White Rhino & Master Kush @400W HPS

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

fulldedarak

...zadovoljni korisnik...
04.06.2014
524
650
113
Fino si se opremio...
Jel ti prvi grow sa tim reflektorom?
Izgleda mi previse sjajan,rekao bi inox..valjda ne stvara hot spotove(nadam se da se tako kaze)?
 

nerp

thc pozitivan
Poznanik Foruma
21.01.2015
1.220
6.424
258
Mlecni Put
Cekjauci da niknu, ili ne, da Vas sve priupitam.
Da li su casice sa prve strane dnevnike dovoljno velike tj. da biljka naraste dovoljno da pokaze spol?
Sto se MK tice, nista ne nice, u petak ga bacam pa razmisljam da posejem WRhino reg. u te casice i cekam do pokazivanja spola?
Ili da idem odmah na 1l saksije?
 

nerp

thc pozitivan
Poznanik Foruma
21.01.2015
1.220
6.424
258
Mlecni Put
Razocarenje...
Znaci, uslovi za klijanje su bili fantazija, 25C, Ph 6.5, supstrat bas za klijanje.. ali, ali..
Prosao je i sedmi dan i otkopao sam zemlju da vidim zasto ne klija, 4 semena su bila otvorena onako malo kao pistaccio, nista nije virilo iz njih, a dok 5. je bilo trulo..
Dal je seme bilo lose ili je folija prva tri dana (pre nego sam je skinuo) mu dosla glave, stvarno ne znam.
Foliju nisam stavljao preko casica nikad za povrce i to je jedino razlicito u odnosu na dosadasnju praksu sa povrcem..
Inace, seme je od N1RV4N3.

Idemo dalje, sta je tu je.
Malopre sam potopio 5 semenki White Rhino regular u vodu, stavi karton preko, sada cekam 12h da ga presadim u zemlju, ali ovaj put bez folije i u mesavinu florabelle i supstrata. Ovaj put idem na klijanje ovom metodom:

http://www.420magazine.com/forums/how-grow-marijuana/71148-how-do-i-germinate-seeds-soil.html
 

nerp

thc pozitivan
Poznanik Foruma
21.01.2015
1.220
6.424
258
Mlecni Put
Jbg, sorry za tlak :)
I ja se sam nosim mislju da sam trebao da zasadim kao jebeni paradajz i cao.
Evo paradajz u boxu, possejan par dana pre MK, niklo 34/40 semenki i raste kao lud, dobio vec drugi par listova, sada ce i treci. Stavio ga u kontejnere i zalio, i kraj price!

5 komada WR cu onom metodom gore, a 4 sa "paradajz" metodom... cisto da i sebi neke stvari dam do znanja. Nemoj da se nerviras :)
Ali ako ne nikne nijedan, onda mora da je do semena..
 

Tarzan

Aktivan Član
31.05.2013
3.999
6.425
298
109
The Mighty Jungle
ma sta se ispricavas zaboli te đon za tlak lol.... vjerojatno je zemlja bila bas natopljena vodom i zato je sjeme istrunilo,,

najlakse je (bar po meni) u maramicu/toalet papir- samo je natopit vodom, stavit sjeme i prekriti ga polovicom maramice/toalet papira, ako hoces mozes staviti to u neku vrecicu i nek bude na toplom- temp. je bitna stavka tu (ali ne previse da se ne osusi maramica na to pazi) kontroliraj svakih 12h, za dan-dva bi trebala proviriti klica..to je to, i onda u zemlju na otp 0.5-1cm i lagano "prskalicom" samo odrzavati zemlju vlaznom dok se ne pojavi biljka i krenu prvi listici, eto..

vise srece ovaj put, poz
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
...ili je folija prva tri dana (pre nego sam je skinuo) mu dosla glave, stvarno ne znam

kada stavljas takav najlon, potrebno je izbusiti rupe iglom. i ne kontam cemu linkovi za proklijavanje sa drugih foruma, zar na nasem nema kako se proklijava menka, ako nema da napravimo tutorijal, mada to zaista nije neka filozofija i ne treba puno komlikovati jer je veca sansa da se nesto zaebe :)
 

nerp

thc pozitivan
Poznanik Foruma
21.01.2015
1.220
6.424
258
Mlecni Put
@PowerSeed
Zbog prevelike filozofije (folije preko casa) su izgleda i propale, nisam probusio foliju, jbg!
Nista, idemo dalje, ovaj put bez ikakve folije, radicu sto i sa paradjzom, prskati po zemlji kad se cini suvom. Ima tutorijala na forumu koliko oces, ali brdo slika sa sticky tema fali jer su sa imgshacka ili sl.


@Tarzan
Hvala.
Maramica mi je zadnja alternativa, videcu sada kako ce da nikne WR :)
 
18.10.2013
79
56
18
Ja sam dosad svaki put sjeme stavljao u čašu vode. Ostaviš na mračno misto na 2 dana i ono samo izbaci klicu u vodi. sjeme i klicu uliješ u zemlju i problem riješen. Klica je budući korjen :)
 

nerp

thc pozitivan
Poznanik Foruma
21.01.2015
1.220
6.424
258
Mlecni Put
Jedno quick pitanje:
Jel cim krene da nice odmah pod HPS 400W (udaljenost 60cm, fokalna temp 27-28c) , na rezim 18/6?
Izgleda se jedna probija, vidim da se nazire kao vrh tanke bele igle iz zemlje... znacu vise uvece...
 

nerp

thc pozitivan
Poznanik Foruma
21.01.2015
1.220
6.424
258
Mlecni Put
O kakvo iznenadjenje!
Iznikao jedan MasterKush fem., nakon 14 dana!
Dobro je sto ih nisam bacio, jer kada sam vadio zemlju da proverim semenke 7. dan, nijedan nije pustio klicu, ali sam ih ipak stavio sve u jednu casu i zatrpao malo zemljom i stavio sa strane ispod stola pa sta bude. Ne bi cudilo da iz iste saksije krene jos neki ovih dana.. eto, ko bi rekao, 14 je*enih dana!

Necu daviti sa nicanjem WR, ali kad vec postam:
2 semenke po paradajz metodi (stavi klicu u zemlju, zali i ostavi) su vec nikle evo 3. dan,
ocekujem ih naravno jos ovih dana.
Mozda gledma previse napred, jer sam trenutno euforican, ali velika je verovatnoca da ce biti vise od 4-5 zenki... a to u ovaj 1x1x2 box nema sanse da se growa.. jednosatvno nema mesta.
Evo i 2 slikice (morao sam ugasiti HPS dok ne pronadjem PL filter), mada i pod ledom je jos gore slikati, ne pomaze ni custom White Balance, ni dorada posle u LightRoomu :)
box-ceo.jpg MK-14dana-od-setve.jpg
 
Poslednja izmena:

nerp

thc pozitivan
Poznanik Foruma
21.01.2015
1.220
6.424
258
Mlecni Put
Evo je i nova situacija..
Od 9 posejanih WR, izaslo je 5.
EVo slika WR koji su nikli unazad 3 dana, cini mi se da su se izvili u visini vise nego sto treba jer su bili pod plavim LED-om, a od danas ih stavljam pod HPS na 40cm udaljensoti. To OK?

wr-3-5dan.jpg


Evo i slike MK starog par dana, on je izduzen jer je bio u mraku par dana. mk-6dana.jpg
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.