Water Curing ili ti Vodeno Stvrdnjavanje :)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Schlomo

Aktivan Član
26.07.2006
123
65
28
i'm back :bananallama:
vidim ima pitanja pa idem odgovorit na par njih.

Osim ovog eksperimentiranja, nisam se više bavio water curingom.
Neda mi se svaki dan vodu mijenjat a i stvarno mi okus ni miris ne paše od tako osušene trave.

Jednako djeluje kao i prije curinga, ali količinski manje popušiš jer voda dosta toga ispere.

Koga zanima, najbolje bi bilo da sam proba, pa može svatko žrtvovat 1 gram trave za eksperiment.
Stavit ga u čašu vode i potopit i svaki dan vodu promijenit.

Nikakav problem ali ipak više posla od objesit u sušioni :)

Za curanje osušene trave stvarno neznam, mislim da sam negdje pročitao nešto, ali neću širit dezinformacije pa ću sad staviti točku.
 

UNDERCOVER

Don't tell, Don't smell, Don't sell !
27.02.2007
303
71
28
kažete da vam se nesviđa jer je to sušenje sa vodom izgubi miris i jačina dima bude pre lagana(da reže)!! dali je neko probo onda umjesto 10 dana držati 5 dana u vodi?
 

UNDERCOVER

Don't tell, Don't smell, Don't sell !
27.02.2007
303
71
28
Kažete da vam se nesviđa jer je to sušenje sa vodom izgubi miris i jačina dima bude pre lagana(ne reže)!! dali je neko probo onda umjesto 10 dana držati 5 dana u vodi? dali bi to imalo smisla? logički bi!! pozz
 

Splitsko dite

Aktivan Član
25.01.2007
179
7
0
36
KAko sam i rekao ja sam isto koristio ovu metodu i koristit ću je opet...meni se stvar svidila totalno,dobiješ u stvari light joint hehe ali ne u smislu da ne puca nego nema gušenja,kašljanja i smrada...
skroz dobra stvar..

Go Schlomo! hehe
 
  • Sviđa mi se
Reactions: amrildooo

elephant0r

Vutra Veteran
17.09.2007
1.495
60
0
39
Ja sam napravio mali test sa jednim hedicem srednje velicine kojeg sam topio u casi vode 7 dana mjenjajuci vodu svaki dan i ispalo je odlicno!!

Tko je zabrinut za zdravlje pa zeli laganiji dim, ili zeli stealth svakako preporucam..
Gubitka na potenciji nije bilo, a naravno da je gram watter cured trave jaci od grama trave susene na uobicajan nacin jer voda izvuce svo smece i gnojiva koja su ostala u biljnoj materiji, a kristali ostaju netaknuti posto su netopivi u vodi.
 
09.05.2008
1
0
0
35
cao imam problema oko biljke. nazalost nisam mogao da izbacim slike jer mi je komp sjeban ali nadam se da cu uskoro izbaciti. pre par dana kod druga sam primetio da na njegovoj biljci imaju paukovi koji polazu jaja na biljku,da li neko moze da mi kaze sta da radim i kako da unistim ta mala stvorenja i da li ono prave probleme oko pusenja na kraju?:spliff:
 

vandalx

Aktivan Član
11.08.2008
113
14
0
37
UNDERCOVER je napisao(la):
Kažete da vam se nesviđa jer je to sušenje sa vodom izgubi miris i jačina dima bude pre lagana(ne reže)!! dali je neko probo onda umjesto 10 dana držati 5 dana u vodi? dali bi to imalo smisla? logički bi!! pozz

neces dobit nista bolje rezultate,7 dana je sasvim dovoljno,a i kvaliteta se gubi ako je manje od 7 dana,ali isto tako se ne poveca ako je vise od 7 dana.
sto se tice potentnosti dima,50% je jaca nego kad susite na tradicionalan nacin,a tu je jos i dim kojeg mozete puno uvuc a da ne izgrebete cijelo grlo
 

iz0t0p

Aktivan Član
07.09.2005
141
26
0
74
malo vise kasnim ali tek sam sad procitao temu xD

za provlem sagrinjama mozes lako da se pobrines tako sto ces bilke jednom da isprskas sa nekim akaricidom, samo da to bude barem 2-3 nedelje pre branja, mozes npr da koristis preparat nissuron zza koji znam da postoji u malim pakovanjima ili nesto slicno...

btw kakvi hedovi ispadaju na dodir? jesu paperjasti kad se osusi na taj nacin ili budu masni ili kakvi cu vec za mrvljenje?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Lovetogrow

elephant0r

Vutra Veteran
17.09.2007
1.495
60
0
39
netreba biljke nicime spricat.. pogotovo necime sta ima takav naziv :))

upravo sam napravio jedan watter curing.. trichomi izgledaju netaknuti na liscu nakon 6 dana mockanja u vodi i jednodnevnog susenja... definitivno metoda za smeksat sve one neukusne "tvrde" trave krcate gnojiva i sl. ubrane bez prethodnog ispiranja zemlje..

superlight je dim ali su ostale fine vocne arome biljke.. jako fina tekstura dima..
pogotovo zato jer koristim sunce (+povecalo (solar hit)), ili neku grancicu umjesto upaljaca za pripalit i mogu vam rec da se nisam zakasljao na bong otkad na taj nacin duvam. nabijem ja na K.. sve propan butan i ostale upaljace.. pa cak i pusaci cigareta imaju pravilo da se prvi dim ne uvlaci u pluca jer je pripaljen upaljacem, a tek sad vidim da mi je od njih u bongu uvjek ostajo onaj ooooodvratni smrad.. mislim da svi znate o cemu pricam.. ako ste ikad puslili na bong/lulicu i sl.. operite temeljito spravu, eliminirajte upaljac iz jednadzbe paljenja i smrada vise nece biti.. samo onaj fini miris izgorene trave.. mmmmmmmmm

a o olaksanju na pluca i grlo, tj u mojem slucaju potpunom izostanku negativnih posljedica udisanja dima kad se ove dvije metode ujedine (watter cure + NEkoristenje upaljaca za pripaljivanje bonga/lulice) nechem ni pricati.. revolucija u mojim ocima :icon_lol:
 

gargamel

Aktivan Član
25.11.2007
385
18
18
sta ne nastaje gorenjem butana samo ugljik dioksid i voda? ugljik dioksid nemozes namirisat ni osjetit, pa pretpostavljam da je vlaga problem u okusu...ali, po mojoj logici bi to trebalo bit manje zlo nego goruca grana (to bi spadalo u fosilna goriva jelte?).....
jedino ako je grana indijske konoplje, onda povlacim sve sto sam reko :icon_mrgreen:
 

elephant0r

Vutra Veteran
17.09.2007
1.495
60
0
39
da.. u idealnom svijetu gdje u inertne upaljace pakiraju djevicanski cist butan.. no u realnosti gdje se na taj butan vezuju plasticni polimeri iz stjenke upaljaca, a pocetna cistoca pakiranog butana je sama po sebi na katastrofalnoj razini NE

najbolje probaj iznad plamena upaljaca drzat nesto bijelo tipa tanjur.. ako je nusprodukt dioksida i vode chadjavo crnilo preko cijele plohe nakon 2sec izlozenosti plamenu povlacim sve sta sam rekao..
icon10.gif


i naravno da se radi o granama ind kon i biljaka slicnih devstvajavaj :rofl:
 

hologram_funk

Banned
Banovan
15.09.2009
3
1
0
31
eo ova stvar sa vodom izgleda masu laksa (barem meni) nego onaj obicni nacin curinga.. znaci prvi put sam sa prikama provo da nesto uzgoimo i to outdoor i ono kak smo bili lijeni i sranja to je onako skoro propalo.. oke mako sam se sa teme u biti ak radi staraca ne mogu drza to sa ventilatorima sra#je jel ih mogu objesi u neku onak polumracnu sobu sa nekakvim propuhom da mi se osuse iza tog water curinga... to ce prepostavaljam duze traja al ono nebi mogo nikako drugacije..
 

mali.medo

Aktivan Član
27.04.2008
300
22
0
44
"Svjeze ubrani vrhovi ce provest 7 dana porinuti pod vodom, s tim da se jednom dnevno voda mijenja.
Nakon 7 dana, vrhovi se stave u ventilirani prostor i osuse se za 24 - 48 h."



frend malo bolje prouči materiju..od početka bit če ti jasnije!!!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: martinica