Weedran, my stuffs

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Beyond

Vutra Veteran
07.08.2006
1.948
335
0
38
Evo da ja predstavim neke svoje stvari koje sam napravio u reason-u:

Subtle Tones http://www.box.net/shared/ebeuw83cwk

Žanr bi bio neka klasika, neznam, nije bitno, klavir. Uglavnom to sam otsvirao sa tipkovnicom, svaki ton!, pa je možda to malo fascinantno.
_________

Going Wild http://www.box.net/shared/gz1yiu8740

To bi kao trebao biti neki brutalan d'n'b, pjesma nije dobro realizirana (naravno) ali jbiga. Vokal je moj, efektivno izmjenjen, i đitra isto.
 

ROX

Aktivan Član
21.11.2006
342
18
0
36
Zakon. Zanima me kolko ti je trebalo naucit se na Reason za napravit ovako nesto? Ja ga eto imam vec neko vrijeme al jedino sto znam je slagat beatove :(

I kak sa tipkovnicom svirat one synthove? Mislio sam da za to treba MIDI klavijatura?
 

Beyond

Vutra Veteran
07.08.2006
1.948
335
0
38
Da treba ti midi klavijatura, ali možeš si skinuti neku virtualnu kao npr "Bome's Mouse Keyboard" pa ti emulira tipkovnicu u klavijaturu.
Ja sam reason svladao preko tutorijala. kada sam ga prvi put otvorio to je bilo kao da komp vidim prvi put i neznam kako šta. Treba malo vremena, ali skužiš. Ima jedan dobar video tutorial koji te vodi kroz izradu pjesme od početka do kraja i tak se naučiš onda.
A izrada stvari ovisi o nadarenosti, inspiraciji i stručnosti rukovanja alatom.
 

Kurblaj Kan

Aktivan Član
15.12.2006
1.812
77
73
Ajd da i to čujemo sve više glazbenika na vutri

Dobro je ovo s klavirom neznam kako si to samo na tipkovnici uspio odsvirati

Ova druga mi je tako tako
 

Bugi

Aktivan Član
10.11.2006
515
14
0
37
stvarno lijepo...prva je super stvar...
damn..treba na tastaturu nauciti svirati....moram nac neki dobar program za to....
jeli ovaj Bome's Mouse Keyboard bas program koji ima tonove u sebi ili samo emulira tipkovnicu??
damn idem se baciti u potragu...
 

Beyond

Vutra Veteran
07.08.2006
1.948
335
0
38
pa to ti je tak, jednostavan programčić koji se predstavlja kao midi i spoji se na reason ili sl. program, nema ništa posebno na njemu, samo tipke, samo služi da tipkovnicu pretvori u midi klavijaturu
 

Beyond

Vutra Veteran
07.08.2006
1.948
335
0
38
Edit > Preferences > Control Surfaces and Keyboards > Add > Other - Basic MIDI Keyboard - MIDI Input - Port 1
S tim da si na virtualnoj klavijaturi isto selektiraš MIDI Input - port 1