White Haze Auto / Hindu Kush, LED sijalice, prvi grow

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
24.09.2005
12
19
3
Pozdrav dobri ljudi,
Hvala vam svima na predlozima. Nisam bio u mogucnosti da se javim ranije. Problem je izmedju ostalog sto nemam mogucnosti da budem konstantno pored biljaka. Ali obezbedio sam im redovan nadzor, a ja ih obilazim kad povremeno.
Evo updatea, nazalost bez dobrih vesti o biljkama:
Sto se tice dve WHA, lepo su bile proklijale, ali nazalost nisu bile krenule iz zemlje. :( Verujem da je zemlja bila pogresan izbor.
Dva od tri HK sam zadrzao u boxu, radi sopstvenog treninga. Dobro su napredovale (s obzirom na sve prethodne muke i stresove koje su prezivele). Nesto ih je napalo, i biljke su se osusile u periodu od ~nedelju dana. Na vrhovima se razvila neka paucina.. Tu su i fotke. Ono sto me zanima:
1. Ima li neko ideju sta je u pitanju?
2. kako se odbraniti kada se sledeci put pojavi?
3. Box je sada prazan, da li ga je potrebno dezinfikovati, ocistiti od ove gamadi, pre nove sadnje? Ako da, opet, sta bi bilo najbolje resenje?

Elem, nema predaje, sada se spremam za novi pocetak: nova zemlja je tu, box je u porastao na ~1m2 i 120cm visine. Za osvetljenje, najverovatnije su preci na led panel po preporuci @Bluehawk i @California Sunshinee.
Treba jos semencice naruciti, automatik u svakom slucaju. u planu su 4 biljke u saksijama od 5-7litara.

Ziveli! :respect:

IMG_8054.JPG IMG_8053.JPG
 

lauba

Zinfandel
Poznanik Foruma
01.01.2012
1.645
4.036
188
41
Jbg,pauci te razhebali,al ti je to i problem kaj nemreš bit češče s njima jer oni brzo naprave nepopravljivu štetu!Imaš više načina za borbu s njima,neem ulje,deterđent pa svaki list obrisat od ispod,špricanje sa mixom duhana,chillija,češnjaka,luka,switch ima kombinacija!Sad sve dobro dezinficiraj i ubuduće kad dolaiš vidjet biljoze obavezno pogledat ispod lišča da nebi krenuli jer su oni bili tu duže od 7 dana!
 
15.04.2017
364
1.060
143
nemam mogucnosti da budem konstantno pored biljaka
Moras biti konstanto pored biljaka da ih pratiš kako se razvijaju, da ih zaljevas, da ih hranis, da pratis ima li nekih problema ili ne. Ovo je biljka kojoj treba paznje i brige oko nje.
Ima li neko ideju sta je u pitanju?
Ovo je tebi beli 'crveni pauk' koji siše sokove iz korijena biljke i ona se suši/osuši. Naravno ocisti sve. I novi grow moras pratiti biljku, obracati paznju jel sve uredu i reagovati odma da nebi opet bilo vakvih ili slicnih problema...
Kupi novu zemlju npr neku od ovih https://www.vutra.org/threads/zemlja.9972/ mozes i plantela ideal. Uglavnom samo ne iz vrta. Kad budes sadio novu turu, radi obavezno trening lst da izvuces max iz biljke.
Sto se tice rasvjete mozes ti i sa ovim sijalicama growati, samo ako ti treba za ulje trebao bi imati jedno 12-15 sijalica ili neki mnogo jak led panel ili hps. Nez oko ulja nista i nemoj slusati mene, nek ti kaze neko ko je to pravio i zna koja kolicina treba, koja bi ti najbolja rasvjeta bila, itd. Ili ti kucaj na ebay led panel za tvoj prostor i valjda ces naci nesto sto ti odgovara.
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.262
35.798
2.698
Weed California USA
3. Box je sada prazan, da li ga je potrebno dezinfikovati, ocistiti od ove gamadi, pre nove sadnje? Ako da, opet, sta bi bilo najbolje resenje?
taj box i okolicu treba dezinfcirati i deratizirati sa takvim otrovima da i komsiji 4 kuce dalje pobijes sve sto gmize.
ako @jesam procita nek javi koju je ona kemiju koristila, pokazalo se uspjesno. zaboravio sam ime preparata. mozes i u poljoapoteku otic i trazit najjaci otrov koji imaju protiv crvenog pauka, reci da ti je napao kucno cvijece. nikakvi prirodni preparati jer i sa kemijom bude problema.
nakon kemijanja sa kemijom, pobacaj cijelu piksu neopitroida po boxu i van boxa pa usisi za 24h. ovo kod tebe je cijela najezda spidermite-a i tesko ces se njih rijesit. prvo otrovi da pobijes sve, a onda tokom growa pratit kad dodju ponovo i reagirat prije nego krenu jest klorofil i stvarat generacije. eventualno preventivno tretirati sa neem uljem ili smc tekucinom.
 

jesam

rokenrolerica
Urednik
Moderator
14.01.2012
2.247
10.164
358
pozz

ovo je školski primjer spidermitesa, u donjem djelu biljke je paučina



meni se to isto desilo, otprilike baš ko na slikama, jedino nije bilo toliko paučine, nego su hedovi bili lagano i neprimjetno prekriveni paučinom, no otprilike je isto izgledalo, isto u nekom vrlo kratkom roku, ak se dobro sjećam, mislim da sam otišla na more na tjedan dana

zemlja ti je prema slikama bila katastrofa i moguće da su SM došli s njom, nadam se da će isto tako i otići :)
naravno da treba box dezinficirati i sanirati, sve ovo šta @Stipe veli

meni se stalno ponavljaju, ali ih držim pod kontrolom :). zadnji put sam ih rješila Vertimecom, a preporučen je i demitan, djelotvoran je bio i mopsilan,, iako direkt nije za spajdere, nego mi je tip u poljoljekarni preporučio, al ga trenutno nema, i skroz je pristpačan po cijeni

ne mora bit da će se tebi ponavljati

SM posebno vole visoke temperature i suhi zrak, i dok veliš keks već su tu, pa je najbolje ne pružiti im uvjete

eto, to je, kak se ono veli, my 5 c :)

e da, neem ulje mi nije pomoglo, a ni neopitroid i njegove varijante, ne uništavaju jaja i opet si na početku :)
potrebno je više puta u kratkom roku roku tretirati biljku i box
 
Poslednja izmena:

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.595
2.598
Pauka ćeš primjetiti prvo po sitnim bijelim točkicama koje se pojave na listu.
Znači da je gamad ispod.
Naruči SMC iz Hemptie i prskaj odozdol i odozgor na prve znake, 1x tjedno.
 
24.09.2005
12
19
3
potrazio sam kako izgleda taj mali crveni pauk. to je ta paucina koju je napravio... hvala puno svima.
potrazicu proizvode koje ste naveli. uzdravlje!