Vutra i roditeljstvo

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
23.04.2023
4
0
1
28
Pozdrav svima!

Imam jednj veliku nedoumicu pa mi treba drugo mišljenje.
Skoro smo partner i na postali roditelji, pre bebe smo zajedno davali, u trudnoci i u toku dojenja sam ja prestala, posle sam opet par puta ali nista često da tako kažem. Opet čekamo bebicu i ponekad me vuce da povucem dva tri dima (inace ne uzimam mnogo vise) cisto zbog magije u spavacoj sobi medjutim, zabrinula me je činjenica da mozda možemo da izgubimo starateljstvo nad bebom zbog upotrebe. Svašta mi prolazi kroz glavu u strahu.. Nekom prilikom, tipa u saobraćaju ako nas zaustave i dobije lizalicu ili bilo kakav test, biće pozitivan naravno, posto ima dete dal se tu uključuje socijalno, pa onda testiranje i majke i td.. svašta mi je palo na pamet... e sad dal neko ima neka iskustva ili znanje sta se desava u tim situacijama... s jedne strane mi je nekako logično da se uključuje socijalno i zbog narkotika se uzima dete ali opet da pitam i ovde..
Hvala svima unapred! :)
 

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.048
2.718
twitch.tv
Kontam da si i sad zapalila pa te pa te malo Paranoja? Onaj tip bacio četvero djece s balkona i nije u zatvoru. Vjerovatno je dobio novu djecu na “čuvanje”. Nije da imam nekih iskustava medjutim roditelji ako imaju posao i sve ostale uvjete pružaju djetetu, teško bi im bilo uzeti djecu i da su na žešćim stvarima a gdje da zapale pljugu ponekad.
 
23.04.2023
4
0
1
28
Nisam zapalila, razmišljala sam o svemu ovome i izbegavam upravo iz straha šta ako.
Pritom ne palim ja ni često ni mnogo, nekad u nekad po malo, niti imam neku potrebu da sad kriziram da zapalim. Jedini meni razlog zašto bih jeste upravo spomenuto, vrh mi je u sobi.
Imamo sve, oboje radimo, ja na porodiljskom, fine uslove imamo, sve sve, samo eto, meni je frka sta kad se utvrdi da jedan roditelj konzumira, dolazi li do provere i drugog, sta kad se utvrdi da jedan/oba uzimaju i td..
 
Poslednja izmena od urednika:

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
Što je bitnije? Dim ili djeca?
Tvoja tjeskoba se odražava na djete, to ti mora biti jasno. Zapitaj se ovo gore što sam ja pitao i kada si daš odgovor, neće ti biti potrebna naša mišljenja.
Da, znam da nije tako jednostavno. Bit će tu još pod pitanja sigurno.
Kako bi se zaštitila od ovog zakonskog aspekta, nemaš drugog izbora, nego izbjegavati kriminalni element....dilere, jel...
 

nisam

Aktivan Član
05.07.2007
90
454
53
41
Imam sina od 5 godina,svo vrijeme dimim, doduše nikad pretjerano samo navečer prije spavanja.Ne pijem,ne drogiram se,ne pušim cigare,ne kockam..žena i ja imamo posao,radimo i super nam je. Dijete nam je zdravo i sretno i obožava ići u vrtić..E sad koliko ima roditelja sa ovim legalnim problemom kao šti su alkohol i kocka, i vjerujem da njihova djeca puno više ispaštaju nego naša koji si tu i tamo zapalimo pljugu. Stoga ne vidim nikakav problem ako ste i vi kao roditelji ispravni i nemate problem sa ovisničkim ponašanjem
 
23.04.2023
4
0
1
28
@Captain Deadpool Nema ovo veze sa tim šta je meni bitnije, suludo je porediti tako nešto, niti taj dim utiče na moje ponašanje prema detetu, što mislim da sam napomenula. Na par dima neko veče da se roditelji opuste i uživaju ne gledam kao na nešto loše. Svako ima svoje gledanje na to i ja to poštujem. Nije meni bilo potrebno mišljenje da li da zapalim ponovo ili ne, već me je zanimalo zakonski ukoliko se sazna šta se dešava, da li se povlači socijalno ili ide samo neka kazna zbog deteta. Ponovo, dete nam ni jednom nije bilo zapostavljeno niti ispašta na bilo koji način. Ovo je pitanje iz moje brige šta ako, kao majka gledam drugačije na neke stvari i voljna sam da znam sve moguće pre nego se nešto odluči. Uostalom, počinjem da zvucim kao da se pravdam pokušavajući da objasnim pitanje što je suludo.
Svakako verujem da nisi imao lošu nameru, pa hvala na komentaru u svakom slučaju
 

Wendigo

Blackamas Foot
Poznanik Foruma
15.02.2021
1.326
9.850
256
Ukratko - da, po zakonu imaju pravo da aktiviraju socijalne službe i na kraju oduzmu dete - barem ovde kod nas, SRB, ali verujem da je svuda na Balkanu tako.
Razlika je u praksi, hoće li ili neće cimati se za tako nešto.
Kolege su već napomenule, ne oduzimaju decu i za mnogo gore i tragičnije stvari, razloga zilion - od službi koje katastrofalno rade svoj posao pa nadalje.
Uglavnom, niko ti ovde zasigurno neće reći "da, hoće" ili "ne, neće sigurno", mislim da to negde i sama znaš.
I da postoji neko sa takvim iskustvom na forumu (da su mu pravili problem/oduzimali decu), opet se individualno razlikuje od slučaja do slučaja.
 
23.04.2023
4
0
1
28
Postoji pravilnik foruma. Dupli post + citiranje bez potrebe.
@niksam
Da je dete živo i zdravo.
Slažem se da sa legalnim problemima deca nekako više ispaštaju..
Nemamo mi nikakve probleme sa zavisnošću, kriziranjem i td, partner kao i vi, uveče da se opusti a ja ponekad, par puta mesečno, ali me sad nakon što smo postali roditelji plaši šta se dešava ako dođe do nekog testiranja i pozitivnog testa.. Nekako se u poslednje 3 godine oko korone sve promenilo, ljudi su toliko agresivniji postali i toliko se ubistva i samoubistva sa decom desilo da se sad (valjda) više obraća pažnja na odnose u porodici i tim porocima, bilo je priče da će doći do pooštravanja zakona oko dece zbog svega što se izdešavalo poslednjih par godina. Meni je to ulilo strah da ćemo možda izgubiti starateljstvo zbog par dima jednom u par dana.. iako je sve osim toga u redu..
Ako me razumete o čemu pričam

@Wendigo
Znači kao i u saobraćaju zavisi na koga naletiš i dal će da tera do kraja..
Znam da ne oduzimaju i za mnogo gore stvari, valjda razumete da kad je pitanje nas samih uvek radi veća paranoja šta ako se ipak meni desi.
Svakako, u pravu si, samo mi je bilo potrebno da čujem još nekog.
 
Poslednja izmena od urednika:

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
suludo je porediti tako nešto, niti taj dim utiče na moje ponašanje prema detetu
Nije usporedba, nego pitanje koje si sama trebaš postaviti, a nisam niti rekao da dim utjeće na tvoje ponašanje, nego da tvoja tjeskoba ima negativan utjecaj.
Meni je iz pročitanog, ostao dojam da te jako muči "što ako?"
Naj češći negativni utjecaji nemaju veze sa samom konzumacijom, nego sa popratnom situacijom-nelegalnost kanabisa kao glavni faktor.
Moje isprike, ako sam nešto krivo protumačio. Nekako mi tema iz vedra neba, sa "problemima" izgleda kao bitna stvar, na koju treba ozbiljno odgovoriti ;)
 

sale82ful

Drug Član
Poznanik Foruma
18.12.2013
2.641
10.742
358
Meni je to ulilo strah da ćemo možda izgubiti starateljstvo zbog par dima jednom u par dana.. iako je sve osim toga u redu..
Ne brini, ne ide to baš tako kako misliš. Ne oduzimaju se djeca na osnovu takvih stvari. Veci problem je nasilje nad djecom (i u porodici generalno) ali ako imate normalan odnos sa djecom i generalno uredan život, nemoj da brineš.

Jedino gledaj da niko ne sazna da konzumirate travu ti i tvoj suprug, jer uvijek ima budala koji ce da prijave. Ali tada samo dobiješ nekakvu kaznu za konzumaciju ili slično. Sigurno ti neće oduzeti dijete.
 

nisam

Aktivan Član
05.07.2007
90
454
53
41
Na kraju krajeva,i da dođe do toga ali 99% da nece ako ste normalni roditelji, uvijek mozete ici na onu kartu da ste konzumirali neku hranu,protein ili sjemenke od konoplje na cijoj ambalazi pise da moze sadrzavati THC ,a takvih preparata ima u svakoj malo boljoj trgovini zdrave prehrane koji se mogu kupiti legalno(barem kod nas u HR). Tako da ne brinite i radite i dalje to sto volite..Iskreno ja nikad nisam razmisljo o takvim stvarima da bi mi netko oduzeo djete jer konzumiram kanabis
 
18.09.2023
6
8
3
27
Pozdrav svima!

Imam jednj veliku nedoumicu pa mi treba drugo mišljenje.
Skoro smo partner i na postali roditelji, pre bebe smo zajedno davali, u trudnoci i u toku dojenja sam ja prestala, posle sam opet par puta ali nista često da tako kažem. Opet čekamo bebicu i ponekad me vuce da povucem dva tri dima (inace ne uzimam mnogo vise) cisto zbog magije u spavacoj sobi medjutim, zabrinula me je činjenica da mozda možemo da izgubimo starateljstvo nad bebom zbog upotrebe. Svašta mi prolazi kroz glavu u strahu.. Nekom prilikom, tipa u saobraćaju ako nas zaustave i dobije lizalicu ili bilo kakav test, biće pozitivan naravno, posto ima dete dal se tu uključuje socijalno, pa onda testiranje i majke i td.. svašta mi je palo na pamet... e sad dal neko ima neka iskustva ili znanje sta se desava u tim situacijama... s jedne strane mi je nekako logično da se uključuje socijalno i zbog narkotika se uzima dete ali opet da pitam i ovde..
Hvala svima unapred! :)
Razumem vas u poptunosti. I ja sam mama dva divna deteta,i uvek imam taj neki strah naravno. Ali pokusajte da ne mislite mnogo sve crno i bice sve ok
 
04.03.2024
7
18
3
41
činjenica da mozda možemo da izgubimo starateljstvo nad bebom zbog upotrebe.

Pre svega pozdrav svima na forumu, birao sam temu na kojoj ću ostaviti prvi post a ova mi iako ne sveža delovala najprirodnije:

Velika je razlika između duvam par puta nedeljno/mesečno kad bebac uveče zaspi i sa druge strane npr u dečijem parku prepečen u po bela dana uzimam tuđe dete i stavljam u kolica i iskrivljen krećem kući. Za gorepomenuto ponekad pušenje prosto nema mesta za strah ili paranoju tako da samo napred!