Vutra u trudnoci? Da ili Ne?!

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
22.10.2017
23
41
13
25
Ne znam kako nije ovde ovo napisao... (ako jeste ja nisam nasao..)

Pusenje u trudnoci povecava sansu da vase dete postane astmaticar... nebitno dal je to cigara ili u ovom slucaju trava.. Isto ta deca mogu da provedu svoje prve dane u raspiratoru zbog kasnjenja razvoja pluca, dok naravno ne pocnu da disu normalno opet.. Dete da ima srcanu manu je veca sansa.. Isto moze i uticati na mozak (IQ, poremecaji, problemi pamcenja itd..)

Da dodam, nisam strucnjak ali zavrsavam medicinsku skolu i znam ponesto...
Isto da dodam, ne pricam ja o travi samo, pricam o cigarama i sve sto uvlacite dim.. smanjujete kiseonik telu... a za razvoj bebe je potreban i kiseonik, a ako nema dovoljno kiseonika doci ce do posledica najcesce u respiratovnom sistemu pa kardiovaskularni.. Iskreno da ne ponavljam, nisam strucnjak i ne znam kako direktno THC utice na bebu.. ali mogu da kazem zbog dima da uopste nije zdravo..

Kako god, na vama je dal ocete da koristite to ili ne..ali postoje drugi nacini da se unosi THC u organizam (Edibles(kolaci))..
 

reaktor

♧- ByTpa
Poznanik Foruma
14.04.2016
1.549
11.154
358
Svuda pomalo
Pa niko nije trazio od trudnice da puse u drugom stanju, ima drugih nacina na unos THC tako da to odpada tebra a da ne pricam o CBD koje se preporucie mladim trudnicama specialno u fazi posle 4-5meseca kad pocnu bolovi u stomaku kad beba pocinje da promrdava itd...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: hazeri and Badi
22.10.2017
23
41
13
25
Pa niko nije trazio od trudnice da puse u drugom stanju, ima drugih nacina na unos THC tako da to odpada tebra a da ne pricam o CBD koje se preporucie mladim trudnicama specialno u fazi posle 4-5meseca kad pocnu bolovi u stomaku kad beba pocinje da promrdava itd...
Ne znam dal se ovo odnosi na moj post.. ali kao sto sam rekao kako god postoje drugi nacini kao sto su edibles (kolaci).. medjutim ovo pricam uopsteno o trudnicama koji puse a ne konzumiraju.. Isto.. uzimanje bilo koje supstance tokom trudnoce je zabrinjavajuce, sve moze da utice na bebu, ne da ima los efekat, ne kazem to, vec kazem da nije dovoljno ispitano. Radije bi preporucio da izdrzi majka 9 meseci nego da rizikuje..
 
  • Sviđa mi se
Reactions: grouchy