vrt i vrtlarstvo

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
19.04.2011
2
0
0
45
De ste ljudi i ljudine...eo da i ja otvorim dnevnik..sjemenke su posadene 17.04 razne domacice sta sam duvo..od ovih ovdje sta su na prvoj slici malo njih je uspijelo zato kaj je đungla okolo stetocine su ih pojele one sta su prezivijele i dalje zive al tesko..zaljevane su tri puta sa gnojivom Platanella tabs (neke tablete) za vegetaciju..uglavnom trenutna situacija je gadno zajebana...

22.04--> svi na okupu kao armija
Uploaded with ImageShack.us

08.05--> presadene u zemlju
ImageShack Album - 4 images

i sad 6 mjesec sveopci kaos prestale su se razvijat, ostale su na nekih 40 cm, razbolile su se....listovi su doljni jako jako zuti i poceli su odpadat, posto mislim da je zemlja kriva, krenula je dns akcija spasavanje uzeo sam novu zemlju, pomjeso sa granulama i trenutno je pusteno da nocas zemlja "prodise". sutra novo presadivanje i nove fotke. Posto sam danas zaboravio fotoaparat da uslikam kako su se razbolile, dali bar neko priblizno moze rec dal ce im to pomoc da se usprave ponovno na noge?

pozdrav svim vutroljubcima
 

Sulundar

Ready to grow!
19.08.2010
582
194
63
109
Losa zemlja na sajtu zadaje najvece probleme koje moze zadesiti outgrow.. Pogusaj da podjubris biljke preko lista i preko korena posto su u velikom nedostatu azota.
Presadjivanje zadaje velike poteskoce u oporavku biljke,,nije da se necen primiti i oporaviti,nego dosta gubis vremena na tom ponovnom prilagodjavanju. Ako je do zemlje problem,sigurno ce pomognuti nova kvalitetna zemlja,ali ubedjujem te da bar sa jednom biljkom pokusas samo djubrenje i na njoj isdprobas takvu opciju. Za nekih 7dana bi trebalo da krene u nove pobede. Sretno i sa presadjivanjem.

edit:
Presadjivanje zadaje velike poteskoce u oporavku biljke
narravno,ne mora biljka ni da oseti(zavisi koliko si spretan i koliko duboko i siroko kopas) ali uvek postoji rizik da otkines ili povredis koren,biljku.
 
19.04.2011
2
0
0
45
Danas sam presadio u novu zemlju (nadam se uspijesno) posto sam ostetio korjen na jednoj biljci, sve ostale nisu imale nikakve poteskoce u prijenosu u novu zemlju (opet se nadam),
i zalivene su gnojivom. Jednu biljku sam ostavio kako je i bilo pa cu probat pognojit sa nekim gnojivom koji ima vise N u sebi al nisam uspio dns nac nista sto valja, pa cemo isprobat.
Sad se samo nadam da nece dugo bit na bolovanju :)

PS: (zaboravio sam fotic da uslikam stanje moj bed :) )
 

Sulundar

Ready to grow!
19.08.2010
582
194
63
109
i zalivene su gnojivom.
Koje djubrivo koristis?? Mislio sam da znas da je za vegetaciju sa vise azota...zato su biljke i pocele da zute. U svakoj agroapoteci ili cvecari(tamo je skuplje) imas tecno djubrivo za cvece:plantela,bloom,florabela...2,5-3,5e 1\2l,1l. Gledas da ima vise N u odnosu na P i K. Pitaj prodavca ako te mrzi da razgledas jbg. Potrebno ti je da ne bi dosao u istu situaciju sa sveze presadjenim.
pozzop
 
19.04.2011
2
0
0
45
Platanella npk 4-11-6 to je jedino koje imam s njim je zaljevano tri puta i sad cetvrti. dok se ne nade novo gnojivo
 
19.04.2011
2
0
0
45
taman se opravile i neko ih je ukro. eto to je to mamu im *****mmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm
 

Sulundar

Ready to grow!
19.08.2010
582
194
63
109
lerma i tuga...valjda ce te proci do sledeceg growa...
Probaj da pratis tragove,mozda nisu daleko...zavisi i gde si ih sadio,mozda se i ne isplati pokusavati. Ali nikako ne odustaj od sadnje. Baci par semenki,na kraju ce ispasti nesto i lakse ces prevazici bol koji ti je bespravno nanesen:eek:hno:

Nista bez "sigurnog" sajta. Ne zna se dal je gore da ti maznu biljke ili da strepis da ih ne maznu,provale,uhapse...ma idi :thumbsdown:
 
19.04.2011
2
0
0
45
sta je tu je..bit ce boljih dana vec sad slazem za unutra 150w box...a za ove kaj su ukradene naso sam vrece prazne par metara u šikari znaci neko ih je presadio prek noci ili unistio...jebiga to je dio rizika...i da je murija uzela to je dio rizika al svjestan sam rizika..onaj ko je uzeo nek uziva ko mu jebe sve..
 
06.04.2011
16
17
3
Imo sam istu situaciju i ja prošle godine al je moja bila u cvijetanju,tak da te kužim...nije ti ni pre kasno počet ispočetka ako imaš volje i bolje mjesto pa ćeš bar imat nešto...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.