Vrste kanabisa/bolesti koje lijece

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.174
398
42
Tacna
Po nekoj logici indike bi trebale biti djelotvornije jer sadrže više THC-a nego sative, ali trebaš ciljati i na sorte sa većim postotkom CBD-a. Kod takvih vrsta tumora netrebaš očekivati potpuno ozdravljenje, pogotovo ako je bolest u podmakloj fazi, ali je sigurno da može usporiti progresivnost tumora i ublažiti eventualne bolove i simptome.
 
10.04.2016
2
0
1
66
posto sam laik za sve ovo dali neko može da mi kaže koja je bolja Indica ili Sativa za karcinom zeludca i metastaze po stomaku?????

Hvala unapred.
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.263
35.803
2.698
Weed California USA
@drazan
Savjetovao bih ti da malo prolistas ovaj podforum
https://www.vutra.org/forums/medicina.10/

Dalo bi se razgovarati oko tvojeg problema. Neki preporucuju indike sa sto vise thc-a, neki pak cbd sorte, odn. najbolji omjer thc:cbd da bude priblizno 1:1. Neki pak koriste sative ili sativa dominant za preko dana a indike ili indika dominint za navece/pred spavanje. Sve ovisi o bolesti i o pacijentu. Ako pacijent mora biti funkcionalan preko dana, onda trpanje indikama nije bas interesantno...itd itd.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: drazan

gea

17.07.2012
42
33
18
od srca hvala svima
prostudirao sam ovo sto ste postovali i mnogo toga pride...

e sad, CP je jako slozena dijagnoza i moram reci neprecizna sama po sebi.
u slucaju mog sina sklon sam kombinaciji tipa Z7, dakle otprilike pola-pola thc:cbd ili mesanju biljki sa jakim thc sa jakom cbd, u istom ulju.

trenutno mi cvetaju 2 biljke nepoznatog strain-a, bice za mesec dana nesto, ali to mi je prvi pokusaj i ne ocekujem nesto spec.
pravim ozbiljan box i radicu hidroponiju, imam iskustvasa drugim biljkama i raznim hidro tehnikama, ali ne mogu da shvatim kako da dodjem do kvalitetnog semena, a da ne padnem k o budala (moram da sam pored klinca 24/7). listam forum vec desetak dana ali jos uvek ne kontam kako...

Pokusaj ukucati city seeds bank. Sretno sa ljecenjem djeteta! Uvjerena sam u uspjeh!
 
Poslednja izmena od urednika:
31.08.2016
18
31
18
59
Srdačan pozdrav uz veliko poštovanje svim ljudima koji su doprineli da ovaj sajt i forum bude ovako koristan i dragocen.

Odlučila sam da samostalno napravim ulje za moju mamu koja je imala tumor debelog creva, operisana, posle toga tumor u trbušnoj maramici, operisana, hemoterapije, a sada ima metastaze na plućima. Uz to je i srčani bolesnik sa aritmijom, anginom pectoris i visokim pritiskom. Čitam sve što mogu da bi izabrala pravu vrstu i da bi ulje bilo što delotvornije u njenom slučaju, ali sam sve zbunjenija i nesigurnija jer negde piše više THCa, negde podjednako, negde više CBDa...i sada me je već uhvatila panika jer mi je vreme dragoceno i htela bih što pre da počnem. Ona nema nikakve bolove (osim onih reumatičnih).

Trenutno mi je u glavi Indica Aurora ili White widow, ali sad me je već uhvatila i panika da ću pogrešiti i zato vas molim da mi kažete koja bi to biljka bila najdelotvornija u njenom slučaju.

U ponedeljak, najkasnije moram naručiti seme.
Hvala i pozdrav
 

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
31.08.2016
18
31
18
59
Puno ti hvala! Potpuno sam se pogubila od tolikih informacija. Sad samo da nadjem tu Medical Mass preko nekog drugog jer Royal Queen ne isporučuje pošiljke u Srbiji.
 

Sensi Star

Organic grower :)
Prijatelj Foruma
26.07.2016
1.787
5.412
258
Tamo iza ugla
Kada napravis ulje nabavi vaporizator i neka mama inhalira ulje preko vaporizatora (plus oralno i supozitorije).

Stavi cisto ulje i i 4-5 kapi demineralizirane vode u vaporizator. Podesi temperaturu na 205 stupnjeva na vaporizatoru.

Neka inhalira 2-3 puta dnevno po dva uvlacenja dima.


Pazi kod kuhanja ulja da ti temperatura ne prijedje 140 stupnjeva.
 
31.08.2016
18
31
18
59
Odlična ideja za nju jer sam svakako htela da ga nabavim za mog sina koji ima astmu. Ovo je toliko sveobuhvatna oblast, da moram da idem korak po korak. Svaka sugestija mi je više nego dobrodošla jer sam totalni laik, malo sam načela i teme oko uzgoja, ali to ću kad mi stigne seme. Bitno mi je da i moja mama veruje u sve ovo i vidim da se i ona raduje oko svega (ovih dana trči i nabavlja saksije :))

Hvala, hvala, i sto puta hvala!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Sensi Star
31.08.2016
18
31
18
59
Pozdrav svima, opet molim za savet, sto hitnije.

Pripremne faze oko mog samostalnog uzgoja su i dalje u toku (cekam da mi stignu semena), pronasla sam gde cu kupiti box i sve one aparate i sijalice, sada mi je sve jasno oko toga. Moja mama od ponedeljka krece na hemoterapiju, a nase ulje ce biti tek za 2,5 do 3 meseca, pa moja dilema i pitanje je da li da joj nabavim 10 ml ulja (toliko mi budzet dozvoljava) i u kojoj dozi da ga uzima i da li to sve ima svrhe tokom hemoterapije i obzirom na kolicinu?

Izvinjavam se na konfuznosti, ali stvarno mi je potreban savet.
 

Sensi Star

Organic grower :)
Prijatelj Foruma
26.07.2016
1.787
5.412
258
Tamo iza ugla
Na ulje iz svog uzgoja mozes racunati tak za cca. 4 mjeseca jer cvjetove treba i posusiti.

Da bi ulje djelovalo na tumor potrebno je uzimati 1 gram dnevno (nacin doziranja si pogledaj na stranicama Ricka Simpsona - www.phoenixtears.ca)

Mozes joj davati ulje navecer prije spavanja jer ce ju uspavati i djelomicno ublaziti posljedice kemoterapije.

Pocinje se sa pola zrna rize, pa i ti toliko mozes dati majci. Na pocetku ce joj se vrtiti, mozda ce joj srce jace lupati, znojiti se dlanovi, al to su ti normalne stvari kod privikavanja organizma na THC. Ako slucajno uzme vise i dodje do predoziranja, bude povracala i biti ce joj slabo, ali nakon 10-12 sati ce doci k sebi i biti ce ok. Od toga nitko nije umro, ali je neugodno i nemoj da ti majka odustane od ulja ako joj se to dogodi. Bolje da te upozorim nego da se poslije prestrasis i zoves hitnu jer za to nema potrebe. Mozes joj dati Normabel od 5 miligrama, pa bi ju to trebalo malo smiriti. Ili nesto slicno Normabelu...nesto za smirenje.

Ulje mora biti od indica sorte, nikako od sative.

Racunaj da osobe koje su isle na kemoterapiju trebaju uzeti 180 grama ulja (i vise po potrebi) da bi se izlijecile jer je organizam nakon kemoterapije u totalnom rasulu, o imunitetu koji ti je unisten da i ne govorim.

Ako ne ide na kemo onda bi 60 grama ulja trebalo biti dovoljno.