White Whidow by Nirvana, HPS 400W

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Nameless_One

Aktivan Član
07.09.2008
53
1
8
40
Eh, znam da bi bilo lepo sloziti dnevnik ( imam negde odo 50 slika za ovaj grow do sada) ali jako me smara ovaj upload slika tako da sam postovao samo ove tri slike :


Ukratko:
seme je white widow od nirvane x 10;;;
hps 400 w od pocetka;
saksije 6 l;
zemlja = mix humusa, ilovache,peska,composta, glin.kuglica,perlita sve po ps-u;
nikakvi problemi do sada
*u vege fazi : h20 i h20+h202, kad god je suvo , u prve dve nedelje lemagro starter u druge dve lemagro vegetative djubrivo;

5 zenki ( 5 muzijaka -> odstranjeni)
*u fazi cvetanja do sad 1 podjubreno sa lemagro fruit i juche sa floravita za cvetanje ( to dva sredstva tju kombinovati do kraja , naravano umereno :)))

Posto mi je ovo drugi grow ( prvi je bio nesupeshan 2x domatjica muzjaci) i prvi put su mi biljke u fazi cvetanja , sve ovo sam postovao samo iz razloga sto bih zeleo da malo prokomentarishete kako vam se chini moja bashtica.
ZNACHI KOMENTARI DOBRODOSHLI
 
  • Sviđa mi se
Reactions: HazeSeeker

badzo

Banned
Banovan
16.10.2008
39
0
0
39
ljeba bastica,samo napred, ljep si pogodak dobijo 5 - 5, ja sam imo 8 samo 3 zenke, znaci 3-5 muzjaci su pobjedili al nema veze jos malo da porastu pa cu i ja da postavim slike da vidite,puno srece sa urodom
 

Nameless_One

Aktivan Član
07.09.2008
53
1
8
40
E pa ovako. Posto sam video da su admini prebacili ovaj moj post u » Dnevnik uzgoja » sekciju rek'o odvojitju malo vremena i sklopitju dnevnik od slika koje imam. Naravno, posto su biljke sada u skoro 5.nedelji cvetanja slike i komentari do sad bitje u fast forward rezimu.

The begining :

-23.09 stiglo pismo od aliena sa 10 semenki White Widow-ki (by nirvana , ebg nisam imao pare za ozbiljnije tj. skuplje seme)


-24.09.stavljeno na klijanje :

-26.09 tj 1 dan od stavljanja na klijanje skoro sve priklijalo:


i posadjeno u zemlju :


za taj prvi presad napravljen mix od 20%perlita, 60% komposta, 20% bio humusa

01.10 prvi listovi :
 

Nameless_One

Aktivan Član
07.09.2008
53
1
8
40
svetlo HPS 400W, 18/6 na dalje>>>>>
oko 10.10 presadjene u saksije od 6 litara ( za ove dve nisam imao mesta reshio sam ih malo kasnije, presadjivanjem u flashe od kole)
zemlja = mix bio humusa, ilovache,peska,composta, glin.kuglica,perlita


12.10


19.10


24.10
 

elephant0r

Vutra Veteran
17.09.2007
1.495
60
0
39
Wow.. nicee
bas mi fino, zdravo i zadovoljno djeluju :)

Kad ces to bacit na cvitanje?? meni se cini da si vec moga..
 

Nameless_One

Aktivan Član
07.09.2008
53
1
8
40
rezim svetla 12/12 od sad pa na dalje...

I nedelja cvetanja 27.10-03.11
(28.10):

box, dve za koje nisam imao mesta pa su zavrshile u flashama, i malo chudna konfiguracija listova ( ova je kasnije ispala mudonja)


II nedelja cvetanja 03.11-10.11: tema chudnim spletom okolnosti pochinje bash sa slikama koje odgovaraju ovom periodu tako da te slike imate na pochetku ove teme. inace sve regularno pojavile se prve pistile...
na kraju druge nadelje sam znao na chemu sam : od 8 biljki u skasijama ispalo je 5 zenki + od 2 u flashama od kole ispala 1 zenka == od 10 semenki ispalo 6 zenki sto cenim da i nije tako loshe s'obzirom da ovo niranino seme i nije neko po kvalitetu;

III nedelja cvetanja 10.11-17.11 :
(10.11):

(13.11):
 

Nameless_One

Aktivan Član
07.09.2008
53
1
8
40
IV nedelja cvetanja 17.10-23.10 :
(20.11):

*treca po redu je jedna od one dve koje su morale u flashe od kole zbog nedostatka prostora; kasnije sam je presadio u vetju saksiju i fino napreduje...




*************************************************************************
Sto se tiche prihrane u opticaju su sledetji preparati :
-Floravit za listanje
-Floravit za cvetanje
-LeMaGro Starter
-LeMaGro Vegetative
-LeMaGro Fruit
Sta je upotrebljeno u vege fazi : 1 starter ( 5gr/2lit vode) 1 vegetative ( isto 5gr...)
od pre dve nedelje odluchio sam da djubrim kombinovano na sledetji nachin:
*svake nedelje dobiju po 300ml ( od rastvora 5gr/2lit) LeMaGro Fruit
**svake srede dobiju po 250ml ( od rastvrora 1 zapushach/2lit) Floravit za cvetanje
ZASTO? zato sto oba sredstva pokrivaju slichne udela NPK (za fazu cvetanja) ali se razlikuju u sadrzaju mikroelemenata, pa cenim da kombinovanjem mogu da pokrijem siri spektar i to je jedini razlog
***naravno voda otprilike redje nego u vege fazi ali bude to 1 do 2 puta maks. nedeljno sa po 250ml cesmushe proverenog ph-a

-prosecna temp/vlaznost u boxu
upaljen HPS 24C-27C/ vlaznost izmedju 40 i 50
ugasen HPS 18C-21C/ vlaznost izmedju 60 i 70
-ventilacija realizovana preko klasicnog kutjnog vetilatora ( mozda tje vam delovati chudno zasto je okrenut ka spolja. Deluje kao da samo izbacuje vazduh a i ubacuje, jel se stvara razlika u protiscima tako da u nivou iznad hps ulazi svez vazduh itd...Inache radi kad radi HPS


Vetjih problema tj. nikakvih problema do sada nisam imao, i koliko mi se chini cenim da tje sve biti ok, mada moram i dalje biti oprezan, ko zna sta sve moze da krene po Marfiju...
*************************************************************************

Do ovde je bio ubrzani pregled .Od sad pa na dalje tju postovati regularne izvestaje na nedeljnoj bazi ...
 

Stoner

Aktivan Član
11.12.2006
856
285
83
24
makni si te police iz šupe i bit će ti bolje samo ti rade sjenu i blokiraju dobru cirkulaciju zraka ova dole biljka bila bi puno većih budova da ju nisi zakrio pola sa tom policom sve si to makni isprazni ostavi eventualno jednu policu ovu sa strane to je moje mišljenje a sad ti kako ćeš ...
inače zdravo igledaju no nirvana nije moj favorit :( nadam se da ćeš ti biti zadovoljniji no meni je njihova genetika uglavnom losa ...
znaš onu staru kolko para tolko muzike :D
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
Fakat, slažem se sa botaničarom, extra lijep diary.....
Hashboy (ako se dobro sjećam) isto jee napravio fin dnevnik, ali za to treba vremena i baš onooo... slikati, tipkati, voditi dnevnik (kućni - mislim za svaku biljku) pa i online.... fakat što jes' jes' uzima dosta vremena....
Jako jako lijepo.... biće ovo extra na kraju..... :)
 

Nameless_One

Aktivan Član
07.09.2008
53
1
8
40
@Stoner: Znam koliko se gubi zbog polica. Drage volje bi sklonio ostale police, ali nazalost to nije mogutje. One police koje sam uspeo da otklonim uspeo sam , ali resto jednostavno nisam u mogutjnosti iz tog razloga sto su police od iverice i sto je sve u sphajzu bash matoro , mislim jedno 30 godina staro , i u pokushaju da razshrafim prosto se mrve... ( u podnoziju mozete videti chak i neki keramichki vodokotlitj od pola tone, ali ja nista ne smem da diram zato sto stan nije moj i kad tad tju morati da se selim, a ne bih voleo da tada moram da polazem rachune i da se pravdam za inventar; to bi bila scena: gazda pita gde je moja polica iz shpajza? a ja mrtav ladan znate morao sam da je sklonim smetala mi dok sam uzgajao vuju :) )

Inache u sledetjem update-u tje te viditi , ona mala za koju si rekao da je zaklonjena je reshena drobljenjem police ispod nje tako da je sada pod svetloshtju u full-u i to je to.

@Rest : hvala na pohvalama i komentarima ljudi :)))

Juche sam imao i nedeljno sredjivanje boxa i povadio sam sve biljke napolje i skontao da za 5 biljaka ja nemam uslova a kamoli 6 koliko ih imam sada. Prosto guzvanjac. To se vidi po onim biljkama koje su najdalje od vrata tj. ispod venta.
Kad sam ih pogledao i uporedio sa ostalim biljkama jasno se vidi da nisu formirale cvetove u donjim oblastima stabla a to je zbog male osvetljenosti, zbog police koja je iza njih. Logichno promenio sam im mesta malo i ubudujte tju to da radim josh cheshtje da bi sve dobile dovoljno svetlosti do kraja... a generalno za sledetji grow fem seme i lepo 4 biljke i sve full. Cenim da je glupo neupotrebiti 3m visine boxa , tako da bolje 4 biljke ali da idu na cvetanje kad dostignu oko 1m otprilike...
 

elephant0r

Vutra Veteran
17.09.2007
1.495
60
0
39
Heh rodjo.. tvoji uslovi su najbolji za 12/12 iz starta.. ako nemas puno mjesta cemu uopce vegetacija? Dosta 2 tjedna da odrade na 18/6 pa bacaj odmah 12/12 i mirna bosna.
 

Nameless_One

Aktivan Član
07.09.2008
53
1
8
40
V nedelja cvetanja 24.11-01.12
(27.11):




Kao sto rekoh negde gore, skidanjem police( to je nazalost poslednja koja je mogla da se skine, tako da je efektivna velicina prostora boxa postignuta i to je to ), napravio sam vishe prostora za biljku koja je bila skoro u senci, i za sad mi se chini mi se da je malo dodala gas...
Ovo sto svetli sa poda je jedno obicno e 27 grlo i stedna philips 20w ~~ 1100 lum
Stoji mi ta stedna od kad su mi klonovi propali pa posto je u tim donjim delovima bash mrachno pomislih sto da je ne postavim na patos. E sad jeste da to nishta ne znachi u odnosu na hps ali eto bolje da svetli nego da stoji u ormaru i cheka neke nove biljke i novu vege ili kloning fazu.
U globalu stanje redovno, deluje mi sve ok; Posto sam na pola faze cvetanja od nedelje kretjem sa full dozama za djubrivo ( ono sto su propisali proizvodjachi). Cenim da im netje smetati jel sad im treba najvishe "hrane". Normalno netju preterivati, to se podrazumeva.
Pocheli su pri podnoziju svake biljke polako da otpadaju listici ( za sad samo 3-4 ali koliko sam procitao to je normalno u ovoj fazi ).
Trudim se da vlaznost u boxu drzim na oko 40 ( tj. izmedju 38 i 42) jel se bojim da ne neki bud ne zabudja ili slicno ( citao sam da WW spada u "osetljive" sorte po tom pitanju, pa kao preventiva).

Pretposlednja i pret-pretposlednja slika predstavljaju zapravo istu biljku. Ono sto mi je malo chudno u vezi ove curice je sledetje : pored toga sto malo kasni za ostalih 5 biljaka postoji i odredjena fizioloshka razlika u odnosu na ostalih 5. Naime mozete videti razliku u listovima ( njeni su duzi i uzi) a i pistile su joj malo drugacije boje ( vishe vuku na zutjkasto , kodostalih su belichaste ) i nekako su spicastije i izduzenije. No s'obzirom na to da svi znamo da je WW zapravo CROSS sorta to mozda i nije tako chudno . Cisto da napomenem.

Ako neko sa malo vishe 'grou ekspirijensa' moze da prokomentarishe kako mu se chine za skoro 5 punih nedelja, jer sam ja u tripu da i nisu u full-u svog potencijala. Cenim da su do sad bud-ovi mogli biti i vetji. Sta vi mislite?

Toliko za ovo javljanje...
Odo da :bong7bp: nesto , umori se od ovolikog pisanja :hehe:...............................
 

ZonoM

Aktivan Član
11.03.2008
260
5
0
38
Nisam jako strucan ali i meni se cini da su ti headovi trebali biti mnogo veci za ovo vreme.A sto se tice te biljke koja je drugacija,verovatno je taj fenotip drugi.Vise vuce na sativu.Kazu ljudi ta Nirvana nevalja.Sledeci put ptobaj nesto drugo.

Al kako god guraj do kraja i bit ces jako zadovoljan.Probao sam WW od nirvane koja je gajena napolju i mogu ti reci da je bila vise nego odlicna,i rad i ukus i miris.
 

Nameless_One

Aktivan Član
07.09.2008
53
1
8
40
VI nedelja cvetanja 01.12-08.12
(04.12):




Poz ljudi! Evo nas u sestoj nedelji. Generalno nisam prezadovoljan velicinom bud-ova. No, sta je tu je. Guzva u boxu, donji delovi biljaka slabije napreduju. Realno, s'obzirom da mi je ovo prvi zvanicni grow, moglo je i bolje, mada ima vremena tek sam pocheo...

Na tretjoj slici je ona biljka sto malo (vishe) zaostaje za ostalim biljkama( ona sto se razlikuje od ostalih)

Peta slika, ako neko moze da mi kaze da li je ok ova gustina grana u podnoziju, cisto da znam za ubudutje. Ja nastojim da dole ima sto vishe prostora...

Moze se primetiti ako se malo detaljnije pogleda da mi se na listovima pri vrhu (skoro svakog) javila mala promena boje u zutjkastu ( pretposlednja slika,tu se bash vidi, mogutji problemi sa magnezijumom mozda na vidiku). To se pojavilo pre nekoliko dana i mogu retji da je stabilno, nema sirenja dalje po listovima...

"Pobraonile" pistile ( ne mnogo ali ima po 2-3 braonkaste na skoro svakom bud-u).

Josh jedna stvar, pre npr. 10-tak dana vrhovi (glavni budovi) biljaka su pri dodiru bili nekako svezi ,vlazni,lepljivi. I dalje je tako u globalu, ali imam utisak kao da su postali malo "suvlji". Jer to samo deo mog tripa ili je to normalno u ovoj fazi cvetanja?

POZ do narednog javljanja...:rasta1:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.