Water Curing ili ti Vodeno Stvrdnjavanje :)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

blanker

Aktivan Član
27.05.2012
60
55
0
50
Jedno pitanje

Vec 3 dan u vodi susim Northern light automatic... svaki dan mjenjam vodu i boja je žuto/tamo zelena i smrdi pun ***** ne gore od kopriva kao kad drzis u vodi al skoro!?

Da li je to normalno!?

To pitam jer mi je neka zivotinja ili sta vec ...neznam sta moze biti ...dan prije nego sto cu je izvadit na susenje nadjem je sastrane i pojedeno mi svo korjenje!?!?

1,2 dana max je biljka bila ovak počupana i bačena sastane i padala je kisa tih dana... pa mozda su je ta 2 dana sjebala malo!?

Iskreno neznam prvi put radim ovu metodu i nemam iskustva a prije nego sto sam je stavio curing lijepo je mirisala bas onak fino...
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.157
298
54
kupi hidrogen, stavi 100ml hidrogena na 5-10 litara vode i namoči biljku na nekoliko minuta. kad izvadiš biljku, dobro je otresi i stavi na nekoliko sati pred ventilator ili na vjetar da se što prije otrese voda, i onda je stavi na sušenje...
 

blanker

Aktivan Član
27.05.2012
60
55
0
50
metalmaniac je napisao(la):
kupi hidrogen, stavi 100ml hidrogena na 5-10 litara vode i namoči biljku na nekoliko minuta. kad izvadiš biljku, dobro je otresi i stavi na nekoliko sati pred ventilator ili na vjetar da se što prije otrese voda, i onda je stavi na sušenje...
Evo nasao sam hidrogen u kuci i taman pakiranje od 100ml. idem to napraviti. kad zavrsim koliko dugo da onda sušim (klasicno zrakom/ventilatorom)

jel moram paziti na svjetlost (na suncu,hladu, tami)?
 

BoRaiCho

Aktivan Član
05.12.2009
514
184
63
33
Temples of Boom
Sve zavisi koliko ces susit, zavisi od vlage, temperature.... Ja sam susio nekih 8-9 dana u ventiliranom prostoru i onda stavio u tegle, mada moglo je komotno jos par dana, tako da 10 dana bi mozda bilo ok...kad se grana fino prelomi i pukne, spremno je za teglu


sto se tice svjetlosti, nije pozeljno da je na direktnoj svjetlosti, ako negdje malo "curi" svjetlo, nece bas smetat, mada eto mrak je mrak
 

Tarzan

Aktivan Član
31.05.2013
3.999
6.425
298
109
The Mighty Jungle
blankeru ako ces radit tako s hidrogenom, onda poslije kupanja u otopini vode i hidrogena u cistoj vodi isperi, i onda stavis u neku prostoriju prozracnu i suhu, po mogucnosti zamracenu, i hidrogen isto pazis kakvu jacinu imas..3% ti treba,, poz
 

blanker

Aktivan Član
27.05.2012
60
55
0
50
joj ne znam sta bi rekao jebe me to sto ovo s vodom nije krenilo kak treba i sad moram sušit a mislim da ce se osjetit dosta a u stanu neam di stavit ak bude kutija na blakonu opet sranje osjetit ce svi stanari uzass

idem to oprat pa cemo vidit kak ce ispast... napišem rezultate. hvala svima na savjetima
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.157
298
54
blanker je napisao(la):
Evo nasao sam hidrogen u kuci i taman pakiranje od 100ml. idem to napraviti. kad zavrsim koliko dugo da onda sušim (klasicno zrakom/ventilatorom)

jel moram paziti na svjetlost (na suncu,hladu, tami)?
kada ispereš hidrogenom, stavi da se suši ispred ventilatora barem sat-dva da ukloniš svu površinsku vlagu, da nema kapi vode, i tek onda možeš staviti na tamno i prozračno mjesto da se suši prirodnim putem. (možeš i sušilom za kosu ili ako imaš kalorifer, stavi da puše iz veće udaljenosti)

nakon toga treba barem 7 dana sušenja na 30-35% RH i na temperaturi 20-25 stupnjeva...
 

He-Man

√-1 <3 π
Urednik
Moderator
31.05.2009
1.569
1.432
188
Eternia
blanker je napisao(la):
joj ne znam sta bi rekao jebe me to sto ovo s vodom nije krenilo kak treba i sad moram sušit a mislim da ce se osjetit dosta a u stanu neam di stavit ak bude kutija na blakonu opet sranje osjetit ce svi stanari uzass

idem to oprat pa cemo vidit kak ce ispast... napišem rezultate. hvala svima na savjetima
Voda u kojoj su se topile biljke smrdi upravo zato jer je u njoj ostao klorofil i ostali spojevi koji daju miris/okus + dodatno se usmrdi s vremenom.

Water curing upravo i služi da biljka koja je "cure-ana" na taj način nema mirisa nakon i tokom sušenja.
Tako da nemaš razloga za brigu što se tiče mirisa.

Jedino napravi onako kako su ti savjetovali s 3% otopinom hidrogena, možeš je namakati i desetak minuta da budeš siguran da nema eventualne plijesni.

+ ostale upute koje ti je napisao metalmaniac
 

blanker

Aktivan Član
27.05.2012
60
55
0
50
e kasno citam tvoj post... jucer sam odradio to s hidrogenom- dobrano sam je isprao u toj vodi pomjesanoj i kasnije u obicnoj vodi... stavio je susiti na 3 h. intenzivno sad su poprilicno suvlje ali ni blizu kako treba .... osjeti se da su izunutra vlazne. ali lagano se suse...


evo slika trenutnog stanja





 
  • Sviđa mi se
Reactions: weedoye and usrname

blanker

Aktivan Član
27.05.2012
60
55
0
50
nakon 3-4 dana intenzivnog susenja.. onaj miris ogavni smrdljivi je nestao ... i sve je bas suho suho do ibera. 3 dana je bilo pod ventilatorom ... sad mi djeluje dobro ..da li da jos ostavim na prozracom mjestu?
 
26.05.2012
12
41
13
Evo da se i ja malo uključim u temu. Prošle godine sam koristio ovu metodu i voda je na neki način smrdila, no kako su dani prolazili sve manje. Tretirao sam 7 dana u običnoj vodi, zatim sušio otprilike 24 sata ispod ventilatora i moram priznati da je roba bila izvrsna. Ne ujeda za grlo, nema kašljanja i jedva da se osjeti miris kad se puši. Pretpostavljam, kad bi se ostavilo još koji dan pod vodom, da bi se moglo pušiti bilo gdje a da nitko ne skuži ništa. U svakom slučaju preporučam. :rasta1:



 

blanker

Aktivan Član
27.05.2012
60
55
0
50
Potvrđujem gore napisamo od strane "noobina" svi iz ekipe su oduševljeni a ja navise jer se puno slabije osjeti miris ... :joint2:
 
27.04.2014
2
2
3
Zanima me
Deluje mi logično da ako sam zalivao biljku sa vodom čija je ph 6.5 da takvom vodom i radim WC
Možda iz nekog meni neznanog razloga to nije dobro.

Pitanje za Nakazu
Jesi probao sa sokom od jabuka

Meni primamljivo deluje da u zadnju vodu ili dve stavim narendanu koru limuna, grejpa ili tako nečeg

hotnspicy nemoj se ljutiš ima ovde gurmana, hedonista ...