White Widow, 40W/250W LED E27, Scrog, HST, LST

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

serviser

mumijev drug
Poznanik Foruma
05.09.2019
712
4.467
163
Update_4
18/6_90 dana
12/12_68. dan
cvat_53. dan

Pozdrav omladino!

Ljudi moji, prije svega, izvinite na bagavom vođenju dnevnika. Zamišljen je da bude redovan i edukativan ali sam bio spriječen da se biljci i forumu posvetim onako kako sam planirao. Nadam se da mi nećete previše zamjeriti. Na kraju sam morao odglumiti covid simptome da me pošalju na odmor. Bagra.

Kolega @Palma ne bih preporucio jer je caj izrazito kiseo, pH ispod 5, a i nema potrebe. Cim pusti korijen, bakterije ulaze u igru.

Udovica je stigla do posljednje sedmice.
Pozitivna stvar cijele priče je da sam održao filozofiju gnojenja samo bakterijama i melasom, iako sam već na pola cvjetanja primjetio da će joj falit (u poređenju sa Jackom).

20210225_003224.jpg 20210225_003218.jpg
20210225_003230.jpg 20210225_003241.jpg
Potpuno prirodno i očekivano se sporije punila od samog starta zbog organskog pristupa i jedva čekam da vidim kako će klon reagovati na Yaru u narednom growu.

Imao sam par kiksova. Prvo nisam znao da će se izdužiti toliko pa sam je neiskusno istrenirao do besvijesti. Bezveze je izgubila 20 - 30 dana vegetacije. Ostalo je dosta popcorna koje sam precijenio u tranziciji i koji nisu mogli dobiti dovoljno svjetla. Drugo, nisam reagovao na vrijeme da prilagodim pH u prvoj fazi cvata pa je moguće da su ti žuti vrhovi i rubovi lista pokazatelj locka kalijuma. Treće, spržio sam listove, zakasnio dignuti panel. Zatim par puta nije dobila vodu na vrijeme, nekad i dva dana zakašnjenja. Tajmer koji mi kontroliše podno grijanje prestao da radi, temperature išle preko 35. I tako dalje i tako bliže.

Uglavnom.

Naredna tri zaljevanja je na vodi, dakle još desetak dana do dvije sedmice max. Po brideru cvjeta 56 dana ali ona pušta pistile i nekako mi je prirodno da produži malo zbog organskog tretmana. Nema puno slika ali evo za kraj jedan gif svakog zaljevanja, dakle svaka 4-6 dana.


ezgif.com-gif-maker 4.gif

Za dvije sedmice se javljam da pribilježim harvest. Caos.:vutra:
 

Vutra Dzanki

Naduvani Član
01.11.2019
929
2.592
163
32
Amsterdam
Super je biljka samo mislim da je mogla biti malčice punija da si je nečim nakljukao, bar neki PK preparat, al nema veze biće dudova :D
Cenim organski pristup al je on dosta teži za izvesti u indooru.
 
  • Love
Reactions: serviser

mester

Zelena za ljubav nekad bila si
Poznanik Foruma
15.09.2018
544
3.367
163
meni nije bas najjasnija filozofija. kazes i sam da bi joj sjelo hrane, a ne dajes joj. zar ne postoji organski pk? pa nije da si napravio super soil i da si samo davao vodu pa bi nesto fulao s nekim gnojivom.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: truare and serviser

serviser

mumijev drug
Poznanik Foruma
05.09.2019
712
4.467
163
@Vutra Dzanki Očigledno je da bi bila punija da sam je hranio, ali bit i jeste u tome da iz prve ruke znam tačno koliko bi bila punija. Klon će biti tretiran potpuno drugačije i tek njegovo cvjeće će otkriti rezultate eksperimenta.
Filozofija je jasna @mester , biljci ne treba ništa osim zemlje i dobrog treninga da da dovoljno dima. Meni ništa ne znači 100 grama više kad ih nemam kad ispušit. Bitno je da imam zapalit, a imam i više nego dovoljno. Sve ostalo je eksperimentisanje, edukacija i u konačnici pronalaženje najbolje i najefikasnije kombinacije za najprirodniji i najjeftiniji uzgoj. I naravno za najukusniji dim.
Također, zaboravio sam napomenuti da je panel i dalje na 210W , odradio je bez standardne 4 sijalice koje su pravile hot spotove.
 
Poslednja izmena:

serviser

mumijev drug
Poznanik Foruma
05.09.2019
712
4.467
163
Update_5
::listomahanje::HARVEST::listomahanje::
18/6_90 dana
12/12_85 dana
cvat_66 dana

Pozdrav omladino!

Udovica zavrsila. Nemam sta puno reci osim da sam super zadovoljan. 800 g svjezeg cvijeca na ful organskom tretmanu. Dodatno, komotno je mogla na flip cak i mjesec prije. Dodatno, odradila je na ukupno 210W, sto je za 40W manje nego prethodna dva growa (trebao bi reci nekome da promijeni u naslovu dnevnika, btw).

20210312_233000.jpg 20210312_232955.jpg
20210312_232937.jpg 20210312_233106.jpg

Zbog velikog strecha i samim tim nedoradjenog lolija ostalo je dosta popcorna, vise nego bi volio. S klonom cu drugacije.

20210313_051022.jpg 20210313_051010.jpg
20210313_051000.jpg 20210313_051118.jpg

Nemam slike s mikroskopa, ali na dan harvesta su mutni dominirali. To je to. Posto je gif od flipa gore iznad, za kraj samo gif napretka od prethodnog javljanja do branja (13 dana). Klon polako trenira vegetaciju i od nega ocekujem jasne rezultate eksperimenta. Do iduceg javljanja imate mahanje.


ezgif.com-gif-maker 6.gif

:vutra:
 
01.03.2017
34
55
18
38
Odlicno odradjeno e sad me zanima dali plantela moze da sredi growanje ts bez centriranje ph jer kad izmesas sa vodom ide ph i do 5.3 zatoa i uglavnom ima se problema.E sad kad sredis sve zanimame dali WW mirise citrusno onako pun ukus lep miris itd...pisi jer planiram da napravim test sa plantelu i korekcija ph. Pozz i cekamo novi grow
 
  • Sviđa mi se
Reactions: serviser

serviser

mumijev drug
Poznanik Foruma
05.09.2019
712
4.467
163
Hvala puno ljudi! Kolega @TPABAP mora se stimati pH kod Plantele. Ja je licno ne koristim kako sam presao na Yaru ali je ista prica. Par kolega je ustanovilo da se plantela razgradjuje u vodi tek na pH 6.5.
Sto se udovice tice, jako jaka vutra. Za mene malo prejaka, supruga je odusevljena. Vise mi pasu nedozreli popcorni nego vrhovi. Krace traju ali sam efektivan. Nije za dan i nema fokusa, cesto nepovezana prica ali brate zajebancija top. Za razliku od Jacka koji se moze pusiti cijeli dan i raditi ko masina, udovica je za film i opustanje. Miris joj je bio benzin sve dok se nije krenula susit, sada vec ima super citrusnu slatkastu notu koja se intenzivira svakim danom. Okus joj je fin slatkast, malo zemljast. Ne znam, vjerovatno zato sto ne sopam biljke hranom, nijednom se nisam posteno nakasljao kako growam. Ali se ni miris ni okus ne mogu porediti sa Jackom, to je nesto nevjerovatno. Planem ga brate samo zbog okusa.