White widow, 150HPS

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
26.05.2015
18
4
3
Wonderland
Ćao svima,

početnik sam ali sam dosta naučio sa ovog foruma. :) Dakle, trenutno kupujem materijal, a seme sam naručio sa RoyalQueenSeeds-a. Naručio sam još neku indiku, ali to otom potom. Naručio ivericu, kupio plastične profile za cevi ventilacije, pa sad da nabavim dodatnu opremu i naravno sijalicu dobru.

iemskm.jpg


Ventilacija:

Veličina mog budućeg box-a se vidi na slici kao i položaj ventilacije. Obzirom da će box biti smešten u ne izolovanoj prostoriji (skoro outdoor) rešio sam da ventilaciju sprovedem iz izolovane prostorije. Naravno pošto ne želim da se kroz cev vidi šta je tamo, malo sam zalomio cev na dole i okrenuo ponovo na gore. :) Nadam se da će moći u ovom slučaju da vazduh cirkuliše nesmetano. Na vrhu iznad sijalice planiram da postavim za izduv i jedan ventilator za kupatilo iste širine kao cev što je. Da li mislite da će biti dovoljno za cirkulaciju ili moram nabaviti veći ventilator?

Sijalica:

Za jednu/dve biljke koliko planiram da gajim, i ovu veličinu box-a mislim da je HPS od 150W sasvim dovoljna. Verovatno bih kupio i jednu MH od 250W za vegetaciju. Ispravite me ako nisam dobru računicu napravio.

Seme:

Kako sam gledao na sajtu, White Widow je savršen izbor za ovaj box obzirom da ne raste mnogo a solidno cveta. Ranije sam ga konzumirao i svideo mi se. :)

Izolacija:

Kupio sam foliju i stiropor. Sa unutrašnje strane ću staviti ovu foliju, a sa spoljašne stiropor. U ovom periodu mislim da ću moći da održim temperaturu i vlažnost vazduha, ali kada bude hladnije mislim da ništa neću moći da uradim. Jedino što mi pada na pamet je neka alternativna metoda grejanja samog box-a na primer putem onih cevi što se greju u kupatilima ako znate na šta mislim. Takođe planiram da silikonom potpuno izolujem ivice iverice i da napravim keder na vratancima kako bi potpuno sprečio mešanje vazduha, odnosno da vazduh cirkuliše isključivo putem ventilacije.

Zemlja, voda, đubrivo, gnojiva,...

Do ovoga još nisam stigao, za to ću se tek informisati i eventualno zatražiti savet.

Kad sklopim box šaljem slike.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: ZelenaGroznica

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.263
35.803
2.698
Weed California USA
Jedna biljka je taman za taj prostor. Ako vec ides i na MH onda uzmi isto 150W. Mh moze bit slabija nego hps u cvjetanju.
Ako si mislio na kuhinjsku foliju onda nemoj to. Ili mat bijela boja ili mylar ...eventualno ona za aute.
Zemlja: PotgrondH, Terra Magma, Florabella...i jos pokoja. Ima tema o zemljama pa pogledaj koje koristimo.
Prolistaj dnevnike pa vidi sto i kako. Plantella radi posao, a ima i boljih gnojiva.
Rijesti to sto prije jer inace to nije dnevnik ;)
 
26.05.2015
18
4
3
Wonderland
Nisam mogao da nađem MH ovde od 150W. Foliju sam kupio neku matiranu, mekanu ne znam kako da ti objasnim. OK baciću se na kupovinu zemlje, pročitao sam nešto otprilike treba da je pomešam sa malo stiropora da je ne gnječim,... Voda da odstoji 24 sata napolju da bi se sredila PH vrednost. Nego ne reče mi za ventilaciju ništa. :)
 

irieman

Voodoo Chile
Prijatelj Foruma
28.03.2013
2.667
11.915
358
Socotra Island
eelslap.com
Ne treba ti stiropor u zemlji prijatelju . Mozes da kupiš perlit pa da zamešaš 2-3 šake sa zemljom i to je ok . Valjalo bi da ubaciš neki PC vent unutra da malo meša vazduh i duva po biljkama .Nadam se da si razmišljao o hlađenju lampe . Idealan bi ti bio cooltube . Evo moj stari dnevnik pa pogledaj kako sam rešio hlađenje u boksu identičnih dimenzija https://www.vutra.org/threads/northern-lights-regular-50x50x120-150w-hps-lst.12474/
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Stipe

irieman

Voodoo Chile
Prijatelj Foruma
28.03.2013
2.667
11.915
358
Socotra Island
eelslap.com
Greje HPS veruj mi , a tek ide leto i velike vrućine . Cooltube jednom kupiš i završio si gomilu problema . Savetujem te jer sam prošao kroz istu stvar kao i ti i zato sam ti poslao link svog dnevnika , ali kako već hoćeš , na tebi je ...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Stipe

Lunnamoon

Rise and shine, Mister Freeman, rise and … shine
12.07.2014
565
866
113
Ako planiras i MH od 250 w,onda isto moras upaljac i prigusnicu novu da kupujes. Ja bih odradio ceo grow sa tom HPS 150w, pa za sledeci nabavi MH 150w. Ako ipak ubacujes 250w MH,onda nabavi i 250w HPS i tako odradi grow. Ako ti je do temperature, slicno ce u tom boxu grejati i 150w i 250w.
 

Mad Rabbit

I am not stoned, I am herbally medicated ;)
Poznanik Foruma
17.11.2014
2.390
13.407
358
Upravo tako.. ;) @Lunnamoon ti dobro kaže!!! Neces osjetit vecu razliku u temp. izmedju 150 i 250 w a takodjer nije preporučeno da se žarulja od 250 spaja na ballast od 150w.. vjeruj bolje rijesi mh od 150 i miran si.. tako sam i ja napravio.. :)) :wave: :joint:
 

Lunnamoon

Rise and shine, Mister Freeman, rise and … shine
12.07.2014
565
866
113
Posto iz nekog meni nepoznatog razloga ne mogu da otvorim konverzaciju sa tobom,tj PP, evo ti ovde odgovora, a admini ako zele kasnije neka obrisu: ako si resio novo da kupujes, probaj u http://www.*******.com/zlashtek/proizvodi/75 , ali skoro svu opremu imas na Kupujem-prodajem i Limundo/Kupindo
 
26.05.2015
18
4
3
Wonderland
Hajde pogledaću, ima na jednom mestu u BG-u ali za 250W sve. To mi je mnogo za ovu veličinu box-a.
PP nije radio jer sam iz predostrožnosti isključio tu opciju, ali sam ukapirao da nema veze pa sam sad vratio. :D
 

Lunnamoon

Rise and shine, Mister Freeman, rise and … shine
12.07.2014
565
866
113
Iskreno,150w je mozda najteze naci. Cekaj,koliko sam razumeo,ti zasad nemas nista od opreme ili ti samo sijalice fale? Ako bas neces 250w, a 150w ne mozes da nadjes, jedino ti resenje preostaje da vidis neku 200+w cfl...
 

Lunnamoon

Rise and shine, Mister Freeman, rise and … shine
12.07.2014
565
866
113
Ako ne planiras trening, onda msm da je 60cm neki minimum. Medjutim ako ih razgranas, tj neki opak hst/lst, treba ti veci. Pogledaj druge dnevnike sa tom jacinom sijalica, pa sam proceni. Moj box je 80x80cm (250w) i planirao sam 3 biljke,ali sticajemm okolnosti ostao sam na 2, mada bi mi bila guzva sada da je treca ostala zbog lst koji sam radio.
 

lauba

Zinfandel
Poznanik Foruma
01.01.2012
1.645
4.036
188
41
...a što se tiče 150 i 250 w razlika je u grijanju!U malom boxu(50,50,100)mi je 150w sa 3 pc venta i jedan onaj sa štipaljkom(tem.25C),a u velikom(60,80,150) 250w jedan pc vent za lampu,jedan veliki za miješanje zraka i kupaonski 250 kubnih metara na izlazu(tem. 28-32C);)! I jedna biljoza uz lst ti je superiška! Poslušaj savijete ostalih:djede: i sve bu to pet! Sretno!:)
 

Lunnamoon

Rise and shine, Mister Freeman, rise and … shine
12.07.2014
565
866
113
Druze, i ja sam prvi put radio lst, polomio glavnu grancicu, ali to je biljka,nastavlja da raste.... Ako bas nisi siguran, uradi topiranje, to ti je najlakse po meni, i nemas brines....
 

lauba

Zinfandel
Poznanik Foruma
01.01.2012
1.645
4.036
188
41
Ja sam sad probo toping, pa ču pustit da sporedne grane narastu pa ide lst,svaka grana na svoje mijesto plus još vrhovi od tih grana pošto mi vegetacija traje oko 40-50 dana!:rasta: Ugl ja sam u prvom grovu probo i top i scrog,a u drugom fim i lst!Jbg nekad i grana pukne,a nedo bog večeg zla,sve je to škola!;) Samo daj da što prije vidimo to sve na pravim slikama,a ne na skici!:puuuh::
 

Mad Rabbit

I am not stoned, I am herbally medicated ;)
Poznanik Foruma
17.11.2014
2.390
13.407
358
Ma meni je FIM zakon!!! ;) radio sam ga dva puta i ludilo koliko dobijes brancheva.. :zvezda:: :joint2: . Sory zbog spama... ;) pozz...