vutra digger

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Tihojla

Aktivan Član
04.09.2006
90
7
0
Evo jedan moj prijedlog za razvoj vutra.org sajta.

Tu na forumu pod "najnovije" ima dosta tema u kojima korisnici postaju vijesti, odnosno linkove na članke sa neta.

Moj prijedlog je da se podigne neki news digger po uzoru na reddit ili digg tako da se ne trpa sve u jednu temu koja je flodana komentarima pojedinih članka i slično.

Ovako bi zanimljive vijesti bile preglednije a i one najbolje bi dolazile na vrh zahvaljujući glasovima.

Cijela stvar se jednostavno da izvesti pomoću pligg-a, open source klona sajta digg.

Što se tiče članaka koji se nemogu linkati sa neta predlažem da se oni prenose preko l.org-a.

Ovako bi razvili sajt dalje od foruma, dali bi i poticaja razvoju l.orga i dobili jedan koristan alat za kopanje vijesti o vutri.

Kako vam se čini ova ideja?

Ja se javljam da administriram taj digg ako Kobaja(ili tko već) ne stigne i ako treba pomoć pri instalaciji ( u što sumljam jer je turbo jednostavna)
 

elephant0r

Vutra Veteran
17.09.2007
1.495
60
0
39
Ja sam definitivno za..


edit:

Takodjer bih obratio paznju admina na to da forum ne funkcionira u najboljem redu.. naime dok nisam ulogiran vidim sve topice bez problema u firefoxu i IE, ali nakon sta se ulogiram vidim maximalno 8 stranica topica..
Takodjer nemogu otvarat nove topice..

PS za ovo drugo nisam siguran jel problem il namjera.

2nd edit
pokusao sam problem ispravit u opcijama tako sta sam postavio 40 prikazanih postova po stranici, ali desilo se samo to da se smanjio broj stranica, a fale isti postovi koji su falili inace u odnosu na pregled istog topica kad nisam logiran.
Jako cudan problem.. nadam se da ne postoji dulje vremena jer bi mogo bit zasluzan za gubitak nekih membera kojima se neda prtljat po opcijama i pisat upite adminima.
O cemu se radi?
 

Kurblaj Kan

Aktivan Član
15.12.2006
1.812
77
73
Možda je ono što svima bude a niko nezna da je to
Odi na deituj opcije-način prikaza tema- linearno prvo starije
Znam da je to često znao biti ljudima problem pa ak nije to onda ko će ga znat
 

elephant0r

Vutra Veteran
17.09.2007
1.495
60
0
39
Šaman Šandor je napisao(la):
Možda je ono što svima bude a niko nezna da je to
Odi na deituj opcije-način prikaza tema- linearno prvo starije
Znam da je to često znao biti ljudima problem pa ak nije to onda ko će ga znat

Wow!
thx sada sve sljaka..

Jel bi bilo moguce postavit to kao difolt?

Nema smisla svakom memberu posebno govorit da mjenja postavke sam..
 

Tihojla

Aktivan Član
04.09.2006
90
7
0
pa možeš i moraš pomoć.

Stvar je vrlo jednostavna. Surfaš netom i nađeš stranicu na kojoj piše " predsjednik tanzane proglasio marihuanu državnom biljkom". Ti fino kopiraš link, dođeš na digger i tamo objaviš vijest.

Ekipa koja posjećuje diger pogleda taj link i ako im se sviđa daju glas ako ne nedaju. Tako da teme tipa " marihuana treba biti legalna zato što ne čini štetu" će dobiti manje glasova od npr "Bata Živojinović: Ja pušim travu" zato što svi znamo da marihana ne čini štetu ali neznamo da Bata duva i to je zanimljivo.

Ako znaš napisati post na forumu onda znaš i submitati link na digger.

sad još da admin uhvati vremena da uploda fajlove i stvar može počet