White Widow (auto seed) 600w HPS prvi grow

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

truare

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
28.09.2015
968
3.828
163
Bravo, vidi se oporavak. Samo si pripazi baš da ti lampa nije toliko blizu, ipak je to 600W.
Što se tiče gnojenja mislim da će ti svatko sa ovog foruma najprije rec da krenes sa manjim dozama od preporučene na etiketi, recimo pocnes sa 1/3 pa vidis kako biljka odreagira. Isto je poželjno znat sastav vode s kojom miješaš gnojivo. Ja kad sam saznao da mi voda iz pipe 850ppm i sam sam je prestao koristit a kamoli da tu vodu miješam sa gnojivom i zalijevam biljku. Inače biljka izgleda zdravo.
Mislim da ti za prvi grow najbitnije da biljci omogućiš najbolje atmosferske uvjete, uz dobru zemlju automatik može izgurat i bez gnojenja.sada kako već prilaziš kraju je poželjno recimo zadnjih par tjedana vlagu držat na ne više od 45%, temp ne manje od 20C , čisto da smanjiš mogućnost da ti vrhovi iznutra ne popljesnive. Što se tiče zalijevanja, ove biljčice više vole sušna tla nego da se kupaju u vodi, osobno 11-litarsku posudu u ovoj fazi rasta zalijem svaka 3 dana. Potrebu oko zalijevanja vidim i po vlazi u boxu, kad mi se vlaga ne penje iznad 40% iako mi upuh/ispuh ugašeni, onda znam da mi je vrijeme zalijevanja. Ako malo ostanu žedne nebude im ništa, oporave se za par sati.
Samo ti njoj lijepo tepaj, puštaj Vivaldija i bude ona ok ;)
 
12.11.2015
21
14
3
TRUARE hvala puno !!

ja je zaljevam svako 3 dana sa 2 litre vode, a svako drugo zaljevanje gnjojim (namjestam ph vode na 6.5 ), vlaga mi varira non stop uopce nema pravila !

odjednom su mi svi listovi pozutili, jesam li pregnjojio ili ?? koji je razlog tome ??

ovo je sada 56 dan, koliko jos do kraja zna li neko, kada treba prestati zaljevati, kada isprati zemlju ?

E I AKO NEKO MOZE POMOCI ZASTO SU TAKO UMORNE OBJESENE DRUGE BILJKE, zaljevam svako 3 dana sa litur i pol temperatura boksa je 20 - 22?

IMG_0419.JPG

IMG_0431.JPG

IMG_0432.JPG

IMG_0415.JPG

IMG_0439.JPG
 

truare

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
28.09.2015
968
3.828
163
Svega tebi tu naraslo od zadnjeg puta :) moram ti priznat da ti pšenica bolje ide od moje ;)
Mora da ti je dosta promjenjiva temperatura izvan boxa i da je jako niska? Ako je tako imat ćeš non stop peripetije sa podešavanjem vlage i temperature. Isto će ti se zemlja sporije sušit.
Na one 2 biljke pozadi se može uočit lagano pregnojavanje dušikom (N), tako da slobodno malo odmori sa gnojivom. Njih bi dobro flush-ao pred cvijetanje i novog dodavanja gnojiva.
Što se tiče žutila, vidim ga samo na ovoj šta je već u cvjetanju. Ako koristis digitalni Ph tester, jel imaš mogućnost ga kalibrirati? Imaš buffer solucije? Najprije bi provjerio njega prije nego kreneš dalje.
Mjeriš li run off i koliki ti Ph vode koju ulijevas dok ga mjeriš?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: marko legenda
12.11.2015
21
14
3
Hvala, ti puno truare !

Sto se tice ph metra nemam ga priliku kalibrirati ali je kalibriran prije 40 dana, i pokazuje 6,5.
Smanjio sam gnjojenje sve je sad u redu , međutim pojavile su mi se neke cudne fleke na par listova kao sto vidis na slici :
IMG_0449.JPG IMG_0450.JPG

mozes li mi reci zbog cega je to i kako popraviti ?
 

truare

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
28.09.2015
968
3.828
163
Na kojoj biljci su ti fleke, ovoj u cvjetanju ili one pozadi? Sad kad ti gledam onaj skureni vrh ako nije skuren od lampe, onda u kombinaciji sa tim flekama bi moglo bit i do nedostatka Borona, što je rijetkost. Ako ne to onda do manjka Phoshpora a njega nikad nije na odmet jer ga biljka voli pa se slobodno doda (pola doze ako se nadodaje na gnojivo)
Ispitaj PH vode kojom zalijevas, ispitaj PH vode pomiješano sa gnojivom kojim zalijevas, i na kraju, uzmi uzorak zemlje iz tegle, po mogućnosti negdje iz sredine ( jedno 2 male žličice ), stavi u čašu i dolij destilirane vode, dobro izmješaj/promućkaj, ostavi pol sata do sat da se zemlja slegne i izmjeri PH te vode. Jedino tako ćeš bit siguran koliki ti je stvaran PH zemlje.
Inače drug CiLI je puno iskusniji pa ako kaže da bu berba za 7+ dana zahebi sve to i pripremi škarice ;) Nadam se da 30 - 60x povećalo imas :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: marko legenda
12.10.2015
45
44
18
42
Pozdrav.Taj uredjaj za mjerenje temp i vlage nis nevalja! ja ga imam i nis koristi.za sljedeci grow da znas zamjeniti.Sto se tice tog gnjojenja ja tretutno na svom grow-u ubacim na svako drugo zalivanje jednu zlicu hesija na 2 litre vode.sad jel to puno il malo neznam ali sve je ok.i dok je mrak ja imam tendenciju svakih 6 sati otvoriti box,upaliti vent i iscirkulirati zrak nekih 15 min.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: marko legenda
12.11.2015
21
14
3
one fleke su na biljci pozadi ali sve je sad ok vise manje, ali su mi se pojavili problemi na maldoj biljci poceli su malo zutit i savijat se vrhovi visih i novih listova, a nisam je nikad ni gnjojio ?? ako neko zna ?? trenutno nemam sliku ali ovako to izgleda :

slika.jpg

Hvala truare, napravicu to sve pa cu ti javit
 
12.11.2015
21
14
3
Hvala vam puno !!

OVO JE DANAS 91. DAN, ODAKADA JE NIKLA ! i neki vrhovi su gotovi ali odma nize na grani nisu ??!! biljka mi je cijela pozutila, sada su cak i vrhovi poceli zutjeti i malo su i poljubicastili, ali jos nisu skroz gotovi?? zasto su mi vrhovi poceli zutjeti ?? evo slike dole, dali da skidam i koliko ?? jer vrhovi nize na grani jos nisu gotovi ??

IMG_0513aaa.jpg IMG_0506.JPG IMG_0507.JPG Untitledaaa.png

EeM8Fk.jpg
 
Poslednja izmena: