Vutra donacije

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

doomer

Aktivan Član
24.09.2005
947
1.561
163
Eto drago mi je da vutra ima dosta sponzora, dosta i novih..

Kolko sam shvatio kroz godine sa novcem od sponzorstva se pokrece i site/forum neznam jel to dosta novaca ali novaca nikad dosta Č :D pa me zanima zasto vutra nema mogucnost donacije forumu, mislim da bi se mnogi mogli osjecat duznima uplatit bar 15 eura, pogotovo ako neko ima viska. Evo ja sam doniro vec stranim forumima tipa : d2jsp.org tamo sam doniro i preko 50 eura pa zasto nebi vutri uplatio 20 eura kad se nekad ima viska.


Sad bas nemam para al kad cu imat uplatio bi 20 eura sta sad. ko oce nek izvoli..

ima i daljnjih ideja uvezi donacija ako uopce ima motiva zasto startat ovako nesto...

discuss !
 

mr.skunk

Vutra Veteran
16.01.2007
831
44
0
34
ideja do jaja , uvijek smo kukali kako smo balkanci e sad mozemo to i pokazati jer se zna kako su balkanci u odnosu na zapadnjake uvijek bili galantni, malo smo slabiji s novcem od njih ali zato cemo davati iznose koliko god tko moze pa makar bila i sića ,nema veze samo da se pokaze dobra volja....

podrzavam !!!
 

doomer

Aktivan Član
24.09.2005
947
1.561
163
A korisnici koji bi donirali bi od vutre mogli dobit nesto zauzvrat, tipa da se izradi 10 - 50 ikona raznih,

ovako to funkcionira :

mala biljcica - 5 $

srednja biljcica - 10 $

velika biljcica - 15 $

Hps sijalica - 20 $

Sjemenka - 30 $

etc etc itd... $$$

onda recimo ako ja doniram 5 $ na vutra donor racun meni se pored mog nicka doomer pojavi slicica male biljcice, Nitko osim vlasnika site-a nebi znao kolko sam ja tocno donirao da bi dobio odredjenu ikonu jer nebi bilo korektno da se zna, ostali bi samo vidjeli da imam donorsku ikonu dakle da podrzavam stavove vutra.org i vjerojatno sam im zato i donirao......
Moze se negdje na site-u izraditi i mini lista top 50 donora, bez cifre koju su donirali naravno samo redni broj

1. doomer
2. mr.skunk
3. balcan smoke
4. itd itd

Tako bi korisnici jos radje donirali, a ja mislim da bi svakako donirali jer nikom nije tesko dat 10 $ ako su uspjeli ovdje naucit nesto sto ustvari nema cijene. A jos bi dobili i ikonu pored nicka kao pimp my nickname : D
 

SuperAngel

Aktivan Član
15.12.2008
375
66
0
41
Pozz

Ja sam član jednog američkog foruma gdje također primaju donacije. Za donaciju dobijete titulu recimo Supporting member. suporting memberi imaju svoj podforum kojem nemogu pristupiti normalni članovi (nebitno za nas) i samo suporting memberi mogu sudjelovati u nagradnim igrama i tombolama koje organizira forum. nagrade za tombole obično daju sponzori sajta kao jeftini marketing (majce rizle bongovi mrvilice) Hell čak ako se sponzori ne odazovu nebi bilo skupo da sajt osigura nagrade ako ovo zaživi
 

HazeSeeker

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.09.2008
2.240
1.666
188
Amsterdam-Barcelona-Prague
www.vutra.org
Također suporting member može dobiti jedan unban i tomu slične pogodnosti

u svakom slucaju ovu ideju treba ostvarit ... sto prije....pojednostavit do jaja.... uplati nA racun i to je to... treba dat financisku injekciju ...zasto ne... ima nas 7000 svako DONIRA U PROSJEKU 1 e i da vidis cuda....odma se otvaraju kontesti i razne druge sitnice koje bi ovaj forum ucinile jos boljim....;D
 

EXARP

Aktivan Član
10.12.2006
488
66
48
50
Neman šta za dodat.
Izvrsna ideja, ja san IN! :cow_yellow:
 

Vutragenjo

Sutra Genjo
Administrator
23.10.2004
5.421
8.733
298
Čikago, USA
www.vutra.org
aj vidjecemo da nesto smislimo to za racun ne znam mozda za sad preko paypala a oni mogu preko banke i preko kreditne...hmm dobro treba razmislit kako. Zamisli ja se namucim a onamo nijedna donacija eee :ludaci_lol:
 

Kurblaj Kan

Aktivan Član
15.12.2006
1.812
77
73
Ideja stoji na mjestu, moglo bi to poslužit

Jel se nebi mogo jednostavno otvoriti neki žiro račun(ne znam jel se to plaća) pa da na nejga ljudi uplaćuju
 

Panawa_King_Bong

Aktivan Član
24.10.2008
244
5
0
37
ja sam mislio to vec odavno nikako se sjetih ideja je genijalna i super stvar ni ja nisam bas pri parama al sigurno cim mognem kesiram nesto samo naprijed ideje nek lete....zivjeli...
 

Red Weed

Aktivan Član
12.04.2008
136
8
0
36
Ja sam za da se otvori donacijski sistem ali smatram da clanovi ne bi trebali biti podjeljeni u one koji doniraju i one koji ne doniraju...
Ako netko ima da, ako ne jbg...
A opet novcem se moze pokrenuti kampanje, printanje, distribucija ili cak se moze sponzorirati nesto sto ce nam se kasnije vratiti u smislu pomoci kod dekriminializacije drage nam biljke...

EDIT: Admini i Modovi ce odmah srediti boxove... hehe...
 

rastaMAN^

Aktivan Član
24.10.2008
75
0
0
33
Ja sam za...dao bi uvek ..kolko dam , dam...al ne bi mogo naprimer preko paypal-a ili banke ili kreditne..posto sam maloletan..neki ziro racun bi bio super..da mogu svi da doniraju..preko poste..
sto kaze Red Weed...kampanje...u to bi ulozio..ili bilo sta da se legalizuje ...STO PRE! ...
pozzdrav...

:hippy:
 

doomer

Aktivan Član
24.09.2005
947
1.561
163
Nisam ni ja za podjele medju clanovima, niti da ikakve privilegije imaju oni koji su donirali nad ovima koji nisu.. Mislim da je donorska ikona pored nicka, i eventualno ulazak u top 50 donora na listi cisto dovoljno.
 

Panawa_King_Bong

Aktivan Član
24.10.2008
244
5
0
37
ziro racun otvorite i rjeseno na broj taj i taj 50 kn npr. ... oznaka da si jedan od donatora novcic il nesto i to je super
 

EXARP

Aktivan Član
10.12.2006
488
66
48
50
Koliko ja znan, žiro račun mora bit registriran. Na osobu ili "firmu".
Isto tako žiro-račun je oporezivi račun, za razliku od tekučega, npr.

Mislim da to nije dobra ideja jer je traceble vrlo lako.
Možda je to samo moja paranoja,:vb_smash:, ali ne zvuči mi dobro...
 
26.01.2009
5
0
0
33
samo da se problem sa racunom dobro prostudira i da se napravi racun...inace ideja je wrh....shto se mene tice ja sam ZA;)
 

Chehehe

Aktivan Član
03.01.2009
343
14
18
42
Ideja mrak... ali za racun treba postojati fizicka ili pravna osoba koja ce stajati iza njega ... Tako da opet dolazimo do leadera tko ce se stavit???
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.