Vutra i spavanje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
07.12.2019
13
16
3
25
Pozz ljudi ja sam novi na ovom forumu :mario::

Ovako ja duvam svako mjesec dana vutru 2-3 dana uzastopno obično u navečer. Uvijek dok sam naduvan ne mogu da zaspim samo ležim u krevetu a mozak ide 200 na sat razmišljam o raznim stvarima naravno ne o problemima.. I nesanica obično potraje oko 7 dana nakon toga spavam potpuno normalno..

Kakva su vaša iskustva i mišljenja?
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
hehe, poz vutrex, ja sam stari na ovom forumu :) pa ne duvaj navece, smanji kolicinu, pravis velike razmake pa ti se tolerancija spusti. uostalom, ako ne razmisljas o problemima, nista lose malo introspektivnog sagledavanja zivota :) i kako mislis:
nesanica obično potraje oko 7 dana
kao 7 dana ne mozes da spavas. gde rastu takve sative :)
 

grouchy

theGrumpy
16.08.2013
7.177
23.425
1.098
ma cima lik bre

 
  • Sviđa mi se
Reactions: Lovetogrow

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
pa iskoristi to vreme kad ne mozes da spavas kreativno, nemoj samo blejati u krevetu. u tom periodu ljudi napisu najbolje romane, komponuju odlicne songove, naslikaju dobru sliku... :) u krajnjem slucaju sedi za neku igricu, il jos bolje. uzmi pa citaj neku knjigu, dostojevskog recimo. i javi nam do koje si strane dosao :)
 
07.12.2019
13
16
3
25
Pa obično igram igirce ili sjedim uz TV kada ne mogu da spavam.. Ali nije to riješenje ipak kad imam obaveze moram se naspavati. Pokušat cu sedmično jednom duvat po danu pa vidjecemo.

@opa cupa šta je smijšno pa svaki emoji se smiješ?

Javim se za savjet/pomoć a ovi ismijavaju... Dobra forum nema šta
 
  • Haha
Reactions: Nogud and alive

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
bolje smijeh nego plac, rekao bi grunf. ne uzimaj to k srcu, nista zlonamerno. ekipa je ovde opustena i raspolozena
inace, igrice znaju dodatno razbuditi. probaj citati, ne mora dostojevski, al uz citanje (u krevetu) uvece lakse zaspes, uglavnom pali kod vecine. samo sto je u XXI veku to vecinom zapostavljena tehnika :)
 
07.12.2019
13
16
3
25
Niko nije rekao da se ne smije nasmijat ali jednostavno nije ti ukusna šala smijat se što neko ne može da spava :eek:
Možda vama jest ali meni vjerujte nije. Ali u svakom slučaju hvala na pomoći ne zamjerim vam ništa ostanite pozitivni i nasmijani ;)
 
  • Sviđa mi se
  • Haha
Reactions: Nogud and Badi

GoLee

Aktivan Član
04.11.2019
194
942
93
Under the sea
Koliko si tezak i koliko si visok*
Koliko imas godina*
Sta su tvoje redovne dnevne obveze u toku jedne sedmice+mjeseca* (ukratko ali detaljnije opisi)
Koji je tvoj ritual spavanja, u koliko ides da spavas i u koliko obicno ustajes*
Da li se hranis cipsom,slatkisima i brzom hranom (redovnije)*
Da li pijes gazirane sokove ili bilo kakve sokove* pred spavanje
 
Poslednja izmena:
07.12.2019
13
16
3
25
Visok: 185cm ,Težak: 80kg i imam 21 god.

Dnevne obaveze:
Radim u skladištu u jednom marketu. Bavim bodybuildingom nakon smjene uvijek treniram, nakon treninga odem na kafu sa prijateljima u grad. Kući uglavnom gledam TV igram igrice, provodim vrijeme sa porodicom.

Ritual spavanja:
Kada duvam sjedim do 4-5h ujutro pa odem spavati i onda mi se desi taj poremećaj spavanja. Obično ustanem oko 10-11 ali sve je individualno nekad prije nekad kasnije.

Gazirane sokove, slatkiše i ostali junk food rijetko kad jedem pošto se bavim bodybuildingom generalno zdravo se hranim.
 
Poslednja izmena:
  • Haha
Reactions: Nogud

GoLee

Aktivan Član
04.11.2019
194
942
93
Under the sea
Super: Idealna kilaza za tu visinu niti si lijen niti previše krhak(mrsav). Godište: luđačko. Pucaju hormoni na sve strane ( ja u tim godinama i da sam mogao nisam htio spavati) :rolleyes:

Radno vrijeme u marketima je do cca. 16h ili 22h (u smjenama). Tako da mislim da taj poremečaj je
1. Do ne kontrolisanog spavanja u popodnevnim satima kada se vratis s posla.Si inaće navikao organizam da bleji u ovu elektro do 2-3 jer ne raniš!! Čista navika!
2. Da nije neki prije treninga NO Explode supliment ili protein poslije treinga pa te oni NE drkaju po noći. Zbog extra dodataka za snagu.
3. Uzbuđenje nakon završene noći sa duvanjem te buljenje u telefon dok si jos u krevetu, TI OCI ZATVORIS ONO SE SAMO OTVORI i vrtiš se u krevetu...i probaj duvati sto bi rekli u MERAKU. bez zurbe, euforije i panike.
4.Okreni izvrni čarape naopako stavi ih pod jastuk kad ides na spavanje. Moraš ih nositi 24h!

Lijek:
Radije skuhaj 0,3dl mlijeko (zagriji do temp koju možeš piti) dodaj , pola male kašike zimeta ili muškatni orah, 1 malu kašiku putera i meda (može i bez meda ako ga nemaš u tom trenutku).
Umješaj ljetni period: bananu i zimet ili muškatni orah sa malo mlijeka i popi umjesto proteina svoj smoothie za spavanje.

Kada ti ovo dosadi onda predji na čaj od kamilice i manje sečera u čaj možeš 2 solje popiti pred spavanje.
Usput možda si promjeni položaj spavanja i pusti si ove doktore:
 
Poslednja izmena:

Hammer 2 +5 bombi

Banned
Banovan
24.01.2019
1.347
8.977
258
:wave: Nesanica sa pljuganjem nema veze jer se baš dobro spava :rasta:pa i oni sa najvećim problemima spavanja... Može biti od nečeg što koristiš za bildanje. Ako i općenito imaš problem sa spavanjem i osjetljiv si na zvukove moguće da te je nešto splašio?!Tlak ti varira dok pušiš, još si početnik:lol:
 
07.12.2019
13
16
3
25
Što je zanimljivo prije dok sam počinjao sa duvanjem prije godinu dana nisam imao nikakve probleme sa spavanjem, spavao sam odlično.
Znaći imam probleme sa spavanjem samo kada duvam par dana, ovako spavam kao top. :D
Ovo se poćelo dešavati prije par mjeseci možda zbog stresa, ali šta god je vjerujem da će proći pa da mogu na miru da purnjam:rasta:
 
Poslednja izmena od urednika: