vutra, hibrid, skunk

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
05.11.2007
12
0
0
36
Kao sto samo ime teme glasi interesuje me sta se zapravo prodaje pod ovim imenima, posto kod dilera u bg koji rade sa vutrom mozete naci sledece "artikle":vb_kez::eek:bicna (obicna vutra), hibrid i skunk.... E sad zar nije svaka vrsta koja danas postoji neka vrsta hibrida??? Posto nigde nisam video da postoji Marijuana #1 ili nesto takvog imena vec su verujem sada sve vrste poboljsane.... Kako svaki hibrid kosta isto kada su razlike medju efektima, procentom thc-a velike od hibrida do hibrida...
E sada one and only S-K-U-N-K, posto i skunka postoji dosta vrsta kako mozete svaku prodavati po istoj ceni... A verovatno da ni ne prodaju skunk vec neku domacicu...
Nadam se da cete se snaci u ovom zbrda zdola napisanom postu...:common028:
 

3ananasa2

Aktivan Član
05.06.2007
213
9
0
38
vutra ti je obična vutra tj albanka(nema neke određene genetike i većinom se ukrštavaju međusobno tj. nebrigom oko njih ... da neidem sad u detalje valjda znaš šta je obična vutra) može bit ok al većinom loše osušeno i puno sjemena, hibrid je ukrštavanje raznih sorti kanabisa kojima je i dobiven skunk , a skunk ti je skunk nr.1 to je samo jedna od sorti kanabisa a koristi se zato jer je u nizozemskoj skunk nr. 1 bio među prvim stabilnim hibridima pa je naziv pokupljen i naziv skunk kod nas se koristi za sve što raste indo!

čitaj care sve ti piše na forumu
 

EXtract

Banned
Banovan
02.04.2007
39
3
0
84
VUTRA-nepoznato poreklo odgajena iz semena koje se naslo u paketu kada je kupljen i po obicaju nesto slabija. HIBRID-tako je,vecina sadasnjih sorti je hibrid. Nastaje ukrrtanjem dve totalno razlicitih vrsta i to je obicno F1.sKANK-deo je nastao u Kanadi a onda ru Holandjani malo unapredili . Nazvan je po specificnom smradu. Vecina hibrida se prodaje kao skank jes se malo ko razume sta je sta i dobija se veca cena. Skank nije najjaca sorta ali daje dosta kolicinski. A sad ti reci meni sta je DOMACICA kad je vec pominjes.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Matke99

pecko88

Aktivan Član
26.04.2008
235
4
18
45
Izraz SKUNK potice iz Amerike i u bukvalnom prevodu znaci TVOR.
Amerikanci su poceli nazivati vutru potentnu na miris SKUNK, koristeci rjec SKUNK kao sinonim.
Tako da kad se kaze SKUNK ne misli se na neka genetika, nego na vutru potentnu na miris, kao sto je i TVOR potentan na miris.

Pozdrav...:icon_mrgreen:
 

EXtract

Banned
Banovan
02.04.2007
39
3
0
84
Hvala na prevodu sa "americkog" . Uzasno me smara ovakva vrsta konverzacije, mislim da to nije bas tako ali ako ti tvrdis da jeste tako onda neka bude.
 

mr.skunk

Vutra Veteran
16.01.2007
831
44
0
34
niste u pravu nitko ,jer skoro svaki drugi srez ima neki drugaciji nacin poimanja pojma ,skunk,hibrid,vutra ***** materina,albanka,domacica jer to sto pominjete u Makedoniji i Srbiji
nije isto kao npr u Hrvatskoj ili Bosni gdje primjerice su pojmom skunk usljed totalnog neznanja i needuciranosti poceli nazivati svaki dobro odradjen indoor. Tako da kod nas npr, vecina ljudi za sve sto je raslo po hps-om kaze skunk, al jebiga nemozes ti svakom tko ti se tako izrazi objasnjavati neki zvanicni vutra stav u smislu pojmologije

a sto se tice pojma domacica po meni je to dugo cuvana domaca sorta koja je landracirala i ima onaj lijepi miris domacice bez tih hibidskunk miomirisa ali opet nemozes protiv vecine gdje se uvrijezilo misljenje da je domacica svaka biljka odgojena kako purgeri kazu doma.:pat:

tako da po meni nek je zovu kako hoce i nek je puse koliko hoce :icon_biggrin::icon_biggrin::icon_biggrin:
 

NoTrippin

Aktivan Član
26.04.2007
552
80
48
Ma više uopće ne reagiram na te ovo je skankoza priče,u početku mi je išlo na živce i svima sam
objašnjava a sad me zaboli kiteša kako je zovu i šta misle da je točno i šta puše.A pogotovo ti kao
"iskusni" pušaći budu "najpametniji" u takvim raspravama a kad im pokažeš kako trava treba
izgledat,izvadiš cvit na sunce a ono sjaji od kristala,tek se onda izbezume i počmu teorije kako je to
špricano sranjima.To je otprilike vrjeme kad ja sebi zamotam baklju,upalim je i kažem im kako nitko
osim mene neće pušit ovaj skank-šprican-dopom-hibrid da se nebi otrovali.Odjeb lansiran.
 

bongash

Vutra Veteran
11.12.2006
1.211
78
0
46
www.vutra.org
NoTrippin je napisao(la):
Ma više uopće ne reagiram na te ovo je skankoza priče,u početku mi je išlo na živce i svima sam
objašnjava a sad me zaboli kiteša kako je zovu i šta misle da je točno i šta puše.A pogotovo ti kao
"iskusni" pušaći budu "najpametniji" u takvim raspravama a kad im pokažeš kako trava treba
izgledat,izvadiš cvit na sunce a ono sjaji od kristala,tek se onda izbezume i počmu teorije kako je to
špricano sranjima.To je otprilike vrjeme kad ja sebi zamotam baklju,upalim je i kažem im kako nitko
osim mene neće pušit ovaj skank-šprican-dopom-hibrid da se nebi otrovali.Odjeb lansiran.

Toooooooooooo kralju.
4fvfcja.gif
 

Lordi

Banned
Banovan
02.07.2009
4
3
0
79
ljudi zar skunk ne nastaje od biljke kojoj je dozvoljno da lepo sazri...znam da se shit bere usred rasta i nije bas najbolji...skunk je valjda kad se pusti biljka da sazri do kraja...
 

Lordi

Banned
Banovan
02.07.2009
4
3
0
79
Weedran je napisao(la):
čovjeće pa nemoj gruvati takve gluposti, čitaj okolo

ja sam to i procitao,zato tebe pitam da li je to tacno,evo potrudicu se da nadjem gde sam procitao pa cu ti dati link...ajde mi odgovori onda kako se dobija pravi skunk?
 

Beyond

Vutra Veteran
07.08.2006
1.948
335
0
38
ajde daj mi link da to što prije pobrišem ako postoji nešt takvo na forumu. Skunk je skunk, dobiva se od skanka, sorta kanabisa jel. A šit je hašiš - smola/kristali kanabisa
 

Lordi

Banned
Banovan
02.07.2009
4
3
0
79
Ja ljudi tako procitao majke mi rodjene,kucao sam na google-u 1g marihuane i onda sam tu procitao,otvorio mi temu koja ima veze sa time i tu sam procitao,nebi ja bezveze pricao,inace ne znam sta se bunite ja sam samo klinac ne bi ni trebalo da znam ista o tome...
 

Beyond

Vutra Veteran
07.08.2006
1.948
335
0
38
pozdrav onda ako si klinac, pročitaj pravilnik. I ne vjerujem ti da si vidio na ovom forumu takvu budalaštinu jer... ono nema šanse da bi moderatori dopustili da takva budalaština negdje piše na forumu. Čitaj malo ako te interesiraju pojmovi, da ne ispadneš budala u nekom društvu.
 
03.07.2009
0
0
0
91
Weedran je napisao(la):
pozdrav onda ako si klinac, pročitaj pravilnik. I ne vjerujem ti da si vidio na ovom forumu takvu budalaštinu jer... ono nema šanse da bi moderatori dopustili da takva budalaština negdje piše na forumu. Čitaj malo ako te interesiraju pojmovi, da ne ispadneš budala u nekom društvu.

Kao prvo nemoj decka da vredjas da je ispao budala,ja vidim da si ti ispao budala zato sto si rekao da moderatori brisu postove koji nisu tacni...evo ti link ispod pogledaj post broj #8 i sve ce ti biti jasno da je decko apsolutno u pravu,evo i ja sam to video,vi ste administratori a ne vrsite svoj posao,ljudi sad ce cim moderator to vidi da obrise tako nemoj te dzabe gledati link i traziti post broj #8 posto ce oni da ga obrisu ali eto cisto dokaz da je decko bio u pravu...pozz za klinca...

https://forums.vutra.org/marihuana-faq/1346-cene.html
 

mr. Gucho

Aktivan Član
30.06.2006
251
17
18
34
ko šta i većina ispada, oni "najzagoreniji" dolaze i zbog toga šta nisi odrpan kao oni, misle da su pametniji, kasnije mi se neda ni objašnjavat im, samo im preporučim strogo čitanje ovog foruma, bez postanja godinu dana dok sve detaljno ne istraže :D

edit:

P.S. Dečko, to što pušimo 30x češće od tebe neznaći da nam je mozak raspadnutiji od tvog (izgleda da ćeš i ovo pomislit jer je očigledno da si samo išo pogledat cijene, i onda ovdje pitat)

PPS ja bi još dao ruku ako mi mozak nije razvijeniji sad nego da ne pušim :) NEW DIMENSIONS
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.