White Whidow Feminised, 600 W HPS

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
16.06.2015
9
2
3
Pozdrav svima...Kako sam tek nedavno krenuo s prvim grow-om dosad sam samo citao i pokusavao nauciti sto vise od iskusnih clanova ovdje .Kako je krenuo prvi grow tako sam se i susreo s prvim problemom.Najme radi se o sljedecem :

Sjeme: White Widow Feminizirano
Rasvijeta: GrowExpress Sylvania 600w + Cool Tube (koji jos to nije)
Box:120x120x200
Zemlja:Tera Magma+Perlit

Sjemenke su proklijale vec drugi dan i stavio sam ih u male teglice .Jedna sjemenka je izbacila stabiljku i par listica vec dan nakon sadnje.Medjutim u pocetku kako je bilo sunca sam ih drzao na prozoru i ta jedna mi se cinila ok ali danas nakon sto sam ih stavio u box savili su se listovi prema dole(stavit cu dole slike) ali ostale su uspijele izaci iz ljuskice ali mi ne izgledaju dobro.Lampa mi je skroz na vrhu boxa tj barem sam tako postavio u nadi da im nece biti previse svijetla za pocetak.Ostavio bi ih na prozoru medjutim jako je oblacno pa sam mislio da je bolje ovako.Uvjeti u boxu nisu idealni Temp je : 32 Vlaznost : 41
Svijestan sam da treba spustiti temperaturu medjutim ja pokusavam procijeniti dali se radi o visku ili manjku vode .Ako je nesto trece slobodno me pošpotajte.
Nadam se da ce slike pomoci strah me vaditi iz toplog boxa da nebi dozivjele sok jer je danas dosta hladnije.Eto svaka ideja i pomoc je dobro dosla!Kazem prvi mi je grow i malo me panika uhvatila nebih zelio izgubiti biljcice :( Pozdrav svima i unaprijed hvala na pomoci

! IMG_0188.JPG IMG_0189.JPG IMG_0190.JPG IMG_0191.JPG IMG_0192.JPG IMG_0193.JPG

Cini mi se kao da je stabiljcica zdravo zelene boje ali kako ide prema listovima tako je tamnija...(mozda kaj pomogne)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: jesam

jesam

rokenrolerica
Urednik
Moderator
14.01.2012
2.238
10.097
358
ne brini :), sve je to OK, ispravit će se
nemaš problem, ali bi mogao otvoriti ovim postom dnevnik uzgoja :) gdje ćeš dobiti svu moguću pomoć i pratnju kroz cijeli grow
možda da pitaš nekog od moderatora da ti ga premjesti?
btw, dobrodošao :wave:
 
16.06.2015
9
2
3
Uf sad mi je lakse :) Budem sve pofotkao kako spada kad ugasim lampe da ih ne stresiram nepotrebno! I eto ovim putem molim moderatore ako bi prebacili u dnevnike da jos nekaj ne zeznem ! Danas zavrsavamo drugi dan od kad su izasle iz ljuskica pa nam pozelite srecu. Nisam napisao ph vode mi je bila 7,5 (mjerim onom tekucinicom u epruveti) pa sam spustio na 6.5 sa limunskom kiselinom u granulicama . Trenutno me temperatura i vlaga malo brinu dok ne pospijim taj cooltube kako spada...Trenutno je spojeno tako da vent (vk100) uvlaci zrak kroz cooltube i puse ga van boxa.Fora je da nisam stavio aluflex cjev na drugi dio kod grla da mi vuce malo i topli zrak iz boxa (nije namjerno neg nemam trenutno para za poseban vent koji ce ic na cool tube)
Obicnim sobnim ventilatorom upuhujem zrak iz sobe u box i pasivnim rupicama kaj su na boxu! Sav sam u panici jedva cekam da malo ojacaju biljke da mogu malo odahnuti ! Sve mi je to nekak sumnjivo :)
 

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.023
2.718
twitch.tv
  • Sviđa mi se
Reactions: Stipe

sharp

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
27.08.2011
1.253
2.610
188
Haj Nehaj
vadi ih iz tih eko(reciklirani materijal) posuda sto je prije moguce , dok jos korijen nije stigao do povrsine posude , bit ce sr...a!
presadi ih u plasticnjace 2 l. zapremine.
sretno,
 
16.06.2015
9
2
3
Da ih ne presadjujem 2 puta dali bi bilo ok da ih presadim u tegle 12l zapremnine koje sam im i namjenio?Mislio sam ih ostaviti u ovim posudicama bar dok listovi malo ne ojacaju.

Dali da spustam lampu ili da ju ostavim gore pri vrhu? Citao sam tu na forumu da prejaka svijetlost u pocetku moze nastetiti biljci?
 

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.586
2.598
Reflektor ti mora biti na dosta manjoj udaljenosti od sadašnje.Kažeš da si ga digao na vrh boxa.
To je daleko i biljke će ti se izdužiti ganjajući svjetlo.
barem sam tako postavio u nadi da im nece biti previse svijetla za pocetak
Svjetla nikad dosta :D
50-tak cm za početak bi bilo dobro dok ne snimiš pravu temperaturu dok radi svjetlo,no ventilator pod hitno spoji flexi-crijevom na CT i na najače,nek izvlači topli zrak van iz boxa :)
Ovaj vent ti košta malo preko 100 kn i jako bi bio dobar za tvoj box,pogotovo što ga možeš okačiti horizontalno da puše između biljki i hps-ice.
560622_BB_00_FB.EPS_1000.jpg

Što se tiče vlage,možeš ju podići da improviziraš nešto sa posudom,ručnikom i vodom.No to neka te ne zabrinjava ionako će je za mjesec dana biti i previše kad se pojača lisna masa biljaka.
dizanje-vlage-jpg.18704

Biljke izgledaju normalno i dobro.Te kartonske posudice su shranje ako zajedno sa njima presađuješ...inače možeš ih držati u njima do presađivanja u posude u kojima će ti biljke biti do kraja...za cca-10-tak dana.Onda ih presadi.Samo prati koliko je vlažna zemlja,dase ne presušuje puno...jer taj karton pije više od biljki.Slobodno zaljevaj da bude i on vlažan.

Samo odradi CT kako spada i ne sekiraj se.
Sretno.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Meskalito
16.06.2015
9
2
3
Hvala puno na savjetima! Trebam sad izgurati koji dan ovako pa cim cu bit pri novcima kupit cu sve potrebno jer jos nemam ni lanac za regulirat visinu pa sam stavio biljke na poviseno da budu blize lampi kako si savjetovao.Lampa je sada oko 65 cm iznad biljkica pa cu vidjet kako ce se ponasati Temp je pala na 28 pa mi je malo lakse.Stavio sam Mokre rucnike i posudice s vodom al ne raste vlaznost .Zemlja je vlazna tako da se nadam da nece biti problema.Kad ugasim HPS cu sve ljepo poslikati da vam bude jasnije s cim se borim... Jos jednom hvala svima!
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.260
35.790
2.698
Weed California USA
Ako nemres odmah spustit lampu, digni biljke k lampi :p Mos i na 60ak cm drzat u pocetku. Ako mozes temp. spustit ispod 30 nemoj CT ni stavljat. Samo dobar reflekor i eto ti puno vise lumena.
Kolko ce tocno biljaka ic u box, i cije su to opce sjemenke?

Sretan grow ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: nickstarter
08.03.2015
149
125
43
33
Mislim da si i sam svjestan da na nekim stvarima moraš poradit pod hitno bez obzira što nemaš novaca bar se pokušaj držati savjeta koje ti je dao Bizzzo i VenloNL, dobrodošao i sretno...​
 
  • Sviđa mi se
Reactions: nickstarter
16.06.2015
9
2
3
Evo malo bolje fotke bez hps-a i par na kojima se vidi kako sam sve pospojio...Sto se tice kolicine stvari stoje ovako: Narucio sam 5 sjemenki doticne sorte i proklijale su sve.Pa koliko ih opstane probat cu se nekako snaci.Nisam uspio nigdje naci koliko bi bilo optimalno jer su ljudi grow-ali i vise i manje.Ako postane guzva probati cu preseliti visak negdje u outdoor.Sjemenke su Royal Qeen Seeds i zasad ih je pet u teglicama(fotke u prilogu).Primam sve sale na racun regulacije udaljenosti od lampe kao sto cete vidjeti iz prilozenog...Da budem iskren i dalje su mi malo sumnjive.Sutra me nema doma skoro cijeli dan i nadam se da ce prezivjeti.Planiram im zasad davati 20 sati svjetlosti i 4 sata mraka pa ako sam krivo postupio molim vas ispravite me ! Sto se tice temperature i vlage sve mi je jasno no nazalost stvari su kakve jesu i soping cu obaviti cim budem mogao.
I dalje jedina stvar u koju nisam siguran je li zemlja suha ili prevlazna.Na opip mi se ocini ok ali kako prvi puta ovo radim bojim se da sam u krivu.Sada nakon sto je ugasen Hps i kako sam pofotkao biljcice cini mi se da su zdrave boje al me brine sto su neke tako objesene...Nadam se da cu se educirati po pitanju vlaznosti jer o ostalom sam dobio barem neki osjecaj!

Ako slucajno ima neko s malo vise strpljenja kog bi mogao ugnjaviti u inbox s nekim banalnim ali meni nejasnim pitanjima nek se javi! Chevape rjesašavam pod obavezno!
 

Prilozi

  • IMG_0198.JPG
    IMG_0198.JPG
    181,3 KB · Pregleda: 44
  • IMG_0199.JPG
    IMG_0199.JPG
    164,3 KB · Pregleda: 43
  • IMG_0200.JPG
    IMG_0200.JPG
    149,5 KB · Pregleda: 42
  • IMG_0201.JPG
    IMG_0201.JPG
    150 KB · Pregleda: 42
  • IMG_0202.JPG
    IMG_0202.JPG
    133,7 KB · Pregleda: 44
  • IMG_0203.JPG
    IMG_0203.JPG
    292,5 KB · Pregleda: 42
  • IMG_0204.JPG
    IMG_0204.JPG
    288,1 KB · Pregleda: 43
  • IMG_0205.JPG
    IMG_0205.JPG
    169,8 KB · Pregleda: 42
  • IMG_0206.JPG
    IMG_0206.JPG
    161,5 KB · Pregleda: 43
  • IMG_0207.JPG
    IMG_0207.JPG
    131,1 KB · Pregleda: 42
  • IMG_0208.JPG
    IMG_0208.JPG
    107,7 KB · Pregleda: 43
  • IMG_0209.JPG
    IMG_0209.JPG
    127,2 KB · Pregleda: 45
  • IMG_0210.JPG
    IMG_0210.JPG
    131,9 KB · Pregleda: 42
  • IMG_0211.JPG
    IMG_0211.JPG
    221,6 KB · Pregleda: 44
Poslednja izmena:

irieman

Voodoo Chile
Prijatelj Foruma
28.03.2013
2.661
11.877
358
Socotra Island
eelslap.com
Sve je ok kompa , male izgledaju ok . Možeš noktom ili pincetom pažljivo da skloniš ljuske od semenke i pripazi da ti se ne sruši ta kula od saksija pa da bude belaja bezveze . Nisi u naslovu lepo napisao ime straina ili je ovo nešto novo :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: nickstarter
16.06.2015
9
2
3
Ime Straina je White Widow (Royal Queen Seeds) i koliko vidim pise u naslovu! Moderatori su mi to preselili u dnevnike i napisali sve potrebno posto sam novi :) Evo par fotki od danas.Izduzile su se pa sam ih priblizio jos lampi .Trenutno su na 20/4 (Dan-Mrak).Sutra rijesim lanac pa ce bit malo lakse. Ujutro sam ih malo zalio prije paljenja lampe a sutra cu ih posteno zalit pa kaj bude,Vlaznost u boxu je mala i imam dojam da im fali vode.Ispravite me ako grijesim.
 

Prilozi

  • IMG_0224.JPG
    IMG_0224.JPG
    306,1 KB · Pregleda: 44
  • IMG_0227.JPG
    IMG_0227.JPG
    284,3 KB · Pregleda: 42
  • IMG_0228.JPG
    IMG_0228.JPG
    237,7 KB · Pregleda: 41

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.586
2.598
Klasika :D
Izdužile su se puno,hehe
Ajde fino natrpaj zemlje do vrha toga kartona i bliže lampi,kako smo i spominjali u postovima poviš.Ne zapinji za to zalijevanje nego zalij pošteno :D
Lanac obični tanki ti košta par kn/m ... i nije nekakva investicija.
Treba ti 2 x po 3 metra lanca i kupi si fino one spojnice/alkice za lanac.
200_200.jpg

To ti košta par lipa :) Lanac možeš provući radi lakšeg manipuliranja kroz
images
alikice za zavjese.Skiniš 2 u kući negdje sa prozora,neće nitko ni primjetiti :D
Nemoj mi padati na tim sitnicama a sve ostalo je ok ;)
 

Saša443

Izmedju planina i mora..
13.03.2013
2.378
8.618
258
kad si ih vec ostavio u tim nesrecnim posudama,onda ih barem zatrpaj zemljom do vrha,
da ti se ne slome posto su se izduzile...
 
16.06.2015
9
2
3
kad si ih vec ostavio u tim nesrecnim posudama,onda ih barem zatrpaj zemljom do vrha,
da ti se ne slome posto su se izduzile...

Jesam stavio sam zemlje do kraja i sad ljepo stoje.Na 50 cm su od lampe a veceras cu staviti na vjesalice.Nasao sam neki povoljni light hanger pa ako ga imaju kupim danas i postavim.Sto se tice tih eko teglica prijatelj mi je to preporucio jer je on sa time radio_Ocito nije najsretnije rijesenje ali kako sam rekao kroz koji dan sam ih mislio prebaciti u njihove 12 litarske tegle jer me strah presadjivati 2 puta.Za drugi puta cu slusati vase savjete.Spletom okolnosti mi se taj grow desio prije planiranog tako da ucim u hodu.Nisam imao vremena se dobro pripremiti.

Ako imate koju rijec upozorenja o postupku presadjivanja ili neki link koji bi mi mogao pomoci bit cu zahvalan!
 

irieman

Voodoo Chile
Prijatelj Foruma
28.03.2013
2.661
11.877
358
Socotra Island
eelslap.com
koliko vidim pise u naslovu
koliko ja vidim piše white whidow al' aj sad to nije ni bitno toliko. Što se tiče presađivanja , radi to pre zalivanja . Dakle kad zemlja bude suva okreneš naopako posudu i lako ispadne biljka sa celim grumenom zemlje .Jedino šta treba da paziš je da ne oštetiš korenje biljke , u suštini stvarno nije nikakva nauka .
 
  • Sviđa mi se
Reactions: nickstarter
16.06.2015
9
2
3
Da oprosti tek kasnije sam vidio gresku u naslovu. Naslov su mi moderatori napisali kad su selili u dnevnike. Pokusavam skuzit dali mogu ispravit al cini mi se da ce moderatori morat jer nemam tu opciju nigdje ponudjenu.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: irieman