Wedding Cake Auto, TS600 MarsHydro Kit, 1st Grow, @Banki10

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
11.08.2018
88
227
33
Hvala lijepa, moram samo ubacit koju LED lampu V-Tec onu da bude bolja pokrivenost krosnjje dok cvjeta mislim da ne bi skodilo. I hvala na rijecima ohrabrivim (kakgod se pise to).

Ohrabrujucim :)
 
Poslednja izmena od urednika:

Wendigo

大麻鉴赏家
Poznanik Foruma
15.02.2021
1.287
9.623
256
Znaš li šta najpre ubija biljke kad growash? Previše ljubavi :)
Uopšte se ne šalim, skakanje na svaku flekicu, otvaranje boxa non stop, pipkanje, pomeranje svako malo - najbolje rastu kad uhvatiš ritam, i pustiš ih na miru :D
Ja te potpuno razumem, svi smo prošli kroz to, svi smo gledali u 'sitna crevca' - nego eto, da znaš :)
Nema potrebe da skačeš na svaku sitnu promenu i da paničiš. Ako krene da se širi (glede žutih listova npr) - to je problem. Jedan dva da požute i otpadnu, to se svako malo dešava, ona često sama odbaci kad joj ne treba, a ljudi upadnu u paniku i samo naprave problem tamo gde ga nema.

Super to izgleda samo rokaj
 
11.08.2018
88
227
33
A sori @Bizzzo jos experimentiram.

Znaci setap je ovakav

Sonoff 4chpro 4 channel relay
sonoff zigbee temp/humidity senzor
Sonoff zigbee bridge

spojio sam set prvo 4 utikaca i uticnica na trozilni 1.5kvadrat kabel (licne nazalost bez ferula doduse savjetujem ak netko ovakve stvari radi nek ferule krimpa)
temp/humidity senzor ne bih preporucio jer je baterijski zamjenit cu ga sam nekim termostatom.

Sve je vrlo lako spojeno preko ewelink aplikacije.

Na izlazu 1 je svjetlo u postavis da se u 9 gasi u 3 pali u aplikaciji pomocu "scena".
Izlaz 2 je ispusni ventilator koji regulira temperaturu i humdity.
Izlaz 3 je humdifier (koji moram nekako slozit da se odma upali cim se upali struja jer trenutni modus operandi ne funkcionira).

Kada slozim malo konkretniji setup (dodam termostat) budem i slozio neki guide. Ako ne tijekom ovog growa sigurno tijekom slijedeceg jer cu imat vise mjesta za to sve sloziti lijepo.

Definitivno preporucam da kad spaja itko ovakve releje i radi se sa 230V neka spaja u ovom formatu. utikac i uticnica trozilni kablovi. Smedji iz utikaca u COM na releju. Smedji iz uticnice na NO na releju. Zuto-zeleni sa zuto zelenim i plavi sa plavim od utikaca i uticnice spojiti svaki sa svakim pomocu WAGO terminala, nemojte mi se ljudi zajebavat sa luster klemama nisu ovo 90-te. WAGO su puno sigurniji i laksi za koristit jer ne treba sarafciger. Kupite si jeftina klijesta za krimpanje ferula ako koristite zice koje nemaju solid core. Znaci koji imaju puno malih zicica. Ovakvi spojevi bez ferula NISU SIGURNI i treba ih izbjegavati uvijek, ali klijesta sam posudio pa kad ih dobijem nazad skrimpat cu ferule.

Kasniji guide cu objasniti kroz HomeAssistant kako sloziti jer ovo je sve malo "zbrda-zdola" i koristi taj ewelink servis koji se na van spaja.
 
11.08.2018
88
227
33
30 eur relej, 40 eur (bolji) temp/humidity senzor (koji je zapravo termostat), 20 eur je jeftinija varijanta. I nekih 20 eur na potrosnu ovu elektricnu robu u bauhausu.

a klijesta za krimpanje ferula su 15 eur na amazonu ne znam kolko lokalno. Preciva, hexagonske imam.

@Bizzzo posto je danas dan 28, a mi smo cekali tjedan da pocnemo sa gnojenjem, to znaci da onda tek slijedecu srijedu krecem sa bloom gnojivom ili?
 

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.023
2.718
twitch.tv
Ne kreces s bloom dok ne kaze biljka. Tablica je okvirna. Ova jos ne planira cvjetati kontam :) Samo produzis jedan tjedan vege :) Imas i tablicu ovdje ako hoces malo probati igrati se.

 
  • Sviđa mi se
Reactions: PromjenioSamIme

Saša443

Izmedju planina i mora..
13.03.2013
2.378
8.618
258
pistile da....al' nemas ti tu jos pistile po vrhu,to su koliko vidim sve mladi izdanci listova,nagomilanih,i oni su svetlije boje u pocetku i neiskusne zna da zbuni...nije ova tvoja jos usla u cvetanje,al' tu je blizu... :thumb:

edit: @Banki10 ne brini videces kad po vrhovima krenu pistile,bele dlacice,to je pocetak cvetanja.... :)
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: Jolly Joker