Vrata za DIY boks

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Slavol Žižek

od dzabe do max 100 eura na ebay klajnezajningen
Poznanik Foruma
28.11.2018
1.170
3.912
188
Nakon jednog poluuspješnog i skupog pokušaja u ormaru gradim svoj prvi pravi boks. Radim ga od letvica i stirodura koji ću na kostur zalijepiti silikonom kad bude gotova drvenarija, a dimenzije su 125x60x200. Posao je težak a ja nemam šta pušiti i loš sam stolar, što znatno otežava situaciju. Napravio sam stranice, upravo izrezao letvice za krov, pod i poleđinu, ostaje još samo pitanje otvaranja i zatvaranja. Ima li neko prijedlog kako da izvedem vrata koja će biti jednostavno otvarati/zatvarati/skidati/vraćati, a neće propuštati svjetlo? Da stavim neke šarke ili da idem sa čičak-trakom?

Slika nema s razlogom, ako šta treba crtati upalit ću MS Paint :D

Hvala svima na idejama i prijedlozima!
 

Saša443

Izmedju planina i mora..
13.03.2013
2.378
8.616
258
ja licno bi ih stavio na sarke,a sto se tice propustanja svetla to resis tako sto kad zatvoris vrata da budu ravna sa licem boksa sa unutrasnje strane zakucas do vrata letvice sa sve cetri strane,znaci kad vracas vrata da se priljube na te letvice,isto mozes i spolja zakucat neke sire a tanje letvice na vrata tako kad ih zatvaras da te letvice od vrata pokriju spoj vrata i boksa...napravis zub kao kod vrata(sobnih,ulaznih..itd)
nadam se da sam ti pomogao i da si me razumeo... :D

edit:mislim da ti nece trebati te kukice(ako mislis na cicak traku)osim ako ne zelis sarke,a sto se tice propustanja svetlosti letvice bi trebalo da zavrse posao...
 
Poslednja izmena:

Slavol Žižek

od dzabe do max 100 eura na ebay klajnezajningen
Poznanik Foruma
28.11.2018
1.170
3.912
188
Dobro zvuči. Ako bih tako riješio, onda bi išla po sredini uzduž letvica od 5 cm širine, da na nju nalegnu krila od vrata, a između postavim one rajbere, kukice, kako li se već kaže.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Saša443

serviser

mumijev drug
Poznanik Foruma
05.09.2019
712
4.467
163
Ja sam to rijesio sa metalnim lajsnama (na okvir od letvica insetovan 5cm unutar box -a) i magnetnom trakom na vratima boxa (isto okvir od letvica koji perfektno nalijeze na okvir od boxa). Kad zatvaram magnet uhvati i povuce vrata. Vrata su od mdf-a 80x200x0.6, dakle velika i teska. Zbog inseta od 5 cm prelama se svjetlo potpuno i u mrklom mraku se ne vidi nista.
 

FatOne

Budi dobar, da bi bio sretan!
Poznanik Foruma
09.10.2016
1.642
7.505
258
Sve je to super. jedina mana je sto kroz stirodur prolazi dosta svijetla, pogotovo ovaj tanki. Moras ga oblozit s necime izvana jer ce ti cjela prostorija svijetlit dok se upali panel. A vjerujem da bi i spolje pusta previse svijetla i da bi stvaralo probleme u cvatu.

Jedino ako je to onaj sto ima pvc oblogu onda netrebas nista, ali cini mi se da je obican.
 

Slavol Žižek

od dzabe do max 100 eura na ebay klajnezajningen
Poznanik Foruma
28.11.2018
1.170
3.912
188
Ide refleksivna folija s unutarnje strane i neka ukrasna šarena s vanjske, tako da mislim da neće biti problema što se toga tiče. Ali jesam pogriješio što sam odabrao stirodur, izići će me na kraju skuplje nego OSB ploča ili nešto slično.
 

kveLe

Aktivan Član
12.05.2013
267
2.246
143
Earth
Uf ja sam svoj prvi krenuo radit s stirodurom i na svu sreću na vrijeme odustao i složio boks od OSB ploča, a kako sam i ja loš stolar curilo je svjetlo na sve strane... Drugi grow popizdio i otišao po pošteni šator i riješio se muke, najbolja investicija.. Makar ima hrpa ljudi ovdje koji slože vrhunski boks od nule
 
  • Sviđa mi se
Reactions: GrowHax

Slavol Žižek

od dzabe do max 100 eura na ebay klajnezajningen
Poznanik Foruma
28.11.2018
1.170
3.912
188
Ovaj će biti dvostruko obložen i svi spojevi su već dobro zabrtvljeni pa ne bi smjelo biti problema, ali mislim da je već koštao kao fin šator 100x100. Jbg, nemam grow shop ovdje pa moram ovako, ali ok, DIY jača karakter i troši kalorije.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: serviser

serviser

mumijev drug
Poznanik Foruma
05.09.2019
712
4.467
163
Cijelom duzinom. Moj ti je savjet, ako ides sa mag. trakom , pojacaj ljepilo u donjoj trecini vrata. Meni se donji vertikalni rubovi poceli odljepljivati nakon vec dva mjeseca. Ostatak trake se dobro drzi sa ljepilom koji je dosao na traci. A metalne lajsne sam ljepio sa sintelanom.

Pazi, moze se napraviti magnetni kontakt na par strateskih mjesta i odradilo bi posao, ali ja sam izbjegao tu opciju jer bi onda morao popunjavati prostor izmedju kontakata da sprijecim svjetlo da curi. Ovako, kontakt cijelom duzinom rijesava taj problem.

Da se razumijemo, vrata sam pravio najduze od svega, ima posla drama. Magnetnu traku sam morao prepoloviti uzduzno na 1cm sirine (dvije rolne od 2m), a metalne lajsne sam morao kratiti na manje komade jer je nemoguce lajsnu uravnati kad je duza, uvrce se. Plus dva okvira (od boxa i od vrata), pa sve to uravnati u milimetar da se uklopi. A nemoguce je naci 100 % ravnu letvu. Rezultat je fantazija, ali sam se s..bao!
 

Slavol Žižek

od dzabe do max 100 eura na ebay klajnezajningen
Poznanik Foruma
28.11.2018
1.170
3.912
188
Ide lagano prema kraju radova i svečanom otvaranju. Ostalo još da polijepim foliju, montiram opremu i napravim vrata kad dođe magnetna traka.

Majku mu spalim, da sam znao koliko će koštati para i živaca digao bih stambeni kredit i platio kakvu firmu da ga napravi.
 

Prilozi

  • 20200823_191152.jpg
    20200823_191152.jpg
    168,9 KB · Pregleda: 66
  • 20200823_191214.jpg
    20200823_191214.jpg
    216,1 KB · Pregleda: 65