Vutra kao deprogramator

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

crunkisi

Aktivan Član
29.11.2012
307
914
143
63
mlst je napisao(la):
Svaki covjek ima elektromagnetsko polje oko sebe, koje se moze izmjeriti i na udaljenosti od 1.5km.
Objasni sad ti meni ovo gde sta ko ?

citiram ukoliko se jos netko ubaci izmedju s odgovorom...


Pokusaj shvatiti nase tijelo kao bioloski kompjuter. Svaki organizam ima oko sebe elektromagnetsko polje i to polje izravno utjece na nasu okolinu.

http://en.wikipedia.org/wiki/Bioelectromagnetics

http://www.reiki.org/reikinews/sciencemeasures.htm


Masaru Emoto sa svojim fascinantnim slikama zaledjenih vodenih kristala je to lijepo demonstrirao:

Zaledjeni vodeni kristal iz izvora u Japanu
iNwiX8w.jpg


Izvor u Francuskoj
Gkz2VTg.jpg


Glecer u Novom Zelandu
BVFF9S0.jpg



Ovaj pametni ciko je proucio kako glazba djeluje na vodu...

Heavy metal :p
Ck3ikry.jpg



nakon toga je odlucio provjeriti kako ljudske rijeci i emocije djeluju na vodu (sve su to valovi frekvencija, nas govor, nase emocije :D)

Ovako izgleda rijec HVALA
ZOb5W9x.jpg


Ljubav i postovanje
yFOGmqZ.jpg



a ovkao izgleda "gadis mi se, ubiti cu te"
6lGBYhO.jpg




Koliki je ono postotak vode u nasem tijelu? :) Funny fact, nase srce ima dovoljno elektromagnetno polje da pogodni jedan obicni Ipod Nano bez ikakve potrebe za punjenjem ikada :)

http://www.telegraph.co.uk/technology/apple/8413424/Apple-iPod-could-be-charged-by-the-human-heart.html



Sve je povezano :)
 

Gagiba

Aktivan Član
Zanimljiva tema prijatelju ali previše uopštena da bi izvukla neku smisleniju raspravu sem naširokog filozofiranja o energiji, svesti, smislu, reinkarnaciji ili teoriji zavere.

Bilo bi zanimljivo prodiskutovati malo, ali samo prvo da se odredi fokus jer ovako nas neće sastaviti niko! :)

U prvom postu si nagovestio izvestan smer, pa ako ti nije teško, dodaj ga.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Osoba X

crunkisi

Aktivan Član
29.11.2012
307
914
143
63
Prezentiram samo tocke koje sam povezao kako izvan sebe (okolina i svijet) tako i u sebi (nauciti kontrolirati svoje emocije i prihvatiti ih, ali pustiti ih neka prodju kroz mene)... Upoznao sam sebe kao i ovaj svijet oko sebe tim putem, pa mislim da bi vas zakinuo ako bi samo prezentirao gotovo rijesenje.

To rijesenje mora biti od svih nas, i jedino ce tako biti dobro svima. Ne mogu ja sam, niti je jedino moja predodzba savrsene buducnosti ona koja pase svima, jer nisam dozivio sto ste vi. Dosta smo se ogranicavali do "jedva ispred svoje okucnice" i samo bliznjima zeljeli srecu i najbolje, a kad bi izbio rat na drugoj strani svijeta okrenemo ledja kao da se nas ne tice.

:)


Svakakvih teorija zavjera sam pogledao, svaki put otvorenog uma ali kriticnog razmisljanja. Ne vjerujem nista dok ne potvrdim iz vise izvora i ne zelim da mi itko slijepo vjeruje. Bio bi najsretniji kada bi i vi poceli istrazivati jer sam siguran da cete pronaci nesto sto ja nisam, ispraviti me ili nadopuniti. Moramo poceti razmisljati na globalnoj razini, jer smo mi ocito globalno bice :)

I molim vas, odavno je vrijeme proslo kada smo osudjivali teoreticare zavjera, drogerase, sportase ili bilo kakve druge ... nemojmo nikome suditi, dosta s time. Prihvatimo sve ljude kakvi jesu jer je i to dio naseg indirektnog iskustva. Uostalom, bili oni ludi ili ne, teoreticari zavjera su prvi koji su digli glave iz pijeska i rekli "stani malo, ovdje nesto ne stima".

Cijela realnost, pa cak i ovaj forum je nastao zato sto je nas zajednicki um prepoznao da nam to treba. Moramo poceti razmijenjivati i ovakva iskustva jer nismo sami na ovom svijetu, niti sebicni, koliko god nam ubacivali u glavu da jesmo. :)
 

GrowByLudak

Aktivan Član
26.09.2013
82
20
0
al to je istina sta je reko nas pajdo:


moras da RADIS da bi imo,al samo ono sta ti oni dozvole...! zasto oni nama svima nebi podjelili , pa da svi imamo isto...! o tehnologiji koja bi sad mogla bit u nasim rukama treba cekat 10god kao da se ispita aloo WTFFFFF...ja sam vidio na netu pc koji ima 100gb RAMA i radi na nano tehnologiji kaze lik kolko je brz da za sekundu spremi sve sto smo radili na njemu tako u slucaju nestanka struje nemoramo se brinit sta sad! i pali se za sekundu i daje garanciju na njega na 10god jer je sve na nano tehnologiji napravito i nemoze se pokidat tako lako tako sve oko nas mogu napravit na tako pametnoj tehnlogiji ! a taki stvari ima XXXXX kao i leteci auto vec postoji moze proc zrazne linije 800km trosi 10litara i vozit po cesti dalje...zasto take stvari nebi bile u rukama obicnog covjeka...nego nama tu svake god izbacuju novi auto a ubiti nist nije ni promjenjeno malo karoserija i to je to i malo elektronike.... ja mislim da bi svako volio kad je npr ljeto petkom sjednes u auto i dodes na more ili negdje daleko za 30min ili sat vremena zavisi od lokacije i npr nedjeljom se vratis za npr sat vremena,i sutra lagano na svoj poso ili da sadis bez brige za sebe, zar nebi svjet bio sretniji???? peace out vas Grower :smoke18: :rasta1: :kenny_revenge:
 

crunkisi

Aktivan Član
29.11.2012
307
914
143
63
To su prva pitanja koja sam si postavio kada sam krenuo u istragu. Nisam prihvatao i nisam zanemario :D


Odgovor je vrlo jednostavan. Pogledaj sto je neispravno s nama pa ces znati sto je neispravno s njima - nas EGO (imas odlicnu temu na forumu). Znaci nas ego je taj koji nas drzi u zamci, elita koliko god misli da su napredniji od nas su jako jako zaostali. Njihov ego je preuzeo volan, i to u toliko bolesnoj mjeri da su totalno zaboravili kako biti ljudi. Sta mislis zasto razmisljas kako je uspjeh imati leteci auto, ili brzi odlazak na more. Zarobljen si u materijalnom svijetu :) a nemoj misliti da je to nesto lose, svi smo ili smo bili u tom stanju... to te cijeli zivot uce.

Sto je uspjeh je odlicno pitanje? :)


Ti ljudi su toliko pohlepni da im nije dosta sto oni imaju sve, oni zele da nitko nema nista kako bi se jos vise odvojili od "nas obicnih zaostalih smrtnika" :D



Ako pokusavas biti sretan to je isto kao da pokusavas glumiti svoje istinsko ja... ne ide bas :D a kada si ljut, probaj se jos vise naljutiti, svjesno se probaj naljutiti pa ces se opaliti smijati i skuziti da je besmisleno uopce biti ljut hahaha

To je ono sto trebamo nauciti i svaki dan raditi, prihvatiti emocije da prodju kroz nas ali ih i pustiti a ne bazirano na njima donositi odluke. To kada svladamo biti cemo okruzeni nezamiljivom ljepotom jer nam ta lekcija vise nije potrebna



EDIT: Zato elita pokusava projecirati svoje egoisticne ciljeve kao ciljeve za svakog uspjesnog covjeka... a pitaj bilo kojeg financijski bogatog covjeka da li je istinski sretan. Da li ga novac i posjed cini istinski sretnim ili mu fali jos samo malo ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Vanzemljak27

GrowByLudak

Aktivan Član
26.09.2013
82
20
0
lakse bit sretan sa cca 100 000 000$ nego bez kruva i krova nad glavom!!!!


ja sam samo dao primjer htjeo sam reci zasto nam nebi milo na raspolaganju sve moguce sto postoji ljekovi isto zasto bi umirali imali bolesti kad se sve to moze izljecit zasto bi bilo gladnih a netko baca svaki dan kontenjere gotovog jela i sve ostalo...

a tako nas degradiraju samo te zarobljava nekim kreditima i stvarima da moras platit tako da te drzi u sistemu da moras radit da bi prezivio i mozda nesta imo mozda! a oni ti sa strane razvijaju jaka oruzja tako jednog dana kad se svijet pobuni kad svati obicni covjek o cem su neki samo razmisljali, da nece smjet rec nista a kamo se pobudnit jer ce mo bit unisteni ili asimilirani sa nekim cipovima da nemos sam odlucivat da moras po njihovom...itd a to ce bit jednog dana pazi sta sam reko....nek se svatko okrene oko sebe i pogleda sve sto je napredno je preskupo za obicnog covjeka tako da ostanes glup i neinformiran zarobljen u njihovom sistemu kako oni zele!!!
 

crunkisi

Aktivan Član
29.11.2012
307
914
143
63
Prijatelju otvori um :) vec sam pokazao da se sve moze promijeniti. Citajte s razumijevanjem, citajte uz vutru :D

Ne znam kako vam izbiti iz glave da nista ne mora biti, a moze sve :) nas um je taj koji iz nicega stvara realnost koju samo mislis da ne mozes promijeniti. Meni to sada izgleda smijesno ali znam kako je tesko izaci iz toga. Radim na roditeljima i nije lako :)

Nije moglo drugacije jer moramo nauciti vladati svojim emocijama. Potencijal za otkrice svega sto nam ovo moze donijeti je ogroman. Ali posto smo mentalno jos uvijek emotivno nestabilni, sta mislis kakvih bi sranja bilo da das ljudima danas tu tehnologiju

Pa svi bi pokusavali iskoristiti to u svoju dobrobit (EGO), i na bilo kakvu negativnu emociju uz toliko moci bili nepredvidivi. Unistili bi sami sebe... zato prvo moramo odbaciti svoj ego i pokazati primjerom da mozemo i bez njega :)



Nas um je kao voda, nema granica niti oblika... on se prilagodi obliku kakav mu u tom trenutku treba. :)


Kako ja mogu, sta cu ja raditi, ja sam ovo ja sam ono... JEBO ja to ja.... ne treba nam, ne treba nikome :)
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.996
34.377
2.598
crunkisi je napisao(la):
To su prva pitanja koja sam si postavio kada sam krenuo u istragu. Nisam prihvatao i nisam zanemario :D


Odgovor je vrlo jednostavan. Pogledaj sto je neispravno s nama pa ces znati sto je neispravno s njima - nas EGO (imas odlicnu temu na forumu). Znaci nas ego je taj koji nas drzi u zamci, elita koliko god misli da su napredniji od nas su jako jako zaostali. Njihov ego je preuzeo volan, i to u toliko bolesnoj mjeri da su totalno zaboravili kako biti ljudi. Sta mislis zasto razmisljas kako je uspjeh imati leteci auto, ili brzi odlazak na more. Zarobljen si u materijalnom svijetu :) a nemoj misliti da je to nesto lose, svi smo ili smo bili u tom stanju... to te cijeli zivot uce.

Sto je uspjeh je odlicno pitanje? :)


Ti ljudi su toliko pohlepni da im nije dosta sto oni imaju sve, oni zele da nitko nema nista kako bi se jos vise odvojili od "nas obicnih zaostalih smrtnika" :D



Ako pokusavas biti sretan to je isto kao da pokusavas glumiti svoje istinsko ja... ne ide bas :D a kada si ljut, probaj se jos vise naljutiti, svjesno se probaj naljutiti pa ces se opaliti smijati i skuziti da je besmisleno uopce biti ljut hahaha

To je ono sto trebamo nauciti i svaki dan raditi, prihvatiti emocije da prodju kroz nas ali ih i pustiti a ne bazirano na njima donositi odluke. To kada svladamo biti cemo okruzeni nezamiljivom ljepotom jer nam ta lekcija vise nije potrebna



EDIT: Zato elita pokusava projecirati svoje egoisticne ciljeve kao ciljeve za svakog uspjesnog covjeka... a pitaj bilo kojeg financijski bogatog covjeka da li je istinski sretan. Da li ga novac i posjed cini istinski sretnim ili mu fali jos samo malo ;)
znaci nije sretan tko ima puno vec je sretan onaj koji treba malo...to sam htjeo reci jos na pocetku .Sva rasprava je u tom smjeru.Borba za materijalno...i evo opet krave...jbg tko je tu pametniji krava bez svijesti ali u zici potpuno nesvjesna svoje situacije odnosno slobodna od svjesti ili ja svjestan i zarobljen u materijalnom svijetu a duhovno bice! zamisli !!......ja bi rekao da sam kaznjen samim tim sto sam covjek pa se tjesim tim da sam produhovljen jer necu i nesmijem zavrsiti na nicijem tanjuru jer imam svjest....ali mogu poginuti i ubiti za ideale to radi covjek jer je poseban,hrabar,svjestan nije glup kao krava.Uostalom krava sa ostalim kravama neraspravlja o svjesti vjerovatno, one zive zivot bez duhovnog vode i nezele ici na more supersonicnim autom na nano ovo,ono ona cak i nezeli van zice,njoj je dobro i tu gdje je a gle cuda glupa je i nema svjest.
 

GrowByLudak

Aktivan Član
26.09.2013
82
20
0
citat:
Nas um je kao voda, nema GRANICA niti oblika... on se prilagodi obliku kakav mu u tom trenutku treba.JE PRILAGODIO SE DA NISTA NESMIJE I TAKO I RAZMISLJA SVE MU JE SMAO MAŠTA!!!


PPOZDRAV DRUG
Ljudi su napraviti da napreduju napred ne nazad!!! da nismo napredovali tom "nano" tehnologijom sad ja i ti nebi imali ovu raspravu preko prc-a laptopa mobitela-televizora...i normalno da svakom "bogatom" to uvjek malo jer to je u ljudima u naravi da napredujemo (kao npr ti garant imas nekih zelja etc.motor auto kuca avion iz snova zbrinit zivot itd i sta da postignes to npr za godinu dana, sta bi samo lezo dalje? nebi gledo kako mos vise bolje,i normalno da imas druge zelje jer su ti se te ispunile!) back to tema: a kako napredovat ako te netko ogranicava u tome??? SAMO SE VRTIS U KRUG JER NISTA NEMOZES OGRANICEN SI SVIME....negovorim samo o tehnologiji KAO NEKU SLOBODU GOVORA IMAMO I SLOBODNA SMO BICA nabijem ja tu slobodu dok znam da netko ima pocetne metastaze raka a ja imam ljek a nesmijem ga napravit jer bi mogo zavrsit u BUXI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!FUCK THAT FREEDOM ja zelim pravu slobodu ne ovo ko u buksi nesmijes ovo nesmijes ono samo ako uspijes zajebat sistem pa radit da nitko nezna ak i to se sazna na kraju krajeva....????????jel to sloboda uma i ljudskog bica da napreduje napred???
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.996
34.377
2.598
tako je ti pricas o materiji...brate ti si u masini hahaha koji ce mi krc tehnologija 1850 i neke mahne crna vrana dimom sa orlove glave i njegova skvo zna ..a ha na pecanju je doci ce za po sata a nisu imali tehnologiju.
Danas iziđes van na ulicu a klinci ko stalci za mobitele zabijeni u monitore i stipaju status ...ti to zoves napretkom..ja to zovem debilizmom.Danas pijani prepers sjedi za lansirnom rampom i razmislja dali da hebe mamu nekom u Afganistanu zato sto mu se nije mogao dici jutros ali ima tehnologiju i moc jer ima pare.

Da to je evolucija nazalost,napredak ljudske rase...treba nama nekakav meteor pa da nas pomete ko moja baba dvoriste pa onda probaj poravnat racune sa pametnim (nano)telefonom.Sve nam se temelji na tehnoligiji i plastici...meni je to smijesno,jadno nikada ljudi nisu bili toliko u krc-u kao sto su sada.

Ali evo vidis ja sam imao 100 zelja dok sam bio zdrav a sada imam samo jednu...toliko o ranjivosti i kako se mijenja svjest preko noci bez knjiga i vodica.

A marihuana ona mi je uljepsala neke momente i sakrila simptome da sam covjek...bez nje kao i sa njom nemogu pobjeci od te cinjenice. Nemogu pogledati zivotinji u oci jer mi je neugodno.
 

crunkisi

Aktivan Član
29.11.2012
307
914
143
63
Jos uvijek razmisljate da ste fragment, da ste samo dio univerzuma a ja vam pokusavam objasniti da vi jeste univerzum :)


Jedini nacin kako pristupiti tom univerzalnom svijescu je poceti zivjeti u ovom trenutku sada. Znaci ne razbijati glavu sto ce biti, sto bi moglo biti... time samo hranite svoj strah od nepoznatog.

Negativna iskustva ce se ponavljati dokle god nam budu korisna. Dok god ne naucimo kako se nositi njima. Sto znaci da nam je negativno iskustvo korisno? Ako vas nesto naljuti, to znaci da ste vi iz tog dogadjaja izvukli negativne reakcije izazvane emocijama. Kada naucimo plesati sa karmom, kada negativna iskustva budu prolazila "kroz nase male zivote" bez da se vezu na nas... kada cijenimo, oprostimo, prihvatimo i volimo takva iskustva koja nam se dogode a ne izazovu u nama reakciju uvjetovanu emocijom, tada cemo negativne stvari sve manje i manje dozivljavati - jer nema reakcije :)

Ako ne mozes utjecati na akciju mozes na reakciju, i to mozemo svi :) a kao sto vidite nase emocije koje projeciramo na sve oko sebe direktno utjecu na stvarnost u kojoj se nalazimo.

To znanje elita krije od nas, mi smo tu kako bi unaprijedili nasu dusu, kako bi naucili nositi se i sa negativnim stvarima umjesto (kao sto sada radimo) samo s pozitivnim a na negativne cemo zazmiriti.

Moramo se okrenuti za 180°, we fucked up hahahahahah


Recimo u mojoj prisutnosti ne mozes biti nesretan, jednostavno nemoguce :D nedam haha :p
 

GrowByLudak

Aktivan Član
26.09.2013
82
20
0
ma sve 5 :D al covjeka kad nesputavaju problemi sadasnji svi ih imamo oko sijanja pricam npr nebi se ni brinili oko toga toliko i strahovali mislili stalno na to nego bi ondak uzeli druge stvari u obzire a to bi raslo kao sto i raste ;) :D peace out sad se valja razvalit od pive :D ;) :D uzivajte svako na svoj nacin ;) :D :smoke18:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: skipe

mlst

EvilWeed
04.08.2009
207
206
43
35
Nis be!
Otvoren sam kao bukvar
1235373_652714084748512_238902858_n.jpg

ali dodaj jos nesto u svom postojanju a to je da svi mi uticemo jedni na druge i da sve sto je bilo i ce da bude je neizbezno mi smo ovde sada gde jesmo i tako treba ziveti u trenutku . Proslo je xxxxxxxxxxxxx godina procice jos toliko nista nece biti bitno
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Smak420

Gagiba

Aktivan Član
O NAMA

Svi smo došli na ovu planetu potpuno čisti, bez ikakvih znanja, obdareni samo emocijama i osećajima. Osećaj za glad, bol ili hladnoću. Emocijom poput ljubavi, smeha ili plača.

I došli smo. I tu smo. Onda su u nas roditelji učitavali osnovne programe u zavisnosti od toga kakvi su programi učitani u njih same. Prvi i osnovni program ili informatički rečeno, operativni sistem svakog od nas je jezik. Kada nam učitaju jezik onda nam učitavaju sve ostalo, religije, matematiku, geografiju, muziku...

Kada malo odrastemo, sami preuzimamo odluke koje programe ćemo dalje učitavati pa tako izaberemo fakultet, zanat ili jednostavno ne izaberemo ništa.

Na sredini života samo već prilično iskvareni potprogramima koju su nam nasilno umetnuti ili koje smo dobrovoljno prihvatili poput laganja, mržnje, gneva, zavisti...

Naslov ove teme je "Vutra kao deprogramator". Vutra zaista može pomoći u ispravljanju bagova koji su nastali u procesu nadogradnje ličnosti. Prčkati vutrom po podsvesti ume biti ponekad bolno a katkad mi se učini i rizično ali ujedno je i neophodno.

Postavlja se pitanje čemu sve to??

Odgovor je jednostavan. Pronaći sreću. Odbaciti materijalno toliko da ne opterećuje a opet obezbediti uslove da telo ne trpi. Prihvatiti duhovno toliko da te oslobodi a opet ostati sa obe noge na zemlji. Ko pronađe tu ravnotežu ima sve uslove da pronađe i harmoniju. Ko pronađe harmoniju pronašao je i sreću.

O NJIMA

Osnovni pokretački elemenat njihovih iskrivljenih svesti je MOĆ.

Osećaj koji se prenosi sa kolena na koleno ili koji se stiče članstvom u tajnim društvima. Osećaj prema kome je svaki drugi osećaj bezvredan. Moćnici sa prezirom gledaju na novac. Za njih je novac samo oruđe kojim stiču i iživljavaju još više moći. Oni sa prezirom gledaju i na ljudski život. Za njih je ljudski život samo subjekt na kome mogu da ispoljavaju moć koju poseduju. Ukoliko pri tome nekoliko stotina ili hiljada subjekata nestane, osećaj MOĆI je kompletniji.

Svako od nas je pod direktnim uticajem moćnika. Svi smo zavisni od njih. Upleteni smo do grla u mrežu koju vekovima pletu oko nas.

O BUDUĆNOSTI

Ukoliko se podigne nivo svesti pojedinca na stepen sa koga je moguće sagledati istinu, postoji nada da će generacije u budućnosti neutralisati organizaciju Gospodara Moći. Da bi to neko u budućnosti uradio neophodno je da mi sada odmah krenemo na taj put. Kada se dostigne kritična masa pojedinaca podignute svesti ništa više neće zaustaviti proces ozdravljenja čovečanstva. Da li će vutra osvetliti pomenuti put? Nekome od nas hoće sigurno. Kako da zna da je na dobrom putu? Ukoliko pronađe osećaj sreće oplemenjen ljubavlju i uspe da ga zadrži, put je tačno ispred njega...
 

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.596
2.598
Odgovor je jednostavan. Pronaći sreću. Odbaciti materijalno toliko da ne opterećuje a opet obezbediti uslove da telo ne trpi. Prihvatiti duhovno toliko da te oslobodi a opet ostati sa obe noge na zemlji. Ko pronađe tu ravnotežu ima sve uslove da pronađe i harmoniju. Ko pronađe harmoniju pronašao je i sreću.
Ovo mi se dopada,moj cilj,dodirnem ga na trenutak ponekad,...no 'virusi' su oko nas :) pa stalno borba neka,hehe
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Gagiba and Z&N

Gagiba

Aktivan Član
Ima jedna misao koju bih vrlo rado postavio da se vidi ispod svakog posta koji ostavim ali ne znam kako to da uradim. :)

Izrekao ju je Šri Činmoj a glasi ovako:

"Juče sam bio pametan. Zato sam želeo menjati svet. Danas sam mudar. Zato menjam sebe."

Dok sam bio mlađi formulisao sam teoriju koju sam u nedostatku boljeg naziva imenovao "Teorijom tačke A i tačke B". Osnova tog razmišljanja sastoji se u sledećem:

U životu postoje samo dve izvesne (čitaj sigurne) stvari. Jedna je smrt a druga je život do smrti. Sve ostalo je stvar slobodnog izbora uključujući i disanje, Ukoliko rođenje označimo tačkom A a smrt tačkom B, jedina potpuno istina je da moramo otputovati od tačke A do tačke B. Samo ta činjenica ne podleže nikakvoj korekciji. To je ono što nas sve čeka. To je ono što nam je nametnuto i to je ono na šta ne možemo uticati. Sve ostalo je u našim rukama...

Kako ćemo otputovati od tačke A do tačke B zavisi samo i isključivo od nas. Pri tome pod putovanjem ne mislim na količinu materije kojom čemo se okruživati dok putujemo, već na količinu zadovoljstva koju ćemo propustiti kroz naš solarni pleksus.

Svakome je poznat taj osećaj ispunjenosti u grudima koji ponekad ume da zaustavi dah. Kada nacionalana reprezentacija osvoji titulu. Kada se dobije visoka ocena posle višemesečno mukotrpno spremanog ispita. Kada simpatija uzvrati pogled pun sjaja. Kada se posle višenedeljene dijete proba kockica čokolade...

Jeste. To je osećaj zadovoljstva.

Neki od nas otputuju svoj put od tačke A do tačke B a da ne iskuse taj osećaj. Da li je zadovoljstvo svrha postojanja? Da jeste, inače život nema smisla a putovanje od tačke A do tačke B postane obaveza.

Kako uliti osećaj zadovoljstva u svoj solarni pleksus? E to je već jedna druga i jedna duga priča...