Vutra prosiruje svest...

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
17.11.2005
1
0
0

Dobro je poznato, da su kroz istoriju, koriscene opojne droge kao i psihoaktivne supstance za prosirenje nase, ljudske, ogranicene svesti.

Ovo je tek pocetak... ~) [/b]
 

brend

Power of Marihuana
04.06.2005
323
25
0
50
Zanimljivo...prosiruje svest ::histerija ::histerija ::histerija ::histerija ::histerija
 

zekrt

Aktivan Član
15.05.2005
237
4
0
38
Poznato je da covek koristi samo 5% svojeg mozga. Ne postoji nista na ovom svetu sto ce prosiriti covekovu svest osim njega samog. Ja Vutru vise vidim kao drugara z kojim se druzim, a nasi razgovori su toliko kvalitetni da odlaze u beskraje svesti.. sad, ovo moze biti protumaceno i na duhovit nacin ~~
 
18.10.2005
12
0
0
he he svi nesto tvrde....
a uostalom naucnici kao ispituju koliko mozga covek koristi a kad se bolje razmisli sa kojim tvrdjenjem oni to tvrde uopste???mislim,cak i najpametniji i najobrazovaniji strucnjak to ne moze vise od neke pretpostavke i maglovitog tvrdjenja da dokaze

ja mogu da lupim da covek bas koristi 100% mozga pa ko ce da kaze da nije tako
hehehe
ajd pa ziveli :pivo
 

doors_of_perception

Aktivan Član
28.10.2005
1.095
51
0
37
Mit? Èuj...ja govorim prema istraživanjima...a istraživanja takvog tipa se unaprijeðuju tokom buduænosti...al nikad nisam nigdje proèito da èovjek koristi 10% svog mozga... Zadnji put kad bilo istraživanje "dokazano" 2 il 3 posto... Usput, istraživanje kaže da èak i najveæi nauènici su koristili toliki postotak mozga...Pa ne vidim moguænost da bi ja il bilo tko mislio da može aktivirat veæu površinu mozga... Svakim danom "moderna civilizacija" (kako se moderan èovjek voli nazivat i distancirat od onih "barbara") radi na tome da se mi udaljavamo od naše Biti, èime i ogranièavamo sposobnosti koje èovjek kao biæe posjeduje al nažalost nikad neæe iskoristit...

A što se tièe toga da bi bilo tko mogao reæ takvu èinjenicu (èak i da koristimo 100% svog mozga) ne bi bila objavljena nigdje...osim možda u Miki Mausu kao predmetom komedije smijeha koju bi shvatila èak i predškolska djeca... Èovjeèe...velika su to i skupo financirana prouèavanja...ne može bilo tko lupit što želi i misli...naravno može, ako medicinski dokaže.
 

Vutragenjo

Sutra Genjo
Administrator
23.10.2004
5.421
8.733
298
Čikago, USA
www.vutra.org
  • Sviđa mi se
Reactions: Sativa Diva
03.11.2005
24
1
0
Pod pretpostavkom da se govori o svjesnom upotrebljavanju mozga, ja isto smatram da je totalna budalaština to "izraèunavanje" koliki se postotak mozga koristi. Još nismo niti upoznati sa cijelim mozgom i svim njegovim sposobnostima i moguænostima. Mozak cijelo vrijeme radi i pazi na to da se u našem tijelu svi procesi odvijaju više-manje normalno. Ja bih volio vidjeti taj ureðaj ili tu formulu po kojoj su oni to izraèunali. Jesu li ispitanici bili iznad prosjeèno ili ispod prosjeèno inteligentni? Ili jednostavan prosjek?
Kao što rekoh, budalaština...
 

Vutragenjo

Sutra Genjo
Administrator
23.10.2004
5.421
8.733
298
Čikago, USA
www.vutra.org
Najvjerovatnije su to radili procentualno. Znaci racunali dok sjedi, cita, prica i ostalo i to sve spojili u neki procent. Ali koliko stvari ima tokom zivota covjeka u kojima se nalazi da je sve to nemoguce izracunati. Takodje kao sto rece rendom koji nazadni aparat su koristili koji moze dosegnuti u dubine tako slozenog aparata kao sto je nas mozak.
 

brend

Power of Marihuana
04.06.2005
323
25
0
50
Ako covek koristi 5-10% mozga,sta radi onaj ostatak od 90-95%?Ceka da se naduva pa da uziva. ::super
 

paramecium

Aktivan Član
20.05.2005
164
0
0
42
E ovako ljudski nervni sistem se sastoji od tzv. "dve mase" , sive i bele. Siva masa sluzi za prenos informacija, dok bela masa sluzi za obradu. Prosecan odnos sive i bele mase u ljudskom organizmu je 9:1. Sad
neko nek me ispravi ako gresim, ali to znaci da covek koristi prosecno 10% svog mozga.