Vutra knjiga

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

bozga

Ninja poljoprivrednik
Poznanik Foruma
08.07.2007
906
550
113
Ne sjećam se
Sinula mi je ideja o sljedećem. :icon_exclaim:
Naime zanima me da li je Vutra organizacija zainteresirana za izdavanje knjige o kanabisu?
Kad bi svaki član donirao tipa 50 kn i kad bismo još skupili para od sponzora, mogli bismo tiskati knjigu o najvećim zabludama o marihuani i staviti istinu na vidjelo dostupnu cijelom Balkanu.
U rubrici gdje su članci imamo bazu mnoštva članaka o marihuani. Na forumu postoji puno tema koje bi bismo mogli staviti u tu knjigu i obraditi temu kanabisa jer nitko do sad to nije napravio kako spada.
Nudim se biti urednik i pisac jer mi je to i posao, a ako netko radi isto bilo bi super kad bismo okupili tim profesionalnih pisaca i istraživača i napravili posao da šira populacija može dobiti uvid o čemu se ovdje zapravo radi.

Par ideja za poglavlja...

  • Kanabis - uvod
  • Kanabis dogma
  • Promjena paradigme o marihuani kao drogi
  • Kratka povijest kanabisa
  • Zašto je kanabis zabranjen?
  • Kanabis u svjetskoj kulturi
  • Medicinski učinak marihuane (pomoć medicinara)
  • Uloga kanabisa u industriji održivog razvoja
  • Biološke karakteristike kanabisa (pomoć biologa)
  • Sorte kanabisa
  • Foto galerija
  • Legalizacija
  • 1000 razloga zašto legalizirati
  • Apel državama
  • Zaključak

Irie ites!
Boz :sun2:
 

bozga

Ninja poljoprivrednik
Poznanik Foruma
08.07.2007
906
550
113
Ne sjećam se
Hvala na linku.
Nisam mislio na svaštaru, već na jedan ozbiljni istraživački i kreativan uradak koji bi bio zaokružena priča.
Izdavač "svaštare" je biblioteka "Cveće zla". Taj naziv već stvara neku negativnu konotaciju i čitati će ga samo oni koji su već upoznati s tematikom.
Takvu knjigu zasigurno neće pročitati nečija mama koju zanima više o marihuani jer je skužila da joj sin duva...
Mislio sam na knjigu koja bi bila dostupna na policama knjižara, u izlozima, a ne neki underground uradak.
Također, knjiga bi trebala biti u bojama, puna slika, simbola, na svakoj stranici nešto. Grafički bi ju trebalo urediti do maksimuma. Trebala bi biti zanimljiva i pitka za čitati. PR bi trebao biti savršen.
Naravno, kao literatura bi se koristili razni tekstovi i knjige koje imaju veze s temom.
To bi bio rad koji bi trajao dugo, ako treba i godinama, ali da je završni produkt nešto vrijedno čitanja.
:sun2:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: mr.dr.Smok

bozga

Ninja poljoprivrednik
Poznanik Foruma
08.07.2007
906
550
113
Ne sjećam se
Vutra forum, časopisi, knjige, razni znanstveni članci ili putopisi mogu poslužiti za slaganje jedne zanimljive knjige...
Tako da ako imate materijala šaljite ovdje, pa ću se u slobodno vrijeme igrati i slagati priču i svatko se može pridružiti.
Časopis o kanabisu na hr jeziku? Prvi glas... Keep us updated. :thumb:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: vox and Sativa Diva

bozga

Ninja poljoprivrednik
Poznanik Foruma
08.07.2007
906
550
113
Ne sjećam se
@ Joza
Izvini, nisam odmah skontao o Baudelaireovim cvjetovima zla, makar meni konotacija nije baš dobra uz takav naziv. Vutra zvuči onak jače :icon_mrgreen:. Svaštara je odlična. Mislim da bi je svatko trebao pročitati. Kad završim sa čitanjem budem napisao komentar. Za sad vidim da je pisana na način da je većina tekstova prevedena od stranih autora i prenesena u svaštaru i ima zanimljivih kratkih priča, članaka i iskustava i tekstova koji proširuju horizont. Poz. :sun2:
 

vox

09.03.2005
113
105
28
45
www.facebook.com
Sinula mi je ideja o sljedećem. :icon_exclaim:
Naime zanima me da li je Vutra organizacija zainteresirana za izdavanje knjige o kanabisu?
Kad bi svaki član donirao tipa 50 kn i kad bismo još skupili para od sponzora, mogli bismo tiskati knjigu o najvećim zabludama o marihuani i staviti istinu na vidjelo dostupnu cijelom Balkanu.
U rubrici gdje su članci imamo bazu mnoštva članaka o marihuani. Na forumu postoji puno tema koje bi bismo mogli staviti u tu knjigu i obraditi temu kanabisa jer nitko do sad to nije napravio kako spada.
Nudim se biti urednik i pisac jer mi je to i posao, a ako netko radi isto bilo bi super kad bismo okupili tim profesionalnih pisaca i istraživača i napravili posao da šira populacija može dobiti uvid o čemu se ovdje zapravo radi.

Par ideja za poglavlja...

  • Kanabis - uvod
  • Kanabis dogma
  • Promjena paradigme o marihuani kao drogi
  • Kratka povijest kanabisa
  • Zašto je kanabis zabranjen?
  • Kanabis u svjetskoj kulturi
  • Medicinski učinak marihuane (pomoć medicinara)
  • Uloga kanabisa u industriji održivog razvoja
  • Biološke karakteristike kanabisa (pomoć biologa)
  • Sorte kanabisa
  • Foto galerija
  • Legalizacija
  • 1000 razloga zašto legalizirati
  • Apel državama
  • Zaključak

Irie ites!
Boz :sun2:

Odlična ideja, nešto slično sam pokušao da prikupim 2005-e, evo rezultata )nedostaje foto galerija i sorte)
http://www.vutra.org/oriin.pdf

evo jos jedna sjajna knjiga o industrijskoj konoplji https://www.scribd.com/doc/117124546/Konoplji-hvala

Od opštih knjiga pet buksni za Kerolin Beri i Pol Denisa
http://www.ivantic.net/Ostale_knjiige/Zdravlje/Paul_Dennis_Carolyn_Barry_Trava.pdf
https://www.scribd.com/doc/82502926/Carolyn-Barry-Paul-Dennis-Marihuana
 

Farmer

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
12.03.2008
378
685
93
40
Imao sam ideju nesto slicno predloziti pa cekam sve inspiraciju natipkati nesto malo vise kad evo ideja vec postoji :) Doduse autor teme je predlozio tipa "istine i zablude" o Mari , ja sam si mislio o malo opsirnijem vodicu za biljku. Gledam ovaj sajt i mislim si koliko je ovdje hrpetina odlicnih tekstova o svim aspektima trave, al sve razbucano i neuskladjeno. Znam ja da se admini / moderi trude drzat sve pod kontrolom, al ipak je ovo u prvom redu forum, a ne wikipedija. U svakom slucaju materijala i vise nego dosta za podeblju knjigu :)
Hocemo probat reanimirat ideju ?

Trebalo bi oformiti tim volontera, zadati tocne ciljeve i zadatke kao i rokove za pojedinacne korake, inace nista od toga. A steta bi bilo, osim sto bi tako neka "tvorevina" pomogla u popularizaciji kako same biljke, tako i vutra sajta na domacim prostorima, vjerujem da bi i financijski dala potporu adminu / osnivacu odnosno kome god sto se trudi oko odrzavanja, apgrejdanja, placanja hostinga i sl.

Evo dizem ruku, s moje strane mogu ponuditi u prvom redu prevodjenje (Cro-Eng-Njem.), graficku obradu, slike i ilustracije (2d / 3d), ali i sakupljanje / tipkanje / lektoriranje, organizaciju.

Pa nek i drugi puste glasa malo :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Rancero and L0oD

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
Bilo je više puta debata po tom pitanju a na kraju ništa od toga.

Ima već jedan pdf o uzgoju i trebalo bi ga popravit, dopuniti i imali bi.

Ili možda, da se jedna dobra knjiga na eng. Pdf. Prevede u hrvatski.