Web Dizajn, E-commerce i Pretraživači

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Vutragenjo

Sutra Genjo
Administrator
23.10.2004
5.421
8.733
298
Čikago, USA
www.vutra.org
Ima nas nekoliko ovdje koji imamo fino razumijevanje u svijet interneta kao prezentacije. Ja se vec nekoliko godina profesionalno bavim web dizajnom, internet placanjem, pretrazivacima (optimizacija googla, yahoo itd u namjeri da se stranica bolje rengira). Tako da ako neko ima pitanja ili nesto pametno da podjeli sa nama moze na ovoj temi.
 

mr.skunk

Vutra Veteran
16.01.2007
831
44
0
34
jel imas kakav crack za ovakav vbuletin :icon_biggrin::icon_biggrin::icon_biggrin:

ne boj se ne mislim raditi konkurenciju nego sasvim drugu tematiku obradjujem, ali smo jos na onom free phpbb

pa me zanima jel imas kakav savjet za novopecenog admina foruma sa preko 100 duša.
 

Bugi

Aktivan Član
10.11.2006
515
14
0
37
Ja već više od mjesec dana radim u tvrtci koja se bavi spomenutim.
Zasada sam ja većinom zadužen za takve poslove.
Koristim besplatnu inacicu programa WEBceo(http://www.webceo.com/) i sumnjam da cu kupovat original, jos mi se nekako ne isplati para kojeg ga prodaju.
inace za googlu koristim google webmasters (www.google.com/webmasters/). Odlicna stvar, iako je besplatna pa je onim profi strankama malo odbojna.

inace genjo ljepa tema, web placanje bi trebalo imati svoju temu jer je isto opsirna tema.

bas me zanima koji koristis ako koristis, jer znam da PayPal nema mogucnost isplate za hrvatsku, samo se moze kupovati.
Znam da postoje ali jos nisam bas zapeo za to a zanima me puno :)
 

kanehbosem

Rehabilitacija kanabisa !!!
Banovan
12.10.2006
619
46
48
neam pojma baš ništa o tome.
dobro da je otvorena ta tema.
volim čuti o nečemu korisnom od ljudi o kojima već imam neko mišljenje
 

iDEATH

Aktivan Član
04.05.2008
64
0
0
36
imas bar 1000 tutoriala za web dizajn...

super,ja radim u servisu racunara,jurim licence a+ i sada MCSE [microsoft certified system engineer],prgramiram vb,c++,optimizujem servere i sada polako krecem na SQL.
inace emotivno vezan za apple macintosh racunare :D ... zakon ...

imam pitanje....da li neko ima vezu za ebay?
 

Vutragenjo

Sutra Genjo
Administrator
23.10.2004
5.421
8.733
298
Čikago, USA
www.vutra.org
@Bugi webceo i slicni programi te nece daleko odvest. Ja licno sam neko vrijeme koristio IBP cisto da klijentima dam neki report o njihovom stanju...medjutim da bi neki rank postogio u pretrazivacima treba se trudit mnogo vise i znat mnogo vise. Webceo ima milion ljudi a samo nekolicina postoze dobre rezultate pa se treba zapitat kako i zasto je to tako. Uskoro ce stici paypal u hrvatsku i srbiju barem tako kazu. Ima i drugih opcija kao sto je 2checkout i slicni.


@KaraJack pitaj neko odredjeno pitanje. Mogu te poslat sto prvo da naucis ali ne znam koliko toga vec znas.


@iDEATH kako mislis vezu za ebay?
 

iDEATH

Aktivan Član
04.05.2008
64
0
0
36
@Vutragenjo ,veza,da neko moze donosi i kupuje iz usa,uz proviziju i td...
posto tamo traze paypal nalog [naravno da nema za srbiju].inace sam registrovan na ebay,ali mogu da porucujem vecinom iz evrope.
 

Vutragenjo

Sutra Genjo
Administrator
23.10.2004
5.421
8.733
298
Čikago, USA
www.vutra.org
@ iDEATH aha sad znam sto mislis, naletio sam na jedan super sajt i firmu koja se bavi time. Ja licno imam paypal preko prijatelja tako da nisam ganjao mada znam da ima jedan super sajt. Ako opet naletim reci cu ti.

@ karajack Pa sad nije nuzno da znas php. Sve zavisi sto zelis da radis. Da li zelis da budes web dizajner ili da se bavis internet marketingom? Moze se sve iskombinovati ako imas motivaciju...cak ne moras ni da znas html da bi bio uspjesan na netu. Postoje razni nacini da se dodje do love samo treba truda.
 

KaraJack

Aktivan Član
Ok braco, ajmo neki know-how, full me interesira web design, volje imam i te kako, ako sam assambling skontao, pa ovo nebi trebao biti frkx !!! Imam par servera koje sam dao u najam i imam dosta adresa za prodat tako da mislim da nebi bilo lose to iskoristit i stvorit projekt, samo ime ne donosi pune pare, web adresa + projekt = $$$$$$$
 

pecko88

Aktivan Član
26.04.2008
235
4
18
45
Pratim ovaj topic vec nekoliko dana...
Tako da zelio bih da se ukljucim u diskusiju.
Zadnje sto sam poceo da ucim je CSS, ali koristim editore kao Adobe Dreamwaver CS3, da bi sebi olaksao..

Pozdrav...:vb_kez:
 

Vutragenjo

Sutra Genjo
Administrator
23.10.2004
5.421
8.733
298
Čikago, USA
www.vutra.org
KaraJack je napisao(la):
web adresa + projekt = $$$$$$$
Ovo je tako daleko od istine :ludaci_lol:


Najvaznije kod svakog internet projekta je da se ne razmislja puno o novcu nego kako stvoriti nesto zanimljivo i korisno za posjetioce. Kako privuci samog sebe i svoje prijatelje da redovno posjecuju? Pogledaj oko sebe sajtove koje ti posjecujes i zapitaj se: Zasto ja posjecujem te sajtove i kako da ja napravim nesto slicno. E sad recimo projekat je uradjen kako treba e sad treba razmisljati kako reklamirati, kako i na koje rijeci se fokusirati za pretrazivace, kako zadrzati posjetioce itd itd

CSS je super jezik za uciti veoma je zanimljiv i tu bi mogao neki pocetak da bude zajedno sa html-om. CSS je fajl koji kontrolise izgled cjelog sajta tako da u slucaju da nesto zelimo promjeniti ne moramo na svakoj stranici mjenjati. Dovoljno je samo promjeniti neki simple code. Uvjek mozete pogledati source code svakog sajta u firefoxu > view > page source.
 

pecko88

Aktivan Član
26.04.2008
235
4
18
45
Fora u CSS ili Cascading Stile Sheets je u tome sta je i vutragenjo rekao.
Ali hteo bih da dopunim..
Primer napravis si CSS, to jest jedan izgled za ceo sajt i neces da ti svaka strana izgleda bukvalno ista kao sve druge.
Sve sta treba da uradis je da napravis jos jedan dopunski Stile Sheet koji sadrzi samo promene koje oces za onaj deo sajta koji zelis da promenis.
To jest pravis kaskade izgleda koji se nasledjuju hierarhiski..

Ako je neko zainteresovan, imam mnogo dobre tutoriale downlodovane sa linda.com...

Pozdrav...:lml_spam: