vutra i religija - interview s chris bennetom

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

b r a i n c h i p

Vutra Veteran
12.12.2006
1.145
90
0
17
Zakon stvar... Sad mi je palo na pamet, treba upoznati Krešu iz 'Na rubu znanosti' sa ovom temom, bila bi odlicna emisija :)
Veze, vezice, poznanstva...??
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
Ovo treba linkovati ovdje... mislim na vutru.org kao posebni link (samo kad bi se nekako prevod mogao odraditi...) eeeee pa zar sa video.google.com ne mogu se downloadovati regulare filmovi (tj. klipovi) misim nije kao youtube... jer ja sam par nekih svojih uploadovo i uvijek ih mogu downloadovati....
Mislim da sa ovim mnooogima se moze zacepiti usta sto se tice vuve
 

elephant0r

Vutra Veteran
17.09.2007
1.495
60
0
39
Strava.. Svaki dan sve vise dokaza.. Pogotovo onaj dio gdje lik spominje kako ce list spasit naciju.
Tu se vjerovatno misli na kapitalizam i neprestanu teznju za materijalnim bez obzira na posljedice po ostale clanove drustva. Zato je i iliegalno sve sta stane na put tome stroju danasnjice koji drobi sve pred sobom.. pocevsi od suma, prirode, a onda i psihe samih ljudi koji postaju suvisni u sve vecem broju i cija egzistencija dolazi u pitanje jer vise nisu korisni u tom ciklusu stvaranja kapitala.
 

kanehbosem

Rehabilitacija kanabisa !!!
Banovan
12.10.2006
619
46
48
što se tog lišća tiče, mislim da je to njegov subjektivni doživljaj.
sigurna osnova za vutru u bibliji jest knh bsm i spominje se 5puta ja mislim.
 

kanehbosem

Rehabilitacija kanabisa !!!
Banovan
12.10.2006
619
46
48
Dakle, što se može reći o Vutri i religiji. Da je vutra bila sastavni dio mnogih religija kroz povijest u raznim kulturama (kina, Indija ...), i i možemo reci da je kanabis sigurno bio važan u šamanskim obredima kao preteča kasnijim religijama.

Danas postoje dva vida osobne upotrebe duhovni i rekreacijski. Jedan je kao sakralni, a drugi je kao sekularizirani.

Ukucavam u Google cannabis ethics i ima hrpa članaka na temu etičkih pitanja u poslovanju s kanabisom i u medicini. Čini se da pušu neki novi vjetrovi.
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298

10. Bez nacionalnih, političkih i verskih tema!
Strogo je zabranjeno pokretati nacionalne, političke ili verske teme! Svaka rasprava na nacionalnoj, verskoj i političkoj osnovi biće momentalno obrisana! Ovo je forum namenjen korisnicima sa prostora bivših Jugoslovenskih država i molimo Vas da to poštujete, a svoje emocije iskaljujte na nekom drugom mestu.

S obzirom da si član popriličan broj godina,a očito nisi upoznat sa pravilima,baci oko na gornji link.
 

kanehbosem

Rehabilitacija kanabisa !!!
Banovan
12.10.2006
619
46
48
Rekao bi da u ovom slučaju legalizam ne pomaže. Ne otvaram crkvu , niti širim neke vjerske netrpeljivosti (u kojem slučaju bi pravilo pomoglo) već samo potvrđujem di je bila vutra prije. To bi trebalo biti bitno svakom čovjeku koji postavlja pitanje odakle dolazi , kamo ide i tako te stvari