Vutra festival - filmovi za gledati dok si napušen

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
19.07.2006
0
1
0
au Butterfly effect nikako nemojte gledati naduvani..
niposto..

tu su paranoje 101% i na kraju filma mozak poludi bukvalno od razmisljanja silnog..
 
19.07.2006
0
1
0
pa mozak ima mnogobrojne funkcije, samo posto je film pun flashbackova, naduvan nemozes to sve fino pofatati, i na kraju filma jednostavno nisi dobar... uhvate te neke paranoje, razmisljanja, a naduvan ti se bas i nesto ne razmislja zasto je to ovako, a ne onako. shvatas? :D
 

unknower

buntovnik bez razloga ;)
17.06.2006
882
96
0
veruj mi da ne shvatam...
ja sam naduvan voleo da razmisljam o raznim stvarima i da gledam bas takve filmove (i danas ih gledam)a ne da skacem po kaficima,mene je vutra terala na razmisljanje...
:!:

uzmi i pogledaj "Zivot Dejvida Gela" ja sam ga gledao strejt a gledao sam posle zavrsetka jos 10 minuta u televizor :shock:
 
19.07.2006
0
1
0
pa da to ti pokusavam reci, i mene vutra tjera na razmisljanje, ali volim da razmisljam nesto normalno...
a uz ovaj film sam bas prekucao, nisam mogao da prestanem razmisljati. samo o tome razmisljam i u sebi kazem "hajde jebo teee pusti ovo razmisljaj nesto drugo"
a meni ponovo scena "lepet leptirova krila moze donijeti tajkun na drugom kraju svijeta" i onda ja o tome razmisljam 10 min, stvori mi se leptir mase krilima a vamo ljudi umiru, i tako te gluposti...
onda one scene.. morao sam premotavati da skontam neke stvari i samo ono mozak hoce o tome i nista drugo, ja pokusam nesto drugo da razmisljam al nema sanse :D
shvatas li me sada?
 
30.09.2006
0
2
0
ma butterfly effect je super gledati naduvan.
Gledao sam ga i uredan ali mnogo je bolji na THC-u. Imao sam osjecaj da bas gledam kroz oci rezisera sta je on htjeo ovim filmom da kaze sve mi je bilo cisto. Jest da sam u toku filma imao par blackout-a jer sam skrnuo sa razmisljanjem na neku drugu stranu ali film je bio extra
 

unknower

buntovnik bez razloga ;)
17.06.2006
882
96
0
Da, razumem te...
Ali to i jeste car dobrih filmova....ne ostavljaju te ravnodusnim,dugo ih pamtis,podare ti 2 sata efektivnog razmisljanja i vecinom naucis nesto iz njih...

Jos jednom ti kazem uzmi Zivot Dejvida Gela da vidis koliko ne znas i koliko covek moze biti velik,glup i nesebican
 

korisnièko vime

Aktivan Član
17.05.2005
168
6
0
Cruising
http://www.imdb.com/title/tt0080569/
Scarface
Serpico

i uopšte svi filmovi sa Pacinom iz mladjih dana mi posebno prijaju jer obozavam da ga gledam kako glumi kad se naduvam.

onda naprimer:
Rules Of Attraction
Sin City
American History X
Dark City (odlièna nauèna fantastika)
Brazil (prelep film)
Trainspotting
Stay (isto jako lep i istripovan)
Lost highway (brutalna muzika)
Memento (mozda malo teško za skontati ako si napušen a nisi skoncentrisan)
Natural Born Killers
American Beauty
Requiem for a Dream (totalno potresan, još kad se gleda napušen...)
Fight Club
Mindhunters (Ok triler)
The Usual suspects
6th sense
Lion (The Professional)
28 days later
Dawn of the Dead (novi, samo za one koji vole zombi horore)
11:14
Das Experiment
Cidade de Deus
Ed Wood (èovek je legenda, a Dzoni Dep je pravi lik za tu ulogu)
Crash
Bringing Out The Dead (inaèe obožavam sve filmove Nikolas Kejdza)
Being John Malkovich
Big Lebovski
Blow
American Psycho (Christian Bale je odglumio za medalju)
London (brutalna ljubavna prièa, za ljude koji su imali ili imaju nekog posebnog)
the Jacket
La Haine
Exorcism of Emily Rose (definitivno je 100x jezivije kad se naduvaš)
The Devil`s Advocate



malo akcije:
Man on Fire
The Boondock Saints
Football Factory


teško je naæi dobru komediju ali ovih par mi je odlièno:
There's Something About Mary
Dude where`s my car
Mafia (preterivanje do besvesti)
4 sobe
I spy (zbog Marifija)
Braindead


mjuzikl:
njih bi mogao 100 puta gledati, posebno napušen:
Chicago
Moulin Rouge


ima još dosta ali ne mogu da se setim, dosta je ovo za poèetak.
 
28.09.2006
3
3
0
42
Ah.... :srtze: Strah i prezir u Las Vegasu... sjeæam se kao da je bilo juèer... kad smo prvi put gledali taj film... hm.... Znate li (naravno da znate) da je film napravljen prema istinitim dogaðajima? :eek:brve:

A za gledati napushen...

Svi dokumentarci National Geographic-a

Memento, Roðeni ubojice, Prava romansa, Edward Scissorhands, Bill and Ted's Excellent Adventure I i II, Zaselak (kraj malo sjebe), Rekvijem za snove
(strašno potresan i upeèatljiv film), Pasja ljubav, I tvoju mamu takoðer, Goonies (obožavam Goonies. tiho :x ), Matrix (naravno, samo prvi dio, druga dva su... hm... loša), Èudovišta iz ormara (zakon, zakon, zakon crtiæ), Ice Age (AHAHAHAHAH AHAHAHAAAA AHAHAH) i Tko je smjestio Crvenkapici (urnebes totalni :banana_rasta: od crtiæa)

Hm... ako hoæete, poslati æu vam ja jedan film koji se ni pod koju cijenu ne smije gledati strejt, to èak piše i u uputama na omotu. Film se zove OTOK. :twisted:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Dr.Chronic

unknower

buntovnik bez razloga ;)
17.06.2006
882
96
0
e da sad sam se setio...
mislim da sam taj film gledao navaren kao magarac... :D

Pogledajte film
GAME

Film ima jedno 6-7-10 godina nemam pojma, ali znam da me jos uvek drzi radost sto sam ovakav i ovako zivim !
"Dva brata,od kojih je jedan zmaj u poslovnom svetu a drugi je ziveo SVOJ zivot.Jedan je srecan a drugi ne (pretpostavljate koji je srecan?).
Onda jedan brat drugom za rodjendan narucuje......
GAME

Mozda, ko voli novije horor-trilere treba da pogleda Gotika

Svaki film koji se bavi covekom i covekovim osecanjim je po meni dobar film.
Nismo jos naucili ni ko smo mi sami a izmisljamo vampire,zvezdane staze i kojekakve gluposti kao sto je Petak 13 ili Roki I,II,III,IV,V,VI,VII......Sve su to za mene idiotski filmovi.
(bas sam ih skromno klasifikovao :rofl: )
Mi smo sami za sebe misterija i neiscrpan izvor inspiracije.
 

korisnièko vime

Aktivan Član
17.05.2005
168
6
0
Sinoæ sam treæi put gledao London i sve mi je bolji.
http://www.imdb.com/title/tt0449061/

veèeras æu ga verovatno ponovo gledati, ali ovaj put strejt.

film ima lošu ocenu imdb, a sudeæi po komentarima nekih ljudi tamo to je zato jer dosta ljudi ne može da skapira prièu. verovatno nikada nisu imali nekoga ko im toliko znaèi. neki lik je èak napisao kako su dijalozi pseudo intelektualna sranja (citat iz filma), a ustvari je jedini problem što se valjda istripovao da gleda waking life, a ne ljubavnu prièu.

totalno sam se izdeprimirao, evo sad skidam soundtrack.

jel gledao neko od vas? kakvi su utisci?
 
30.09.2005
1
0
0
42
Rashomon
The Last Temptation Of Christ, Martin Scorsese naravno...
La Haine
The Tenant, ladno se sinoc prikazivao na ruzicastoj tv :D
ili recimo za ljubitelje domace 7 umetnosti "Sveto mesto" :twisted: :twisted:
 

P.P.

Aktivan Član
08.05.2005
291
9
0
34
sinoc sam kod prijatelja gledala MRAK FILM... :D i bio je super, jer sam bila nadimljena.... i sad bi ga trebalo pogledat kad nisam nadimljena da vidim jeli dobar, jer sam dosta zaboravila... ali mora bit dobar!