


nazalost puno ljudi tako razmislja. ali zasto pobogu? nije volontiranje samo kad ides 9 mjeseci u afriku.. dovoljno je nekad i sat vremena svakih dva tjedna.. nekome to moze puno znacit.. pogotovo ako su neka djeca u pitanju, a cesto jesu.. i to su uvijek djeca koje zivot nije mazio, sirocad i/ili invalidi.. tih sat vremena igre i druzenja, za koje ta djeca zive.. vjeruj mi znam. ali nekaze se dzaba, daleko od ociju, daleko od srca..



Eva Rain je napisao(la):
....
....

www.vcz.hr
Volonterski centar grada Zagreba. Nisam ih osobno kontaktirala no pregledala sam im sajt, cine se kao fina organizacija. Vrijedi pokusati. Ako nista drugo bit cete bogatiji za jedno iskustvo a to nikako ne vrijedi propustiti.
....

sa ovim ostalima nemam iskustva, ali taj vcz je teska kenjaza.. samo pro-forme.. da se slikaju i hvale, jedino sto rade je da te stave na mail listu i to je to.. moja draga ih je zvala 600 puta, odlazila tamo i neznam sta sve ne, i u godinu dana nisu nasli ama bas nista za nju, a nije da je birala. jednostavno, "nikom nije bila potrebna pomoc".. reko wtf? isto tako caritas, teski kur**** sinovi, primit ce te samo ako studiras socijanli rad pa trebas praksu odradit, inace se cude (da, stvarno se cude) zasto bi netko volontirao ako ne treba.. ali to je ocito odraz drustva u kojem zivimo... ok je recimo dom u nazorovoj, ili udruga studenata sa invaliditetom... oni stvarno cijene svaku pomoc i ne gledaju te ko propali abortus kad dodjes, nego su stvarno ljudine....