Vremenska prognoza REAL TIME (Čitaj prvi post!!)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

LupusHerbivor

Banned
Banovan
25.05.2018
234
824
93
Pozdrav!

Mi, koji se bavimo vanjskim uzgajanjem, pratimo vreme i vremensku prognozu. Tako mi je palo na pamet da mi svi clanovi pisemo real time vremenske prognoze. Znaci sjednete za racunalo ili mobitel, dodete na forum i napisete kakvo je vreme kod vas.

Kroz godinu dana i vise cemo imati vremensku bazu podataka prema regionima sto ce pomoci i pocetnicima i iskusnim growerima vanjskog uzgoja. Znaci:


Datum: 22.6.2018.
Vrijeme: 11:00h
Mesto: Zagreb, Hrvatska
Vreme:
Ispod prosjecno hladno za ovo doba godine,
temperature su oko 10 stupnjeva trenutno,
Ujutro je bilo i hladnije.
Kisa pada obilno. Tlo je natopljeno vodom.
Stanje u vrtu:
Biljke nisu ostecene kisom, nije bilo tuce/gradi. Nema govora o mrazu.
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
ako ima zainteresovanih eto teme, samo sve to i mnogo vise imas ako odes na npr. accuweather, ukucas mesto pa onda pregled: now, daily, hourly, morning, afternoon, evening, overnight, next 5 daus, weekend, extended, satelite, sky, precip, temp, temp history (prosle godine u ovo vreme u zagrebu bilo 34C), sunrise, sunset, moonrise, moon set...
 

LupusHerbivor

Banned
Banovan
25.05.2018
234
824
93
Hvala sto si to spomenuo!
Osobno sam iz okolice Zagreba i kazem: nije isto vrijeme u Samoboru, Zagrebu, Dugom Selu, Medvednici, Velikoj Gorici. Dok udaraju tuce oko Zagreba u Zagrebu ne padne ni kap kise! (pa ak ides sadit nije ti isto vlazna zemlja na udaljenostim 10km!) Plus, U zagrebu je ogromna razlika Grič - Maksimir - Jarun, to su gotovo 3 razlicite klimatske zone.
Prati temu kralju, iznenadit ces se.
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
nemam ja nista protiv teme ako zazivi, al imas te podatke i za gric, maksimir, jarun... na recimo weather.com, il moze i pljusak.com :)
2018-06-22_124821-vert.jpg
mislim, ne znam da li me razumes. koga ce zanimati vreme danas u zagrebu, bilo jarun il maksimir za 3 il 5 godina. ako ga i zanima i to moze naci ko sto sam ja nasao vreme na danasnji dan u zg pre godinu dana :) poenta je da coveka obicno zanima kako je sada vreme i sta se predvidja za narednih par dana, a sve te informacije su dostupne na velikom broju sajtova, i to in real time. ne diram ja temu, mozemo da vidimo kako ce ici
 

zola

Aktivan Član
11.12.2012
260
604
93
34
Jamaica
Mislim da je bolje da komentarisemo uticaj vremena nego samo vreme, jer to svako moze da proveri. Iskreno malo me brine kada na vestima svaki dan gledam unistene maline, sljive i slicno zbog oluja i slicno. Mada po meni je bolje da bude kisa na svakih par dana nego da se ponovi jul i avgust od prosle godine, 100 stepeni svaki dan i padne 3 kapi na 8 meseci.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: grouchy and Palac

zola

Aktivan Član
11.12.2012
260
604
93
34
Jamaica
U pravu si za automatike , ali za nas koji sadimo napolju i mozemo da obilazimo biljke na svakih 7-10 dana po meni ovaj jun bas odgovara , 3 dana sunca pa onda priroda zalije , pa onda opet tako :D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Perohrcak

Perohrcak

Aktivan Član
05.03.2017
202
2.176
143
31
Split
Evo kod mene svaki dan vrucina,sparina ogromna.. Temperature 24-29.. Nocu nekih 22,jednom sedmicno pada kisa ona prava, a zna se desit da dan prije ili poslje obilne kise padne kratka jutarnja kisica. automati su u nekih 20-22 dana cvijeta, nema tragova pljesnji, mogli su samo bit malo deblji, jednostavno uvijek kad trebam da gnjojim padne kisa.Danas oko 12:30 je pocea pljusak, pa kratka krupa pa nakon 10 min opet pljusak obilni, sve do nekih 15,15:30. Srecom produzeni vikend je, pa se stigne protrest biljcice i danas i sutra u slucaju da padne opet kisa.Radi se o jednom otoku nedaleko od Splita. Evo i prognoze za ovaj tjedan, gledano preko "the weather channel"
 

Prilozi

  • image.jpeg
    image.jpeg
    96,9 KB · Pregleda: 37
  • image.jpeg
    image.jpeg
    83,8 KB · Pregleda: 36
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: Stanaccc

LupusHerbivor

Banned
Banovan
25.05.2018
234
824
93
PowerSeed, cini se da si bio u pravu, kao i u 99,9 ostalih slucajeva Ali jos je tu onaj 0,1 :D
Ne znam kak je kod vas ali ja od 21h do 06h nosim duge rukave. Zima je da se smrznesss. U zoru imam osjecaj da je mraz ali nije nego ona duboka rosa, zima jao ujutro.
Prema Old Farmer's Almanac-u (poljoprivredna astroloska knjiga najpoznatija u svijetu) kaze da smo prije 20 godina usli u hladno doba, da Sunce slabije grije i da ce biti tako jos neko vrijeme.
Sta li ce bit ujesen, strahujem! Prehladno je ovo.
Cuo sam od par poljoprivrednika iz okolice ZGa da im je jecam i raž sazrijeo duboko prije vremena i vec su ga pozeli! WTF is happening
 
27.10.2016
63
177
33
Beograd
Centralna Srbija.
Konkretno gde se ja nalazim!
Trenutna temeratura je 20 stepeni, do kraja nedelje nece preci 25.
Vlaznost vazduha je 65%
Od danas do subote se ocekuje monsunski Drugi talas ove godine.. Do 100l kise po M_kvadratnom. Vec je palo 85 predhodne nedelje
Okolunu i sire je tukao grad velicine teniske loptice.. Napravio nenormalnu stetu kako u polju tako i na kucama. Ljudima su nestajali krovovi u roku od 5min.
Aaa..biljcice se drze nekako.
Smatram da to moze mnogo bolje i naprednije.. prosto previse vlage, a malo sunca.
Kada nagnojim, posle nekoh vremena ubrzo i kisa padne i sve spere. Pa ja idem opet i opet. Medjutim to je sve normalno, priroda je to, ovog puta je odlucila tako.
Iskreno se nadam da ce se nadoknaditi izgubljeno sledeceg meseca.
Usled povecane vlage imam i vecih problema sa nametnicima, svih vrsta oblika i boja.. Tripsi se javili takodje pa se i sa time borimo i tako.
Pozz svima.. I puno srece vani, trebace nam. ::sex:::grob::vutra:m
 
  • Sviđa mi se
Reactions: LupusHerbivor

grouchy

theGrumpy
16.08.2013
7.177
23.425
1.098
interesantna temica, nekako :) sad svi znate zasto rasklijavam pocetkom juna godinama u nazad... da izbegnem sva ta sranja sa (ne)vremenom, taman biljke relativno porastu dok se ne stabilizuje; a da li ce ove godine? pomalo sam paranoican :D
kod mene stalno jun u qrcu sa vremenom, kise, ladno, oluje, grad... evo sad i juli???
mada sam relativno zadovoljan, porasle cure desetak cm u 4, 5 dana od presadjivanja a ladno i dalje.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Jojoman
27.10.2016
63
177
33
Beograd
Celih 9 stepeni trenutno sada.
Uslovno.
Centralna Srbija. 100m nadmorske visine.
A cvetanje bas sporo napreduje, ili sasvim normalno... tesko je oceniti sa vrstom koju niko nije imao, po najmanje ja. Puno srece do kraja! :popcorn:::vutra:
 

Degustator

Aktivan Član
02.11.2010
806
1.750
163
iza dima
juce je u zapadnom delu RS cepala kisica veci deo dana sto je jako dobro za iznenadjujuce susni period u 9. mesecu kada su biljane u punom cvatu. Osetni pad temperature dozvoljava da se vlaga zadrzi u zemljistu i da na vremenu da je biljke usvoje.
Danasnje jutro mi magli prozore i kompletira pamucnu treshu,izvlaci frotirne carape i mixa topli nes. Nema zajebancije! Nadam se da gusenicama ledi govno na jutarnjoj ispashi !
 
Poslednja izmena: