White Widow Auto (GHS), 135w CFL Micro Grow by @poluamater

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

PoluAmater

Funny one liner
05.01.2016
80
301
53
Earth
Pozdrav ljudi i veliki :respect: svima na ovom forumu. Pratim vas neko kratko vreme, ali mogu da kazem da sam odusevljen organizacijom foruma.
Dosta dugo sam visio po stranim sajtovima i upijao znanje, jednostavno se nikad nisam setio da potrazim odredjene pojmove na nasem jeziku.:crazyd:
Jako me je privukao mentalitet ljudi jer sam pronasao ljude slicne sebi na istim prostorima i to mi puno znaci.

Mislim da sam vas nahvalio dovoljno.


Vec neko vreme se premisljam da li da zapocnem dnevnik, jer sam na vas naisao na samom pocetku prvog auto grow-a, i prvi put u ovako malom prostoru.
Zeleo sam da zavrsim ovaj pa da zapocnem nov King's Kush Auto grow i odradim sve po sablonu i ostavim vam (valjda ce ovo uskoro postati nam) sitematicno odradjen zavrsen dnevnik.
Odlucio sam ipak da zapocinjem dnevnik jer mi sve ide bolje nego sto sam mogao da zamislim da hoce, a i uzasno sam nestrpljiv i zeljan da ucestvujem na forumu. smiley9934


Svetlo-- 125w CFL za vegetaciju i 135w CFL za cvetanje
Rezim-- 20/4
Box-- 70x40x40
IMAG0047.jpg IMAG0046.jpg
Ventilacija-- 2 pc venta 8mm za unos i ispuh
2 pc venta 6mm tik ispod sijalica koji se pale ako temperatura sijalica predje 30 stepeni
Medijum-- Rockwool start, pa kokos i perlit 60/40
Djubrivo-- AN Sensi Grow i Bloom Coco, AN B-52, AN VoodoJuice, AN calmag, AN Overdrive, AN Flawless Finish, HESI Power Zyme
Sorta-- White Widow Autoflowering od Green House Seed's
Trening-- Lst i slucajan Topping :fuck:

Update ce biti svake nedelje ili ukoliko dodje do vidnih/drasticnih promena.
U principu mogu i cesce, sve zavisi kako vama odgovara. :D


But without further ado, here she is:

1. Nedelja
3(1).jpg 5(1).jpg 7(3).jpg


2. Nedelja
9(3).jpg 11(2).jpg 11(3).jpg


3. Nedelja
15(3).jpg 15(5).jpg 17(3).jpg
 
Poslednja izmena:

PoluAmater

Funny one liner
05.01.2016
80
301
53
Earth
4. Nedelja

22(4).jpg 24(1).jpg 28(2).jpg 28(5).jpg 29(1).jpg 29(4).jpg



5. Nedelja


31(4).jpg 31(5).jpg 33(1).jpg 33(4).jpg 33(6).jpg 36(2).jpg 36(3).jpg 36(6).jpg 36(8).jpg 36(9).jpg 33(7).jpg


Mozete videti djubre smotano kako prvo cupa pola lista u 3. nedelji, pa slucajno topira biljku u 4.
Na svu srecu jako se dobro nosi sa povredama, a topping je nije usporio ni dan, i mnogo sam srecan zbog toga. :D

Ovde ja "zapocinjem" svoj dnevnik, zao mi je zbog toga, pokusao sam sto vise da vas upoznam sa situacijom. :)
 
Poslednja izmena:

PoluAmater

Funny one liner
05.01.2016
80
301
53
Earth
@No Joke Hvala :)
@PowerSeed Nazalost nije jos uvek procvetala, verovatno sam joj produzio vege onim pametnim potezima, mada je u prefloweru i mislim da cu prestati da je hranim Veg hranom jer se bojim da mi ne preraste box.
Ukoliko je neko iskusan po pitanju ove sorte, mnogo bih mi znacilo da mi da savet oko toga.

Takodje mi je zao sto stavljam 4 poruke umesto jedne, Tor me zajebava i izloguje me svakih 5 minuta.
 
Poslednja izmena:

Lazarus Led

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
04.04.2015
1.400
3.305
188
Ne znam zašto još ne cvijeta, ali odavno bolju pripremu nisam vidio.:D Jako jako profesionalno i perfekto!:thumb: Biljka fenomenalno izgleda!:thumb::thumb::thumb: I da, sretan grow!
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
Nazalost nije jos uvek procvetala
auto ww od ghs-a bi trebalo da se skida sa punih 9 sedmica, ne kontam kako si ti u petoj a jos nije ni procvetala. prebaci svetlo na 12/12, mozda joj fali tih ruderalis gena ;) doduse, proizvodjac naglasava: "Can be flowered at 18 or 12 hours photoperiod." mozda je ebe tih tvojih 20/4
 
  • Sviđa mi se
Reactions: ChiliHead

PoluAmater

Funny one liner
05.01.2016
80
301
53
Earth
Hvala @Lazarus Led puno mi to znaci, trudim se :)

@PowerSeed Video sam na netu dosta jurnala gde bas moj ww krece da cveta u 30.-33. danu.
Moja je u 36. danu, od nedavno raste kao blesava, i pod mikroskopom vidim da joj se ozbiljno razvijaju pistilsi, mada se jos uvek samo jedan nalazi kod svake stipule...
Resenje na koje sam naisao trazeci "kako naterati autosa da procveta" je da prestanes u prefloweru da dajes grow hranu i predjes iskljucivo na bloom, samim tim i izbegnes veliki deo strecha, sto mi odgovara u mojim uslovima.
Mislio sam da ove nedelje probam sa tom tehnikom, takodje cu da je prebacim na 18/6, pa ako posle par dana vidim napredak jej za mene. :D
Ukoliko pak biljka nastavi da mi se kurci ovde i nastavlja preflower, gasim joj svetlo 12h.

Hvala svima na savetima i pohvalama. :wave:
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: ChiliHead

PoluAmater

Funny one liner
05.01.2016
80
301
53
Earth
6. Nedelja

38 (2).jpg 40(2).jpg 40(3).jpg 40(5).jpg 43(1).jpg 43(3).jpg 43(6).jpg

Pozdrav i hvala svima koji ucestvuju sa mnom u ovome na bilo koji nacin, evo update-a.

Od nedelje do srede biljka je bila izlozena 18 sati svetlu i hranio sam je samo AN Coco Bloom-om.
U sredu sam uvideo sledece rezultate, cvetanje nije pocelo, ali je biljka dosta usporila rast sto je +.
Od srede je na 12/12 i mislim da je danas oficijalno pokazala prve znake cvetanja. :)

Zalivam je sa 2,6ml AN Coco Bloom A i B, pH 6.0, ppm 1000, doza 1l.
Pored toga dobija svaki treci dan cistu vodu iz cesme pH 6.0, ppm 330, doza takodje 1l.

Posto sam video da dobro reaguje na hranu, pored bezbroj saveta da autosu ne dajem punu dozu, uradio sam bas to.
Posledice se mogu videti na vrhu jednog lista na pretposlednjoj slici, a do danas su se mogle videti na vecini vrhova.
 

Mad Rabbit

I am not stoned, I am herbally medicated ;)
Poznanik Foruma
17.11.2014
2.390
13.407
358
Lijepa ti widowka nema sta.. :thumb: :gled:. Nego ja ti ne bi savjetovao da ju bacas na 12 satni rezim jer ipak je to automatik i jako dugo i sporo ce ti cvast na tom rezimu,te pogotovo koristis cfl koji je ionako malo lijen kod same cvatnje.. :joint:. Eventualno ju ostavi na 16:8,tj bitno da je omjer dana veci od mraka! Sretno.. :respect:
 

PoluAmater

Funny one liner
05.01.2016
80
301
53
Earth
Na tom rezimu je iskljucivo zbog toga sto do sada nije pokazala znake cvetanja, a sada ulazi u 7. nedelju zivota.
Po uzgajivacu bi trebala biti gotova za 2, a po raznim iskustvima ljudi za 4 nedelje.

Moja je daleko od toga. :plac:

Ne bih zeleo da joj opet pomeram ciklus, ako joj se na neki nacin "probudio" fenotip gde joj je potreban taj prebacaj.


Ako neko jos moze da me posavetuje ko je iskusan na ovu temu.
 
Poslednja izmena:

PoluAmater

Funny one liner
05.01.2016
80
301
53
Earth
@PowerSeed Koliko je dobra ideja da je vratim na rezim sa vise svetla, npr. kako kaze Mad Rabbit, 16/8?
Naravno kad se uverim da je procvetala.

Jer ako je vegetacija samo bila produzena stresom, moguce da je ovo puka slucajnost da procveta nakon uvodjenja 12/12.
 

L0oD

Form
Poznanik Foruma
09.03.2015
5.686
20.015
398
Planeta Zemlja
www.vutra.org
Frend,mos vratit kako ti Rabit kaze... kad prebacis posmatraj pistile,ako lagano pocnu da gubu belu boju i pocinju se sušit,onda vracaj na 12/12 ... i to je fotos koji je mozda nekom greskom zapao kod tebe... a ako nastavi cvetat na 16/8 onda je to autos,koji nije dobro bridan,pa jednostavno zahteva neki flip sa svetlom,da bi krenuo cvetat :) naravno to je moje misljenje... peace
 

PoluAmater

Funny one liner
05.01.2016
80
301
53
Earth
Hvala @L0oD ovakav odgovor sam ocekivao.

Bice na 12/12 jos par dana, da se uverim da je cvetanje pocelo i da pusti vise pistila.
Onda ide na 16/8.

Celo ovo iskustvo me samo motivise da sledeci grow ipak bude foto.
 
Poslednja izmena:

Mad Rabbit

I am not stoned, I am herbally medicated ;)
Poznanik Foruma
17.11.2014
2.390
13.407
358
Nemoj tako drug.. Svako iskustvo nosi nesto sa sobom! Mozda jednostavno si trefio losije ili genetski sjebano sjeme..? Probaj sljedeci put opet auto ali neku drugu genetiku i proizvodjaca.. Sretno pratim widow.. :thumb: :gled:
 

PoluAmater

Funny one liner
05.01.2016
80
301
53
Earth
Vanredni update

Desilo se par znacajnih promena kod mene, pa mislim da je red da vas uputim u iste pre zvanicnog update-a 7. nedelje.
Nakon sto sam se uverio da je cvetanje zapocelo na 12/12 rezimu, prebacio sam na 16/8 i posle 3 dana mogu da kazem da je uspesno nastavila cvetanje :puuuh::.
Postepeno cu uvesti 18/6 narednih dana.

Druga znacajna promena tice se izduzivanja udovice.
U roku od nedelju dana je popunila skoro ceo box, raste jako brzim tempom od oko 2-3cm dnevno.
Ovo stvara problem jer necu biti prisutan par dana, a jos uvek nisam zakljucio da li je rast tj. strech prestao.
Iako ce biti u sigurnim rukama dok se ne vratim, osoba kojoj poveravam svoju dragu ne zna kako da postupi ukoliko se izduzivanje nastavi i crni leptir doleti do svetiljke.

Zbog toga je pao supper cropping vecine topova.
Evo slika before and after:


44(6).jpg 48(1).jpg 48(9).jpg 49(1).jpg 49(3).jpg 49(5).jpg