Vutra kao deprogramator

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

crunkisi

Aktivan Član
29.11.2012
307
914
143
63
Uh od kuda krenuti...


Ajmo svi zajedno malo otvoriti oci i priznati sami sebi da je sve moguce jer zapravo je! Mi smo ti koji iz svih mogucnosti svjesno i podsvjesno odabiremo i stvaramo stvarnost kakva nas okruzuje. Samo su nas isprali od samog rodjenja i totalno smo izgubili znanje i smisao za pojam tko smo, sto smo i sto radimo ovdje.


Svima je valjda jasno da ovako vise ne ide.


Ovo vam pisem u namjeri sirenja svijesti, ne znaci da je sve istina, ne znaci da je bilo sto istina ali mi se tako cini pa svatko neka odluci za sebe u sto vjerovati i sto ne. Za vecinu tvrdnji imam neke dokaze ali kao da su oni bitni, iznijeti cu ih po potrebi. Istina je ono sto u sebi osjecas i jedino to vrijedi.


Krenimo od samog pocetka pa mi recite da li sam lud :D Sve cu skratiti koliko god mogu a ako vam nije jasno, (zasto imam odredjeno misljenje o necemu) pitajte pa cu dodatno prosiriti tu temu.

Svijet vodi saka ljudi, da budem precizniji par obitelji (svi ste culi za Rockefellere, Rothschilde i slicne). Te obitelji posjeduju znanje koje kriju od nas i tako uspijevaju zarobiti ljude (o tom u detalj malo kasnije).

Uspjeli su kroz monetarni sustav infiltrirati sve bitne pozicije nase "vladavine", pocevsi od politicara kojima oni financiraju kampanje, medija koji su svi u njihovom vlasnistvu, velike farmaceutske industrije, po novom i GMO hrane koju oni forsiraju dok se hrane cisto i oranski itd itd... you get the point.

Give me control of a nation's money and I care not who makes it's laws. - Mayer Amschel Bauer Rothschild

Nacin na koji to uspijevaju je taj sto nas prisilno drze u ovom spektru vidljive svjetlosti. Nase cijelo razmisljanje je bazirano u 3d obliku dok je nekolicina njih odavno u 4d. Jedna stvar na koju oni racunaju je ljudska pohlepa i ljudski ego.

"The few who understand the system, will either be so interested from it's profits or so dependent on it's favors, that there will be no opposition from that class." - Mayer Amschel Bauer Rothschild

Samo sto su se malo zeznuli jer racunaju na to da smo svi sebicni :)

Osim sto je vutra direktna konkurencija skoro svakoj trenutno postojecoj industriji, ona je doslovno alat za deprogramiranje ljudskoga uma i zato je jako opasna. Dolazi do razmisljanja izvan unaprijed odredjene kutije u koju smo strpani.

Da bi objasnio zasto je to toliko opasno treba pokusati objasniti nasu realnost:

"Reality is merely an illusion, albeit a very persistent one." - Albert Einstein
Sto je to sto sacinjava nasu stvarnost, nasih 5 cula? Mikroskopski gledano to su atomi. Ali sto te atome drzi na okupu da bi sacinili zrak, vodu, zemlju, nasa tijela i sve ostalo sto nas okruzuje?

Einstein i Thomas Young se nisu mogli sloziti oko toga od kuda energija koja drzi atome na okupu. Jedan je tvrdio da su cestice dok drugi da su valovi (frekvencije)... ja bi rekao da su oba bili u pravu.

The Copenhagen Interpretation revealed is that energy is waves and when ATTENTION is placed on it, all other probabilities collapse (wave forms) and a "particle" (matter) is formed.
To znaci da su sve mogucnosti raspolozive i da se ta energija manifestira kao valovi (frekvencija). Tek kada se posveti PAZNJA na njih - one postaju cestice i materija koja nas okruzuje.

Dokaz ovome gore je random number generator, stroj koji nasumicno izbacuje brojke na ekranu. Ukoliko sjedite pored njega i mislite na broj 4, on ce taj broj cesce izbacivati nego kada ne utjecete mislima na njega. To je dokazano. Pitali su Dalai Lamu na to da li mozda i taj aparat (stroj) posjeduje svoje ja, svoju svijest na koju mi utjecemo... na sto je odgovorio: Ako mi pomislimo da stroj ima svijest, on ce ju i imati. :)


Uz znanje koje sada imamo, postaje jasno zasto smo konstantno pod pritiskom medija. Cilj cijelog ovog sistema je da nas drzi u strahu, strahu od nepoznatoga... jer racunaju na ljudski refleks (posvetiti paznju izravnoj opasnosti). Tu je problem i vrtimo se u krug, posvecujemo paznju problemima koje sami sebi tom paznjom stvaramo - Sizif hellouuu :D

Onog trenutka kada im prestajemo posvecivati paznju, oni ce nestati! U ovom ili onom obliku... i to je njihov najveci strah. Oni vladaju samo jer mi svi vjerujemo da tako mora biti i da se to ne moze promijeniti. Niti jedna promjena na bolje nije dosla od njih, vec od namjere naseg zajednickog uma da stvori bolju realnost.

Ako se vodimo jedinom istinom, a to je ljubav i odbacimo sve strahove koje imamo... buducnost ne da ce nam biti lijepa, nego ce biti nesto sto nitko nije mogao zamisliti. Nesto sto smo nekada imali i znali... i davno zaboravili.

Je li sada malo jasnije zasto je svijet u kojem se nalazimo ovako nepravedan? Ukrali su nam moc stvaranja realnosti kao kolektivni um.



Glava me zabolila od tipkanja pa cu nastaviti kasnije u drugom dijelu... sa malo vise linkova na dokazue koji upucuju otkuda njima to znanje i sto me navelo na daljnje istrage.


Stay tuned for more
:snupi:


P.S. volim vas sve, bez obzira u kojem stanju budenja se nalazite :smoke18:
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.986
34.300
2.598
Ma sve to i ima smisla i nema...sva ta brija da smo a ustvari nismo.Kao i krava u toru kojoj zica predatavlja nepremostivu barijeri ali ju to nebrine ona nezna da ce postati snicla na mome tanjiru.

e sada na koncu kada se sve zbroji i shvatimo da smo u masini i da nema van...mozda nakratko i privremeno ili u jankomiru.
Ispada da sto manje znam manje sam nesretan pa prema tome nezelim znati.
Nema tu puno filozofije...kada sam bio mladi i ja sam mislio da mogu promjeniti svijet a evo sada sam svjestan toga da nemogu promjeniti ni sebe a kako biti slobodan hm...od cega,od koga ?? od "njih" !
ja sam slobodan njihovi interesi me nezanimaju jer nemamo iste apetite "njih" zanimaju stvari koje mene nezanimaju ;) znaci ja sam slobodan ko ptica a "oni" su u problemu...osim ako sloboda znaci novi bmw i sampanjac za dorucak onda sam u krc-u
 
03.07.2009
1.740
2.317
188
crunkisi je napisao(la):
1. Ajmo svi zajedno malo otvoriti oci i priznati sami sebi da je sve moguce jer zapravo je! Mi smo ti koji iz svih mogucnosti svjesno i podsvjesno odabiremo i stvaramo stvarnost kakva nas okruzuje. Samo su nas isprali od samog rodjenja i totalno smo izgubili znanje i smisao za pojam tko smo, sto smo i sto radimo ovdje.

2.Svijet vodi saka ljudi, da budem precizniji par obitelji (svi ste culi za Rockefellere, Rothschilde i slicne). Te obitelji posjeduju znanje koje kriju od nas i tako uspijevaju zarobiti ljude (o tom u detalj malo kasnije).

3.Uspjeli su kroz monetarni sustav infiltrirati sve bitne pozicije nase "vladavine", pocevsi od politicara kojima oni financiraju kampanje, medija koji su svi u njihovom vlasnistvu, velike farmaceutske industrije, po novom i GMO hrane koju oni forsiraju dok se hrane cisto i oranski itd itd... you get the point.



4.Nacin na koji to uspijevaju je taj sto nas prisilno drze u ovom spektru vidljive svjetlosti. Nase cijelo razmisljanje je bazirano u 3d obliku dok je nekolicina njih odavno u 4d. Jedna stvar na koju oni racunaju je ljudska pohlepa i ljudski ego.



Samo sto su se malo zeznuli jer racunaju na to da smo svi sebicni :)

5.Osim sto je vutra direktna konkurencija skoro svakoj trenutno postojecoj industriji, ona je doslovno alat za deprogramiranje ljudskoga uma i zato je jako opasna. Dolazi do razmisljanja izvan unaprijed odredjene kutije u koju smo strpani.


6.Dokaz ovome gore je random number generator, stroj koji nasumicno izbacuje brojke na ekranu. Ukoliko sjedite pored njega i mislite na broj 4, on ce taj broj cesce izbacivati nego kada ne utjecete mislima na njega. To je dokazano. Pitali su Dalai Lamu na to da li mozda i taj aparat (stroj) posjeduje svoje ja, svoju svijest na koju mi utjecemo... na sto je odgovorio: Ako mi pomislimo da stroj ima svijest, on ce ju i imati. :)


Uz znanje koje sada imamo, postaje jasno zasto smo konstantno pod pritiskom medija. Cilj cijelog ovog sistema je da nas drzi u strahu, strahu od nepoznatoga... jer racunaju na ljudski refleks (posvetiti paznju izravnoj opasnosti). Tu je problem i vrtimo se u krug, posvecujemo paznju problemima koje sami sebi tom paznjom stvaramo - Sizif hellouuu :D

Onog trenutka kada im prestajemo posvecivati paznju, oni ce nestati! U ovom ili onom obliku... i to je njihov najveci strah. Oni vladaju samo jer mi svi vjerujemo da tako mora biti i da se to ne moze promijeniti. Niti jedna promjena na bolje nije dosla od njih, vec od namjere naseg zajednickog uma da stvori bolju realnost.

Ako se vodimo jedinom istinom, a to je ljubav i odbacimo sve strahove koje imamo... buducnost ne da ce nam biti lijepa, nego ce biti nesto sto nitko nije mogao zamisliti. Nesto sto smo nekada imali i znali... i davno zaboravili.

Je li sada malo jasnije zasto je svijet u kojem se nalazimo ovako nepravedan? Ukrali su nam moc stvaranja realnosti kao kolektivni um.

1. Mi kao "svijest" nista ne odabiremo, barem ne na onaj nacin kad mislimo...sve sta odabiremo "ajmo na utakmicu hajduka, ajmo u ducan, ajmo citati dnevne portale ajmo pisati postove" sve je to ego i slazem se da, ukorjenjen je od samih pocetaka naseg postojanja, onda kad su nam roditelji dali Ime.

2. Ti ljudi mozda nesto i posjeduju neko znanje izvana a ja smatram da svo znanje dolazi iznutra, tako cijela ta priča o njima i njihovom zanju pada u vodu jer žive u iluziji.

3. Slika svijesti kod većine ljudi danas. Ako je u biću nemir, nemir će se manifestirati i "oko" njega, ako je biće u tišini, u tišini se i nalazi a samim time sve ovo gore iz točke 3 po meni pada u vodu i gubi značenje jer se takvim mislia ne pridaje važnost.... "Ohhh zanimljiva si misao lai me ne zanima"

4. Nekolicina njih se ne nalazi u 4d 5d i sta ti ja znam cem sve ne...Oni su robovi vlastitog uma a da to niti ne shvacaju, ego "vozi" njihovo "auto" "tijelo"

5. Najvažniaj točka u cijeloj ovoj priči. Imamo ljudi koji kanabis konzumiraju sa razumjevanjem i željom za "upoznavanjem" ali ne onim umnim upoznavanjem nego putem osjecaja, počnu osjećati. Tu izbija cijela radost i nista nije bitno. Ipak u danasnje vrijeme kad je sve izgubilo vrijednost i kad su mnoge stvari izokrenute izokrenuta je i prica oko kanabisa pa tako postaje uglavnom sredstvo za napusavanje, odvaljivanje, pjevanje stonerskih pjesmica, piskaranje stonerskih izreka a sve su to povrsna shvacanja, pa umjesto da nas kanabis "priblizi" izvornom postojanju on pojedince udaljava jer se integriraju sa kojekakvim snup dogovima i ostalim brijačima bas poput nas .

baš tako, strah je zatvor, najveci neprijatelj.

ALi nek mi netko pokaže strah!? Dovedite mi ga da vidim tko je on zapravo? Dal ga mogu opipati? nagradim bilo koga u smaragdima, dijamantima zlatu ukoliko mi ga dovede.

Strah je iluzija baš kao i sve naše misli na koej se vežemo :) a jedna od njih je i strah :)
 
03.07.2009
1.740
2.317
188
opa cupa je napisao(la):
Ispada da sto manje znam manje sam nesretan pa prema tome nezelim znati.

Nema tu puno filozofije...kada sam bio mladi i ja sam mislio da mogu promjeniti svijet a evo sada sam svjestan toga da nemogu promjeniti ni sebe a kako biti slobodan hm...od cega,od koga ?? od "njih" !
Na neke stvari možemo utjecati a na neke ne...Al zar na "stvari" na koje ne mozemo utjecati zar ih trebamo ignorirati, okretati glavu?

Ne, hvala! Znam da su tu ali se ne uplićem.

Nema filozofije, u pravu si...svijet se ne moze mjenjati ali sebe uvijek mozes pa ce se tako i slika o svijetu promjeniti...

Biti slobodan od svog vlastitog uma, ega zovi kako god hoces, biti slobodan od unutarnjeg glasa koji nam govori: sad cu pasti, sad cu umrijeti, sad cu oboliti, sad cu ebati, sad cu piti isti itd...od toga biti slobodan jer to svijest nije vec ego i iluzija, stoga moze se reci da vecina danasnjih ljudi zivi u matrixu kojeg su sami stvorili i kojeg im je okolina "svjesno" ili "nesvjesno" integrirala u njih same...

Sva vjerovanaj padaju u vodu kad ostaneš u tišini...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: opa cupa

Sativa Diva

miljenica bogova
23.04.2012
1.517
5.238
258
Ma dosta mi te vise majke mi.. tvoje pod 1. je totalna glupost.. pa donosimo svakodnevno nekakve odluke i to nema veze sa nicim.. Mi smo pokretaci energije.. pokrecemo umom slijedece poteze i postupke.. pomno birane ili nesvjesne ali nekakve moramo jer je to zivot.. sve sto se nekrece umire.. tako i energija.. tako i mozak kad se nekoristi.. trune!! i ego i matrix i trava .. sve je to za ljude..
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.986
34.300
2.598
ov je dobra tema ali je toliko kompleksna da je bolje "okrenuti glavu" tako je trebamo raditi na sebi ako sam vec u tom nekom matrixu ili toru kao krava i nemogu van onda bar necu leci tamo gdje je mokro i blato ali opet ostajem u zici.
Znaci krava je krava sa takvim zivotom i ona moze pobjeci iz zice ali gdje? za sat vremena cu je naci i vratiti nazada u zicu a ja sam covjek a biti covjek znaci sve to i ego i sebicnost i pohlepa i zavist i zloba...samodestrukcija sve sam to ja manje,vise znas zasto??
zato jer sam covjek nisam krava :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Sativa Diva
03.07.2009
1.740
2.317
188
Sativa Diva je napisao(la):
Ma dosta mi te vise majke mi.. tvoje pod 1. je totalna glupost.. pa donosimo svakodnevno nekakve odluke i to nema veze sa nicim.. Mi smo pokretaci energije.. pokrecemo umom slijedece poteze i postupke.. pomno birane ili nesvjesne ali nekakve moramo jer je to zivot.. sve sto se nekrece umire.. tako i energija.. tako i mozak kad se nekoristi.. trune!! i ego i matrix i trava .. sve je to za ljude..

Ja prićam o svojim željama, težnjama i mogućnostima ( i sve su one ego, jer da nisu nebi bija ovdje niti bi bilo potrebe ovo pisati)...

Mozes smatrati glupošću šta te je god volja pa tako i svih 5 točaka ili mene općenito.

Zadnjih dana spozna sam da osudama nista ne mogu postici...to je takvo kakvo je bilo dobro ili loše...

" a tvrdnja da je to sve za ljude..." istina je...samo ih ljudi ne znaju koristiti...

Lp
 

crunkisi

Aktivan Član
29.11.2012
307
914
143
63
Sigurno nije laka tema, ali ja ne zelim biti jedan od onih cija je ekzistencija obiljezena lakim stvarima. Nisam naucen da okrenem glavu kada vidim nepravdu... a niste ni vi, htjeli to priznati ili ne. Lako je se sakriti iza iluzije vlastitog ega kako ne bi morali sami sebi priznati da smo napravili sranje :D Vrijeme je da se suocimo s problemima jer ce kad tad oni biti nasa propast. Mi kao zajednicka svijest odabiremo cime cemo se okruziti. Naravno da ne mislim pri tom odluke gdje otici na kavu i slicno vec odluke o tome da li se treba nesto mijenjati i na koji nacin.

Na koji nacin to radimo? Jednostavno, ako imamo strah od buducnosti (sto ako krava izadje izvan ograde??) - realnost koju si stvaramo ce biti takva da ce nas tjerati da konstantno ponavljamo svoje pogreske, dok iz njih ne izvucemo pouku. To je zivot.

Sama cinjenica kako govorite da je realnost takva kakva je i da je izvan naseg dosega promjene govori o tome koliko smo indoktrinirani. Te misli nisu nase... to su misli naseg sitnog ega (sitnog u vidu nase cjelokupne egzistencije) i njegovo nastojanje da prezivi ovo sve. Ono ce uciniti sve da bi ostalo na "vlasti", da bi nas drzalo zarobljenim unutar svojih zidova koje smo sami sebi postavili... Analogno tome isto kao i ovaj cijeli sistem kojim smo se okruzili.

Postali smo robovi sistema i krajnje je vrijeme da ga odbacimo!

Zelim da se svi zapitate sljedece:

Zasto ja moram placati da bi zivio na zemlji na kojoj sam se rodio?



Stvar je sto na SVE stvari apsolutno mozemo utjecati... ako nasa zajednicka svijest trazi promjenu, ona ce se manifestirati. Da li je to u obliku pojedinaca koji ce prezentirati novi nacin zivljenja poput Moojia i slicnih ili cemo sami sebe unistiti silama koje se cine izvan naseg dometa, totalno nebitno.

Joj ima toliko toga za reci... ali javlja se tijelo i glad pa cu nesto pojesti i odmah se vracam :)
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.986
34.300
2.598
ja sam mozda plitak pa razmisljam na drugaciji nacin...nece krava dugo opstati ako ode van zice jbg.zgazit ce ju auto najest ce se djeteline ipak je u zici sigurna od zivota haha.

to je to nemozes pomusti goluba tako i nemozes biti drugaciji jer si covjek,svijest je teret bilo bi puno bolje bez svijesti ,jednostavnije.
Zbunjen i osamucen to je stvarnost

edit:
a ja vas obadvojicu zovem na rostilj i pivo bez talasanja samo palamudenje
 

Papa Romeo

barba non facit philosophus
Prijatelj Foruma
30.03.2011
1.204
6.193
258
Krenulo se losim putem. Ne trebamo ubjedjivanja ni sa cije strane niti prema bilo kome. Svi smo mi razliciti i upravo zbog te razlicitosti zivot na ovom planetu i jeste lijep, nepredvidiv, sveobuhvatan i neogranicen. Onog trenutka kada bi se svi i sve ponasalo po nekakvoj matrici ne bi bilo smisla postojati. Bili bi samo jedna hrpa bezoblicne materije odredjene mase koja nicemu ne sluzi.
Citati necije postove znaci prihvatiti autora postova kao poseban dio naseg univerzuma, kao jedinstvenu licnost sa svim svojim vrlinama i manama. Ako se u necemu ne slazemo i ne nalazimo zajednicu rijec, onda moze znaciti samo jedno - isli smo razlicitim zivotnim putevima i razlicita iskustva smo prozivljavali.

Sto se tice naseg bica i uzajamnog odnosa sa prirodnim zakonima, kao i nivoa svijesti na kojem se nalazimo najbolji odgovor nam daju ocjene iz skole, posebno one iz prirodnih nauka; Matematika, Hemija, Fizika itd. jer one se trude dokazati ono sto vidimo kao i ono sto ne vidimo i pribliziti nase stavove oko toga.

Crunki, sve sto ti "vidis" treba da bude logicno. Ako ti nije logicno onda se izmakni pa malo sire sagledaj stvari pa ce ti biti logicno.
Sve te porodice koje vladaju svim i svacim imaju metodu pomocu koje to postizu, ako si dovoljno inteligentan uvidices je i imaces otvoren put da krenes njihovim stopama. Ako ne zelis tim putem, onda odredi svoj i koracaj njime dok si u ljudskom obliku i dok si na Zemlji. Poslije ces istrazivati puteve za koje ni naslutiti nisi moga da postoje, a mozda i naslucujes :)

Nije nam raspolozenje uvijek isto, pa ne trebamo jedni drugima zamjeriti ako napisemo poneku neprimjerenu rijec. Ljudi smo i imamo pravo na gresku, kao sto imamo pravo da tu gresku pokusamo ispraviti, a neljudi smo ako ne dozvolimo ispravljanje greske.

P.S. Ovih zadnjih par filozofskih tema mi vraca volju da nastavim sa "Filozofskom diskusijom o svemu i svacemu". Ipak sam ja filozof po orijentaciji, bas kao sto sam neciji sin, suprug, otac, brat..
 

crunkisi

Aktivan Član
29.11.2012
307
914
143
63
opa cupa je napisao(la):
ja sam mozda plitak pa razmisljam na drugaciji nacin...nece krava dugo opstati ako ode van zice jbg.zgazit ce ju auto najest ce se djeteline ipak je u zici sigurna od zivota haha.

to je to nemozes pomusti goluba tako i nemozes biti drugaciji jer si covjek,svijest je teret bilo bi puno bolje bez svijesti ,jednostavnije.
Zbunjen i osamucen to je stvarnost

edit:
a ja vas obadvojicu zovem na rostilj i pivo bez talasanja samo palamudenje

Nisi ti plitak, nije nitko od nas. Mi smo spiritualna bica, koliko god neki to sebi zele ili ne zele priznati. A vjerujem da smo tu gdje jesmo kako bi upravo savladali nas strah od nepoznatog.

I sta ako krava pojede djeteline, ili ako ju auto zgazi. Umrijeti moras i ovako i onako, i to je dio zivota. Stvar je u pitanju, da li zivjeti ili cekati da umres? Sigurno je ta krava na putu do smrti vidjela magicni svijet izvan mreze. Mozda se osvijestila kad je sagledala drugu stranu, mozda je oslobodila i ostale krave?!

Vidis, mene nicega nije strah. Sutra da me koknu, nije mi zao... jer iskreno, ubiti ce samo moje zemaljsko tijelo a svijest koju dijelim sa svima nama ce se uskoro opet pojaviti u nekoj drugoj osobi. Imati ce slicne ideje, losije ili bolje... ovisno o tome sto je prosao u zivotu i kako ga je sistem tretirao.


Postoji izreka: As above, so below.

Jedina stvar koja je izmedju smo MI :)
 

đokson

Aktivan Član
16.04.2012
304
267
63
dobro to su dubokoumne i prosvjetljenje,ali od toga treba bježat jel se onda previše istićeš u okolini koja nije takva i smatra te posebnim,zato to najbolje zadržat zasebe,nemislim na forum nego u stvarnom životu.Vjerovatno si alternativa ali u težem stadiju koja si slaže točke života i pravila po kojima će živjeti definitivno te podržavam u stanju svijesti.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: skipe

crunkisi

Aktivan Član
29.11.2012
307
914
143
63
@ Papa


sve potpisujem u potpunosti osim dijela o skoli :). To jesu nauke koje treba studirati, ali ne odvojeno. Skola je sustav koji nas odgaja umjesto roditelja (sto je pogresno samo po sebi)... znaci mi odgoj nase djece velikim dijelom prepustamo drzavi (koja vecinom ne dijeli zajednicke interese kao ljudi koji ju sacinjavaju).

Morate shvatiti da su skole ustanove sirenja jako malog i posebno odabranog znanja u svrhu zaglupljivanja globalne populacije. To govori i cinjenica da su prije samo 100 godina djeca u 4 razredu osnovne skole rijesavala slozene matematicke zadatke koje danas vecina ljudi ni ne vidi a kamo li da zna rijesiti, eventualno oni koji doguraju do faksa..
 

Papa Romeo

barba non facit philosophus
Prijatelj Foruma
30.03.2011
1.204
6.193
258
Skolujem ih dvoje i iz licnog iskustva tvrdim da imaju vise gradiva za obradjivati od moje generacije.
Skola ne uci djecu kakva ce postati, vec im daje smjernice, a na nama je da ih usmjeravamo na onu stranu na koju nam djeca naginju i na koju pokazuju interesovanje, a ne onako kako nekome padne napamet.
Od djeteta mozes napraviti mesara protiv njegove volje i ako nije samostalan onda ce citav zivot biti mesar (nista lose ne mislim o mesarima :) ) a mozes mu otvoriti sva vrata pa neka ide putem kojim voli.
Roditelji dodju na sastanak u skolu i prime obavjestenje od razrednog nastavnika bez imalo svijesti da mogu predlagati nesto konstruktivnije i bolje. Dozivljavaju to sve kao svrsen cin, kao da nemaju pravo glasa, a to je pogresno.
Ako mi necemo uciti svoju djecu nece ih uciti ni nastavnik, osim ako nije savjestan, a takvih je danas malo. Tako smo htjeli.
Vecina nastavnika dolazi preko veze do radnog mjesta i zahtijevaju da djeca prepricavaju gradivo iz udzbenika, jer to isto gradivo ne shvataju. Ako koje dijete pocne svojim rijecima pricati o gradivu koje je savladalo, ovaj to ne prepoznaje kao talenat vec smatra da dijete nije naucilo, doslovno, i da lupeta nesto svoje. E to je tuga i zalost.

Nemoj Crunki paranoisati oko skole. Evo, ja je treci put ucim zajedno sa svojom djecom i mogu ti reci da je preopsezna i da bi je trebalo malo revidirati i redukovati.
Uzmem torbu od sina i istegnem ruku za 3-4 cantimetra, koliko je teska :)
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.986
34.300
2.598
evo zabio sam dva dima u pluca,nabio tlakomjer na ruku pa da stisnem rijec,dvije...ma nije ta krava bitna u cijeloj prici ,glupa je rođena kao i ja nego stvar je u "zici" njoj je to cudo nevideno,nepremostivo a nama je samo zica. .Van zice se pojavi vuk a krava uhvati mintu u stalu u "sigurnost"govedina jbg.

materija je bitna...tako funkcioniraju i oni sto imaju "svijest" i oni koji je imaju manje e sada koliko je bogat onaj koji ima puno to je glavno pitanje!? On koji ima puno ili krava koja trebam malo ?

Brkamo pojmove od kako postojimo..svijet je materijalan a mi smo "duhovni" zamisli sebicnosti..zato se i pitamo "dali smo sami"
Covjek je ni manje ni vise nego parazit...greska evolucije.Toliko smo jadni da ubijamo iz zabave...evo kidam odavde dok nisam navukao gnjev foruma na sebe odo palamuditi u dnevnike uzgoja tamo sam svoj na svome hihihi a ne ja se uhvatio filozofije...šofer jedan ;)

 

crunkisi

Aktivan Član
29.11.2012
307
914
143
63
Odbacite strah i otvorite svoj um na sve mogucnosti :)



Pa da krenemo u revijalnom tonu... a volio bi da se vise ljudi ukljuci u raspravu jer jedino tako mozemo prosiriti svijest. Internet je fascinantan alat kojim mozemo dozivjeti neciji zivot s druge strane planete. Mozemo vidjeti kako ljudi razmisljaju, spojiti mozgove i bez obzira sto se u nekim stvarima ne slazemo... sami za sebe donijeti zakljucke (na osnovu novih saznanja) i podsvijesno mijenjati globalnu svijest. To je prvenstveno razlog zasto postoji toliki pritisak na cenzuru interneta, i to ne na cenzuru pornjave nego upravo ovakvih i slicnih informacija.

Svaki nas odijeljak, nase tijelo je samo dodatna perspektiva kako bi nasa svijest dozivjela sve fasette zivota, onih kojima je toliko dobro da hodaju s prstom u uhu i onima koji su zarobljeni. Zamisli da svi krenemo razmisljati o tome sto bi nastalo :) a to upravo ovdje pokusavam.

Na zalost ne mogu iskopati graf pokusa koji pokazuje kako meditacija ljudi direktno utjece na ratove u okolini... ali evo primjer samo na lokalnoj razini Washingtona i nasilja u njemu

http://istpp.org/crime_prevention/


Sada shvacate zasto je Hitler pomocu Telefunkena obavezno htjeo obezbijediti TV za svako kucanstvo. Ne zove se bezveze TV Program, programiraju nas sa izvrnutom istinom jer zele nastaviti po starom kako bi odrzali svoju vlast. Borba protiv terrorizma i 9/11 su samo primjeri i vrh sante leda.


Cemu ovo sve?


Da bi shvatili kuda idemo, moramo istraziti od kuda smo dosli... Opet prva prepreka na koju ce te naici je povijest koju smo ucili u skoli. Zao mi je ali ona je skoro kompletno neistinita.

Ako ste imalo istrazivali stare Egipcane skuziti cete odmah da nesto ne stima. I pri tome ne mislim o izgradnji piramida vec o vremenskim zapisima, tj kalendarima unutar piramida koje opisuju zvjezdane pojave i cikluse koja znaju trajati i desecima tisuca godina. Vremensko razdoblje u koje su ih smjestili takodjer ne odgovara jer ako pogledate samo primjer Sphinxa ne morate dalje gledati.

Naime strane podnozja izgledaju ovako

sphinx003a.jpg





Svaki geolog ce vam potvrditi da ove nazovimo ih brazde nastaju usljed slijevanja vode. Kao sto je i dan danas slucaj tamo gdje pada kisa:


http://www.worldisround.com/articles/356680/photo16.html


Premal mi je kapacitet mozga da bi mogao sve izvuci iz glave :D ali budem tocno pogledao kada je na zemlji u Egiptu bilo tropsko vrijeme :)


Mozda se pitate zasto je ovo toliko bitno? Pronadjene su gradjevine ispod piramida, na kojima se jasno vide jednaki znakovi vremenskih utjecaja. Te gradjevine su od potpuno drugog kamena iz jos davnijeg doba. To je donekle logicno jer se civilizacije vecinom grade preko vec postojecih gradova zbog same blizine rijeka i geografski povoljnih polozaja, i dan danas to radimo.


Ako su oni bili u stanju promatrati i zapisati cijeli ciklus ne samo jedne platonske godine (koja btw traje nesto sitno ispod 26000 godina), zasto se onda nasa povijest koju ucimo u skolama ne mijenja po novim saznanjima? - Zato sto bi njihovo priznanje automatski pobilo nase povjerenje u skolski sustav i saznanje koliko smo zapravo na ovoj planeti.


Ne zelim ici sad u detalje iako ih mnostvo postoji i upucuje na isto pa ako ikoga zanima mogu staviti par video snimaka sa youtubea gdje se govori, pokazuje i objasnjava u detalj.


Istina se ne krije, samo ju treba traziti... kada sagledate sve cinjenice kao sto ih ja proucavam godinama budu vam mnoge stvari puno jasnije i lakse za shvatiti. Zato i ne ocekujem da ce netko iz prve reci jbt u pravu si, zelim da svi pomalo istrazite kada uhvatite vremena.



Skrenuo sam namjerno na tematiku Egipta kako bi lakse docarao sto se dogada upravo sada. Dakle, kao i u starom Egiptu imamo koliko toliko naprednu civilizaciju koja je zarobljena sistemom koji ih okruzuje (u njihovo vrijeme doslovno ropstvo a u danasnjici ekonomsko ropstvo). U svakoj religiji i povijesnim zapisima mozete pronaci jednu te istu pricu, pricu o Noinoj arki ili ti globalnoj katastrofi, poplavama i slicno. Vjerujem (i to su moja osobna uvjerenja) kako nezadovoljstvo ljudi raste - automatski se odrazava na njihovu okolinu. Mi imamo tu moc (ako se sjecate od posta prije) i ako je vecina ljudi nezadovolja i tako hoda kroz zivot (planeta, ali ultimativno nasa zajednicka svijest ce nam resetirati civilizaciju jer nece dopustiti globalnu nepravdu ako je ljubav jedina istina)... i to cemo ponavljati dok god se ne oslobodimo straha i dok god si dopustamo biti zarobljeni.

Svaki covjek ima elektromagnetsko polje oko sebe, koje se moze izmjeriti i na udaljenosti od 1.5km. Morate shvatiti da ono sto osjecamo u sebi, nase emocije, automatski projeciramo na siru okolinu... i to mnogo siru, jer ta mreza svih nas na ovoj zemlji sacinjava globalnu svijest. Sve je povezano


Ne mogu zazmiriti i reci da nismo krenuli u istom smjeru a sutiti necu makar mi zadnje bilo.


Dosta za sada, ne smijem vam dati sve odjednom jer bi htjeo objasniti kako sam dosao do tih zakljucaka a i ljudi opcenito ne vole citati duge tekstove... jer smo naravna bica i uvijek imamo nesto bolje za raditi (opet EGO)
 

mlst

EvilWeed
04.08.2009
207
206
43
35
Nis be!
Svaki covjek ima elektromagnetsko polje oko sebe, koje se moze izmjeriti i na udaljenosti od 1.5km.
Objasni sad ti meni ovo gde sta ko ?