Vutra prosiruje svest...

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

speedball

Aktivan Član
17.09.2005
142
4
0
www.spidbol.com
ma upravu si, a moj nervni sistem se ne sastoji od "2 mase" nego od tri: siva-obrada podataka,bela-prenos informacija i crna-primanje podataka od meni dragih supstanci.9:1:15. odbitak::
 
21.11.2005
47
8
0
procenat mozga koji chovek koristi se uporedjuje sa vrhom ledenog brega koji shtrchi iz vode...a samo mali deo viri,zar ne? neka bude 1/10 ali u stvarnosti je to mnogo manje... po mom mishljenju, kada neko vari, njegov mozak radi od prilike isto, samo shto stvari sagledava iz drugog ugla .. sve je u percepciji... stvari nisu onakve kakvim ih vidish. a vidish ih onakvim kakav si sam. zamisli da si okruzen kuglom od ogledala. i sve shto vidish bice iskrivljena slika tebe samog. istinski mocan chovek je onaj koji razbije tu kuglu i sagleda stvari onakvima kakve zaista jesu. a da bi to postigao potrebno je mnogo rada i truda... ili mozesh samo da zapalish jox i pogledash "trailer". u svakom sluchaju to je moje mishljenje...
 

nobody

Aktivan Član
04.10.2005
168
10
0
Ma koristi skoro 100% posto. Razmislite samo o funkcijama koje obavljamo kojih nismo ni svesni (disanje, hodanje, na neki nachin i govor...)a koje mozak kontrolishe
 
Ma potpuno se smisleno da èovjek koristi samo postotak svog mozga, ako pogledaš da ostatak èeka neki skok u evoluciji da bi ušo u funkciju. taj se dio (rijetko) koristi za danas neobjšnjive stvari tipa de ja vu, telekineza i sl.
jedio kaj je sjebano je to što se èovjek odrekao evolucije. vidite, normalno je da se neko biæe prilagoðava svojoj okolini, to je ta evolucija,
ali èovjek se prestao prilagoðavati prirodi ili okolini, veæ ju tjera da se ona prilagoðava njemu.
zato je za èovjeka evolucija gotova i on èe ovakav ostati zauvijek, tj. dok ne raznesemo ovaj planet.
baš šteta, a možda bi jednog dana dobili krila.
 

nobody

Aktivan Član
04.10.2005
168
10
0
To nije bash tachno :)

Zhivo bitje evoluira zahvaljujutji sluchajnim mutacijama, koje su izazvane bilo greshkom u reprodukciji DNK, kosmichkim zracima i td. Vetjina tih sluchajnih mutacija je losha po jedinku koja ih dozhivi pa je ona osudjena na propast. Medjutim s` vremena na vreme se desi mutacija koja da jedinki izvesnu prednost u odnosu na jedinke iste vrste shto tje usloviti to da ta jedinka ima vetji broj potomaka koji tje takodje naslediti taj mutirani gen.

Kod ljudi nije bash drugachije. Uzmimo npr. da su cenjene osobine kod suprotnih polova prijatne crte lice, to tje usloviti da ljudi s`vremenom postaju lepshi; ili ako npr. pamet bude bila osobina koja tje privlachiti osobe suprotnog pola.Posledica toga bitje to da tje ljudi postajati sve pametniji i pametniji.

Mozhda nashi potomci za par hilada godina netje imati krila ali definitivno tje se dosta razlikovati od nas.
 

nobody

Aktivan Član
04.10.2005
168
10
0
paramecium je napisao(la):
E ovako ljudski nervni sistem se sastoji od tzv. "dve mase" , sive i bele. Siva masa sluzi za prenos informacija, dok bela masa sluzi za obradu. Prosecan odnos sive i bele mase u ljudskom organizmu je 9:1. Sad
neko nek me ispravi ako gresim, ali to znaci da covek koristi prosecno 10% svog mozga.

A ovih 90% posto koji sluzhe za prenos infoa ko koristi...drekavac? ~)
 

doors_of_perception

Aktivan Član
28.10.2005
1.095
51
0
37
Ljudska vrsta je jedina vrsta koja de-evoluira od njenog samog nastanka. Evolucija u suštini Znaèenja predstavlja razvitak za preživljavanje. Osnovni cilj svakog živog biæa je opstanak svoje vrste, iako èovjek poznaje osim Instinkta i Emociju. Èovjekova ne-briga za Prirodu, za sva ostala Živa Biæa, meðu kojima spada i on sam kao predmet Iskorištavanja, dovodi do logiènog Kraja, ili kako je u religiji definirano: Apokalipsa, dolazak Istine. Nebriga za Planetom i onim što je na njemu stvoreno predstavlja generalni problem, jer èovjek ne radi samo protiv Sebe, veæ u taj proces upliæe i druge. Hladnokrvnost koju èovjek posjeduje nadilazi uzroke njegova djelovanja, pojmovi Zlo i Laž predstavljaju osnovne kušnje ili kako je u religiji definirano: Sotona, jer po Logici Smislenosti, ne može postojati pojam Zlo ako Zlo ne postoji. Takoðe isto važi i za njeno nastajanje. Hranidbena piramida, kako èovjek voli nazivat odnos na temelju instinkta (kod životinja i biljaka) nikad neæe biti narušen. Instinkt predstavlja ono Istinsko, Neiskvareno, Svrsishodno, drugim rijeèima Instinkt je podsvjesna Priroda koja samu Sebe nikada neæe dovesti do samouništenja iz jednostavna razloga: jer je Ciljem samoj Sebi i jer je Uzrokom samoj Sebi. Ljudska ne-briga za osnovnošæu fizièkog Postojanja u obliku kojeg smo nazvali tijelo, dovodi do sve veæeg udaljavanja Sebe sama od Sebe sama, okretanje ka èežnjama i željama kako bi bili drugaèiji, bolji i kako bi imali motiva za perverznošæu naslaðivanja tuðom razlikom.
Èovjek je jedina vrsta koja de-evoluira, jer njegov razvitak predstavlja njegov Kraj, a ne njegovo preživljavanje u suštini buduænosti (materijalna klasifikacija Vremena).
 

nobody

Aktivan Član
04.10.2005
168
10
0
Ja se ipak nadam da tje se u choveku (celoj vrsti) probuditi nagon za samoodrzhanje i da ipak do apokalipse netje dotji. Dokaz - sve vishe ljudi postaju svesni opasnosti nasheg delanja. Pitanje je hotjeli se taj nagon kod svih probuditi pre negoli se unishtimo. Ja se nadam da hotje.

Ili je mozhda pak inteligentan zhivot velika greshka prirode. Weedetjemo

Jednostavno su neaktivni... tih 90%

Ako su neaktivni kako nashe ruke dobijaju info da podignu chashu, otkopchaju shlic, istresu tjunu itd.

po mom mishljenju, kada neko vari, njegov mozak radi od prilike isto, samo shto stvari sagledava iz drugog ugla .. sve je u percepciji... stvari nisu onakve kakvim ih vidish. a vidish ih onakvim kakav si sam.

Slazhem se