Vrste kanabisa/bolesti koje lijece

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
31.08.2016
18
31
18
59
Hvala, Sensi, od srca...Nama početnicima svaki savet iskusnih mnogo znači.

Naručila sam seme pineapple chunk 6 kom i 3 Medical Mass (kako mi je savetovao Cili), a da bih joj napravila 180 grama ulja, moram početi odmah sa novim uzgojem, jer ko zna koliko će mi ispasti od ovog prvog.

Vrlo je moguće da ćemo i prekinuti sa hemoterapijom ukoliko joj bude loše, a tumor markeri i dalje visoki. Nećemo odustati, obe verujemo, a ja želim, osim toga da ozdravi, da proživi ostatak života dostojanstveno i bez bolova.

Čitala sam da se cvetovi suše, mislila sam da za ti treba par dana. Koliko sušenje traje?
 

wuvuzela

FilozofiÇar BotaniÇar
Banovan
03.12.2013
843
1.021
188
Wonderland
Ne opterecuj se sada susenjem cvjetova ,to ce ti sve biti jasno kada dodje do toga...

Sada se koncentrisite da box sklopite,da sjeme sa srećom dodje,i da se krene sa uzgojom.

sretno jos jednom ...
 

Sensi Star

Organic grower :)
Prijatelj Foruma
26.07.2016
1.787
5.412
258
Tamo iza ugla
@MonikadeLuci

Pinapple Chunk je hibrid sa 20 posto sative sto je previse za pocetnika koji tek krece uzimati ulje, a pogotovo za majku koja ima srcanu aritmiju. Trebas indicu sa max.10 posto sative, odnosno 100 postotnu indicu.

Bolje da si uzela Aurora Indicu ili Critical Kush ( ili najbolje oba straina plus jedan CBD). Visok postotak THC-a je ono sto tvojoj majci treba.

Najbolje je uzeti dva - tri straina i sve pomijesati kad se radi ulje.

Racunaj da ce ti u box 120x120x200 stati max. 6 biljki u 16-20 litarske potove, al racunaj da ces zavrsiti sa 5 biljki jer ce sa 6 biti prevelika guzva.

Od 500 grama ces dobiti od 60-80 grama ulja ovisno o kvaliteti cvjetova.
 
31.08.2016
18
31
18
59
Jao, to mi je bio prvi izbor, ali nigde nije pisalo koliko ima THCa, a za ovu je pisalo da ima 25%, pa sam se zato predomislila...sta sada da radim?
Koliko seme može da se čuva (ako uopšte i može)? Box će biti 100x100x200, sijalice 600W. Veći box nemam gde da stavim.
 
31.08.2016
18
31
18
59
Kako da pronadjem mentora? Sasvim je sigurno da mi je neophodan. Eto, toliko sam čitala o sortama, da sam se na kraju zeznula..a čitala sam i o indoor uzgoju dosta, ali iskustvo je sasvim druga stvar.
 
31.08.2016
1
0
1
74
Moj muz ima rak pankreasa koji se sada prosirio na jetru. Tumor je na takvom mjestu da se ne moze operisati. Krenuo je ponovo sa kemoterapijom a uz to koristimo i razna alternativna lijecenja. Kanabis RSO ulje koristi vec dugo, ali izgleda da ulja koja smo nabavljali od dilera nisu bila dovoljno jaka da bi izlijecila primarni tumor. Sada smo konacno u mogucnosti da koristimo provjereno ulje (zivimo u USA, u drzavi u kojoj je dozvoljena kupovina kanabisa u medicinske svrhe, u nasem gradu postoji vise dispanzera u kojima se moze kupovati) pa smo kupili RSO ulje sa 79% DTHC i 4.7% CBD. zbunjuje me ovo D ispred THC, ne znam sta znaci. Moze li mi neko objasniti kakva je razlika izmedju THC i DTHC? Unaprijed hvala na odgovoru
 

budalin

®
Poznanik Foruma
25.04.2016
2.561
13.696
358
NI na nebu ni na zemlji
DTHC - Destination Terminal Handling Charge (shipping), to je ime kompanije, ili slicno. Nisam nasao neki podatak da ima veze sa THC-om.

Uglavnom, proguglaj malo, ja se nisam susretao s tim DTHC a da ima veze sa kannabis uljem. Pozz

EDIT: https://weedmaps.com/dispensaries/downtown-highway-collective mislim da je to to :) Ako nije po propisima kaciti ovakve linkove, neka brisnu moderi :)
 
Poslednja izmena:

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
evo doduse daily menu gde se spominje dthc, i to u razlicitim procentima, al defininitivno ne znam sta je to sem moguca gresko o kojoj stipe prica, obzirom da na meniju nema obican thc ni spomenut :) ocigledno DTHC=Δ⁹THC=THC
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.261
35.798
2.698
Weed California USA
tako sam i ja shvatio. kolko vidim sad se mjere i thca i thc odvojeno pa su stavili oznaku D kao Delta.
...interesantno i korisno ako su ta mjerenja tocna i u kojem trenutku kjuranja imaju te postotke....
 
02.11.2016
1
0
1
57
Pozdrav svima, opet molim za savet, sto hitnije.

Pripremne faze oko mog samostalnog uzgoja su i dalje u toku (cekam da mi stignu semena), pronasla sam gde cu kupiti box i sve one aparate i sijalice, sada mi je sve jasno oko toga. Moja mama od ponedeljka krece na hemoterapiju, a nase ulje ce biti tek za 2,5 do 3 meseca, pa moja dilema i pitanje je da li da joj nabavim 10 ml ulja (toliko mi budzet dozvoljava) i u kojoj dozi da ga uzima i da li to sve ima svrhe tokom hemoterapije i obzirom na kolicinu?

Izvinjavam se na konfuznosti, ali stvarno mi je potreban savet.
 

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
Špansko Medical cannabis sorte uporaba.


Indica – Heavy stone – Best for pain relief, insomnia and anxiety
Sativa – Uplifting high – Best for nausea, depression and loss of appetite.



Medical Symptoms or Problem.

Focus: Catalyst, Jack Herer, C99, Thai, Haze,

Insomnia, Social Awareness, Emotional Stability: Black Domina, Trainwreck, Afgani, Blueberry.

Digestive Disorders: Blueberry, Blackberry, Black Domina.

Nausea and Diarrhoea and Cramping (including Menstrual Cramps): Blueberry.

Anti nausea strains: RomSpice, Silver Haze, Romulan, Diesel, Blueberry

Social Anxiety: Romulan, Kushes.

Stress: Heavenly Man, Purple Kush

Alert, Cerebral: AK-47, Jack Herer

Anti Depress & Anxiety, Sleep: Blue Moonshine, Jack Herer, Catalyst

Chronic Pain: Romulan, Shiskeberry, Blueberry

Joint and Muscle Pain: Blueberry, White Russian, ak-47 ,Diesel, Hazes

Appetite stimulant: Catalyst

Neuropathy and spasms from Multiple Sclerosis: Silver Haze, great for pain. (Eating works well for bladder problems that come with MS)

Fibromyalgia: Bubble Gum, Blueberry

MS Neuropathy Pain / Urinary Incontinence: Trainwreck, Super Silver Haze, NYCD and Sour Diesel.

MS- Neuropathy pain, spazticity: Overall we have found that is it more beneficial to concentrate on Indicas only.

Strains

Slow train: back pain

AK-47: pain relief, day dreaming, anti stress8 for neuropathy pain, and a 9 for muscular pain. Effects are felt instantly.

Romulan: Great painkiller*/minor muscle relaxant. Aided sleep, munchies

Blueberry + Kush: Medium pain control. Medium body high, STRONG sleep inducer.

Trainwreck: Anti-anxiety. Good painkiller. Slight heart rate elevation. Munchies inducer. Active.

Medicine Man: Excellent for neuropathy pain. is another name for White Rhino…. 10 out of 10 for pain control and general anti-anxiety/mood elevation,

Afgooy: Great for stomach stuff as well. Serious couch lock.

RomSpice: 12 out of 10 for pain and MS – many MS patients haven’t needed anything more than an occasional Advil

Diesels: Excellent for anxiety.

White Rhino: eases some chronic pain and assisted with hunger issues through chemo

Grapefruit: Great for depression but not so good for anxiety issues.

White Widow: Found to be good for depression and lessens anxiety

Northern lights: Good for moderate pain and late picked found to give a relaxing buzz…good for stress through pain, anxiety and long term chemo fatigue.