White Haze Auto / Hindu Kush, LED sijalice, prvi grow

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
24.09.2005
12
19
3
Pozdrav dobri ljudi,

Evo najzad da pocnem i ja svoj prvi post, prvu temu i prvi (pravi) zasad.
Prvo kratko upoznavanje: Tu sam na forumu poslednjih par meseci citajuci prvenstveno teme o ulju - CCO/RHO, lecenju kancera, i uzgoju biljaka. Otac ima kancer i resili smo posvetiti se sopstvenom uzgoju. Prvobitno sam vise pratio outdoor teme ali usled okolnosti ovog leta, nismo bili u mogucnosti za grow. Tako da sam se od skoro preorjentisao na indoor.

Posle procitanih sjajnih tutorijala, dnevnika, predloga i analiza na forumu, odluka je pala na sledeci sklop:
Box: 80x50x80cm (DxSxV), ulaz vazduha pasivni, izlaz φ 100.
Zemlja: Rajska zemlja za prvih par dana (prethodno sam proverio da se ne nalazi na listi "zabranjenih") a zatim Florabella+perlit+pesak
Saksije: 3-5L - Nisam jos odlucio, da li je 5L prevelika saksija za dati box?
Osvetljenje LED sijalice: 2x 15W 2700K 1500lm, 2x 15W 6500K 1500lm, 1x 10W 4000K 1100lm. Verujem da ovo nije dovoljno tako da su u pripremi jos 3x 15W. Rezim 24/0h.
Prehrana: Slavol i Amiksol za sada su spremni za sada. I Plantella najverovatnije uskoro.
Termometar i higrometar su spremni.
U planu je LST.

Seme: White Haze Auto 2x
Semenke su proklijale danas 12.11 posle ~30h i prebacene u male saksije.

U ovom boxu se takodje nalazi i Hindu Kush 3x. A situacija je znatno komplikovanija. Ukratko: biljke su bile namenjene da rastu u plasteniku i posadjene su sredinom avgusta. Da, jos tada. :) Nazalost, oko 45 dana su provele u casama sa malo svetla na prozoru. Tek tada su stigle do plastenika i pocele da se razvijaju. Pre 10ak dana su ponovo preseljene iz plastenika u pometuti box. Biljke su veoma slabe, 10-50cm i pritom razlicito napredovale u cvetanju, od jedne neprocvetale do biljke sa braon pistilama.
Trenutno stanje posle 10 dana u boxu:
HK1: 15cm, znacajno napredovala. BIla je najmanja. Verujem da je cak i najbolje prosla, jer ima najvise vremena za napredovanje u boxu. Pokusao sam i prvi LST.
HK2: 45cm, dobija lagano na listnoj masi. Pojavljuju se bele pistile.
HK3: 20cm, biljka sa rasvetalim i prilino nerazvijenim cvetovima. Pistili potpuno braon, tako da je otisla je pod noz. (bez konsultovanja mikroskopa)

Jedna neoumica koju imam je po pitanju visine rasta WHA. Procitao sam da moze ici i 100+cm. Dakle, da li je moguce donekle regulisati velicinu biljke velicinom saksije? Da li je 5L ok, ili biste preporucili manju? Sa druge strane, procitah dnevnik WHA by Kali koji je koristio 4L i malo manji box, tako da verujem da ce biti ok.
Druga nedumica je: da ne bude tesno biljkama u boxu? Nadam se da ce HK2 sazreti u naredne 3-4 nedelje i time dobiti vise prostora. Ali ne znam sta ocekivati od HK1..

U planu je odgajiti jos i CBD-rich sortu u ovom boxu, ali o tome kasnije. Kao sto mozete pretpostaviti, krajnji cilj je CCO.

Sve sugestije, ideje i preporuke su vise nego dobrodosle. Zivi bili svi! Elem, veliko hvala svima jer postojece teme su omogucile pocetak ovog uzgoja.

P.S. Ako sam nesto poglesno postavio ili zaboravio slobodno recite.
 

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.461
2.598
Frend...ima tu malo svijetla,slabo su razvijene biljke,a ako ti treba za ulje..hmmm..trebao bi uzeti mentora i sve to odraditi kako treba.Ja bi tako...:thumb:
Sretno:):thumb:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: vladomar
24.09.2005
12
19
3
hazeri jasno je i meni da su nerazvijene. Iskreno, nisam ocekivao da ce uopste preziveti do sada. Tek pre manje od 10 dana su presadjene, stavljene u box i pocele da dobijaju i ovo malo svetla. Ova 2 HK sluze sada za moj trening i ucenje, a sa WHA pocinjem od pocetka.

Kapiram za mentora, da li je dovoljno da se javim jednom direktno i potrazim pomoc?

Hvala puno!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: RAOZA. and hazeri

Zli Azra

The Good, the Bad and the Ugly
Poznanik Foruma
12.11.2009
540
2.374
163
46
Sretno sa hejzovima a ova hk2 ne da nece biti gotova za 15 nego ni za 40 dana, tako da ti to izbacuj napolje i koncentrisi se na ove nove.Od 5l su ti taman saksije i trebalo bi da budu i manje biljke nego da su u vecim al daleko od toga da ce biti male,obavezno neki trening da ne odu u vis posto ti je samo 80cm.Imas ozbiljan motiv i odradi to svetlo kako treba uz savet sa ledasima na forumu.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Vutra Samotnjak

Đorđe Logić

Don't panic, it's organic
21.06.2017
651
2.817
163
mislim da visina ovisi o svjetlu, tj. koliko drzis biljke udaljene od svjetla. i ja isto imam led-ice i gledam da drzim vrh biljke oko 30ak cm od svjetla. sve vise od 30cm biljka gleda kako da naraste, da se izduzi. nek me neko ispravi ako nije tocno.
sretno, drzim fige!:)
 

tiki

Aktivan Član
28.09.2015
769
3.024
163
Sretno :thumb:
Po meni uzmi si jos 9 ovih od 10w 4000k i napravi si nosač za grla al da ti je razmak između zarulja 10-15 cm s time da u prvom djelu znaci 20etak dana ne palis 3000k i 2700k njih tek palis u drugoj polovici cvjetanja
U vege fazi tih 20etak dana drzi svjetlo na nekih 50 pa polako spustaj do 35-40 uu cvjetanju mozes spustit i do 30 samo opreznno moras pazit na light burn
Potove bi ja stavio vece malo bar 8-10 l sto vise zemlje jace biljke
Malo imas malu visinu boxa tako da racunas na trening po tvom odabiru
Eto nadam se da ces izvuc sta korisnog
:);):thumb:
 

Jojoman

Banned
Banovan
08.02.2011
2.276
11.277
358
Stvarno, ako se rješis ovih prozoruša, mogao bi malo vece posude id 5l, ali opet u manjim posudama ce biti i manja biljka što tebi vjerovatno odgovara, al obavezno dobar LST i pojačaj svjetlo. Sretno i nek bude ono što trebaš.
 

Mascaret

Aktivan Član
04.10.2017
242
1.881
143
29
Moon
www.vutra.org
Pratim, samo napred
smoke2.gif
:wave::rasta:
 

Bluehawk

Aktivan Član
03.10.2016
109
1.017
143
Kao prvo zelim vam svu srecu u borbi protiv bolesti, i zbog toga cu ti dat nekoliko savjeta prijateljskih. Kao prvo za ulje i za nekakvu turu ljecenja raka ti treba barem pola kile suhog. Nazalost s ovim biljkama i opremom nisi niti blizu toga.
Dobro je sto imas vise strainova al kolicina nece bit zadovoljavajuca, a vjeruj mi kod raka je svaki dan bitan i mislim da se nema vremena radit deset uzgoja. Super je sto imas volju ali moras malo ozbiljnije u to krenut ako zelite napravit rezultat. Bolja rasvjeta, nove biljke, mozda veci box, folija, dobra ventilacija, mozda dvije fem biljke u 1m2 600hps ili neki led panel, lst i uz nekog mentora dobit ces dovoljnu kolicinu za turu ulja. Ne znam kako stojis sa financijama ali nije to tako prestrasno a da se nac i rabljeno povoljnije. Razgovaraj s mentorom i on ce te najbolje uputit al moje dobronamjerno misljenje je malo ozbiljniji pristup ako si u mogucnosti jer jos jednom za ulje treba ozbiljnija kolicina.
Sretno
 
  • Sviđa mi se
Reactions: cz455

Kajzla

Aktivan Član
14.10.2017
211
675
93
39
Dimenzija X
Dobrodošao i neka te sreća prati u ovom growu. Plemenit cilj, i nadam se da ćeš ga ispuniti. Skoro sam negde pročitao članak o tome kako su Američki naučnici konačno priznali da kanabisovo ulje ubija kancerogene ćelije. Tako da, želim vam puno sreće u ozdravljenju.
 
15.04.2017
364
1.060
143
Tebra moj savjet... da se nebi satiro kolko ti treba sijalica jos. Ako imas paypal a predpostavljam da imas naruci preko neta na ebay full spectrum ili ti ga 'led grow'... samo kucaj. Mozes naruciti sta hoces od sijalica e27 ili full led panela od oko 50$ ili cak i za manje mozes naci neki dobar panel.
A ove sijalice e27 (full spectrum naravno) imas po 3$.
A svima je vec poznato, upucenima... da biljke koriste PAR (photosynthetically active radiation) i da njima nije mjerilo lumeni, nego valne duljine koje biljke vide a mi ne.
Tako da bi ti najbolja opcija bila po mom izboru da narucis preko ebaya led panel (full spectrum) ili te sijalice e27 i neces imati problema. Mozes dobiti veliku kolicinu uz dobar trening i prihranu. Narucis dobar panel ili koji god hoces izbor.. sijalice ili panel dodje ti za 15-25 dana. A dotad ih drzi vako...

Želim ti brz oporavak ocu i da se izlijeci... i sretan grow! Držim fige! <3
 
  • Sviđa mi se
Reactions: LionKing
15.04.2017
364
1.060
143
@pajpkaj Ma ja ovdje govore vecina, samo lumeni, lumeni... A 'lumeni' su mjerilo samo za ljudsko oko.
Biljke koriste PAR i drugacije boje svjetlosti koje mi ne vidimo a one vide.
Bolje je da koriste termin lux a ne lumen. Lux je jacina svjetlosti a lumen je ajmo reci prekrivenost površine svjetloscu. Sto ima vise luxa to znači brži rast, manje luxa sporiji rast... Zavisi sad koja je sorta... Neke trebaju vise luxa a neke manje. Npr oblacan zimski dan ima samo 2k luxa a sunce ljeti ima od 50k-100k minimalno. Zavisi koja je nadmorska visina, koja klima, itd... Negdje vise, negdje manje.
Evo imas ovdje tabelu https://www.vutra.org/attachments/svjetlo_zps592c86ff-jpg.8723/ pa sad ti mjeri :p Ima i na androidu aplikacija lux metar i mjeris. Odlicna stvarka. Peace
 
  • Sviđa mi se
Reactions: pajpkaj