Vutrovizija

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

madog

Banned
Banovan
18.01.2009
34
1
0
29
evo odlučih i ja svoje vutre vizije istražiti i složiti u jednu lepu sliku..jer ima brdo tu toga, a djeleći i istražujući sa vama..neka je blagoslovljeno :)

......Život..............Istina................Put.......
Svemir-Bog.......Mir-Radost.......Ljudi-Ljubav

Mi smo ljudi putnici u svemiru, polusvjesni, jer ne poznamo istinu kojom bi osvijestili naš život.. no znamo da nam je težiti miru kojeg smo izgubili, jer bez njega nema ni radosti koje još kao djeca uživasmo u obilju..
Život je svestran i darežljiv.. kao i djeca.. a mi ljudi smo sebični, ponajprije u ljubavi za druge, bez koje nismo jedno sa Bogom, kojeg ispovjedamo izvana, ali ne priznajemo iznutra.. jer zaboravismo na ljubav..i tu ljubav još ne spoznasmo u punini, te nam ona ne dade da steknemo mir kojeg naša podsvijest svjesno traži.. i nemamo mira dok ne postanemo sa Bogom, jedno.. a dijete, kao oličje nevinosti života, je ispunjeno radošću i mirom, te je jedno sa Bogom.. jer ljubav djeteta je pravedna, nepristrana..

želimo li našu primarnu radost koja stvara obilje srca te nam daje mir i moć da postanemo jedno sa Bogom,. prihvatimo se prvo ljubavi, koja jesmo, te potražimo mir... i mir će nas sbližiti s pravom radošću, te ćemo postati jedno sa Bogom..

no ovo je samo dio moje vizije, a nastavak slijedi.. o istinskom miru..
možda ova http://www.youtube.com/watch?v=gz2cUX0CNA8 potakne da otključamo:lock: ljubavi te u slobodi:spliff:i:happy031:i:family1::prof10:
dotad, neka mir i ljubav vutre na sve nas pređe..
:leafblunt:
 

madog

Banned
Banovan
18.01.2009
34
1
0
29
Bob Marley je umro radi svoje vjere..zar je trebao žaliti što nije odrezao palac na vrijeme? samo prihvačanjem sudbine je mogao ostvariti mir, i u miru umrijeti.. stoga se sav mir zasniva na potpunom i svjesnom prihvačanju onoga što nemožemo promjeniti..
put ratnika je taj da prihvaća svu divljinu koju opaža oko sebe, onakva kakva je.. i traga da se stopi sa prirodom, u svome miru...no nemir je u njemu koji mu odvraća pozornost, te on zaboravlja i posrće....stoga nek se uživi u radost djeteta, koji voli i koji je voljen..i koji nema nikakvih briga.. jer njegova svijest i nesvijest su jedno, u Bogu..

ključ mira je razumjevanje, dakle ljubav prema svemu...jer sve je od Boga koji je savršen i koji traži od nas da i mi postanemo savršeni, kroz ljubav..
no ratniku je potrebna i mudrost da stekne mir i radost istine, i evo nove slike u glavi..

......Život..............Istina................Put .......
Svemir-Bog.......Mir-Radost.......Ljudi-Ljubav
......Duh..............Mudrost.............Tijelo......

dakle potrebno je da se tijelo uravnoteži sa duhom.. a tijelo je krhko..i izvor je svake sebičnosti srca..te ono zajedno sa duhom postaje: ravnodušno, neozbiljno i lijeno...stoga nam treba snaga koju ćemo postići ustrajnošću u istraživanju i prihvaćanju puta koji je pred nas, a koji nas usmjeruje ka mudrosti i istini mira i radosti, te spoznaji Boga..

po budizmu postoji put volje i put predaje.. a ovaj posljednji je neophodan za spoznaju.. a da li smo spremni za predaju i stapanje u jedno sa Bogom, ovisi o tome koliko je naša savjest čista, koju smo očistili našom predanom voljom.. tada se možemo prepustiti miru i radosti djeteta, te se stopiti u jedno u nama..tada postajemo Bog...a bez da znamo što želimo od života, ne možemo ništa ni dobit od njega..

a što bi trebalo čovjeka nagnati da se preda Bogu i da konačno shvati da život bez spoznaje sebe i ljubavi koja je u njemu, ne može biti ispunjen i potpun?

o tome u idućem nastavku...kad me dim ponese... :)
taj dim je dostupan svima, no još moramo plačat za njega...što je http://www.youtube.com/watch?v=-OiV_5kEt6A

a meni ga ponestalo jučer dok sam načeo ovaj post..tak da će vizija malo pričekati...

p3ace
 

Kurblaj Kan

Aktivan Član
15.12.2006
1.812
77
73
madog je napisao(la):
Bob Marley je umro radi svoje vjere..zar je trebao žaliti što nije odrezao palac na vrijeme? samo prihvačanjem sudbine je mogao ostvariti mir, i u miru umrijeti.. stoga se sav mir zasniva na potpunom i svjesnom prihvačanju onoga što nemožemo promjeniti..

Umro je jer se držu ideja koje nisu zasnovane na nikavoj logici nego na nekakvoj dogmi
I to nije prihvaćanje onoga što se ne može promijeniti nego je to prihvaćanje onoga kako je rečeno da mora bit

E i možda ako bi malo mogo Boga izbacit iz priče ipak baš nije poželjan prema pravilinku.

Nemoj samo molim te ništa shvatit kao napad od ovoga
peace
 

madog

Banned
Banovan
18.01.2009
34
1
0
29
ma kakav napad, svaka kritika je dobrodošla, jer traži istinu...

neznam koliko je on znao o tome da će sigurno oboljeti i umrijeti ak ne odreže palac, no ja sam govorio o onome što mu je ostalo od života nakon što je doznao da mu više nema spasa.. i zar da očajava? ..vutra peace

ako Boga nesmim spomenut, kako vi mislite nešto duhovno upće i doznati ovdje?

zar Boga ne priznaju i naguali o kojima već imate teme?

joj vidi sjetih se, imate temu gdje piše:
Kako je nastao svemir?
big bang
bog/viša egzistencija ga je stvorio/la
naši umovi ga stvaraju/manifestiraju
nekako drugačije...

eto, i Bog je za mene više egzistencija koju zovem kao i milijarde ostalih..

eto, ja se iskreno nadam da i ti nečeš smatrati ovo napadom na sebe, već na sustav...

da li ga moram možda pisati malim slovom? :bong7bp:
 

Kurblaj Kan

Aktivan Član
15.12.2006
1.812
77
73
Ma ne čuj meni potpuno svejedno i piši velikim slovom ako ti godi tvoja stvar
ma da ima par tema koje su na rubu
nebitno sve skupa dok se ljudi ne svađaju
živio
 

Beyond

Vutra Veteran
07.08.2006
1.948
335
0
38
sidarta je napisao(la):
ovo mi mirise na castanedinu kuhinju sa budistickim zacinima

hehe, baš tako

madog je napisao(la):
zar Boga ne priznaju i naguali o kojima već imate teme?

Ne tako kako ga ti doživljavaš

madog je napisao(la):
kako vi mislite nešto duhovno upće i doznati ovdje?

Biljke će nam reči :), isto kao i svim šamanima diljem svijeta ;)
 

Yami_Raziel

Aktivan Član
18.01.2007
633
160
63
@sidarta..

probaj ne spamat u ovoj temi -.-

@madog

"Život nije ništa više od kapi rose koja drži ravnotežu na vrhu travke".
-Buddha

:)
 

Farmer

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
12.03.2008
378
685
93
40
Evo jutros sam bas malko diskutirao sa cimerom o slicnim stvarima, pa moram da i s vama podijelim koju... :)
Po meni ljudi vole pretjerano da na sve nejasnoce i neodgovorena pitanja odgovaraju necim apstraktnim...
Bog.... sta je bog ? Zasto on mora imati opis? Zasto citati knjige o njemu koje je ionako covjek napisao... zasto uopce trebamo imati model boga da u njega vjerujemo...
Recimo ovako... moja filozofija je moja religija... mislim da smo svi kao svjesna bica sposobni logikom zakljucivati i sami si dati odgovor dali je nesto ispravno/dobro ... ili ne...
Nemojte me krivo shvatiti... za mene postoji ta nekakva neobjasnjiva sila koju mnogi nazivaju bogom i koja djeluje u svemu sto postoji... ali to za mene nije nikakav "model" kakav opisuju danasnje vjere...
Netko ce reci da nisam spoznao sebe... da sam izgubljen i trazim se u zivotu i da cu tek onda spoznati boga...
Ja svog boga ne poznajem... neznam mu ime niti odakle je ... ali vidim ga i osjecam svakog dana... zajedno sa prvim zrakama sunca, kad mladic ustupi stolicu starijima u tramvaju, kad mi potpuni stranac pridrzi ulazna vrata zgrade, osmjeh na izmucenom licu.
Zasto si moramo definirati zivot i dogme po kojima cemo zivjeti, da bi zivjeli kako spada ?? Zar se samo meni cini tako jednostavno da bi svi imali puno vise srece i uspjeha kad bi samo bili malo vise popustljiviji jedni prema drugima... i time nemislim na obitelj i prijatelje, oni su naravno uvijek na prvom mjestu ... ali da potpunog stranca probamo malo pribliziti toj razini...
Jeste li kada pomogli nekome koga mozda nikada vise necete sresti, bez zarade/nagrade... cisto iz zelje za pomoci ? Vjerujem da vi jeste, na kraju krajeva, ovdje vise manje svi dijelimo slicne vrijednosti... ali koliko je to postotak ljudi u usporedbi sa ostatkom svijeta ?
Ja znam da je covjek kao individua pametno bice, al narod su ovce... u tome lezi nas problem...
Nasa vrsta od pamtivijeka ima potrebu komplicirati stvari, zato i pricamo na sto jezika, imamo svaki svoju politiku i njegujemo nekakve beznacajne stvari kao sto je nacionalnost... al briga nas sto onaj prosjak i dalje stoji svaki dan na raskrizju, sto je jos uvijek pola svijeta u rasulu i ratu... sve dokle god je nama dobro...
80% naroda svaki dan se bori za zivot, sljaka i sljaka da spoji kraj sa krajem, dize kredite, pokriva minuse, dok se ostatak nezasitno bogati na njemu... dokle cemo to dopustati?

"How long shall they kill our prophets, while we stand aside and look ?"B.M.

Peace 'n' love!
 

madog

Banned
Banovan
18.01.2009
34
1
0
29
"Ja znam da je covjek kao individua pametno bice, al narod su ovce... u tome lezi nas problem...
Nasa vrsta od pamtivijeka ima potrebu komplicirati stvari, zato i pricamo na sto jezika, imamo svaki svoju politiku i njegujemo nekakve beznacajne stvari kao sto je nacionalnost... al briga nas sto onaj prosjak i dalje stoji svaki dan na raskrizju, sto je jos uvijek pola svijeta u rasulu i ratu... sve dokle god je nama dobro...
80% naroda svaki dan se bori za zivot, sljaka i sljaka da spoji"

sve što si rekao rekao si iz srca.. jednostavno i veoma razumljivo

kad gledaš, sve je i samoobnavljajuće u životu, svepostojuća priroda, duhovna i tjelesna..koja je jedno savršenstvo...zamislite samo tu inteligenciju koja je kreirala sve što opažamo... koliko samo ljepote oko nas, a koliko tuge u nama..

no uhvatimo se pročanstva koja su se ispunila, odnosno koja se ispunjuju..
ne govori li to da je možda sve baš onako kako je i trebalo biti s našom povješću?

a što nas priječi da se predamo i postanemo savršeni Bogu kroz ljubav koja jedina nije savršena u nama, odnosno da uvidimo da je to jedini smisao postojanja?

moram spomenut Isusa iako ne volite to ime..jer ja vjerujem u sve.. i ako vam nema smisla ovo što pričam.. slijepi ste

Isus je rekao da je cijeli svijet pod vlašću zloga, sotone, laži, odnosno tame.. to je sve jedno, i to je nesavršenstvo drugim riječima.. dakle živimo u laži koja je ponajprije u nama... samo ljubav, nesebična, darežljiva, sveta u našim očima, može oplemeniti naš život.. zar nismo svjesni da nemamo te ljubavi u nama?

nismo, jer nam tama u nama, koja je dio postojanja evolucije prirode, govori da nam je dobro ovako kako i je..

eto nam 2012 ususret.. doba istine, mira i harmonije...
neka je i to po proročanstvu, kako god to trebalo započeti..

no vratimo se savršenstvu kojeg ratnik traga..i što mu treba da spozna laž...

Poniznost
 

Chehehe

Aktivan Član
03.01.2009
343
14
18
42
Ljudi moji nemojte se ljutit ali mislim da bog nije nista drugo nego ljudska potreba, opravdanje ili objašnjenje. Peace...

P.S. i sta ono pise na dolaru In God we trust...
 

Kurblaj Kan

Aktivan Član
15.12.2006
1.812
77
73
i ja sam blizak ovome zadnjem
Barem što se tiče te interpretacije boga kao nečega što posjeduje svijest dakle je osoba
A ove ostale interpretacije to je sasvim druga priča u koju ne ulazim ejr nisam dovoljno upućen