White Rhino, White Widow, Green-O-Matic [Hps 400w]

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
13.02.2014
35
58
18
a7xTNn.jpg
Pozdrav ljudi,dugo nisam bio na forumu,prvi indoor grow mi je propao.Ali ovo ljeto sam uspjeo u outdooru 2biljke 500g.
Još malo vutre mi je ostalo tako da bi valjalo napuniti teglu :D

Jako dobro sam se pripremio za ovaj dugo planirani grow.
Trenutno imam 8biljka koje rastu već 1/2tjedna.18/6
Sjeme ghsd
3xwhite rino
2x white whidow
3x Green omatic
Od opreme imam Cfl 125w grow koji trenutno koristim za vegetaciju u malom satorskom grow box.
Sve bilje su u vazi 2,5l poslje u vece. 8l.
Zemlja je All mix.
Gnojiva hesi starter kit.
I koristim jedan clip fan od 15w.

A kada biljke malo narastu sele se u pirateboxu 1x1x2m.sa 400w Hps.sa Ventilacijom od 280.
Imam i nekih 6pc fanova koje cu postaviti da "osvježavaju biljke"
A mali šator sa cfl ostaje za clonove,imam propagator riot kit sa clonexom.
(Mislio sam klonirati w.rhino za sljedeći grow i preci na hidroponic posto w.Rhino daje masivne plodove u hydro.stereoidi buraz ;)
Uložio sam puno novca u grow i nadam se lijepim plodovima.
Bacit cu koju sliku kasnije i ostati aktivan za pitanja i pomoć.
Ljep pozdrav!
3sa lijeve su w.Rhino u sredini gore dole WW a desno Green o matic.
40QLcx.jpg
 
Poslednja izmena:

lauba

Zinfandel
Poznanik Foruma
01.01.2012
1.645
4.036
188
41
Sve po ps-u!!A u hydru bi reko da sve biljke daju troduplo!!
Sretno!!:)
 

Bassman

Aktivan Član
07.10.2013
516
1.403
163
34
Imas dosta visine pa bi ti preporucio malo vece tegle, recimo 12+litara, al ako vec imas ove ok, stavi slike da vidimo malecke :)
Sretan grow!
 
Poslednja izmena:
13.02.2014
35
58
18
Imam nekih 5x8l vaze.njih cu iskoristiti ali kupit cu 2 12l+ za WW :) a ako budu jeftine i vise.

Pitanje:imam 400w Hps dual spectrum sada me zanimalo dali mogu Hps koristiti za vegetaciju?ja bi koristio hps 10sati na dan kada je jeftina struja a ostalih 8 cfL 125w.
 
Poslednja izmena:
13.02.2014
35
58
18
Mislim dali bi to smetalo biljci da je 10sati jako svijetlo a ostalih 8 slablje...
A vent bi namjesti da vuče zrak sa Hps.sada dali da outlet vent namjestim da vuče zrak 24h ili manje?jer mi je temp u kuci dosta niska.
Clip fan da puse po biljkama.24h
A za intake mislio sam spojiti 2/3 120cm PC fanova da baca nasto zraka u box.ali nista pretjerano.
Ili tajmirati intake/outtake svakih 30min/1h ali naravno kada je Hps ugašena.jer znam da grije.prosli grow sam ih malo spržio :/
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.993
34.357
2.598
Napisao si 8 cfl-ki po 125w...to je kW jbt
Ajd ovako..Hps si ostavis za cvjetanje a vegetiras pod tom jednom od 125w :)
Vegetacija pod cfl-om je daleko bolja nego pod hps-om..malo vise lisne mase ali u principu je bolja vegetacija .Prebacis na Hps kada odlucis cvjetati.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: t@mara

jesam

rokenrolerica
Urednik
Moderator
14.01.2012
2.247
10.164
358
bilo bi bolje da lampu staviš vodoravno i posložiš biljke ispod lampe
good luck :)
 
13.02.2014
35
58
18
Napisao si 8 cfl-ki po 125w...to je kW jbt
Ajd ovako..Hps si ostavis za cvjetanje a vegetiras pod tom jednom od 125w :)
Vegetacija pod cfl-om je daleko bolja nego pod hps-om..malo vise lisne mase ali u principu je bolja vegetacija .Prebacis na Hps kada odlucis cvjetati.
Krivo si shvatio,mislio sam 10sati Hps a ostalih 8sati cflka.
Proizvođač tog malog Gros rooma kaže da netreba nikakav reflektor jer je oblika malog šatora obloženo reflektirajucim materijalom.
A imam reflektor jedan za hps...ali je dosta veliki pa zbog strukture malog boxa nebi bas stao.
Pustit cu sve ovako kako je a kada biljke porastu Selim ih u veći box i presatiti cu ih većim vazama.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: opa cupa

StokaGodine

ko pod drugim jamu kopa nos
03.07.2014
216
247
43
38
Kako si zamislio to 10sati jednu 8 drugu? Ako bi mijenjao stalno to ti je bzvz komplikacije, a ako bi stajale skupa bi smetala cfl jer mora ona biti blize od hps..
Sretno usput ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Stipe and t@mara
13.02.2014
35
58
18
Biljke napreduju ali sporo,rastu vise u visinu nego u širinu.fali im svjetla danas prije posla sam bacio oko.
One na desno se šire a one sljeva rastu tanke i vitke.
Slab je taj grow room.
Kada dodem doma sklapam piratebox 1x1x2.
I stavljam ih pod reflektor da biljke upijaju sta vise svjetlosti.
Mislim da ce puno ljepše tako narasti.
 

Smells

KOSC
Poznanik Foruma
12.10.2014
1.641
4.128
188
Špičkovina
Biljke napreduju ali sporo,rastu vise u visinu nego u širinu.fali im svjetla danas prije posla sam bacio oko.
One na desno se šire a one sljeva rastu tanke i vitke.
Slab je taj grow room.
Kada dodem doma sklapam piratebox 1x1x2.
I stavljam ih pod reflektor da biljke upijaju sta vise svjetlosti.
Mislim da ce puno ljepše tako narasti.
Loše ti je pozicioniran CFL,Treba biti vodoravno i iznad svih biljki...bolje ti je bilo staviti biljke u neku malu plastičnu čašu,što bliže jedna drugoj da sve stanu pod CFL...

U ovom slučaju bolje je imat 5x 23w ili 32w nego jednu od 125w,da sve biljke dobiju svjetlo...

Prebaci što prije pod HPS,sretno!
 
13.02.2014
35
58
18
Poslje Hps,cflku cu staviti vodoravno sa reflektorom blizu biljki da dobiju sta vise svjetla.Ako budu bolje napredovale vegetirati cu ih tako ako ne palim Hps.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.