Vutra Liquer po domači (Bakin recept)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Joxim_HR

Aktivan Član
22.02.2009
63
568
83
Pošto je ove godine berba bila više od očekivanog, nekaj vutre sam odvojio za neke pripravke. Pa evo da podjelim s vama bakin recept za liquer. Obično po tom receptu radimo doma orehovac, višnjevac i slične napitke, ali ovaj puta ide vutra tranu ;).

Ovo je samo radi čiste znatiželje i gušta pa da vidim kaj bude se rodilo iz toga

1. veliku staklenku napuniti kiflama, ja sam stavio malo manje od pola staklenke one velike.
1.JPG
1.1.JPG

2. nakon toga ide šečer. Šečera treba u dovoljnoj količini da prekrije svu količinu vutre u posudi.
2.JPG 2.2.JPG
3. sad kad ste sve ljepo prekrili šečerom, ider rakija na to gore. Ja sam koristio šljivovicu domaću, poklon od frenda. Trebalo mi 2 litre rakije da sve ljepo zalijem.
3.JPG 3.1.JPG

Zatvoriti staklenku i stavite istu na toplo i svjetlo mjesto (moja na prozoru) čekajte da se šečer otopi. Svakih par dana nježno nagnite staklenku i lagano zarotirajte. Proces ponavljati sve dok se šečer ne otopi. Budite strpljivi treba vremena. (cca. 2 mjeseca). Nakon toga trebalo bi biti gotovo i spremno za uživanje.

Ovo radim prvi puta na ovakav način sa vutrom, ne očekujem neki specijalni čarobni napitak, ovo je više iz gušta. Kad se šečer počne otapati stavit ću još slika i update do samog kraja.

Ako netko ima iskustva i radio je po tom receptu konstruktivna kritika dobrodošla :D

:vutra:
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
pricali smo na forumu o "hedovachi", manje vise isto samo bez secera ;) ne znam sta ce ti "beli otrov" u prici, jedino mozda za cure da drmnu jednu~dve. alkohol ce rastvoriti thc, tu nema sumnje, jedino sto dobijas hedovachu secerusu i ako se od toga "dobijes" ujutro ce nesumnjivo da boli glava :)
 

Joxim_HR

Aktivan Član
22.02.2009
63
568
83
pa u pitanju je liker, ne travarica :D. Šečer je tu da bude slađi okus, a i stavlja se kod izrade višnjevca i sličnih likera da pospješuje fermentaciju alkohola iz plodova. No sad kolko bude to šljakalo u ovom slučaju budemo vidjeli na kraju. Kad bude gotovo pozvani ste na degustaciju ;)
 

Dvolicni

Aktivan Član
11.07.2014
692
2.367
163
Hrvatska
obožavam te likere, prošle god napravio višnjevac, ove orahovac, obavezno pratim temu te ukoliko dobro ispadne (a kontam da hoće), bacam se u proizvodnju.
sretno:thumb:
 

TEHACEOSAURUS

Aktivan Član
29.12.2006
221
455
63
Balkan
Mislim da to ne radiš kako treba!
Prvo nevalja na sunce jer sunčeva svjetlost ubija trihome.
Drugo, šečer je katastrofa, bolje da si teglu meda sasuo unutra i bilo bi dovoljno slatko.
Pravim rakije od rođenja cijeli život (45 godina), a likere zadnjih 10, maru gajim 15, tako da je ovo mišljenje uslovljeno moji prethodnim iskustvom.
Mislim da bi ti bilo bolje u tu veliku teglu stavit cvjetova, rakije i meda i ostaviti u mrak jedno mjesec dana.
Ali možda nisam u pravu, obavezno javi kako je ispalo!
 

Joxim_HR

Aktivan Član
22.02.2009
63
568
83
prebacio sam na tamnije mjesto :thumb:, za stavit meda je prekasno, možda uradim još jednu sa medom čisto da vidim razliku
 
  • Sviđa mi se
Reactions: L0oD

TEHACEOSAURUS

Aktivan Član
29.12.2006
221
455
63
Balkan
Vidi, alkohol za par minuta otapa trihome, odnosno ulje kannabisa, što duže stoji, blijedit će ti vutra jer i klorofil izlazi iz nje, na kraju će totalno požutiti, a rakija pozeleniti! Šečer ide radi okusa i konzerviranja. Idući put saspeš na toliko vutre 3 litra rakije i teglu meda, pa nakon par dana uzmeš 2 dcl i probaš, pa u ta 2 dcl staviš kesicu čaja od mente i probaš opet, ako ti se svidi sve uradiš isto u velikoj tegli!
Pogledaj kod mene sa headovima:

https://www.vutra.org/threads/mexicana.14083/page-5

i u pletari od 5 litara cijela biljka:

https://www.vutra.org/threads/mexicana.14083/page-7

Također, najnovija istraživanja dokazuju da probleme sa srcem i krvotokom izaziva pretjerana upotreba karbonhidrata i šečera koji izazivaju mikro upale u krvnim sudovima pa se sudovi stežu dižu broj okretaja srca i pritisak!
Što manje "bijelog otrova" (šećera) to bolje!
 
Poslednja izmena od urednika:

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
nemoj se mnogo tripovati nego se edukuj. ne "ubija" trihome nego thc (tu se TEHACEOSAURUS lose izrazio), i ne sama sunceva svetlost nego uvb zracenje. i nije isto da li se radi o obranim cvetovima, o cemu se ovde prica, ili biljka jos uvek cveta.

"UV light, particularly UVB, degrades THC into other cannabanoid compounds. And degrades those chemicals into even further medicinally useless forms. On the other hand it also provides a mechanism for synthesis of THC and other cannabinoids from cannabanoid precursor compounds produced in the resin of the plant. Without the aid of this process the THC content will, in theory, be lower. So the net effect of exposure to UV light should work out well as long as the plant is producing resin that can be enhanced by it in this manner. After which, such as during drying, curing, and storage, it will gradually degrade all of those chemicals into their medicinally useless forms."

koga bas zanima detaljnije nek potrazi strucnu literaturu gde je to pokazano/dokazano
- Pate, D.W. (1983). "Possible role of ultraviolet radiation in evolution of Cannabis chemotypes". Economic Botany.
- Lydon, J; A.H. Teramura (1987). "Photochemical decomposition of cannabidiol in its resin base". Phytochemistry.
- Lydon, J; A.H. Teramura, C.B. Coffman (1987). "UV-B radiation effects on photosynthesis, growth and cannabinoid production of two Cannabis sativa chemotypes". Photochem. Photobiol.
 

TEHACEOSAURUS

Aktivan Član
29.12.2006
221
455
63
Balkan
Ma pusti, drago mi je da sam mu popravio prijepodne :)
Davno sam na svojim greškama naučio da prije nego nešto napišeš ili pogotove nekoga komentiraš da se doooobro raspitaš o čemu je riječ, al štaš sad, očigledno nekima smiješno!
P.S.
Jesam se pogrešno odrazio :vozdra:
 

Joxim_HR

Aktivan Član
22.02.2009
63
568
83
Više nego zadovoljan sam kako je Liker ispao , :-D meni pre dobar. U početku je slatkastog okusa ali ostaje po jeziku i grlu ona fina aroma vutre. Više je ko razrijeđeni sirup po teksturi, kad stignem ubacit ću par slikica. Djelovanje hmmm neznam dal lupa rakija ili rakija i thc u kombinaciji, dali je zbog dodatka šečera ali je onak jaki.

Dao sam ga na degustaciju da probaju ostali neko ne osječa baš ništa a neki se kunu da ih je razvalilo, mene osobno nije, ali je pre dobar zbog arome i okusa definitivno do godine ponovo