Vrbina voda

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
23.02.2016
8
13
3
26
Vrba (grancice, listovi, koren) sadrzi mnogo hormona rasta. Koristi se za kloniranje srecnih biljaka. Ali da li se moze koristiti i za zalivanje biljke? Da li je to neko probao? (Nadam se da nema ovakve teme, pokusao sam da pronadjem nesto ali rezultata nije bilo) :D :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Badi and sbcjeceo

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.173
398
42
Tacna
Spominjalo se kod kloniranja negdje kao alternativa clonexu. Ajde da vidimo ;) .

Vrba je bogata fitohormonima ili auksinima (grč. auxein = rasti), to su biljni hormoni koji se stvaraju u vršnim dijelovima stabla, korijenja i grančica. Oni pospješuju rast korijenja ( rizogeneza), kod vegetativnog razmnožavanja, djeluju na rast i razvoj biljaka potićući biljke na intenzivno cvjetanje, reguliraju različite fiziološke procese od klijanja sjemena pa do sazrijevanja plodova.
Vrba sadrži i salicilnu kiselinu ( Salicylic acid ), koja spriječava razne bakterije i nametnike te ojačava imuni sistem biljke koja je zaljevana vrbinim sokom. Vrbin sok je prirodni, ekološki hormon rasta koji ubrzava zakorjenjivanje biljaka koje želimo razmnožiti vegetativnim putem.

Znači iz svega navedenog, Da, moglo bi se koristiti za zalivanje nam omiljene biljke. Opet gledajući na sve vrbin sok se treba pravilno napraviti, da bi izvukli fitohormone. Vjerujem da oni koji su klonirali već znaju postupak kako dobiti kvalitetan vrbin sok. Prilično je jednostavno.

Ubrati oko 200 grama mladih grančica vrbe i šačicu mladih listića, isjeckati sve na sitno, preliti sa 1 litrom vode koju smo predhodno prokuhali. Nemojte zalivati sa vrelom vodom, nego tek kad postane mlaka. To sve ostaviti u vodi i poklopiti na 24 sata, nakon tog vremena procjedimo i eto ga, kvalitetan sok od vrbe pun hormona rasta odnosno fitohormona.
Ovaj sok je dobar i kod čovjeka za zacijeljivanje rana i uklanjanje ožiljaka, a u slučaju da ga popijete bit će :poop::poop:, jer je sok napravljen na ovaj način laskativ.
Eto, objasnio :D, sad ti probaj pa javi kako ide.
 

lud

31.01.2015
183
106
43
ja san postavio pelcer nekog cveca u vrbinu vodicu,u vodici jos stojo lisce sitno i grancice pa cemo videti;););)
 

Crta_Belog

Banned
Banovan
01.03.2015
116
177
43
38
Spominjalo se kod kloniranja negdje kao alternativa clonexu. Ajde da vidimo ;) .

Vrba je bogata fitohormonima ili auksinima (grč. auxein = rasti), to su biljni hormoni koji se stvaraju u vršnim dijelovima stabla, korijenja i grančica. Oni pospješuju rast korijenja ( rizogeneza), kod vegetativnog razmnožavanja, djeluju na rast i razvoj biljaka potićući biljke na intenzivno cvjetanje, reguliraju različite fiziološke procese od klijanja sjemena pa do sazrijevanja plodova.
Vrba sadrži i salicilnu kiselinu ( Salicylic acid ), koja spriječava razne bakterije i nametnike te ojačava imuni sistem biljke koja je zaljevana vrbinim sokom. Vrbin sok je prirodni, ekološki hormon rasta koji ubrzava zakorjenjivanje biljaka koje želimo razmnožiti vegetativnim putem.

Znači iz svega navedenog, Da, moglo bi se koristiti za zalivanje nam omiljene biljke. Opet gledajući na sve vrbin sok se treba pravilno napraviti, da bi izvukli fitohormone. Vjerujem da oni koji su klonirali već znaju postupak kako dobiti kvalitetan vrbin sok. Prilično je jednostavno.

Ubrati oko 200 grama mladih grančica vrbe i šačicu mladih listića, isjeckati sve na sitno, preliti sa 1 litrom vode koju smo predhodno prokuhali. Nemojte zalivati sa vrelom vodom, nego tek kad postane mlaka. To sve ostaviti u vodi i poklopiti na 24 sata, nakon tog vremena procjedimo i eto ga, kvalitetan sok od vrbe pun hormona rasta odnosno fitohormona.
Ovaj sok je dobar i kod čovjeka za zacijeljivanje rana i uklanjanje ožiljaka, a u slučaju da ga popijete bit će :poop::poop:, jer je sok napravljen na ovaj način laskativ.
Eto, objasnio :D, sad ti probaj pa javi kako ide.


SEDI 5!!! :ajnstajn:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Badi and No Joke
01.09.2016
18
61
13
Za vrbinu vodu mi je netko jednom rekao, al pojma vise nemam tko. Zaljevala sam biljkice sa njom do sada 3x ( od ozujka) i cijepila jednu 2x pa sada nema niceg jos 2mj al sta je tu je. Prva mi je sadnja, bit ce bolje drugi puta. Naime,moje su biljkice explodirale negdje u 6.mj. definitivno cu nastaviti ovime ih zaljevati. E sad, ja sam na sokovnik na hladnu presu iscijedila 3 sake lisca vrbe, i dobiveni sokić razredila sa vodom i time ih zaljevala. Upravo jucer opet time zalila gospodicnu
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Greenland
27.10.2016
63
177
33
Beograd
Ne znam za Vas ostale, ja sam pre 3 dana zalio Green o Matic, sa 2 litra vrbinog soka.
Napravljen tako sto sam stavio par grancica vrbe da puste korenje, kako bih ih posadio.
I tako se ja vratim danas, posle 3 dana, odem da pogledam dal je ziv uopste...kad on, pruzio se ka sincu,..bole ga brige. od prilike vec sada ima 50cm +-10cm. ::ludak:::bocni:::eek:
I opet sam ga zalio vrbinim sokom, videcemo. Pomeramo granice. :watch:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Minja3 and Dvolicni