Vutramobil

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

kobasicat0r

Tehnička podrška
Administrator
23.10.2004
2.043
771
138
/dev/null
vutra.org
porsh_02.jpg


porsh_03.jpg


porsh_04.jpg


porsh_05.jpg


porsh_06.jpg


porsh_07.jpg


porsh_08.jpg


Izvor: http://vpsite.ru/2007/11/15/porshe.html
 

bongash

Vutra Veteran
11.12.2006
1.211
78
0
46
www.vutra.org
Lako se preseravat kad imaš kintu. :keepoff: Ovaj sigurno ne brine za pandure ...

Živo me zanima kako bi prošao kod drotova da je Yugića ovako sredio ? :icon_mrgreen:
 

Rade

Aktivan Član
10.11.2006
445
549
93
To je za mene pravi autic..............
Samo fali dobra lula da se obesi na retrovizor........
 
15.05.2007
17
7
3
51
svejedno .. s godinama se složi sve na svoje mjesto .. iskreno nebih mjenjao svoj scoot za ovo čudo..dobar bike kava ujutro , krug po gradu ..ok..
 

wu-tra

Aktivan Član
21.02.2007
240
7
0
33
e slonic sa jointom ima pravo!! :D kad bi svi tako razmisljali....makar je porshe ljepsi al nema veze :D i takvi ce ubrzo na zrak...nadajmo se...
 

b r a i n c h i p

Vutra Veteran
12.12.2006
1.145
90
0
17
Ide na zrak, ali komprimirani zrak, nabijen u bocama na 300 bara. Zrak je besplatan, da, ali komprimira li se sam...? Opet si ovisan o elektricnom kompresoru koji je pogonjen iz elektricne mreze koju napajaju elektrane na fosilna goriva, ili jos bolje nuklearna...
Super je autic ako zelis zavaravati sam sebe da si Eko-Eko i 'valjda' manje sere po prirodi nego motori sa unutarnjim izgaranjem, ali opet je glupost u usporedbi sa elekticim autima.
(moje skromno misljenje)

PS

Ako ove stvarčice dospiju u širu primjenu, samo je pitanje vremena kada ce ih urota mocnih naftnih i automobilskih kompanija izbaciti.
 

elephant0r

Vutra Veteran
17.09.2007
1.495
60
0
39
Izbacen je taj auto davno iz utrke od strane velikih.. prvi modeli su napravljeni ranih 90ih, ovakvi modeli su trebali bit na trzistu prije 4 godine, a eto ja sam (kao i vecina vas) za njih cuo tek sada (jos nisu uspjeli dospijet na trziste)..
Zalosno je da jedan revolucionaran pogon ( NA ZRAK Z R A K ALO) dobije 0 medijske paznje toliko dugo vremena.

Inace brejn.. ne djelim tvoje misljenje da je elektricni auto toliko superioran ovoj varijanti.. jer opet ga moras punit na struju negdje.. a zamisli si sada coca cola + pepermint eksperiment.. kad bi se napravila neka tabletica koja reagira sa zrakom u spremniku i skomprimira atmosferu unutra kemijskom reakcijom da mozes doc barem do sljedece benzinske/uticnice za struju npr?
Manualne pumpe bi bile toliko unaprijedjene dizajnom da bi u krajnjem slucaju izvadio iz auta nesto nalik na orbitrek, i koristeci vlastite snage napumpas si auto za daljnje pustolovine kad je kriza sa strujom..


Meni je ideja jebena skroz.. samo neznam jel bi imalo utjecaja na okolis da milijardu auta u isti tren skomprimira toliko zraka.. hmm u svakom slucaju manje stete nego fosilna goriva obzirom da izbacuje vani cisci zrak nego sta usisa (radi filtera) :thumb:
 

Beyond

Vutra Veteran
07.08.2006
1.948
335
0
38
Mislim da bi najbolje bilo auti na vodik, ništa nebi zagađivao a vjerojatno bi bile dosta jeftine spravice za elektrolizu da iz vode dobivaš vodik.
I sad će netko reči "da je to tako jednostavno onda bi se već odavno vozili na vodik ili sl.", ali ne, naftne korporacije su najača snaga na ovom svijetu i bit će kako oni kažu. I poprilično sam siguran da se već odavno mooglo potisnuti bezinske aute i zamjeniti neškodljivom varijantom. Pravilo na kojem funkcionira naša civilizacija je sljedeća: Ako nije profitabilno - nije u interesu, i kad se radi o interesu uvijek se pita korporacije, jer interes nas običnih ljudi koji nemaju para nikog ne zanima. Čitao sam o tome kako znanstvenici koji se bave razvojem energije nulte točke misteriozno umiru, jer nikom nije u interesu da mi doma imamo more besplatne energije, osim nama "običnim" ljudima.