White widow 250W 1st grow indor

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
26.12.2009
2
0
0
39
Poz ljudi :icon_lol: ovo je moj prvi grow,u pitanju je sorta white widow mislim da je poznata svima po svom proverenom kvalitetu.Posto mi je prvi grow iskreno da kazem nemam iskustva u gajenju jer sam pocetnik ali sam procitao po forumu to sto me je interesovalo sto se tice gajenja i pogledao sam dosta dnevnika ali ipak znanja nikad dosta :icon_lol: zato se nadam da cete mi pomoci kroz grow,ipak praksa cini sarsensvto a verujem da ovde ima dosta profesionalaca :icon_lol: dakle da predjem na stvar.

Semena-white widow sorta

Stavio sam 6 semenki na vlaznu salvetu i preklopio istom stavio u kutiju plasticnu od keksa navukao na kutiju najlon kesu i sve to navukao kapom crnom i stavio na radijator kroz 2 dana 2 klice su odma izletele po 1,5 cm otprilike bele boje,za ove cetiri jos cekam da puste klice.

Zemlja mix

Zemlja-uvoz "Substral terra mgama" u jednu veliku posudu ubacio sam zemlju 60% pesak 10% stiropor 30%
lepo sve izmikso i ubacio u saksije koje sam kupio 20x20cm precnika od 3l inace zemlja je bila poprilicno vlazna a sto se tice kvaliteta 2 evra kosta 4litre zemlje inace cuo sam da je ta najbolja moz biti i nemora u svakom slucaju neverujem da sam pogresio sto se zemlje tice,
sledeci korak koji sam uradio postavio sam u 2 sakisije te 2 semenke koje su pustile klicu i stavio ih pod stednu sijalicu neku od 28w(emituje 125 redovnih kao) to je samo danas sto se tice svetla.

Sutra stavljam hps250w sa reflektorom(prvi grow cu pokusati sa 250w),sto se tice slika bice nebrinite,uskoro cu da slikam pa da postaim da vidite kako je sve to ispalo.E sad sto se tice box njega nemam trenutno :eek:hno: kad bude bice uskoro nadam se.Saksije mi stoje u sobi pa sad imam pitanje dali moze da se uradi grow u sobi ??? bez boxa.Sva pomoc potrebna,dajte savet,sugestije,primdbe.
 

CaNnDza

Aktivan Član
25.05.2009
493
17
28
Moze verovatno samo da ogradis tu sobu,cosak neki naprimer sa gipsanim tablama :) i bacis neki sobni vent unutra.Milna :D
 
26.12.2009
2
0
0
39
Ekstra ideja matori mogao bi da kupim gipsane ploce i da ih oblozim onom mayer folijom ako sam tacno napisao tako nekako se zove i pijcni ventilator dobra ideja hvala...tako nesto cu uraditi najverovatnije.
 

CaNnDza

Aktivan Član
25.05.2009
493
17
28
pa ne to ti je najlaske i bravo za foliju...vidi sam nekako istestiraj temperaturu vlagu protok vazduha,mozda ce ti trebati jos neki vent da izbacuje ali mozes povremeno da otvaras proluftiras,samo jedan veci sobni vent ubaci unutra da pici po njima onaj sto se mrda levo desno :) samo polako ima do toga vremena!!Ali mislim da ce biti sasvim ok za 250W nece biti pregrejavanja i problema sa toplotom,cak bi mogao 400 ali polako.Ja se prebacujem na tu foru sledeci grow,soba-cosak dve table pregradim i picim velik prostor pogodan sve je pristupacnije ;)
p0z
 
03.07.2009
1.740
2.317
188
Pozz! U samoj sobi grow odrait neces moci, jedino ako je u toj sobi mrkli mrak i ne dopire nikakvo svijetlo sa strane, e onda stavi lipo hps dok box ne nepravis, svijetlo ce ti bizati na sve strane ali i onako nevazno jer biljcice u prvim veg. daniam svo svijetlo ni ne mogu iskoristiti. 30% stiropora???Previse i nepotrebno, jos kad je u pitanju terra magma koaj je sama od sebe dosta prozracna stvarno previse, ali nemo jda te to oneraspolozi, sve ce iti ok...pozz :D
 
26.12.2009
2
0
0
39
Danas sam postavio HPS 250w sa reflektorom sve montirano, kako sam stavio hps a juce sam ih tek postavio iz klice u zemlju danas su vec 1,5 cm i vec se vide ona 2 pocetna lista ne ona prva 2 sto iz semena izadju nego ona 2 prava sto treba da krenu iako su jako mala vide se sto je dobro mislim,stvarno mi je cudno da tako brzo krene ali mislim da nemoze biti lose u svakom slucaju.2 saksije sam postavio u kutiju a na nju reflektor sa hps to je trenutno jbg dok nekupim box ili nepregradim deo sa gipsanim plocama uskoro slike.
 
26.12.2009
2
0
0
39
Danas cu postaviti par slika...inace biljke su stare 2 dana i par sati od kada su izasle iz semena jedna je dugacka oko 6 cm a druga je oko 2,5 cm ova prva se izduzila,bile su i jedna i druga oko 40 cm ispod hps 250w sad sam ih stavio na svega 17-20 cm mislim da nebi trebalo da se sprze nije tako vruce,posadio sam i trecu semenku posto je pustila klicu.
 
06.08.2008
7
2
3
Bureksasirom poslao sam ti poruku, pogledaj notifikacije, nesto u vezi Hidroponike, sto se tice slicica jos je mala biljicica pa ne dolazi do izrazaja, samo tegle :)
 
26.12.2009
2
0
0
39
Zapitao sam se dali biljke sporo rastu ili sta je u pitanju ova jedna je oko 7 cm i tanka je a druga oko 2,7 cm na ovoj manjoj vise rastu listovi ta prva 2 nego sama biljka???onda sam googlao i skapirao vi mi POTVRDITE ovo da biljkama u vegetaciji treba od 7 do 20 dana da uspostave korenski sistem i tek onda ce poceti da rastu dali je to istina ? dali je normalno da su mi biljke tako male ako su stare 4 dana ili je to sasvim normalno ?

Imam jos jedno pitanje imam neko djubrivo 500 ml substral mineralno gnojivo pise nemacko neko zelena boca pise dole u uglu "sa dodatak zeljeza za mocne zelene listove"
Sastav:

5,8% N -ukupnpg zaota od toga

3,2% u obliku nitratta
2,6% u obliku amonijaka

2,9% P205 -fosfata rastopivog u vodi; Mikroelementi:bor,bakar,gvozdje,mangan,cink.


Znam da je djubrivo jel to za vegetaciju ili cvetanje ? i jel moze to za vutru da se koristi ? ako moze dali da koristim i kako jbg izvinite ako davim ali ucim kad naucim i ja cu deliti znanje :)
 

Teglica_Unka

Aktivan Član
02.05.2009
510
83
0
38
ne znam kolko je pametno da tako male klice drzis na 20cm od lampe,na forumu ima dosta growera koji koriste 250w pa neka te posavetuju

inace klice izgledaju super za 4 dana malo se boja ne vidi al ja se nadam da su ok
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Mislim da bi bez cooltube bilo poželjno bar 40cm odaljiti,a opeš če ih osvjetlavati istim intenzitetom,nije to štedna jbga:)
Oko žarulje zna biti dosta vruče...mada neznam osobno kolko topline isijava 250.
Stavi termometar na 20 cm i okreni senzor prema lampi,pa očitaj temperaturu.
 

bobach79

Aktivan Član
19.11.2009
244
53
28
44
nemoj gnojiti ništa bar 2-3 tjedna!vidit ćeš sam kad počnu tražiti i šta!nemam iskustva sa hps ali po onom šta sam čitao,blizu ti je,preblizu!imaš sve na sajtu,malo čitaj. ja sam prvih mjesec i po čitao da su mi oči ispale prije nego sam uopće počeo a opet ne znaš dosta.nije ništa zlonamjerno,nego ti samo hoću aludirati da ima puno toga za naučiti te se malo interesiraš i sam,a mi ćemo ti opet pomoći kolko god to moguće bilo.pozz i sretno!
 

PimplaMan

Aktivan Član
16.06.2009
127
28
0
37
Preblizu ti je 20 cm.Biti ce ti tu priko trideset stupnjeva ako ti je sobna temperatura oko 20.Ja ti imam cool tube i drzim ti negdi 25 cm daleko ti tu mi je temp negdi oko 27-28 na samom vrhu bijke.
 

CaNnDza

Aktivan Član
25.05.2009
493
17
28
Polako nebi stvarno trebalo to sada da te brine,napravi prvo solidan uslov sto se tice svetla-temperature-vlage-ventilacije...kao sto ti neko vec rece ne treba da se djubri prvih nedelju dve,mozes ali nije potrebno ako imas dobru zemlju!!
p0z
 

kiLDer

Aktivan Član
07.11.2009
290
18
0
49
Ja imam to djubrivo i iako mi zemlja i nije neka prihranio sam biljku i za malo je sprzio. Suvise ti je rano da o tome razmisljas,pogotovu sto koristis Tera Magmu koja je dovoljno jaka sama po sebi. Meni su biljke inace preko 2 meseca u vegetaciji,a tvoje malene... Znaci ne treba im to jos. Bolje se pozabavi temperaturom vise i vlaznoscu...
Inace svaka cast za semenkice(bolje od bilo kakve domaje)...i ja ako ikada budem u mogucnosti planiram upravo ww...a do tada praksovanje!