White Whidow by Nirvana, HPS 400W

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Angel

Banned
Banovan
25.10.2008
15
0
0
40
Super biljke!
Jos 2 tjedna a? Mogo bi odtrimati ove velike listove na glavnoj stabiljci tako da ti ovi ispod vrhovi dobijaju vise sjetla i napune se malo. pocenito malo prorjedis da vrhovi imaju vise svjetla :sun2: ako te strah probaj samo na jednoj biljci


 

Stoner

Aktivan Član
11.12.2006
856
285
83
24
moram pohvaliti i biljoze i dnevnik stvarno ljepo :D
samo tako nastavi da budemo bogatiji za još jedan ljepi dnevnik
nemoj se nista zabrinjavati oko budova samo nastavi dalje normalno kako si i mislio ...
pozz
 

ZonoM

Aktivan Član
11.03.2008
260
5
0
38
Bice ti headovi debeli i sasvim zadovoljavajuci na kraju.Bravo.
 

Nameless_One

Aktivan Član
07.09.2008
53
1
8
40
Konachno mi je nesto novca preteklo i odem i kupim cevni ventilator
(http://www.***********.com/slidesho...3a6a3f1d&imd=dacbc060e45ed1973e8b35279d9a3f1b).
 

Nameless_One

Aktivan Član
07.09.2008
53
1
8
40
VII nedelja cvetanja 08.12-14.12:
(14.12)


Eto nas na samom kraju VII nedelje ( slike su od jutros). Stanje redovno, ima malo napretka iako je sam kraj faze cvetanja. Naime, poslushao sam savet i potkresao sve biljke po malo.Nije proshlo ni 2 cela dana svi bud-ovi iz podnozija su pocheli da dzigljaju i da se uvetjavaju, i tako sam shvatio kolika je bashtica mogla da bude da sam na vreme skratio nepotrebno lishtje. No ostaje naucheno za sledetji put.
Sto se prihrane tiche, mislim da je ova sedmica pred nama poslednja u kojoj tju djubriti na vetj meni uobichajen nachin ( 1 floravit, 1 lemagro), tako da u IX nedelji ( cenim u nekih poslednjih 10 dana) ide samo ispiranje.
Uvodjenje prave ventilacije je bio pun pogodak, sto zbog samih biljaka i njihovih potreba za svezim vazduhom, sto zbog mirisa. Jedino je fora u tome sto ne moze da radi non-stop jer bukvalno isisava svu vlagu iz box-a, tako da ga drzim na timer-u.
Ono sto me jako interesuje je procena kada treba da "skinem" biljoze?
Po zvanichnom toku ostale su josh 2 nedelje (po nirvani a i po nekim drugim seedbank-ovima koji drze WW). Gledajutji odnos braon boja vs. "ostale" boje na bud-ovima, cenim da je to negde oko 50% naspram 50%. Vashe mishljenje je:signs046: svakako...

Pozdrav do sledetjeg javljanja:wave::wave::wave:
 

gloss_zelenky

Vutra Veteran
01.09.2006
920
28
48
77
Znači one su sada 49 dana od početka cvjetanja? Cepni si po 2-3 vrhića(svaki vrhić
nek je velik dovoljno za jedan dobar joint)
sa sredine biljke i sa vrha. Taman će ti se fino posušiti za tjedan dana
pa možeš i sam procjeniti..ako je slabo znači da treba još vremena,
ali ako te otkine znači da će biti još i bolje kroz tih tjedan-dva :icon_mrgreen:

:maryjane:
 

Tarki

Aktivan Član
11.01.2008
1.184
139
0
37
ne znam kad da ih skines
al nemres fulat u principu
jer imas gaaadne kujeee :D
svaka cast
:respect:
 

Nameless_One

Aktivan Član
07.09.2008
53
1
8
40
Kada sam se upustio u sve ovo ( grow ) odmah na samom pochetku sam prochitao da je mnogo lakshe klonirati biljke i tako imati podmladak nego stalno kretati iznova od faze KLIJANJA.
Pokushao sam par puta do sad, da skinem "pelcere", prema uputstvima iz teme o kloniranju, ali sve se to zavrshavalo neuspeshno.

Posto sam odluchio da uradim odmah po zavrshteku ovog grow-a i drugi ( a stvarno bi me smorilo sve ono preko Aliena, jedino zalim sto netju probati uzgoj neke druge sorte , mada polako ima vremena), reshim ja da skinem pelcere (2 sam skinuo) bez obzira sto su biljke bile u VII nedelji faze cvetanja ( stavio sam ih proshlog ponedeljka 08.12 i rekao ako uhvate zadnji voz ok ako ne nikom nista).
1 pelcer je istrulio gotovo za 24h. Jednostavno se stabljika nekako skrhala sva, ja je dodirnem, ona se presavila na pola i bacio sam je odmah. Ovaj drugi sam ostavio i evo jutros vidim da je pustila prve korenchitje. :carrot::carrot::carrot:
Evo slika:




*******BTW koristio sam CLONE NAA rooting powder, "dzifije", i po nechijem savetu sa foruma ( mislim Shclomovom) the Teglu, zarezao sam pod 45 stepeni i josh plus rasekao jeno 1,5 cm uzduzno ( tako kazu u growers bible da treba i da je delotvorno) ,uvaljao u prashak, pa stavio u jiffy. "Provetravao" teglu ujutru i uveche , i nekoliko puta dodao malo vode na dno.

Zasto sam postovao sve ovo ( konachno ) : da li neko od iskusnijih moze da mi kaze:
1. da li je ovo sluchajno uspelo ,s'obzirom na to da sam pelcer skinuo jako kasno ili...?
2. da li tje se biljka odrzati?
3.sta sada? Koliko josh da drzim biljchicu u tegli?
4. ako stignem do presadjivanja, da li se biljka jednostavno spusti u zemlju ili se pre toga nesto uradi sa dzifijem ?

5. na mestu gde sam odrezao mali cvet pojavila su se neka dva mala izrashtaja, sta su oni ? ( vide se na tretjoj slici )?


* ako sve bude ok od ove biljke tju napraviti majku pa tju za jedno mesec dana skinuti pelcere od nje i ako to uspe upustitju se u moj II grow... a do tad :rasta1:
 

HazeSeeker

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.09.2008
2.240
1.666
188
Amsterdam-Barcelona-Prague
www.vutra.org
OVO JE JAKO ZANIMLJIVO , STVARNO NEMAM NIKakvog znanja o clonovima u fazi cvjetanja ...ali kad se korjen formira stavi ju u saksiju pa cemo vidjet...ali jako zanimljivo !!!!
Iako mislim da se nemoze biljka ponovo vratit u veg fazu ... i bas zato mi nije jasno kako to da se odrzal i pustila korjen , hoceli ona rast??? KAO sto sam reko na pocetku jako zanimljivo bas me zanima sta ce se dogodit.
AJDE iskusnjare ...sta ce bit dalje????
 

zelenikawasaki

Aktivan Član
07.06.2008
261
8
0
37
e botanic moj trebas ti jos puno puno citati...
biljka se MODJE vratit u veg fazu sto posto (gledo neki video (moguce perfect gardens...) di lik ima biljku koja mu cvjeta 3-4 puta)
ali sa samim time se i kvaliteta smanjuje (neznam kolko ni zasto).
pis.
edit:
nisam iskusnjara al odm mogu rec da ce "normalno" rast i cvjetat.
:hippy:
 

Nameless_One

Aktivan Član
07.09.2008
53
1
8
40
VIII nedelja cvetanja 15.12-22.12:
(18.12)
Uh ljudi jedva chekam kraj ! :))) Ne mogu da glumim tajmer vishe svako jutro. Naime, imam tajmer( i to 2 kom.), ali u poslednje 3 nedelje je prostora u boxu premalo pa vrata po notji ostaju otvorena da se biljke ne bi guzvale, sto znachi da svako jutro moram tacno u 8:00 h glumiti chika tajmera, jer svetlo ide u off a vrata se moraju zatvoriti da bi tama radila svoje...
Definitivno, sledetji put 3 ili max. 4 biljke. Dosta mi je guzve u xubo...

Nego, da ne skretjem sa main teme. Ostalo je malo vishe od nedelju dana ( precizno josh 9 dana => 28.12. bi po regularnom toku bio zavrshetak 9. nedelje, mada ko zna, mozda mora da se produzi videtjemo).
Prestao sa djubrenjem. Ushli smo u rezim 200 do 250 ml H2O svaki drugi dan i tako tje ostati do kraja ( naravno ako vidim da je isuvishe vlazna zemlja ne dolivam, znachi ne super striktno nalivanje vodom )

---->mogu josh da stvaim, ali da ne smaram sa slikama, poshto su slike od poslednje 3 nedelje skoro identichne, tako da dosta je...
___________________________________

Evo su rezultati orezivanja "vishka" listova ( ako sme tako da se kaze):


Eh, da sam samo to orezivanje malo ranije uradio bilo bi extra sad. Nego, da li kad budem skidao, da skinem prvo ove gornje delove oko top-ova i same topove, a da ovu dechurliju iz podnozija ostavim josh malo duze , cenim tu nishta ne moze da shkodi, ipak postoji razlika u izgledu top-ova i njihove okoline u odnosu na ove iz podnozija( nekako cenim da im treba sigurno malo vishe vremena).
_________________________________________________________________________

Mini prevremeni smoke report:
Dva head-itja skinuta pre 6-7 dana su :spliff:!!! Posto ovo nije zvanichni smoke report, ukratko :
1.ukus : pa ok, mada malo je 6 dana sushenja tako da ofc da tje biti bolji kad se "izkjuringuje" kako valja.
2.high efekat: za mene ubitachan, pravo jurenje zmajeva, prosto odushevljen ( nisam do sada probao "stranknju")
3.stoned efekat : jak, leden, na pochetku super relaxirajutji, mada ipak osetno iscrpljujutji kasnije
4.sletanje : u etapama, postepeno i kako bih rekao, kvalitetno, kao avionom. nema onog pada kao od domatjice :sve fino sve super i samo bljas, nego bash onako kako treba
i to je ono sto mi se najvishe i svidja bash takvo spushtanje... to be continued
_________________________________________________________________________

The Story of my WW Clone... (2)


Korenje je pochelo bujati na sve strane i reshio sam je presaditi za pochetak u chashu...
Odluchio sam da je bar josh nedelju dana drzim u tegli, mislim da joj visok stepen vlage i dalje treba i da nije josh dovoljno ojachala. Na rezimu je 24/0 h ali pod stednom crvenog s. 1100 lum ,12h, a kad biljoze iz box-a stavim pod hps i nju ubacim u box na 12 h sa biljozama i tako u krug. Ofc. ,24/0 je zbog tendencije povratka u vege fazu.
Desio mi se mali peh:
Uvek do sada sam sa njom bio super pazljiv, sve do juche, kad sam hteo da izluftiram teglu. Omakne mi se chasha i po podu se prospe cela , ali jiffy je ipak odradio posao, tako da je "kokos-piljevina " ostala oko korena nije se rasturilo nishta. Vratim sve to lepo u chashu i evo ovo su slike od jutros deluje OK :icon_smile: ali stresovana 100 po 100. cenim da tje preziveti bar za sad.

Sve u svemu zachin C ili Vegeta, dodje mu isto, ja zadovoljan, toliko za ovaj put, poz.....:hippy:
 

Stoner

Aktivan Član
11.12.2006
856
285
83
24
ovakih nam treba vise nemoj stat samo nastavi ljepe su ti biljke i zdravo završeno izlgledaju i bas mi je drago da ti se nirvana ok pokazala jer meni nije pa ajd bar nekome :carrot:
evo nema se što reci nego BRAVO i ocekujemo josh fotki sa sušenja i pokoju macro :D

pozz i uzivaj u svom dimu vrhunskom dimu ...

al svejedno pogledaj da se rješiš još koje police pa vrati ju kasnije :) ... jebesh gazdu stana :D
 

SuperAngel

Aktivan Član
15.12.2008
375
66
0
41
Nameless_One je napisao(la):
Nego, da li kad budem skidao, da skinem prvo ove gornje delove oko top-ova i same topove, a da ovu dechurliju iz podnozija ostavim josh malo duze , cenim tu nishta ne moze da shkodi, ipak postoji razlika u izgledu top-ova i njihove okoline u odnosu na ove iz podnozija( nekako cenim da im treba sigurno malo vishe vremena).

E to i mene zanima. Mislim da bi bilo previše stresa to napraviti al me baš zanima jel ima netko ko je probao ili zna nešto o tome?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.