Vutra donacije

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Ledo

Aktivan Član
12.11.2006
219
3
0
36
Racun uopce nije problem, jer ni jedna drzavna institucija nema uvid u bankarske transakcije, buduci da je to bankarska tajna. Niti ce banka davat ikakve informacije bilo kome(ima situacija, al one za ovako nesto nisu provedive)
Znaci ako ja nekom na racun uplatim 100 000kn, to nece znat drzavne institucije. Porez na toj novac placate u trenutku kad ga ulozite u nesta. Buduci da sve ide u odrzavanje sajta, o nije nikakav problem.
 

bongash

Vutra Veteran
11.12.2006
1.211
78
0
46
www.vutra.org
Ledo je napisao(la):
Racun uopce nije problem, jer ni jedna drzavna institucija nema uvid u bankarske transakcije, buduci da je to bankarska tajna. Niti ce banka davat ikakve informacije bilo kome(ima situacija, al one za ovako nesto nisu provedive)
Znaci ako ja nekom na racun uplatim 100 000kn, to nece znat drzavne institucije. Porez na toj novac placate u trenutku kad ga ulozite u nesta. Buduci da sve ide u odrzavanje sajta, o nije nikakav problem.

Mislim da je banka dužna dostaviti podatke poreznoj upravi o svakoj transakciji većoj od 100.000 kn. :sun2:

Nisam sad točno siguran u cifru, čuo sam to 'preko uha' neki dan na TVu ...
 

Kurblaj Kan

Aktivan Član
15.12.2006
1.812
77
73
Kod uplata iznad 100 000 kn(mislim) mora se provjeriti porijeklo novca i neka se istragica provede da nije pokušaj pranja novca ili tako nešto.
Znam jer stara radi u banci
 

Brener

Aktivan Član
10.11.2007
341
10
18
40
Ja sam za. Bilo bi mi drago kada bi mogao podrzati forum vutr.org financijski u svrhu nekakvih testiranja gdje bi clanovi foruma mogli vidjeti razne tehnike uzgoja i drugih korisnih stvari.
Po meni bi najbolje bilo vrsiti uplatu na ziro racun. Lijepo, kluturno udjes u finu i uplatis neku svotu na racun. Im in :)
 

Ledo

Aktivan Član
12.11.2006
219
3
0
36
Nije isto ziro i tekuci racun, porezna uprava ima uvid u ziro racune građana. Al zato u tekući nema, samo je problem za tekuci racun moras bit zaposlen tj, imat redovna primanja. Pa ako neko uplati na tvoj racun štogod to niko neprovjerava. Moguce da postoji neka cifra, zbog koje se radi provjera al neisam u to upucen:)
 

Petar Pan

Aktivan Član
18.07.2006
228
55
28
samo je problem za tekuci racun moras bit zaposlen tj, imat redovna primanja.

nešto si pomiša, tekući može otvorit i mala beba. samo što ako si zaposlen imaš veće mogučnosti s njim, možeš ulazit u minuse, plaćat preko neta itd.

a šta je s paypalom i tako tim virtualnim računima? malo bi problem bio ekipi bez kartica uplaćivat na taj račun, ali ima ovdje i puno zaposlenih kojima to ne bi bio problem. bi li to moglo funkcionirat?
 

mr. Gucho

Aktivan Član
30.06.2006
251
17
18
34
račun otvorit na neku organizaciju ili na osobno ime nečije, tekuči račun i to u sve države iz kojih bi donacije bile da nema onih troškova transakcije, a netko izvana treba da ima paypal acc pa da uplačuje svako mjesec negdje
trebalo bi imat u svakoj državi nekog odgovornog i onda da se lova raspodijeli i onda neke akcije tipa kupit hranu za papige, sve u vodu i onda okolo sijat, i overgrow the goverment kao prvi projekt :D
 

svizac71

Aktivan Član
06.03.2010
70
5
0
57
Jel se šta dešava sa ovom temom, u kojoj je fazi proces s osmišljavanjem nekakvog računa za donacije.
 

Meskalito

Panamamama
Urednik
Moderator
08.10.2008
955
1.439
163
https://www.moneybookers.com/app/?rid=17773096

Stvar koja radi a za legalno primanje donacija potrebno je samo registrovati neprofitnu,nevladinu organizaciju ili kako bi rekli udruzenje gradjana "Vutra". Tad bi stvarno bili ozbiljniji igraci i bilo bi vise akcija , kao Balcan cup , ja sam siguran da bi bio bolji nego oni fency zapadnjacki . Ja sam vec mator za to ali eto vam ideje a za BC se odma rezervisem pa kad bude :lock:
 

SiD

bože petra!!!
Vutra Veteran
15.01.2008
1.091
648
138
36
ja mislim da za web stranice/forume itd.. najbolje bi bilo da se napravi paypall acc, na forum se ubaci link "DONIRAJ" ili nešto slično,
pa tko želi uplatiti super, tko ne ne, ...
također se slažem sa ovom idejom, a zaposlenima nebi trebao biti problem uplatiti 50-100kn, i da se radi o mjesečnoj svoti to također nije puno, naravno mislim na ljude koji su u mogučnosti i koji nisu u kreditima...

da se dogovorimo i da zbilja ima "ozbiljnih" donatora, i ja bih se pridružio!

znači neka netko od admina napravi PAYPALL acc... na forum piknite link "DONIRAJ" i neka bude,
dogovorit ćemo se, sigurno bi se nešto uplatilo

ovo sa žirom i tekučim je malo onako "levo desno", bolje je paypall, tako bar ima svaki sajt na kojem sam vidio donacije, ako se ne varam!
 

Petar Pan

Aktivan Član
18.07.2006
228
55
28
paypal ne funkcionira na ovim prostorima za primanje novca (osim slovenije ako ima netko gore voljan primat pare :)). moneybookers radi u većini zemalja ex-yu, a u hr rade preko pbz-a. o ovome se pričalo i prije dok sam bio malo aktivniji na ovom forumu, ja bi eto bez problema dao koji eurić, al još uvijek ne postoji opcija za to na sajtu pa...
 
23.02.2011
1
0
0
41
ja sam nov,na ovom forumu...iskreno sve to lepo zvuci,samo treba realizovati.naravno i oni treba donatorima da izadju u susret u nekom smislu.
Lepe ideje,samo napred.
 

IamLegend

Aktivan Član
11.10.2010
106
16
0
34
Vutragenjo je napisao(la):
Bice neke paypal donacije. Kad ste vec zapeli :)

Ja sam za, prvi bih dao neku kunu za nagradne igre, odrzavanje sigurnosti sajta i tako to. Da svatko da 20 kn minimum, bio bi vam posao puno laksi. :):thumb:
 

hazeboy

Aktivan Član
05.07.2011
100
16
18
37
Ja bi isto uplatio.ako moderatori mogu trosit tolko vremema i truda da bi forum bio bolji i ugodniji mozemo mi svi i uplatit nesto.svatko po mogucnostima svojim.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.