Vutra Tea / Caj od Vutre

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

dite_splita

Aktivan Član
04.05.2011
228
261
63
somewhere in space
za 3 postena đoksa je unutra, odoka cca. 2.5-3 g :D

13:00 - skuvano, stavljeno u hladnjak da se hladi
13:21 - popiveno (svatko po cca. 1 dcl)
13:25 - neka cudna toplina u tijelu (mozda je do placeba, vidit cemo)
13:36 - nema jos nista
13:55 - pocetak nekog cudnog laganog high-a, usta se malo suse (ka nakon amo rec druge serije)
14:19 - "cudan" high, zanimljivo nosi :D, svakin trenon sve napuseniji ko da stalno pusis đoks
14:21 - nadimljeni.
14:31 - napuseniji jos vise, ovo ide, ne staje :D
14:51 - jos uvik se sve vise i vise nadimljavamo
15:05 - neznan di san, sve ima nekako cudniji, lipsi izrazeniji osjet. dodir sa prirodon :D
15:19 - nakon jos jedne partije PES-a ufffffff......boleština
15:39 - drzi, ne popusta ali ni ne pojacava
15:54 - nosi na drugaciji nacin nego đoks (najvjerojatnije zbog absorpcije vece kolicine THC u kracen razdoblju)

uglavnon dize, ne spusta, nemozes bas sidit najradje bi isa negdi xD ucinit đir po kvartu :D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: cerak1000 and s0va
09.02.2013
27
9
3
36
Ljudiii probajte caj od lisčća upravo dns obrao biljkicu od nekih starijih povečih listova ...te reko ajd da ove jos zelene djelove malo proključam u vodi pa napravim čajič i eto ja to srihto upalio tv kad ono(mamurluk) i et gledam mamurluk i pijuckam odličan čaj....od listova...s medom.!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Jesse Pinkman

reizor1990

Aktivan Član
23.04.2013
53
47
18
E 'vako. Sad poskidao neko vece lishce shto smeta i zaklanja svetlo... Kuvam ih upravo.. Jednu stvar nisam skontao. Da li ce da radi uopshte posto je biljka na 1/3 cvetanja?... Shta mislite? Ostavicu drink report kasnije. :)


E ljudi nishta ovo.. :( Josh mlado, pa ne radi...
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.173
398
42
Tacna
Čaj sa lišćem, granama i pokojim hedom, umjesto šećera med od kadulje. Piće moje mladosti :) Cijelu noć usporen, osjećaj kao da te netko prebio motkom, a jutarnje pišanje u zelenoj boji. Ako je netko ikad posjetio indiju onda je vjerovatno čuo za Bhang, tradicionalni čaj od vutre.
Dokazano je da je koristan u liječenju mnogih bolesti iako su tu mnoge kontroverze da od prevelike konzumacije šteti bubrezima. Pod prevelikom konzumaciju smatrajte cirka oko litre dnevno.
Iskreno ja sam prilično siguran u te kontroverze da je štetan za bubrege, pa čak i u manjim količinama. Neke ću naljutiti vjerovatno ali ja ga nebi nikome preporučio, a pogotovo onima koji imaju probleme sa bubrezima i kamencem.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: H2O888
13.06.2013
9
13
0
Suzat
Isprobato u nešto siromašnijoj veziji.
Samo granje od petaka i jedan hedić (cca. 0.5g) i med od bagrema u pustili da stoji lagano na šporetu da iskuhava. Nakon sat vremena dobili neku masnoću pri dnu đezve i fino nagnuli svaki po jednu.
Digne te skoro odmah. Drži fenomenalno i ne spušta. Onda se samo probudiš :D


Super stvar!
 
23.09.2014
1
0
0
može li se šta napraviti od listova?

jesu li ovo na videu grane ili cvitovi ne kontam nista

stranica je previse nepregledna i to je razlog zbog kojeg ljudi precesto ponavljaju ista pitanja

vec 2 sata pokusavam pronaci sto uraditi sa liscem marihuane nakon branja dok je jos frisko?

molim sto HITNIJI ODGOVOR
može li se napraviti kolac?

kako se radi hašiš
bilo štoooo!!!!!!!!!!!!!!!!
 
09.09.2015
2
2
3
lisce najbolje da osusis u mraku i strpas u platnenu vrecu, tako ga cuvaj na suhom, a najboje sta od njega mozes napravit je caj...
posto se caj radi s mlijkom mozes ga gotovog stavit u palacinke, cak i u mafine.
ja sam jucer napravio caj od jako mladih listova, osusenih prije, po receptu sa prve stranice ove teme, ali sa njih 20.ak.
kuho sam ih u 150 ml vode sve dok voda nije isparila te takve listove samo prebacio u punomasno mlijeko (3.2%mm) i dodao zlicicu maslaca.
kuhao sam tako 10.ak minuta a nakon toga prelio koz cijedilo u 2 šalice (svaka je bila na pola puna), a lišće bacis nakon tog. kad imas takav gotov proizvod mozes se igrat okusima, ja sam naprimjer na tih pol salice stavio jednu zlicu meda i naribo malo cokolade.

popio sam samo jednu dozu (pola salice), ispocetka nista, ali nakon 50 min me pocelo udarat i drzalo me duze od 4 sata. high je bio jacine 4 hita iz bonga ali jako produljenog djelovanja, i drugcijeg djelovanja na tijelo, nisam zamro, imo sam energije, stovise bio sam hiperaktivan i 4 sata sam proveo tako napusen na nogama.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: fsdrr
09.09.2015
2
2
3
može li se šta napraviti od listova?

jesu li ovo na videu grane ili cvitovi ne kontam nista

stranica je previse nepregledna i to je razlog zbog kojeg ljudi precesto ponavljaju ista pitanja

vec 2 sata pokusavam pronaci sto uraditi sa liscem marihuane nakon branja dok je jos frisko?

molim sto HITNIJI ODGOVOR
može li se napraviti kolac?

kako se radi hašiš
bilo štoooo!!!!!!!!!!!!!!!!
susi ih u mraku i takve spremaj u platnenu vrecu, cuvaj na suhom...
kad god pozelis caj, imat ces od ceg, a da ti ne pricam da caj mozes stavit u smjesu za palacinke, mufine... :D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: fsdrr

Lilly

Aktivan Član
12.08.2011
84
302
53
Wonderland
Pošto sam jako dugo maštala o tome da probam čaj od vutre, konačno sam to sprovela u delo! Recept ide ovako:
- 400 ml vode;
- 0.5 g vutre (baš head, što masniji to bolje), jako dobro isitnjene (možete koristiti blender ili grinder ko ima, ja sam seckala makazicama 15 minuta, oči mi ispale);
- 2 pune supene kašike ekstra devičanskog kokosovog ulja;
- cediljka za čaj i još neka tkanina tipa platna za ceđenje sira ili šta imate (ja sam ispraznila filter kesicu od čaja, pa to stavila preko cediljke za čaj).
Postupak:
prokuvate vodu i zatim smanjite temperaturu na minimum (u zavisnosti koje vam je jačine šporet, bitno samo da voda nastavi lagano da vri sve vreme). Kada je voda proključala, ubacite kokosovo ulje i vutru i mešate povremeno. Potrebno je tako kuvati oko 40 minuta, i jako se oseti, tako da pazite kada i gde kuvate :D
Kada prođe 40 minuta, pažljivo krenite sa ceđenjem jer bude dosta gusto zbog ulja i sporije prolazi kroz cediljku. Iscedite sve do zadnje kapi, otprilike bi trebalo da dobijete punu šolju ili malo jače, taman toliko voda ispari dok se kuva. Tečnost je gadno žućkaste boje, i miriše na travugu :gled: ostatak pravac u kantu.
Da naglasim - možete staviti i više vutre, ali ako imate neku baš jaku i ako pijete sami (kao ja ovaj put), dosta je pola grama, verujte mi :D sa povećanjem količine vutre srazmerno se povećava količina ulja i vode. Možete koristiti i maslac ("butter"), ali mislim da je kokosovo ulje najbolji izbor.

A kako radi? Neverovatno i mnooogo drugačije nego džoint! Popila sam dve trećine toga uveče oko pola 10 i ništa mi nije bilo do nekih 11, a i tad me je slabo šljakalo, kao kad se onako tek tek naduvaš. Priznajem da sam se razočarala u rad, i uverena da sam negde pogrešila u pravljenju zaspala oko ponoći. Ljudi moji, probudila sam se posle 10 sati spavanja uduvana kao zmaj! Oči nisam mogla držati otvorene, u telu sam osećala neverovatnu opuštenost, nije mi se dalo da uopšte ustajem iz kreveta... a stanje svesti duboka meditacija :cool: bila sam (jedva) budna sat vremena, i onda odspavala još 4 sata. Ustala sam polu-uduvana i zveknula onu jednu trećinu što je ostala, to me taman stiglo do uveče i odvalila sam još 10 sati spavanja :D ne znam, osećaj u telu i glavi mnogo dobar, jedino što nisi ni za otići u wc kako treba, a kamoli bilo šta drugo.
Definitivno nije za svakodnevnu upotrebu kao džoint, ali je zato prava medicina :) lepši i odmoreniji vikend duuugo nisam imala. Definitivno preporučujem za opuštanje i lečenje nesanice i depresije, a takođe za lečenje (pu, pu daleko bilo) bilo kojih bolesti.
To vam je moje iskustvo, ko voli takav rad neka proba (ali verovatno svakog radi drugačije), jedino ništa ne planirajte da radite ni taj ni sledeći dan :drull: a kad popusti sve se vraća u normalu :p
Nadam se da sam bila od pomoći :banana_rasta:
 

cerak1000

Aktivan Član
05.11.2014
1.338
2.666
188
www.facebook.com
Ljudi čitamo se ako se probudim posle ovoga
  • super skunja 1g
  • xxl og 1g
  • ww 1g
78 sati ne mogu da spavam od bolova pored mixa za čaj u ovom vremenskom periodu popio sa 6 tableta palexia 50mg i nista mi nisu pomagale sem da sam bijo potpuno drogiran od njih. Čaj je već pripravljen 11:55 popije pola litre od jednom , javiću iskustvo.